Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu ben yazmamışımdır, yazdıysam da tamamen yanlış bir bilgi
    TNT25 120'ye kadar rahat çıkıyor. 140-150'ye kadar ıkınıyor. 165'e çıkabilmesi için(ki 165 6. viteste kesiciye gireceği en yüksek hız) rüzgar arkadan esmeli, yol eğimli olmalı vs. Şehir dışında düz yolda tapagaz/kol sonuna kadar çevrili 140-150 ile anca gidiyor.

TNT250'nin de 150'den sonra gitmemesi normal bence, gücü bu kadar. Naked motorda rüzgar direnci çok önemli rol oynuyor, 35 beygir olsa bile düz yolda çıkacağı max hız 160-165'tir.

250'lik motor 120-130'la giderken, 8-9 bin devirden yüksek olacağı için bağırmaması imkansız. Aşağıdaki link'ten başka motorlar için karşılaştırma yapabilirsiniz.
    http://www.gearingcommander.com/
    Ben MT25'i denedim çok rahat 130-140'ı deviriyor. Ancak hiç Japon'a benzer bir kalitesi yoktu ve küçük kalıyordu. Bu motoru o yüzden tercih ettim. ;

Bu motor ile 130-140 rahat yapılan süratler deniyor. Ben daha hiç tam gaz vermedim aslında daha doğru dürüst deneyemedim yağmurlardan dolayı, lastikleri değiştirip bir test sürüşüne çıkacağım.

Duruma göre hareket edeceğim. Bu yaz sağlam bir ege turu yapmayı düşünüyorum.
    pea bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Ayni seyleri dusunuyoruz 😂

lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu motor ile 130-140 rahat yapılan süratler deniyor.
    Çok da rahat değil aslında çünkü 100 den sonra rüzgar unsuru konforu olumsuz etkiliyor. 130-140 lara kolay çıkıyor 150 de gördüm ama 1-2 dakika sürebiliyorsun, çok rüzgar alıyor. Bu motosiklette hız ikinci planda olmalı, ben konfor için ön cam almayı düşünüyorum, 100-120 yi pek geçmiyorum ama naked motora da cam pek yakışmıyor

Motor 2 .ci viteste 20-30 la giderken cik cik sesler çıkıyor.Hizlandiktan sonra düzeliyor
    Motorum rodajda normalmı?

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Yarın kısmetse rodaj bakımına gideceğim vale moto'ya,1.5 hafta da tamamladım rodajı çok şükür,yağ değişiminden somra gerçek yüzünü görücem motorun,bu rodaj çok sıkıntılı bir süreç,gazlamak olmuyo malum,çok sabırsızlanıyorum,herkese iyi sürüşler dilerim

Alıntı NecatMurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın kısmetse rodaj bakımına gideceğim vale moto'ya,1.5 hafta da tamamladım rodajı çok şükür,yağ değişiminden somra gerçek yüzünü görücem motorun,bu rodaj çok sıkıntılı bir süreç,gazlamak olmuyo malum,çok sabırsızlanıyorum,herkese iyi sürüşler dilerim
    Rodaj sürecinin sonlarına doğru motoru bağırtmak gerekiyor bence yoksa motor istediğin hıza hiç bir zaman kolay kolay ulaşmıyor.

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı hacıyatmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj sürecinin sonlarına doğru motoru bağırtmak gerekiyor bence yoksa motor istediğin hıza hiç bir zaman kolay kolay ulaşmıyor.
    Bugün rodaj bakımını yaptırdım vale motorda mehmet usta yaptı bakımı,yazılım da güncellendi,sonra denedim kaç basıyor diye 143 te kesiciye giriyor,143 te kesiciye girmesi normalmi?

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    160 gibi kesiciye girmiyormuydu bu alet

Bugün rodaj bakımını yaptırdım vale motorda mehmet usta yaptı bakımı,yazılım da güncellendi,sonra denedim kaç basıyor diye 143 te kesiciye giriyor,143 te kesiciye girmesi normalmi?
    Kaç para tuttu bakim?

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    100 tl yağ hariç

Motosikleti
    Alıntı Sanchezdepol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 2 .ci viteste 20-30 la giderken cik cik sesler çıkıyor.Hizlandiktan sonra düzeliyor
    Motorum rodajda normalmı?
    Balata falan surtuyordur cok onemseme...

Normal değil servisle tekrar iletişime geçin.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı hacıyatmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır, rodajda ne isteniyorsa ona uyulmalı. Rodaj sonunda da mucize beklemeyin, tam olarak açılması 2 - 3 bin km sürebilir. Varsın bir süre 10 km az yapsın ama ömrü uzun olsun.

Rodaj konusunun forumda son zamanlarda iyice suyu çıktı. 100 km'de yağ değiştirenini mi ararsın, 500 km sonra rodaj bitti diye sürat yapanını mı, yoksa bayiden alır almaz 130 bastım diyenini mi ? Yemin ediyorum bu yüzden ikinci el motordan iyice soğudum artık.

Arkadaşlar daha 350 km oldu motoru alalı. İlk motorum. Rüzgar beni ciddi olarak rahatsız ediyor..ön cam kullanan arkadaşlara soruyorum. .taktiktan sonra rahat ettinizmı? Bide şeklini bozmucak cam nerden bulabilirim?

Motosikleti
    Net yakıt tüketimlerini hesapladım.

Şehir dışı 100km/saat stabil hızda. 3.70 lt/100km

Şehir içi günde 5km gel 5km git 6,35 lt/100km

Karma %40 şehir içi %60 ana yol ortamalama 4,49 lt/100 km

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    yani hız olarak + beklentilerinizi hüsrana uğratabilir ama sonuçta kaliteli bir motor ve şasesi çok düzgün bir motor.

Sonuç ne oldu servis bir müdahalede bulundu mu ?

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Size motoru Can Bey mi aldı yoksa Can Bey dediğiniz kişi misin?
    Yazılan makalenin dilini anlayamadım

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç ne oldu servis bir müdahalede bulundu mu ?
    Görüştüm servisle normal dedi 5000 km den sonra açılcak dedi,sonuçta daha motor hala daha sıkı şuan 1100 kmde,ama düne gmre daha iyi gidiyor

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Bende pek parça sorunu olduğunu düşünmüyorum servisler o zaman dolup taşardı. Firmalar genelde ilgileniyorlar ve sorunu çözme konusunda gayretliler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)