Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Bugün bende Yalova bayiisine gittim bu motora bakmak için. Ellerinde bir adet beyaz renk mevcut kırmızı olanını Bursa'ya göndermişler. Fiyat olarak 13.900 olur diyorlar.

Malzeme kalitesi olarak yeterli görünüyor ince detaylar mevcut göze hoş geliyor açıkçası ama yarım saatlik bir bakınma ile ortaya çıkacak bir durum değil motorun kalite durumu.

Rica edip motoru çalıştırdık sesi muazzam kendisine aşık eden cinsten çok tok ve gür sesi var.

Motorun başından memnun ayrıldım ama kafamda ki sorular tabi ki yanıtsız kaldı. Motorun servisi kim(kim diyorum çünkü Kuba servisleri bakıyor dediler), servis elemanları yeterli donanıma sahip mi, bir sorun olduğunda yedek parça ne kadar sürede temin edilir-fiyatı ne olur her şey muamma.

Lastikler Nylon şimdi 14.000 TL fiyat bandında motosiklet alıp servisi,parçası,piyasası belirsiz olan bir motor alınır mı bilemedim.
    XV

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    2016 modelleri mi beklesek ne yapsak.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sesini canlı dinlemedim ama Youtube videolarından gördüğüm kadarıyla gerçekten çok güzel ve tok bir ses var.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Sesi gerçekten çok iyi, 250cc. makina sesine hiç benzemiyor. Ben çok beğendim. Kafamda bazı sorular var fiyat ile ilgili ama alırız motoru fiyatını düşürürler aksi gibi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    motosiklet iyidir kötüdür diyemiyeceğim ama benelli ağır davranıyor.
    servis ağı bahsedildiği gibi ise bu servislerle yürümek çok zordur.
    fiyat olarakda eder etmez bilemem ama biraz fiyatı düşürmeleri gerek sanki.
    alıcıların en azından test sürüşü için türkiye genelinde reklam yapmaları gerekiyor.
    görüntü 10 numara ama kullanıcı test ister ilk pazarı olduğu içinde fiyatını uygun görmek ister.

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı lianus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesi gerçekten çok iyi, 250cc. makina sesine hiç benzemiyor. Ben çok beğendim. Kafamda bazı sorular var fiyat ile ilgili ama alırız motoru fiyatını düşürürler aksi gibi.
    Ben motoru beğenmesine beğendim. Çok kalıplı duruyor ama beni servis ve yedek parça düşündürüyor.

Piyasada bulunan her markanın (buna kendini kanıtlamış ve diğerlerine tepeden bakan markalarda dahil) servis sorunu varken Benelli bize nasıl bir hizmet sunar bilemiyorum,çünkü en ufak bir şey vaat etmiyor

Bir de ben motoru alırsam borç-harç alacağım durumlar kötüye giderse satmaya kalksam elimde patlar gibi
    XV

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şimdi sen bunu Inazuma'yla yanyana aynı fiyat etiketiyle koysan 100 kişiden kaçı bunu alır ? Kaldı ki motor Inazuma'dan pahalı... Satacağı fiyat 11 - 12 bin civarıdır. Bu fiyattan satarsın bir sene, servislerin kendini kanıtlar sonra zamanla arttırırsın. Servislere gelince de, ben gözümü karartıp mesela TNT 600 alacağım ve gidip Kuba'nın apaçilerine servis için teslim edeceğim. O güne dek cub motora servis vermiş eleman bir bakacak karşısında dev gibi 4 silindirli 600 cc bir motor. Nasıl olacak o iş ? Eğitim falan demeyin, eğitimle Pulsar'a bile düzgün servis veremeyen yerler olduğunu Pulsar başlığında okuyoruz.
    acemi27 bunu beğendi.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru beğenmesine beğendim. Çok kalıplı duruyor ama beni servis ve yedek parça düşündürüyor.
    Ben İzmir de servis-bakım konusunda sıkıntı olacağını zannetmiyorum ama söylediğin gibi servis - yedek parça sıkıntısı olmayan kaç adet motosiklet markası var Türkiye de? Misal tanıdığın iyi bir usta x markanın yanında Benelli nin de servisini almıştır, gözün arkada kalmaz ama ne kadar süre geçer muamma.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Beyler kimse fotoğraf paylaşılmamasından şikayetçi olmuş , bende bari bir kaç fotoğraf paylaşayım . Motor baya bi kalıplı güzele benziyor ama yedek parça , servis ağı soru işareti olduğu için şuan için almaya acele etmeye gerek yok diye düşüyorum . Motorun fren hortumları sanırım çelik tam emin değilim . Malzeme kalitesi ne tam bir japon gibi nede tam bir çinli gibi . Orta kalitede duruyor parçalar .

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    ozgranl bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    Yamaha servisinin dediklerinden sonra geri vites yaptım ben motorun çok güzel oldugunu herkezin beğeneceğini tahmin ediyorum 10 numara fakat yeterlimi değil servis yedek parça ve ikinci el çok belirsiz daha en az 1,2 yıla ihtiyacı var nasıl alırım 11 12 bin olursa her türlü riske girer alırım şu an aklımda ktm duke 250 var fikrim değişti malesef

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu güzelliğe bak ya. Ölü doğan bebek diye buna denir işte, 14 bin nedir.

yayan-bay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla pegaso 650
    14000 kusur liralık motosiklet te "nylon" lastik mi olur ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bugün bahsettiğim bayide camın arkasından (bayi kapalıydı) TNT 600'ü gördüm. Koyu gri rengi vardı ve muhteşem duruyordu. 27 bin TL vermem, o ayrı ama tasarım on numara...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motorda çok fazla detay var ve tasarıma gerçekten çok uğraşılmış. Kesinlikle Bajaj Pulsar'dan falan özel bir motor. Ama Kuba'nın servisleri bu motoru kırıp dökmeden bakımını yapamaz. Düzgün servis verilmesi imkansız bir durum. Yedek parça konusu da şüpheli.
    bektanist bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı yayan-bay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14000 kusur liralık motosiklet te "nylon" lastik mi olur ?
    Aynı lastikler (IRC Roadwinner) R25,İnazuma,CBr250,Z300,Ninja 300 de de var...Hepsi de 14 bin üstü aletler
    The Power of The Dreams.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    TNT600'e Nylon lastik koymamışlar neyseki. Metzeller lastik var ama modeline bakmadım sadece metzeller'i gördüm.

Motosikleti
    yamaha mt07
    https://www.youtube.com/watch?v=S4br2vkLOwE satın alan bir arkadaş videosunu paylaşmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=S4br2vkLOwE satın alan bir arkadaş videosunu paylaşmış
    arkadaşa youtubede paylaştığı videoya mesaj attım cvp yazmış

hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasib olsun motor hakkında genel bir bilgi yazarsanız çok iyi olur fren yol tutuş yakıt serilik kalite vs
    Kerim Comert
    Çok teşekkürler motor hakkında genel bilgi olarak işçilik falan bana göre mükemmel hiç bir eksiği yok ve belli ediyor gören sesini duyan dönüp bir daha bakıyor kesinlikle frenler hakkını veriyor ama lastikler nylon yani bana baya kötü geldi yinede normal hava şartlarinda yeterli gidişine gelirsek ben son olarak 180 km gördüm ve çok rahat yani kesici olmasa daha rahat rahat gider R25 sahibiyle değiştirdik adam motordan indikten sonra kesinlikle daha iyi gidiyor bu nasıl ses nasıl dedi kesinlikle tavsiye ederim tek kötü yani her motorda olduğu gibi lastikler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

çok büyük ihtimalle tüm bayilerin dediği gibi motor aslında tüm dünyada olan tnt 300 modeli türkiyeye 250 gibi sokturlar elemanın yorumlarıda bunu ispatlar nitelikte kimbilir belki doğrudur zaman gösterecek

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Motor şekil ve dizayn olarak on numara. Başlangıçtan ziyade yükseltme veya tecrübeli adamın ihtiyaç karşılama motoru olabilir. Ağırlık aşırı fazla ve o kadran rezalet derecede kalitesiz duruyor ve fiyatı biraz yüksek. Onun dışında on numara motor bana göre.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Biraz pahalı olmuş yaw, :(

Motosikleti
    yamaha mt07
    Birde bu videodaki arkadaşla tanıştık fuardan almış motoru onunkisi 300 lük ilginç memnunmuş foruma üye olamamış olursa sizde fikirlerini sorarsınoz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Bu ikinci videosu.
    https://youtu.be/hCo_v6eZ2mg

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)