Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23 sayfanın 20si kavgayla,bilmeyen,kullanmayan hatta motoru bile görmeyen adamların yorumlarıyla heba olmuş.

Ayns Saçma sapan kavga dövüş için yorum yapanlara aldırma,hatta cevap bile verme niyetleri ne hala anlamadım.Senin yorumların benim ve bu motora alıcı gözüyle bakanlar için çok önemli.Bu arada uzun yola çıksak motoru yormadan stabil kaç ile gider?

120 çok rahat gidiyor sıkıştırınca 145 e çıkıyor biraz meyilli 157 ye çıktım
    Samimi 46 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ayns bence motorun performansı yetersiz artık rodajıda bitmiş sayılır çift silindir 31 beygir motor en son düzlükte 165 i falan görmesi lazım ileride hız verilerini gene paylaş performansı en azından değişim gösterebilir.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    motorun kilosu çok fazla acaba son hızda hantal kalması o yüzden mi?0-100 kaç sn ortalama?

Motosikleti
    yamaha mt07
    motorun hızı mükemmel diyemem ama vasatta diyemem yani hız beklentisi olan ben 250 cc ile 160 yaparım diyen pek o hızlarda seyredemez gerçi şuda bir gerçek hiçbir 250 cc sınıfında 150 160 devanlı asla gidemezssiniz ancak 140
    Samimi 46 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun hızı mükemmel diyemem ama vasatta diyemem yani hız beklentisi olan ben 250 cc ile 160 yaparım diyen pek o hızlarda seyredemez gerçi şuda bir gerçek hiçbir 250 cc sınıfında 150 160 devanlı asla gidemezssiniz ancak 140
    Ninja rahat rahat 150 160 civarında sabit gidiyor ve r25 çok rahat 170 sabit yapabiliyor. Biri pist motoru olarak üretilmiş biri çift silindir avantajını kullanıyor.

Her motorun kendi Özgü nitelikleri vardır o Yüzden kıyaslamak pek sağlıklı değil.

Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun kilosu çok fazla acaba son hızda hantal kalması o yüzden mi?0-100 kaç sn ortalama?
    0-100 nü inan bilmiyorum sn tutmadım

yani sonuç olarak hız konusunda süper değil mesela inazumayı çok feci geçerim ama ona rağmen süper hızlı değil

bu motoruda şöyle düşünün kullanımı gerçekten çok praitk çok rahat gidonu geniş

tofaş gibi araba kullanmayı az bilsende sanki hep kullanıyormuşsun gibi

kalitesi güzel yol tutuşu güzel virajlarda muazzam

şimdi bir çok kişi inanmıyacak ama ben örnek olsun diye diyeyim

arkadaşlarımla uludağa çıktık bir çok arkadaşımdan önde çıktım yarı yolda motoru onlara kullandırdım sen bu motorla bizi nasıl geçtin bu bizimkilere göre gitmiyor vs dediler

fakat virajlarda süper süper süper

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja rahat rahat 150 160 civarında sabit gidiyor ve r25 çok rahat 170 sabit yapabiliyor. Biri pist motoru olarak üretilmiş biri çift silindir avantajını kullanıyor.

Her motorun kendi Özgü nitelikleri vardır o Yüzden kıyaslamak pek sağlıklı değil.
    doğrudur bu motor onlar gibi gitmez ben 145 normal 157 de eğilim yolda yaptım

ama 250 lik motorla uzun süre 155 160 yapamazssınız zaten son hızı bu ben onun için dedim en rahat 140 ve devamlı gidilir diye
    Samimi 46 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Zaten naked motorla 120 - 130 sonrası adamı yoruyor, arada sollamalarda biraz hız yapsın yeter. 31 BG'lik motor "beklenen" hızı yapamıyorsa sebepleri vardır. Öncelikle motorun cüssesi geniş sürücüsü dik oturuyor, bu da rüzgara karşı alanı arttırıyor. Yani öyle 31 BG ise motor şu kadar yapar diye ezber olamaz. Keşke imkan olsa da CBR250R'ın veya Kawasaki 250SL'nin motorunu, vites kutusunu değiştirmeden bunun üzerine takabilsek de nasıl bundan daha da yavaş gideceklerini bir gösterebilsek. Keşke yine imkan olsa da bazı arkadaşları tek bir odada toplayıp onlara tahta üzerinde bazı şeyleri temel fizik kurallarından başlayarak anlatabilsek.
    ake ve Samimi 46 bunu beğendiler.

Öncelikle herkese merhaba. Ön yargılar belli ama çok acımasız siz gidip megelli vs gibi motorlar sinifina koyuyorsunuz bu motoru ben türkiye'de benellinin ilk sahibiyim bendeki 300 cc olan modeli benim anlamadığım gidip görenler motor hakkında kaliteli derken hiç bilmeyen adam yok öyle yok böyle yok kötü gidiyor abicim paran çoksa 600rr binersin sonuçta 250-300 cc motor kaç gitmesini bekliyorsun ki bu örnekti. Japon rakiplerine göre bunu r25 binen ve diğerlerinin söylediklerine göre çok kaliteli ve yapıtlarının aynı olduklarını çok kez duydum benim motorum 300 cc olmasına rağmen r25 ile gazlayinca yakıyor diyor adam git onu eleştirsene veya başka motoru herkesin motoru kendine güzel diyorsunuz ya çinli o zaman tebrik et adamlar japonların yapamadığını yapmış anca muhalefet olsun bilmeyen yakıtıni soyliyeyim 20 kuruş ortalama her aldığımda bu çıkıyor siz ne bekliyorsunuz 100'luk kap motor mu bu sorunu olan cevap beklediği olan sakaryada gelip görebilir herkesin beğendiği motoru burda bir kaç kişinin laf olsun diye beğenmemesi çamur atması ne garip yani bu motorda yedek parça dışında hiç bir sorun olamaz bence suanki fiyatida çok ideal beğenmeyen japon bakar başka birşey bakar bu kadar basit bilmeyen birinin kotulemesine gerek yok hiç yinede herkesin fikrine sonsuz saygım var elestirin ama kotulemeyin sonuçta elması çamura batirip çıkarsan elmas yine elmastir.
    Samimi 46 bunu beğendi.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Arkadaşlar bu mayısta iki teker kervanına msx 125 motorumla katıldım.
    Niyetim bir süre daha ilk motorumu kullanıp sonrasında 200-250 cc sınıfına geçmek.

Şu anda en çok ilgilendiğim motor TNT 250 (dış görünüşü süper, teknik veriler de oldukça iyi)
    Buradaki kullanıcı yorumlarını da bir süredir ilgiyle takip ediyorum.
    Yorumlarını paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler

sizi izlemeye devam ediyoruz ;)

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alan arkadaşlarımıza tekrar hayırlı olmasını diliyorum . olabildiğince resim , servis bakım bilgisi yedek parça bilgisi v.b. eklerseniz yeni alacak arkadaşlara katkıda bulunmuş olursunuz . Bende takip etmekteyim bu modeli .

Kardeş,TİGERMBZ'nin dediği gibi senin değerli kullanıcı yorumlarını merakla bekleyenlere haksızlık etmemek formu terketmemeliisin. Sırf seni kızdırmak için çiziktiren, foruma anlamlı ve değerli bir katkı sağlamayan, dolayısıyla art niyetli, (ya da başka bir şey olduğu) aşikar olana da lütfen cevap bile verme. Zira yalan konuştuğunu, işinin bilgilenmek değil, çamur atmak olduğunu hissettiğimiz kişinin böylece kendinde bir şeyler vehmetmesine da fırsat vermemiş olursun. Bütün paylaşımların için tekrar teşekkür ediyor, takipte olduğumuzu bilmeni istiyorum.

Motosikleti
    yamaha mt07
    Yapım gereği haksız eleştirilere karalamalara ithamlara geleniyorum sadece samimi şekilde kimsenin bilmediği bilgi almakta zorlandığı malesefki distiribitörü nün bile tanıtmadığı motor hakkında kullandıkça yaşadıkça bişeyler paylaşmak amacım saçma yorumlara ve kişilere kulak tıkamak gerek ama zor imkan olsa mesaj bile atamasınlar

Yedek parça olarak açıkçası şu an da sorun yok deniyor fakat bu konu hakkında zaman gösterecek

Merkezleri olan kuba motor mail attığınızda aradığınızda çok ilgililer

lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Eleştiriye açığız tabi ki fakat iş hakarete, dalga geçer gibi bir takım yorumlara, küçük düşürmeye gittiği zaman tadı tuzu kalmıyor olayın. Kimse motoru beğenmek zorunda değil ki. Zorla da kimseye beğendirmeye çalışmıyoruz. Ben motoru beğenmedim dersin biter. Eyvallah.
    Neyse işte durum bu arkadaşlar, eksileri artıları zaman içinde paylaşmaya devam edeceğiz.

Motosikleti
    insanların motor ile değilde MARKA ile alakalı bazı endişeleri olması çok doğal. bunları küçümseme veya dalga geçme olarak görmeyin. Türkiye de geleceği şu anda meçhul olan bir markaya bu kadar paranın verilmesini risk olarak nitelendiriyoruz sadece.
    ninja h2 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt07
    insanların motor ile değilde MARKA ile alakalı bazı endişeleri olması çok doğal. bunları küçümseme veya dalga geçme olarak görmeyin. Türkiye de geleceği şu anda meçhul olan bir markaya bu kadar paranın verilmesini risk olarak nitelendiriyoruz sadece.

işte marka ile olan endişe yedek parça ile olan endişe vs haklı bir gerekçedir

fakat adam kalkıp şunu derse belirsiz almayın beyler gidin yamaha alın buda gereksiz bir yorum olur

hepimiz zaten diyoruz marka belirsiz ileriye dönük ne olur bilinmiyor

bundan sonrası şahsi diri burda motorun geleceğini konuşmak muamma ve gereksiz kimse bilmiyor

asıl olan motor nedir necidir iyimidir değilmidir asıl mesele bence bu diğerini zaman gösterecek bu endişelere sahip olan kardeşlerde 2 ,3 yıl bekledikten sonra duruma göre hareket edecek

benim içinse ne servisliği nede yedek parça asla sorun değil ben sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum

cbr 250 si olan arkadaşıma bir araç çarptı 10 gündür grenaj bekliyor dolayısı ile bende en kötü 20 25 gün beklerim ne yapalım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ithalatçı ya ve yedek parçaya güven yoksa olay bitmiştir ithalatçı firma güvenilir olması için çoğu bayiye test motoru verip uygun fiyatla giriş yapsalardı belki satışları şuan için daha iyi olacaktı bu adamlar kazınıyorki 12bin küsüre bırakabiliyor demekki daha ucuza verbilirler.
    Murat.K. bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    tnt 25 in halen gelmemesi çok kötü oldu bu konuda
    şuan biz ithalatçı, servis ve yedek parça konularında da bu kadar belirsizlik içinde olmayacaktık
    zira tek silindir tnt 25, 9.000 liralık satış rakamıyla çok iyi bir grafik yakalayabilirdi
    lakin 2016 ya kadar gelmeyecek gibi duruyor, çok büyük bir stratejik hata firma adına
    hiç olmazsa tnt 250 yi az daha düşürseler diyorum

lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Türkiye de geleceği şu anda meçhul olan bir markaya bu kadar paranın verilmesini risk olarak nitelendiriyoruz sadece.
    Evet, dediğin gibi risk aldım ama mutluyum.
    Bu motoru kullanmaktan çok keyif alıyorum.

Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı lianus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, dediğin gibi risk aldım ama mutluyum.
    Bu motoru kullanmaktan çok keyif alıyorum.
    aynen risk mi risk ama 250 cc motor için mutluyum herkez bir yerlere çekebilir ama motordan keyif alıyorum valla turlamak için can atıyorum devamlı

servis ve yedek parça okadarda muamma değil yani aşırı bir sorun yok sadece diğer markalara göre daha geç gelir parça yoksa parçanın temin edilememesi gibi bir seçenek yok

Motosikleti
    rodajı kaç km de bitmekte ve kaç km de bir bakıma hangi ücret karşılığında girmekte?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)