Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xmax 250 ABS 2019
    Öncelikle herkese İstanbul'dan merhaba, ben de aranıza 15 gün önce kırmızı 2016 evo ile katıldım, iyi ki de katılmışım
    İlk motorum olmasına rağmen hiç zorlanmadım ve çok memnunum şuana kadar (980 km oldu), inşallah böyle devam eder.
    Malum işimiz düşmedikçe çoğumuz pek yazmıyor, sadece takip etmekle yetiniyoruz Ben de bu şekilde okudum neredeyse tüm yazılanları, ama bugün fikrinizi sormak istediğim bir konu var; orta sehpa.
    Benim ne yazık ki teknik anlamda eksiklerim var nasıl üretildiği konusunda ama okuduklarıma göre bu eksikliği fırsat bilip değerlendirmek isteyen, kendini akıllı zanneden malum şahıslar, firmalar da var. Ufak bir araştırma sonucu bu ürüne denk geldim;
    http://www.cscmotorcycles.com/CENTER-STAND-BOLT-ON-FITS-CSC-RX3-p/csc-1004.htm

Anlamayan olabilir diye açıklayayım, bu ürün bizim motorumuzun Amerika versiyonu için ithalatçı firması tarafında bulunmuş/imal edilmiş bir ürün. İstenirse motoru alırken ek olarak da satıyorlar ama fiyat oldukça yüksek. Sebebini bana açıklayabilecek olan varsa lütfen yazsın. Linkte görselleri de mevcut ürünün, bu işlerden anlayan arkadaşlar mutlaka vardır aramızda, bir göz atıp nedir ne değildir nasıl yapılır, yaptırılır bilgi paylaşımında bulunursa çok sevinirim,

Saygılar herkese,
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı BooZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese İstanbul'dan merhaba, ben de aranıza 15 gün önce kırmızı 2016 evo ile katıldım, iyi ki de katılmışım
    İlk motorum olmasına rağmen hiç zorlanmadım ve çok memnunum şuana kadar (980 km oldu), inşallah böyle devam eder.
    Malum işimiz düşmedikçe çoğumuz pek yazmıyor, sadece takip etmekle yetiniyoruz Ben de bu şekilde okudum neredeyse tüm yazılanları, ama bugün fikrinizi sormak istediğim bir konu var; orta sehpa.
    Benim ne yazık ki teknik anlamda eksiklerim var nasıl üretildiği konusunda ama okuduklarıma göre bu eksikliği fırsat bilip değerlendirmek isteyen, kendini akıllı zanneden malum şahıslar, firmalar da var. Ufak bir araştırma sonucu bu ürüne denk geldim;

Anlamayan olabilir diye açıklayayım, bu ürün bizim motorumuzun Amerika versiyonu için ithalatçı firması tarafında bulunmuş/imal edilmiş bir ürün. İstenirse motoru alırken ek olarak da satıyorlar ama fiyat oldukça yüksek. Sebebini bana açıklayabilecek olan varsa lütfen yazsın. Linkte görselleri de mevcut ürünün, bu işlerden anlayan arkadaşlar mutlaka vardır aramızda, bir göz atıp nedir ne değildir nasıl yapılır, yaptırılır bilgi paylaşımında bulunursa çok sevinirim,

Saygılar herkese,
    http://urun.n11.com/diger/motorsikle...-dig-P85861556

Ben şöyle bişeyler düşünüyorum.Sabit aklıma pek yapmadı.Bu şekilde üretilmişse vardır bi bildikleri diye düşünüyorum.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Haydaa! Şimdi bu hiç iyi olmadı. Modelden vazgeçmek için çok önemli bir koz oldu bu. Tubeless olsa tamir spreyiyle hiçbirşey olmamış gibi yola devam edilebilirken şambrielli lastiklerde felçli şekilde kalıyorsunuz. Genelde tem yolunu kullanıyorum. Emniyet şeridinden gidildiği için her türlü çer-çöp vida ve çivi orada oluyor. İnazuma ile 2 defa lastiği patladı tamir spreyi ile şişirip yoluma devam ettim. Benzincide hava vurup 600-700 km o şekilde devam etmiştim. Tamam abs beklemiyorum motordan ama şambrel olayı terk edilmeli artık. Jant değiştirip tubeless e geçen oldu mu aranızda? Bari bu seçenek varsa onu uygulayayım.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydaa! Şimdi bu hiç iyi olmadı. Modelden vazgeçmek için çok önemli bir koz oldu bu. Tubeless olsa tamir spreyiyle hiçbirşey olmamış gibi yola devam edilebilirken şambrielli lastiklerde felçli şekilde kalıyorsunuz. Genelde tem yolunu kullanıyorum. Emniyet şeridinden gidildiği için her türlü çer-çöp vida ve çivi orada oluyor. İnazuma ile 2 defa lastiği patladı tamir spreyi ile şişirip yoluma devam ettim. Benzincide hava vurup 600-700 km o şekilde devam etmiştim. Tamam abs beklemiyorum motordan ama şambrel olayı terk edilmeli artık. Jant değiştirip tubeless e geçen oldu mu aranızda? Bari bu seçenek varsa onu uygulayayım.
    Malesef sadece tel jant var.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Xmax 250 ABS 2019
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://urun.n11.com/diger/motorsikle...-dig-P85861556
    http://cdn1.n11.com.tr/a1/1024/85/86..._491246260.jpg

Ben şöyle bişeyler düşünüyorum.Sabit aklıma pek yapmadı.Bu şekilde üretilmişse vardır bi bildikleri diye düşünüyorum.
    Selamlar abi, bunu ben de düşündüm ama kontrol ettiğimde bunun ağızlarının bizim motorda denk geleceği bir kısım yok, attığın linkte dikkat edersen görsellerde makaraya benzer bir parça var arka teker milinin ucunda veya yakınında, ona geçirip uçlarını öyle kaldırıyorsun motoru. Bu sebepten bizim kullanabileceğimizi sanmıyorum. İlk bakımda 2 parça olan seyyar orta sehpa taktılar benim motora, yanımdaki benelli TNT25 motoru ise bununla kaldırdılar, orada yakından da gördüm bahsettiğim, bizde olmayan parçayı.

Benim asıl sorduğum şuydu aslında, bu parçayı yaptırtmak istesek, birincisi yapılabilir mi? İkincisi maliyeti ne olur? Bu sorulara cevabı olan varsa şimdiden teşekkürler
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı BooZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar abi, bunu ben de düşündüm ama kontrol ettiğimde bunun ağızlarının bizim motorda denk geleceği bir kısım yok, attığın linkte dikkat edersen görsellerde makaraya benzer bir parça var arka teker milinin ucunda veya yakınında, ona geçirip uçlarını öyle kaldırıyorsun motoru. Bu sebepten bizim kullanabileceğimizi sanmıyorum. İlk bakımda 2 parça olan seyyar orta sehpa taktılar benim motora, yanımdaki benelli TNT25 motoru ise bununla kaldırdılar, orada yakından da gördüm bahsettiğim, bizde olmayan parçayı.

Benim asıl sorduğum şuydu aslında, bu parçayı yaptırtmak istesek, birincisi yapılabilir mi? İkincisi maliyeti ne olur? Bu sorulara cevabı olan varsa şimdiden teşekkürler
    Aleykümseâm.Kaldırma pimleri yoksa bizimle iletişime geçiniz diyo,senin bahsettiğin zımbırtı omu acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Bu arada hayırlı olsun,tekerin düz bassın
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    bugün fikrinizi sormak istediğim bir konu var; orta sehpa.

Saygılar herkese,[/QUOTE]

aradaki fark bizde 120 tl pahalı amerikada 129 dolar +kargo galiba işlev aynı karar sizin hangisi ucuz ise ihtiyaç hissediyorsanız onu satın alın derim
    ben "sorun" um halledilirse özkan ustadan 120 tl likten alıp taktıracağım..
    vesselam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben formulax sıktım kafam rahat.. bir araştır istersen..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Xmax 250 ABS 2019
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleykümseâm.Kaldırma pimleri yoksa bizimle iletişime geçiniz diyo,senin bahsettiğin zımbırtı omu acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Bu arada hayırlı olsun,tekerin düz bassın
    Teşekkür ederim abi, hepimiz için temenni ediyorum ben de aynı dileği

Bahsettiğim parça bu: http://urun.n11.com/yedek-parca/moto...-mm-P113173016

Aynısı mıdır bilemiyorum ama senin dediğinle.
    bursalıali bunu beğendi.

rx3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Iyi akşamlar arkadaşlar rx3 için yağ seviyesi kontrolünü nasıl yapıyorsunuz 1.6 lt yağ alıyor bildiğim kadarıyla ,bide motorun solunda bulunan plastik uzun bi tane boru var o ne işe yarıyor içinde biraz yağ var .Teşekkürler .
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli ÖzMusti kardeşim rx3i görsellerde alüminyum jant altın sarısı bır fotoğraf görünüyor. Sanırım
    Adanalı nikli Bora arkadaşımız bu sitede resimlemış idi. Çok da yakışıklı bır rx3i. UMA'ya sorduk bu jantı
    Türkiye 'ye getirirmisiniz? diye . Cevap olarak 2016 programında öyle bi siparişlerinin bulunmadığı
    bildirildi. Ancak RX3İ gerektiği zaman arazide de kullanılsın diye tasarlanmış bır motosıklettır. Bu yüzden tel jant olmazsa olmazdır. Bilgilerinize. Hürmetle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Kıymetli rx3 bu motorda yağ çubuğu yok. Yerine sağ yada sol taraftan birinde ayak pedinizin hemen önünde
    bır cam pencere var. Bu pencereden içerdeki yağın miktarını ve durumunu gözle kontrol ediyorsunuz. Diğer
    bahsettiğin hortuma gelince krater tahliye hortumudur. 3-4 ayda bır alt ucundaki tapayı çıkar, biriken
    Pisligi akıttır sonra tak tapayı yerine. Haydi kolay gelsin.SELAMLAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

Yahu bu bilgisayar dediğimiz cihaz acaip bır mahluk. Ben karter yazıyorum o kratere çeviriyor.
    BooZ, turkish39 ve MANKU bunu beğendiler.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşey çok çok iyi giderken yurt dışı bir görev çıktı. Sevineyim mi üzüleyim mi şaşırdım ya satarım, ya parçalar yağlar kutularım

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0248868/detay/
    turkish39 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı CumhurAYAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşey çok çok iyi giderken yurt dışı bir görev çıktı. Sevineyim mi üzüleyim mi şaşırdım ya satarım, ya parçalar yağlar kutularım

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0248868/detay/
    Hakkında hayırlısı ne ise o olsun.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Cumhur Kardeşim benim hangi arkadaşım devlet göreviyle yurtdışına gönderidiyse hepsi de evini arabasını dünyalığını tamamlayıp geri döndü. İnşallah Sende bu görevi tamamlar ve artık GS 1200 mü olur ya da 1200
    Super Tenere mi olur hangisini beğenirsen onunla dönersin. Allah muvaffak etsin. Selamlar.
    CumhurAYAS bunu beğendi.

Beyler selam
    Yakin zamanda pulsar 200 ns sattim
    Hic begenmedim o motoru
    Simdi aklimda 2004-2007 arasi f650 gs var cevremde 3-4 kiside var kullandim baya ve begendim

Bide sizin rx3i ler var

Ne dersiniz? Ozellikle fren performansini anlatirmisiniz? Pulsarda fren yoktu cunku...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı resources adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler selam
    Yakin zamanda pulsar 200 ns sattim
    Hic begenmedim o motoru
    Simdi aklimda 2004-2007 arasi f650 gs var cevremde 3-4 kiside var kullandim baya ve begendim

Bide sizin rx3i ler var

Ne dersiniz? Ozellikle fren performansini anlatirmisiniz? Pulsarda fren yoktu cunku...
    bizim motorlarda fren değil de lastik yok gibi.. fren tutyor lastik kayıyor yani..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    RX3i
    Enduro Motorda Tubless olur mu. Olur da bu fiyata olur mu
    bursalıali bunu beğendi.

Mustafabiski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mondial evo rx3i Bu motor alinmaz arkadaslar

Ben aldim su an 4000 kmde Bu motor cin mali 5 para etmez arkadaslar ben aldim elimde patladi motoru yikadim die garantiyi iptal ettiler parca gondermediler motor yuksek devirlerde calisiyor 98 olsun japon olsun ben cok pisman oldum sizde kendinizi yakmayin derim hergun biyeri gevsermi moturun yaw kalite sifir sifir sifir

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Arkadaslar bu motor adi bir cin mali sakin o kadar para verip almayin bende su 4000km de rx3i var surekli bozuluyo garantidr motoru yikadin die garantiden atti kaldik simdi su an 4 bin devirde calisiyor motor..bu adi motora aldandik aldik o kadar para verilmez bu motora kendinizi yakmayin derim baskada bisey demiyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Arkadaslar bu motor 5 para etmez bir mondial almak niyetinde olanlar sakin almasin gitsin japon malu 98 model biseyler alsinlar bunu almasinlar..ben 10 binlita verdim aldim su an 4000 km de ve bozuldu elde patladi garanti motoru yikamissin diede garantiyi iptal etti cok kalitesiz malzemeden yapilmis bir motor garantisinin arkasindada durmuyorlar adi mondialden uzak durun derim ben okadar motor kullandim jawa 350 de dahil bu kadar sorun yasamadim..benden size tavsiye arkadaslar rx3i evo

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Tabii bu sizin fikriniz ama ben bu fikre katılmıyorum. Rx3i evo çok güzel bir motosiklet. Bir takım sorunlar yaşıyor olmanız yada yaşamış olmanız genelleme yapma hakkını vermez. 4000 km. bu motosiklet için hüküm vermeye çok erken bir zaman. ilk 6000-7000 km. yi görmeden yoruma varmak hatalı, sorununuz nedir? neden garanti kapsamı dışında kaldınız? Gerçekten hata sizde mi? Firmaya ulaşmaya çalıştınız mı? Bunları bilmiyoruz. Çözüm için ne yaptınız? Girişimleriniz neden ve nasıl sonuçsuz kaldı? Burada hata kimde? bilmiyoruz. Sadece benim başıma böyle bir olay geldi, o zaman bu motor kaka bu motor beş para etmez demen asıl hata olur. Benim motosikletim de yaklaşık 5000 kilometrede iki gün binmesem sebep arıyorum gezmek için. Özellikle uzun yolda bana keyif bu motosiklet ile gezmek. Hiç sorun yaratmadı çok şükür, bakımlarını düzenli olarak yaptırıyorum. En son yabancı forumlarda baktığımda supap ayarları ile ilgili 0,04-0,06 değerleri vardı. Ustam 0,05-0,07 yaptığı halde bile adeta canavar oldu eski haline göre. Ben motosikletimi seviyorum. Onunla en az bir 50 bin km. yolum var da ötesini bilmem.
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabi canım hiç alınır mı biz bu kadar 150 küsür sayfa burada havadan sudan muhabbet ediyoruz zaten. Bende şimdi sizin markanız için sayfanıza girip aynı şeyi yazarım ödeşiriz. Bide şunu merak ediyorum siz sekiz yaşına bastınız mı yoksa daha var mı acaba ? Herkes çok akıllı be kardeşim vallahi billahi herkeste kral motorcu herkes her şeyi çok iyi bilir zaten canım burnumda daha da söylediğimi sayın lütfen...

Ayrıca motosikletin egzozunu değiştiren, Motosiklet sıcakken yıkayarak motor bloğundan buram buram duman tüterken video çekip youtube 'a koyan sığırlara da selam olsun ...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok çok saaaayııın mustafabigsi nurolasın varolasın pirolasıñ bizleri uyardığın için . Hemen 5200 km deki RX3İ mi satılığa çıkarıyorum. Kim 5000 lira verirse elinde kalır. Sen bizim gözümüzü açmasaydın biz
    ne halt ederdik. Sen bizlere Allah'ın bır lutfusun. Yalnız evo larımızı sattıktan sonra hangi motoru
    alacağımızı bır lutfetsende hata yapmasak. Neme lazım sen herzaman bizden ilgini alakası eksik etme sakın.
    Kalsın Salıncakla. Ya o söz sağlıcakla mı olacaktı ? Her neyse mühim de değil zaten.
    CumhurAYAS bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)