Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetGHOST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MG
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahatlık konfor arıyorsan cbr'ı ele. İnazuma yada tnt250 bak. Tnt250 alırken de 120/70 17 160/60 17 al lastik takımını sakın 140 alma
    Neden 160 hizi ve torku dusurmezmi buyuk lastik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mehmetGHOST adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden 160 hizi ve torku dusurmezmi buyuk lastik
    Orjinal ölçüsü dediğim gibi dist.en ucuz fiyata getirmek için bulduğu en ucuz lastiği takmış. Tork vs düşmüyor ağırlık aynı. Üzerinde gelen lastiğin içinde ne varsa aşırı ağır.
    140 lastik zaten oval değil resmen düz otomobil lastiği gibi duruyor tnt250 de virajlara girilmiyor. Jantlar geniş. Tnt25'de de orjinal de 150 arka bizim burada 140 ile satılıyor. Ortak bir lastik uydurmuşlar.

Orjinal ölçüsü dediğim gibi dist.en ucuz fiyata getirmek için bulduğu en ucuz lastiği takmış. Tork vs düşmüyor ağırlık aynı. Üzerinde gelen lastiğin içinde ne varsa aşırı ağır.
    140 lastik zaten oval değil resmen düz otomobil lastiği gibi duruyor tnt250 de virajlara girilmiyor. Jantlar geniş. Tnt25'de de orjinal de 150 arka bizim burada 140 ile satılıyor. Ortak bir lastik uydurmuşlar.
    TRK'da kullandığı gibi kaliteli bir lastik ile gelseydi bu problemler yaşanmayacaktı. Fiyat biraz ucuz olsun diye yapılmış bir hamle.

Alıntı hacıyatmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TRK'da kullandığı gibi kaliteli bir lastik ile gelseydi bu problemler yaşanmayacaktı. Fiyat biraz ucuz olsun diye yapılmış bir hamle.
    Dist. beni Türkiye pazarlama müdürü olarak işe alsın. 1 sene de toparlarım her şeyi.

Dist. beni Türkiye pazarlama müdürü olarak işe alsın. 1 sene de toparlarım her şeyi.
    Bunu sadece onlar yapmıyor hemen hemen her marka bir kaç modelde satış yapmak için yapıyor. Umarım bizlerde onlarda bu hatalarından döner ve boş yere iki lastik ücreti ödemeyiz.

arkadaşlar merhaba, öncelikle siz kullanıcılara sormak istedim...
    aklımda motoru büyütmek var duke 200 derken acaba 250 mi olsa dedim tabi bu biraz km li olur çünkü şuan 10 bin gibi limitim var.
    Sonra ktm satan arkadaşım benelli tnt25 var elinde 10500tl sıfır. Buna bakrken tnt 250 farkettim ikinci eli alınabilir siz ne dersiniz? Yakıt önemli benim için ktm ler az yaktığını görüyorum.
    Ayrıca konforlu da olsun isterim. Bu doğrultuda bana sorun çıkarmayacak olan ve bazen uzun yol yapacağım olan hangi motor desem?
    duke 200? 250(bu biraz zor yüksek fiyatlar) tnt25? tnt250?

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Alıntı shelby88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklımda motoru büyütmek var duke 200 derken acaba 250 mi olsa dedim tabi bu biraz km li olur çünkü şuan 10 bin gibi limitim var.
    Sonra ktm satan arkadaşım benelli tnt25 var elinde 10500tl sıfır. Buna bakrken tnt 250 farkettim ikinci eli alınabilir siz ne dersiniz? Yakıt önemli benim için ktm ler az yaktığını görüyorum.
    Ayrıca konforlu da olsun isterim. Bu doğrultuda bana sorun çıkarmayacak olan ve bazen uzun yol yapacağım olan hangi motor desem?
    Konfor olarak inazumadan sonra en iyi 250lik
    Yakıt olarak R25 den sonra en çok yakani
    4.5 civarı ortalaması var kullanışa bağlı olarak
    Orjinal lastikleri kötü değiştirmeniz lazım
    Kronik bi sorunu yok ama servisler genellikle kötü,ile göre farklılık gösteriyor tabiki
    250 sınıfının en ağır motoru biraz tecrübe ister.
    Ama bana göre en yakışıklı ve sesi en tatlı 250lik makina bu.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı shelby88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TNT'ler içinde, şehirde kullanacaksanız TNT25 derim.
    TNT250 çift silindir olan, ağır ve maks. torkunu daha yüksek devirde veriyor.

teşekkürler ağır olması tabi bir dezavantaj, genelde şehiriçi ama yola çıkıncada 110 km/h rahat gitsin bağırmadan isterim.
    Bugun kuba motorum için gittiğim servis ( bisikletçiden bozma tamirci, ilgisiz alakasız malına saygısız ) çin malı olduğundan bişey demiyoruz da benellinin de servisi aynı adam olması çokkkkk ilginç.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Servis olayı önemli.

TNT25'le, 110 gibi hızlarda rahatlıkla yol yapabilirsiniz.

Kullanan arkadaşlar yazarlar zaten.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    arkadaşlar arka balata bulmakta sıkıntı yaşıyorsanız honda forza 300 le aynı arka balatayı kullanıyoruz
    birde hic ön balatayı değistiren oldumu motor 16 bin kmde hiç değiştirmedim çift disk ondan olabilirde çok ilginc şaşırıyorum

Motosikleti
    mondial mct 250
    402s diye bir model tanıtılmış arkadaşlar acayip bayıldım motora daha teknik özellikleri hakkında bilgi bulamadım ama ducati diavela benzetmişler tasarımı muhteşem olmuş
    fleXin bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4243797

Ana sayfada konusunu açtım arkadaşlar çökün

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı ozemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    402s diye bir model tanıtılmış arkadaşlar acayip bayıldım motora daha teknik özellikleri hakkında bilgi bulamadım ama ducati diavela benzetmişler tasarımı muhteşem olmuş
    http://www.motociclismo.it/benelli-402s-2018-68446

https://www.todocircuito.com/noticia...carnet-a2.html
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    motorun gidon bilyaları sorun çıkarmaya başladı, samsunda tedarik etme şansım yok
    sizin oradaki servislere sorma şansınız olabilir mi beyler?

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun gidon bilyaları sorun çıkarmaya başladı, samsunda tedarik etme şansım yok
    sizin oradaki servislere sorma şansınız olabilir mi beyler?
    1-2 güne Vento motora gideceğim sorabilirim.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    1-2 güne Vento motora gideceğim sorabilirim.
    sana zahmet
    iletişim bilgilerini de yollayabilirsen çok makbule geçer

Motosikleti
    XMAX 250
    Merhaba arkadaşlar,

Benelli Türkiye hem kullanım kılavuzlarını hem servis ağı sekmesini yenilemiş.
    Kullanım kılavuzları güzel olmuş. İtalyanca esas olan kılavuzların çevirisi yapılmış.

( Motorların hepsinde yağ bakımı 6000 km de bir yazılmış, distribütör ün aklı başına geldi sonunda )

https://www.mj.com.tr/bayi-servis-agi/

https://drive.google.com/drive/folde...jlHMWl0c25wRlU

lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

( Motorların hepsinde yağ bakımı 6000 km de bir yazılmış, distribütör ün aklı başına geldi sonunda )

[/URL]
    Kılavuzda hep 6.000km. yazıyordu zaten, yeni bir şey değil. Ben servislere sordum bu durumu birisi 3.000km. de bir geleceksin başka bir servis 4.000km. de bir geleceksin diyor. 4.000km. de bir gidiyorum artık.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı lianus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kılavuzda hep 6.000km. yazıyordu zaten, yeni bir şey değil. Ben servislere sordum bu durumu birisi 3.000km. de bir geleceksin başka bir servis 4.000km. de bir geleceksin diyor. 4.000km. de bir gidiyorum artık.
    Sanki ilk kılavızlarda 3500 de bir gibiydi ama yanlış hatırlıyorum demek ki.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)