Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Benim fırtınayı parlattık (:
    530 km oldu bu benzin fiyatları ile rodaj biraz zor biter 😄

Bir aydan fazladır beklediğim oksijen sensörü de gelmiş cumartesi takılacak bir aksilik olmaz ise.

İlk 500 km de pek bir şikayetim yok ama şu titreşim de olmasaydı keşke baya bir titriyor alet. İnş. 1000 bakımında biraz azalır. İlk bakımda dikkat etmem birşey varmı arkadaşlar ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mersinLee33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    530 km oldu bu benzin fiyatları ile rodaj biraz zor biter ��

Bir aydan fazladır beklediğim oksijen sensörü de gelmiş cumartesi takılacak bir aksilik olmaz ise.

İlk 500 km de pek bir şikayetim yok ama şu titreşim de olmasaydı keşke baya bir titriyor alet. İnş. 1000 bakımında biraz azalır. İlk bakımda dikkat etmem birşey varmı arkadaşlar ?

https://i.hizliresim.com/LO8g1j.jpg
    İlk rodajdan sonra da motoru devrinde kullanmanı ve çalıştırırken fazla gaz vermemeni öneririm birde 1000 km yaptıktan sonra zincir ayarını yaptır.

Motosikleti
    Teşekkürler 😊 çalıştırırken hiç haz vermiyorum zaten

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Kitapçıkta bakım bölümünde ne yazıyorsa yaptırın.
    "Yea ona gerek yok gardaş" demesinler, inatla yaptırın.

Yazılıma bakabilirler, gerekirse güncelleme yapılır.
    Motor yağını kitapçıkta yazanıyla değiştirsinler, 15W50'ydi sanırım. "Biz Motul 300 0W20 kullanıyoz, ustanın X motoru 300 yapıyor bu yağla" geyiklerine uymayın.
    Depo titreşimi için de, altına şilte koydurabilirsiniz.
    Samimi 46 ve mersinLee33 bunu beğendiler.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapçıkta bakım bölümünde ne yazıyorsa yaptırın.
    "Yea ona gerek yok gardaş" demesinler, inatla yaptırın.

Yazılıma bakabilirler, gerekirse güncelleme yapılır.
    Motor yağını kitapçıkta yazanıyla değiştirsinler, 15W50'ydi sanırım. "Biz Motul 300 0W20 kullanıyoz, ustanın X motoru 300 yapıyor bu yağla" geyiklerine uymayın.
    Depo titreşimi için de, altına şilte koydurabilirsiniz.
    Önerilen motor yağı 10W/50 diye biliyordum ben de kullanma kılavuzuna yinede bakmalısın.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Ben gaz vermeden çalıştıramıyorum. Nedendir bilen var mı arkadaşlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı neco585 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gaz vermeden çalıştıramıyorum. Nedendir bilen var mı arkadaşlar.
    Motorun rölante ayarı kaçmıştır.Yapabilirsen kendinde halledebilirsin youtube da bir çok video var rölanti ayarı için..

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    @motoseve1r
    Enjeksiyonlu motorda mı?

@neco585
    Akü zayıflamış olabilir, sargı yanmış olabilir.
    Ya da subap/egzantrik ayarlarında sıkıntı vardır.

530 km oldu bu benzin fiyatları ile rodaj biraz zor biter ��

https://i.hizliresim.com/LO8g1j.jpg
    Oksijen sensörünü neden değiştiriyorsunuz motor gaz mı kesiyor ?

Maşaallah, 55555 88888'lere hepimizi sağlık içinde ulaştırsın Rabbim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:14 ----------

33333 lere 44444 lere inşallah [/QUOTE]
    oialdemir bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @motoseve1r
    Enjeksiyonlu motorda mı?

@neco585
    Akü zayıflamış olabilir, sargı yanmış olabilir.
    Ya da subap/egzantrik ayarlarında sıkıntı vardır.
    Neden enjeksiyonlu motorda rölanti ayarı yok mu ?

Alıntı savica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pea sen kendi sıkıntını nasıl çözdün?
    Ve tnt25'i cb500f ile karşılaştırabilir misin sana zahmet
    10 bin'lik motorla 30 bin'lik motorun kıyaslanmasını istemek, ayakların geri geri gitmesini istemekten daha zor olmalıydı ama, neyse..

Alıntı Samimi 46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 bin'lik motorla 30 bin'lik motorun kıyaslanmasını istemek, ayakların geri geri gitmesini istemekten daha zor olmalıydı ama, neyse..
    Gayet güzel kıyaslanabilir. 20.000tl daha pahalı motor daha iyi olacağından şüphem yok, merak ettiğim şey ne kadar daha iyi olduğu. Malzeme kalitesi arasında uçurum var mı, yakıt ne alemde, aradaki teorik olan hp, cc ve tork farkı pratike ney ifade ediyor.
    Birçok motosiklet kağıt üstünde rakamlar çok iyi fakat yolda öyle değil. Vs vs..
    Sorumdan neden rahatsız olduğunu anlamadım açıkçası...
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Motoru aldığımın ikinci günü arıza lambası yandı ): kontrol edildi ve fabrikaya bilgi verildi. Fabrika arıza kodunun oksijen sensörü arızası olduğunu söyledi. Ellerinde olmadığı için yaklaşık iki aydır bekliyordum sensörü. Dün aradılar geldi parçanın cumartesi serviste olur dediler. Ama ben bu arada motoru kullanmaya devam ettim. Ve fabrikaya bildirdim kullanın dediler motorda bence hiçbir sıkıntı yok o arıza lambası da yanmasa hiç sorun yok yani 😆 gerçi şöyle bir sorun var sürekli abi bu mu marka nereden aldın kaçık bu çok güzelmiş vs sorusu ile karşılaşıyorum 😝😝

Ek Bilgi olarak;
    Beni arayan arkadaş ile baya bir muhabbet ettik. Yeni gelecek modeller ve fabrika hakkında. 2018 Şubat Mart gibi yeni modellerin geleceğini söyledi konuştuğum kişi. Gelecek modeller ise bn251 abs li model, leoncino, tnt600abs, tnt125 miş ve sanırım trk502. Fabrika ilk olarak bn251 tnt125 üretmeyi planlıyor muş. Ama 600 cc dahil bir çok model ileride üreteceklermiş.
    pea bunu beğendi.

Motoru aldığımın ikinci günü arıza lambası yandı ): kontrol edildi ve fabrikaya bilgi verildi. Fabrika arıza kodunun oksijen sensörü arızası olduğunu söyledi. Ellerinde olmadığı için yaklaşık iki aydır bekliyordum sensörü. Dün aradılar geldi parçanın cumartesi serviste olur dediler. Ama ben bu arada motoru kullanmaya devam ettim. Ve fabrikaya bildirdim kullanın dediler motorda bence hiçbir sıkıntı yok o arıza lambası da yanmasa hiç sorun yok yani �� gerçi şöyle bir sorun var sürekli abi bu mu marka nereden aldın kaçık bu çok güzelmiş vs sorusu ile karşılaşıyorum ����

Ek Bilgi olarak;
    Beni arayan arkadaş ile baya bir muhabbet ettik. Yeni gelecek modeller ve fabrika hakkında. 2018 Şubat Mart gibi yeni modellerin geleceğini söyledi konuştuğum kişi. Gelecek modeller ise bn251 abs li model, leoncino, tnt600abs, tnt125 miş ve sanırım trk502. Fabrika ilk olarak bn251 tnt125 üretmeyi planlıyor muş. Ama 600 cc dahil bir çok model ileride üreteceklermiş.
    BN 125 de gelecekmiş facebook sayfalarında yayımlamışlar.

Motosikleti
    Arkadaşlar motorlarınızda hangi yağı kullanıyorsunuz ? Kitapçık doğrultusunda 10w50 yağ alacağım ama hangi marka almalıyım ? Motul-castrol ? Birde ilk bakım ve yağ değişimi 1000 km de ama 500 de ilk yağı değiştirip sonra bin bakımında tekrar değişim yapmamız çok fark eder mi yoksa gereksiz maliyet mi olur ? Ayrıca kitapçıkta yağ değişim periyodu 6000km de bir sizce çok değil mi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar motorlarınızda hangi yağı kullanıyorsunuz ? Kitapçık doğrultusunda 10w50 yağ alacağım ama hangi marka almalıyım ? Motul-castrol ? Birde ilk bakım ve yağ değişimi 1000 km de ama 500 de ilk yağı değiştirip sonra bin bakımında tekrar değişim yapmamız çok fark eder mi yoksa gereksiz maliyet mi olur ? Ayrıca kitapçıkta yağ değişim periyodu 6000km de bir sizce çok değil mi ?
    1000 km ulaşınca hem filtreyi hemde yağı değiştirebilirsin.Motul,shell,castroll,repsol gibi motor yağlarından da herhangi birini kullanabilirsin benim için farketmez bir süje.Sonra da her 6000 km de bir değişim yapılır çok uzun bir mesafe de değil.Takma kafana kitapçıkta ne yazıyorsa uygula bir sıkıntı çıkartmaz çıkartırsada zaten netice de kitapçığa uygun işlem yapıyorsun ona göre de uygulamalar yaparsın.

bugun benelı tnt25 2016 aldım
    samsunda yaşıyorum motor tıtreme ve oturak sıkıntısı harıc bısey gormedım
    su sogutmalı motora ılk defa bınıyorum
    motora bındıgımde sağda metal bır kapak var
    birde solda beyaz plastık bır boru var sıyah kapagı var herneyse
    simdi hangisine su hangisine antirifiz koyucaz yardım edin daraldım
    servise gidiyorum allaha emanet adamlar zaten .

Alıntı devahscot55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun benelı tnt25 2016 aldım
    samsunda yaşıyorum motor tıtreme ve oturak sıkıntısı harıc bısey gormedım
    su sogutmalı motora ılk defa bınıyorum
    motora bındıgımde sağda metal bır kapak var
    birde solda beyaz plastık bır boru var sıyah kapagı var herneyse
    simdi hangisine su hangisine antirifiz koyucaz yardım edin daraldım
    servise gidiyorum allaha emanet adamlar zaten .
    hayırlı olsun güle güle kullanın
    ikisine de bir şey koymuyoruz, antifriz dediğimiz 2 senede 1 değişiyor, titreme ise ilk yağ bakımından sonra kayboluyor.

Motosikleti
    Yaklaşık iki aydır beklediğim oksijen sensörü geldi ve bugün öğle arasında servise götürdüm değiştirildi ama arıza lambası sönmedi ): serviste ne yapacağını bilmiyor tekrar merkeze soracak bakalım ne olacak. Sıkıldım sürekli o arıza lambasını görmekten umarım yakın zamanda çözülür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)