Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da degilim Ankara'dayım daha Tnt250 hiç canlı gözle görmedim. Gidip mıncıklamayı düşünüyorum. Ancak performans olarak terettütlerim var sınıfına göre agır motor.
    Ankara'da vento motor var büyük bi yer orda illaki vardır motor bildiğim kadarı ile fabrikaya bağlı bi bayi fabrikayla görüşmüştüm vakti zamanında ankara'daki bayilerde problem yaşadıkları için kendi bünyemizde açacaz demişlerdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    İstanbul'da degilim Ankara'dayım daha Tnt250 hiç canlı gözle görmedim. Gidip mıncıklamayı düşünüyorum. Ancak performans olarak terettütlerim var sınıfına göre agır motor.
    Biraz ağır evet. Geri manevralarda az da olsa sıkıntı yaratıyor. Performans konusundaysa sıkıntı yaşamıyorum, alt devirlerde hızlanması biraz yavaş ama yeterli. Son hız böyle bir motor için iyi, 150km. ye çıktım daha fazla zorlamak istemedim. Uzun yolda 110-130km hızlarda rahat seyahat edebiliyorsunuz(kafaya gelen rüzgar dışında). Titreşim az, motorun ağır olması uzun yolda keyif veriyor, yola yapışıyormuş hissi veriyor. Lastikler kauçuk olsaydı daha da keyifli olurdu. Araçların arasından sıyrılayım, yeşil ışıkta ok gibi kalkayım, racinglerle kapışayım diyecek sürücülere bu motor uygun değil.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı lianus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz ağır evet. Geri manevralarda az da olsa sıkıntı yaratıyor. Performans konusundaysa sıkıntı yaşamıyorum, alt devirlerde hızlanması biraz yavaş ama yeterli. Son hız böyle bir motor için iyi, 150km. ye çıktım daha fazla zorlamak istemedim. Uzun yolda 110-130km hızlarda rahat seyahat edebiliyorsunuz(kafaya gelen rüzgar dışında). Titreşim az, motorun ağır olması uzun yolda keyif veriyor, yola yapışıyormuş hissi veriyor. Lastikler kauçuk olsaydı daha da keyifli olurdu. Araçların arasından sıyrılayım, yeşil ışıkta ok gibi kalkayım, racinglerle kapışayım diyecek sürücülere bu motor uygun değil.
    Ok gibi fırlama derdinde değilim ancak araçların arasında kalmak pek istemem. İş-güç sebebi ile bazen geç saatlerde çıkıyorum işten. 150ns kullanıyorum çok fazla sıkıştırıyorlar kaçamıyorum da. Yaşadığım çevrede kuş serisi, corsa araç kullananların psikolojik sorunları var.
    kara_kule bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    1 ay içinde sıfır motor almayı düşünüyorum karar veremedim naked istiyorum tnt 250 aklımı çok çeliyo ama 4830 $ fiyatı bugünün kuruyla 17800 tl bide 2017deki fiyatı güncellememiş benelli sitesi. Motordan şüphem yok herşeyini biliyorum ama bu fiyat civarında daha iyi bisey alabilirmiyim sizce

Alıntı Sinan219 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay içinde sıfır motor almayı düşünüyorum karar veremedim naked istiyorum tnt 250 aklımı çok çeliyo ama 4830 $ fiyatı bugünün kuruyla 17800 tl bide 2017deki fiyatı güncellememiş benelli sitesi. Motordan şüphem yok herşeyini biliyorum ama bu fiyat civarında daha iyi bisey alabilirmiyim sizce
    2016 model fiyatı 4830 dolar dolar yüksek olmsa idi fiyatı gayet uygun ama hangi markaya yönelirsen yönel dolar kuru aynı olacaktır. Emsalleri ile kıyasladığında fiyatı biraz daha uygun geliyor. 2017 Model fiyatı 20'ye yaklaşacaktır sebebi ise pirelli lastik abs ve euro4 emisyonlarından dolayı euro 4 alırsan bir seferde biner kullanırsın. 2016 Modeli alırsan bir süre sonra lastikler sana yeterli gelmeyecektir.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Yeni kasa duke 250 2017 19 bin tl ikisi arasında kalacam büyük ihtimal imkan bulursam bayide görüp test etmek istiyorum ikisinide hangisi kafama yatarsa artık

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı Sinan219 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa duke 250 2017 19 bin tl ikisi arasında kalacam büyük ihtimal imkan bulursam bayide görüp test etmek istiyorum ikisinide hangisi kafama yatarsa artık
    Duke 250 TNT 25 ile kıyaslanabilir ama TNT 250 ile kıyaslanmamalı biri tek silindir biri çift silindir. hacıyatmaz'da lastik konusunda haklı

Bugün vento motora gittim. Bir tane mağazada vardı ancak satılmış. Malzeme kalitesi falan üst seviye gidip baktığım mt25'den daha iyi. Eldeki motorla takasa girselerdi sanırım almıstım ancak o secenegi sunmadilar.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Bugün vento motora gittim. Bir tane mağazada vardı ancak satılmış. Malzeme kalitesi falan üst seviye gidip baktığım mt25'den daha iyi. Eldeki motorla takasa girselerdi sanırım almıstım ancak o secenegi sunmadilar.
    Ellerinde kalmamış ise 2017'de 2016 model gelecek mi diyede düşünmek lazım sordun mu bayiye tekrardan gelecek mi diye. Birde 2017 tahmini bi fiyat vermediler mi ?
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Alıntı darknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerinde kalmamış ise 2017'de 2016 model gelecek mi diyede düşünmek lazım sordun mu bayiye tekrardan gelecek mi diye. Birde 2017 tahmini bi fiyat vermediler mi ?
    2017 model gelecek temmuz ayında da abs'li versiyonları bulunacakmış. Fiyat tabiki aynı olmayacak. Kur farkı olacak 4800 dolar.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 250 TNT 25 ile kıyaslanabilir ama TNT 250 ile kıyaslanmamalı biri tek silindir biri çift silindir. hacıyatmaz'da lastik konusunda haklı
    Ben kendi bütçeme göre karşılaştırdım motorların teknik özelliklerini degil kardeşim bende tnt 250 istiyorum ama duke den pahalı olursa 2017 fiyatı duke 250 ye yönelecem mecburen

Ankara'da tek bir mağaza var Benelli satan başka yok. İzmir'de Aslan motor'da var gözüküyor. Takas üzerine para kabul ediyor mu ? Bilginiz var mı ? Aslan Motordan daha önce alışveriş yapan var mı ?

Bugün akşama kadar gezdim. 250cc kategorisinde en kaliteli motor. Malzeme kalitesi, işçilik vs. yamaha ve hondanın modellerinden fersah fersah iyi. Kalitesi beni çok etkiledi. Kullanılan şasideki ve motordaki malzeme kalitesi gerçekten çok iyi. Ebat olarak ta baya heybetli.

Ancak anladığım kadarı ile pek tutulmamış fiyattan ötürü. Alabilirsem alacağım takas üstüne para şeklinde.

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Arkadaşlar selamlar,Benelli markasını uzun bir süreden beri takip etmekteyim,tnt 250 modeli tarz olarak çok hoşuma da gidiyor,ancak benim sorum şu bu modele top case takmak istesek aparatı varmı,satılıyor mu?
    Bide istanbulda yaşıyorum servis konusunda vale motor nasıl,yedek parçada sıkıntı çıkartıyormu,yani bulunabiliyor mu?
    Ben 7 senedir aktif olarak motor kullanan bir insanım;
    İlk motorum SYM HD200i scooter'dı, motor güzeldi ama servis ve yedek parça sıkıntısı çok yaşadım,en son 45.000 km yaptım onunla ve parça ve servis sıkıntısı yüzünden tamircide sattım,
    1 hafta sonra da 2014 senesinde 0 km HONDA CBF 150 aldım ve şuan 37.000km yaptım ve hergün de işe git gel 80 km yol yapıyorum,ev beylikdüzü, iş harbiye taksimde; performas olarak SYM'den biraz daha zayıf ama parça sıkıntısı hiç yaşamadım,servis deseniz ESENGÜL HONDA'ya gidiyorum ve çok memnunum.
    Ancak ne zaman ki bu BENELLI TNT 250'yi gördüm resmen tipine vuruldum motorun,sanki motorun tasarımcısı gelmiş benim beynimi okumuş da bu motoru çizmiş 😊
    Bu motoru kullanan arkadaşların düşünceleri gerçekten çok önemli benim için,zira ciddi anlamda satın alma isteği var bu motora karşı içimde 😊
    Yani benim için en önemli husus servis ve yedek parça,bir de motorun kayda değer bir kronik arızası varmı?
    Paylaşırsanız çok sevinirim,çok teşekkürler.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Ankara'da tek bir mağaza var Benelli satan başka yok. İzmir'de Aslan motor'da var gözüküyor. Takas üzerine para kabul ediyor mu ? Bilginiz var mı ? Aslan Motordan daha önce alışveriş yapan var mı ?

Bugün akşama kadar gezdim. 250cc kategorisinde en kaliteli motor. Malzeme kalitesi, işçilik vs. yamaha ve hondanın modellerinden fersah fersah iyi. Kalitesi beni çok etkiledi. Kullanılan şasideki ve motordaki malzeme kalitesi gerçekten çok iyi. Ebat olarak ta baya heybetli.

Ancak anladığım kadarı ile pek tutulmamış fiyattan ötürü. Alabilirsem alacağım takas üstüne para şeklinde.
    TNT250 mi Aslan Motor'dan aldım. Servis-bakım için de Aslan usta ya gidiyorum. En son gittiğimde sıfır TNT250 yoktu mağazada, 2.el vardı sadece. Takas üstüne para kabul ediyor diye biliyorum ama şu numaradan bilgi alabilirsin,(05424350110) Aslan usta'nın telefonudur.

Alıntı lianus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TNT250 mi Aslan Motor'dan aldım. Servis-bakım için de Aslan usta ya gidiyorum. En son gittiğimde sıfır TNT250 yoktu mağazada, 2.el vardı sadece. Takas üstüne para kabul ediyor diye biliyorum ama şu numaradan bilgi alabilirsin,(05424350110) Aslan usta'nın telefonudur.
    Ankara'da olduğum için biraz endişelerim var. Sordum mümkün yanıtını aldım ancak sonuçta motoru görmek isteyecek fiyat belirlenecek vs. Olumsuz bir durumda oradan kalk tekrar gel sıkıntılı işler. Bu hafta içi tam bir görüşme yapacağım.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Ankara'da olduğum için biraz endişelerim var. Sordum mümkün yanıtını aldım ancak sonuçta motoru görmek isteyecek fiyat belirlenecek vs. Olumsuz bir durumda oradan kalk tekrar gel sıkıntılı işler. Bu hafta içi tam bir görüşme yapacağım.
    Sıkıntılı doğrudur, az mesafe değil. Hayırlısı olsun.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı NecatMurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,Benelli markasını uzun bir süreden beri takip etmekteyim,tnt 250 modeli tarz olarak çok hoşuma da gidiyor,ancak benim sorum şu bu modele top case takmak istesek aparatı varmı,satılıyor mu?
    Bide istanbulda yaşıyorum servis konusunda vale motor nasıl,yedek parçada sıkıntı çıkartıyormu,yani bulunabiliyor mu?
    Ben 7 senedir aktif olarak motor kullanan bir insanım;
    İlk motorum SYM HD200i scooter'dı, motor güzeldi ama servis ve yedek parça sıkıntısı çok yaşadım,en son 45.000 km yaptım onunla ve parça ve servis sıkıntısı yüzünden tamircide sattım,
    1 hafta sonra da 2014 senesinde 0 km HONDA CBF 150 aldım ve şuan 37.000km yaptım ve hergün de işe git gel 80 km yol yapıyorum,ev beylikdüzü, iş harbiye taksimde; performas olarak SYM'den biraz daha zayıf ama parça sıkıntısı hiç yaşamadım,servis deseniz ESENGÜL HONDA'ya gidiyorum ve çok memnunum.
    Ancak ne zaman ki bu BENELLI TNT 250'yi gördüm resmen tipine vuruldum motorun,sanki motorun tasarımcısı gelmiş benim beynimi okumuş da bu motoru çizmiş ��
    Bu motoru kullanan arkadaşların düşünceleri gerçekten çok önemli benim için,zira ciddi anlamda satın alma isteği var bu motora karşı içimde ��
    Yani benim için en önemli husus servis ve yedek parça,bir de motorun kayda değer bir kronik arızası varmı?
    Paylaşırsanız çok sevinirim,çok teşekkürler.
    ben aldığımda top case taktırdım kardeşim vale motorda aparatları bulabilirsin http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4010894
    servis konusu biraz az servis var ama gene ilgili servisler var genel merkezi arayıp halledemeyeceğin konu yok bir arslan bey var her derde deva

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı Ekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aldığımda top case taktırdım kardeşim vale motorda aparatları bulabilirsin http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4010894
    servis konusu biraz az servis var ama gene ilgili servisler var genel merkezi arayıp halledemeyeceğin konu yok bir arslan bey var her derde deva
    Çok teşekkür ederim,herhangi bir kronik arıza varmı motorda peki?
    Bir de topcase çok tatlı durmuş topcase kappa 46 lt herhalde?

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı NecatMurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim,herhangi bir kronik arıza varmı motorda peki?
    Bir de topcase çok tatlı durmuş topcase kappa 46 lt herhalde?
    illaki ufak tefek sorunlar yaşıyosun ama herhangi bir kronik arıza görmedim de duymadım da top case 46 lt de kappa değil airwic

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016

illaki ufak tefek sorunlar yaşıyosun ama herhangi bir kronik arıza görmedim de duymadım da top case 46 lt de kappa değil airwic
    En yakın zamanda gidip inceliyeceğim bu motoru, inşallah resimlerdeki kadar güzeldir yakından hiç görmedim çünkü ama servisle de bir konuşmam lazım,eğer beni tatmin edici cevaplar alırsam bir tane de ben alabilirim inşallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)