Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Cevaplarınız için teşekkür ederim gosterge mil olarak gösteriyormuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MZ 251, Kawasaki ER6n, Benelli TNT 250
    Evet arkadaşlar geçenlerde kaldırıma sürtme sonucu bazı şeyleri değiştirme gereği doğdu. öncelikle ayak basamakları hoşuma gidiyordu ama böyle kaldırıma sürtmelerde ve yan yatmalarda her ikisi de koyverdi bir kere tamir ettirdim ama son seferde artık tamir ettirmeyeyim yenisini alayım dedim. onun dışında vites pedalının ucu da maalesef kırıldı. daha öncesinde de aralardan geçişte bir temasta aynayı çatlatmıştım ve bu parçaların yenisi alayım diye servisleri aradım. vites pedalı, ayna takımı ve sol ayak basamağı için 3 ayrı servisten fiyat aldım ve rakamlara inanamadım. en uygun fiyat veren 3 parça için 490 tl dedi, 600 tl diyen de oldu. siz kafayı mı yediniz diyerek uçtukları yerden yere inmelerini beklemeden telefonu kapattım aliekspreste ise 3 parça için toplam 80 dolar gibi bi fiyat çıkıyordu hatta vites pedalının sadece kırılan ucunu bile alıp 60 dolara düşürebiliyordum. bense hiç birini sipariş etmedim şu aşamada, ayak pedallarını değiştirmeyi düşünüyordum ve öndekileri baya sağlam bir kit ile değiştirdim vites pedalını da usta sağolsun halletti ve toplamda 100 liraya (ayna hariç çözdüm) aynaları ve vites pedalının ucunun siparişini verip onları da yakında takmayı düşünüyorum. durum böyle beyler, motosikletimden çok memnunum borçlar sıkıştırmadığı sürece de asla satmayı düşünmüyorum ama diğer markalarda da olduğu gibi böyle saçma sapan parça fiyatlarıyla karşılaşmanız kaçınılmaz. o yüzden parçalarınızı yurtdışından söyleyin ve güvendiğiniz bir ustayla çalışın.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Arkadaşlar Galeri İlyas (Maltepe motor)dan Münir beyle konuştum
    stop etme problemin son durumda katalizörle (egsoz susturucusu) ile ilgili bir problemden olduğu anlaşılmış
    Ayar yapıp bir kaç motoru düzeltmişler

Burada giden oldu mu?

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Galeri İlyas (Maltepe motor)dan Münir beyle konuştum
    stop etme problemin son durumda katalizörle (egsoz susturucusu) ile ilgili bir problemden olduğu anlaşılmış
    Ayar yapıp bir kaç motoru düzeltmişler

Burada giden oldu mu?
    feti ne zaman gideceksin beraber gidelim ben sadece aksesuar taktırcam
    bende bir suru aparat getırttım onları taktırayım :D

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Bosix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava yağmazsa cumartesi sabah düşünüyorum. Şimdi yağmurlu görünüyor ama bide yarın bakarız.

Motosikleti
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava yağmazsa cumartesi sabah düşünüyorum. Şimdi yağmurlu görünüyor ama bide yarın bakarız.
    anlaştık haberlesırız

Yeni ön camım ve pronix takozlarım.Fena durmadılar sanki.

kdiner, YZFR25R6, kani2 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    bu öncam iyimis ne kadar ' a mal oldu ?

Cam baya tuzlu oldu 400 tl ye patladı tamamı camın.Mra variotouring v flow z screen diye geçiyor.Cb500x in camı.İleride yine naked motor düşündüğüm için acımadım paraya.Bağlantı kitide dahil.Bugün güncel yakıt tüketimi hesabı yaptım.35tl benzin ile 165 km yol yapmışım.21 kuruşa denk geliyor.Fakat pek sakin kullandığımda söylenemez sanırım 20 kuruş altına inecek motor.Artık alışmayan parçası kalmamıştır tahminimce.tripmetreyi bi 10 km kadar sonra sıfırlamak aklıma geldi.Forumu tamamen okuyan arkadaşlara bilgi olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Gittiğinizde olan bitenle ilgili bilgi verirseniz sevinirim abilerim

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Biraz fazla mı yakmış aceba? ortalama 5,14 lt/100 km yapıyor..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz fazla mı yakmış aceba? ortalama 5,14 lt/100 km yapıyor..
    litre fiyatını bilmiyorum ama benimki de 22 kuruş civarlarında geziyor.
    Uzun aralıklarla yakıt aldığımdan çok kesin rakam veremem ama 20 kuruşun üzerinde olduğuma eminim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Alıntı 505 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gittiğinizde olan bitenle ilgili bilgi verirseniz sevinirim abilerim
    Tabi dostum
    gidebilirsem mutlaka yazarım : )

Motosikleti
    yarın yıne yagmurlu yahu :(
    bu nasıl hava feti sen ne yaptırcaktın ?

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    bu motor bana tüp taktırcak sonunda

cam çok güzel durmuş. bayıldım. fiyatını duyuncada kendime geldim hayırlı olsun. güle güle kullanın.

bizim bujiler iridyum değil dimi arkadaşlar. iridyum buji ve hava filtresi değişimi düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster

cam çok güzel durmuş. bayıldım. fiyatını duyuncada kendime geldim hayırlı olsun. güle güle kullanın.

bizim bujiler iridyum değil dimi arkadaşlar. iridyum buji ve hava filtresi değişimi düşünüyorum.
    sen bu aletı satıp bır nc 700s fılan al abı yoksa modıfıyeye daha cok para harcıyacaksın :D

Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abim yarın sabah 10.000 bakımım var.Bujileride atıcaktım zaten,iridyum olsun olmasın değiştirecektim zaten.iyi denk geldi sorun kesin dönüş yaparım size.Hava filtresini de yıkayacağım.motor esasen yakmıycak tahminim 17-18 kuruşa iner.Motoru aldığım günden beri racing makine gibi kullanıyorum.bu makineden çıkan ses akrapovicli R25 den çıkmıyor ki.Xj6 diversonu bastırdım,ne biliyim çok hoşuma gidiyor sesi zaten büyük akinelerden korkum var tam benim aradığım motor bu :D XD İş ev arası otoyol sıkmadan içim rahat etmiyor.uykuyu yolda açıyorum Fakat zincir yağı olsun suyu vs,hararet olsun bakımlarını her gün yapıyorum.İş yerinde vakit bol İnazumalarda bizimle aynı yakıtı yakıyor tüpe gerek yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Bu arada üstad sayılacak bir abimiz (serviside var)makineyi ilk defa gördüğü için baştan aşağı inceledi.Tabiri,ciğeri çok sağlam dedi Her yerini incik cincik ettiler serviste(anahtar değmedi tabiki)tek bulduğu kusur lastiklerim oldu yine.Bu seni öldürür yolda dedi.Ve herkes Trek 502 yi bekliyor çanakkalede.Bu arada çanakkalede de 2. benelliyi gördüm ama durduramadım yolda.Soracaktım nasıl makinenin durumu diye.Bir sorum olacak kontağı açınca yağ lambası ile FI aynı anda yanıyor.Çalıştırınca aynı anda sönüyor du değil mi?

Motosikleti
    Tracer 700
    yarın yıne yagmurlu yahu :(
    bu nasıl hava feti sen ne yaptırcaktın ?
    Benim motorun stop etme sorununa baktırcam
    Yarın çok öyle fırtına falan olmaz dün bugün gibi arada ufak ufak atıştırırsa belki yine de gidebilirim

Sen ne yapmayı düşünüyosun, gidelim mi?

Motosikleti
    2014 ybr esd
    ön cam müthiş olmuş...

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    yok yaw motordan memnunum. nc700 s fiyat ve yakıt olarak çok dikkatimi çekiyor ama o ayrı ;) bu ara (bu ara baya uzun bi ara) motor değiştirecek param yok. elimdekini kaptırmayım yeter

buji değişimini ve sonuçlarını heyecanla bekliyorum. büyük ihtimal iridyum değil zaten. o yüzden değişiklik illa farkedilir. ben birde k&n hava filtresi değişimine gideceğim. sonra birde belki egzoz (baya sonra)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Istanbulda benelli kullanan arkadaşlar havalar iyi olduğu bir akşam toplanıp bir çay kahve içsek nasıl olur.hem tanışır hemde fikir alışveriş yapmış oluruz.tabikide bu organizasyonu yapacak bir gönüllü lazım zamani yeri ayarlayacak.

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istanbulda benelli kullanan arkadaşlar havalar iyi olduğu bir akşam toplanıp bir çay kahve içsek nasıl olur.hem tanışır hemde fikir alışveriş yapmış oluruz.tabikide bu organizasyonu yapacak bir gönüllü lazım zamani yeri ayarlayacak.
    Fikir güzel, zaman uyarsa ben gelebilirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)