Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    O koruma demirinin aynısını atolyemde yaparım ama maliyetini bilmem hatta ondan kalın ve takozlu yapabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı two_wheeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .
    İnceleme videolarını izlediğimde motorun atik olmadığını ancak konforlu olduğu vurgulanıyor. Şehir içi kıvrak kullananlara göre değil de daha çok 300km gibi yol yapanların tercih etmesi gerekir gibi yaklaşımlar var. Siz ne düşünüyorsunuz?
    Ben full şehir içi kullanıyorum ve gayet rahat
    Çok fazla kıyaslama yapabilecek durumda değilim, ikinci motorum
    Ama yorum ağılığına falan bakıp uzaktan ezbere söylenmiş gibi geldi

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    kıvraklıktan kasıt 125 cc lik commuter veya endurolardan beklenen apaçi gidişi kıvraklığıysa o yok
    eşyanın tabiatına aykırı zaten, 190 kilo kuru ağırlığı var
    ama alışıldığında cüssesine göre de müthiş kıvrak bir motor olduğunu görüyoruz
    hani reklamlarında bahsi geçen "benelli sürüş tarzı" argümanıyla dalga geçilmişti ya, o dedikleri şey bu motorda var işte
    hakkaten kendine göre bir sürüşü var ve bu çok keyifli
    atiklik meselesine de değineyim, motoru iyi açarsan gayet atik bir motor

Evet abilerimle kardeşlerim. Motorumu teslim aldım az önce. 😊 Tuzla'dan Kadıköy'e plakasız geldik ama olsun epey keyifli bir ilk sürüş oldu 😄

Ha orası üçerlerin önü. İlk motorumu aldığım yer ilk fotoğrafımı çektiğim yer olsun ikinci kez dedim 😄 İlki hyosung'tu.

505 bunu beğendi.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı Mehmetii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet abilerimle kardeşlerim. Motorumu teslim aldım az önce. �� Tuzla'dan Kadıköy'e plakasız geldik ama olsun epey keyifli bir ilk sürüş oldu ��

https://imageshack.com/i/pnUW9tHKj

Ha orası üçerlerin önü. İlk motorumu aldığım yer ilk fotoğrafımı çektiğim yer olsun ikinci kez dedim �� İlki hyosung'tu.

https://imageshack.com/i/plk0uIrhj
    Hayırlı uğurlu olsun, tekeriniz düz bassın. Üçerler'den mi aldınız Tuzla'dan? Ellerinde var mı başka tnt250? Herhangi bir indirim yaptılar mı?
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

İyi dilekleriniz için teşekkürler hepimizin inşallah. Evet tuzladan aldım ellerinde başka yok tnt25 leri var 2 tane şuan ama gelecek dediler.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız kullan.

lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin...

Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız kullan.
    Teşekkürler. Hepimiz inşallah.

Dönüş yolunda bağdat caddesinde siyah tnt250 gördüm hatta korna çaldım gördü beni selamlaştık ama duramadım. Bizim hyosung whatsapp grubumuz var arada toplandığımız. Grup yaklaşık 50-60 kişi. Farklı motorlarda var elbet gt650 xj6 ninja 250ler falan ama geneli hyo. İsteyen varsa istanbul içi buluşmalarda bize katılabilir. Çay kahve içer sonrada turlarız genelde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

Alıntı lianus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin...
    Teşekkürler hiç birimize inşallah 😊

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin güle güle kullan.olur guruba bende katilabilirim haber verirseniz elbette

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet abilerimle kardeşlerim. Motorumu teslim aldım az önce. �� Tuzla'dan Kadıköy'e plakasız geldik ama olsun epey keyifli bir ilk sürüş oldu ��

https://imageshack.com/i/pnUW9tHKj

Ha orası üçerlerin önü. İlk motorumu aldığım yer ilk fotoğrafımı çektiğim yer olsun ikinci kez dedim �� İlki hyosung'tu.

https://imageshack.com/i/plk0uIrhj
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

Hyosung ile karşılaştırsak, neler söyleyebilirsiniz ?
    halilom bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin güle güle kullan.olur guruba bende katilabilirim haber verirseniz elbette
    Teşekkür ederim Allah razı olsun hepinizden. Özel mesaj ile numaranı gönder ekleyeyim numarayı.

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

Hyosung ile karşılaştırsak, neler söyleyebilirsiniz ?
    Hyo benim ki de gtr idi şimdi naked'a geçtik farklı birşey benim için. Öncelikle ses konusunda sanırım artık herkes yeter artık anladık moduna girmiştir Kalkışta seni bi' geriye atıyor böyle hazırlıksız yakalandık misali alışana kadar 1-2 ışıkta kalkarken oldu ama hızlanması sanırım hyo kadar değil. Top speed olarakta zaten 10km kadar daha az sanırım tnt ama hyo da göstergede ki kadar gitmiyor sonuçta, tnt de gitmiyor olabilir. gps ile ölçmek lazım.

Eğer benim gibi "sesi olsun abi gitmesede olur" kafasında olan insan varsa bu makine tam ona göre. Hyo'yu alırkende bi naked sevgisi vardı içimde benim ondan dolayı racing'den buna geçmek benim için heyecanlı oldu.
    505 bunu beğendi.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    gps ile ölçüm yaptım. %10-12 gibi bir fark vardı.
    505 bunu beğendi.

11.000 km oldu motorum.Satmaya niyetim hiç yok Heleki motor iç aksamını gördükten sonra tmm dedim tam not aldı.Zerre bakın zerre ovuntu yada aşınma yok makinada.Çok abartırsam seneye mavi renk yapmayı düşünüyorum motoru simli metalik mavi,beyaz karışımıda gider nakeda değil mi?
    aliexpressten çakar aldım sjcam4000 alıcam sonra ayarlanabilir manet vs Maaş bi yatsında

Tnt 250 ile güvenli sürüş 2 parkuru motor gayet kıvrak ve orjinal lastiklerin performansı lastik ısındıktan sonra iyi lastiklerin yanaklarını sonuna kadar kullandım burdan izleyebilirsiniz.
    https://youtu.be/uLY1TtPrxNU

Arkadaşlar plaka olmadığı için henüz kullanamıyorum. Bugün bi çalıştırdım 40 dereceye gelene kadar gaz vermezsem motor stop etti 1-2 kere. Devire çok dikkat etmedim kaçtan kaça düşüyor. Yeniden çalıştırırkende gaz vermem gerekti. Şimdi bunun bi ayarsızlığı olabilir mi? Ya da benim bilmediğim birşeyi yöntemi?

Isınınca rolanti 1500 dk/d bizde.iki silindir için konuşuyorum.ilk calistirmada havanın soğukluğunu göre yüksek çalışıp düşüyor yavaş yavaş.Gaz vermeye gerek yok.Ecu var motorda.

Alıntı 505 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isınınca rolanti 1500 dk/d bizde.iki silindir için konuşuyorum.ilk calistirmada havanın soğukluğunu göre yüksek çalışıp düşüyor yavaş yavaş.Gaz vermeye gerek yok.Ecu var motorda.
    Rolanti ayarı var mı makinenin belki o düşüktür? Stop ettikten sonra gaz vermeden çalışmadı. Çalıştıktan sonra da rolantide duramıyor kendi kendine ısınmadan, gaz verilmezse ısınana kadar stop ediyor. TNT250

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Arkadaşlar plaka olmadığı için henüz kullanamıyorum. Bugün bi çalıştırdım 40 dereceye gelene kadar gaz vermezsem motor stop etti 1-2 kere. Devire çok dikkat etmedim kaçtan kaça düşüyor. Yeniden çalıştırırkende gaz vermem gerekti. Şimdi bunun bi ayarsızlığı olabilir mi? Ya da benim bilmediğim birşeyi yöntemi?
    Bende de aynı sorun var. 6 aydan fazladır. Önceki sayfalarda çokça yazdım.
    Çok da üstüne düşmedim. Sürekli yaptığı bir şey değil ama %50 yapıyor.
    Geçenlerde katalizörden olduğun söylediler, egzozu değiştirdim ama aynısı gibi devam ediyor.
    Çözersen haberleşelim : )

Motor ısınınca devir normal arkadaşlar. Hyosung da da bekliyordum ısınmasını ama beklemesende stop etme sıkıntısı olmuyordu.

İlk marşta motor çalışıyor ısınmasınıda beklersen stop etmiyor. Sıkıntı yok sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)