Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı Yamaha41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun ugraslar sonucu bugun aleti aldim 130 km oldu ilk bindigimde sesi cok hos geldi.gaz acinca cikan ugultu da motoru cok agresif kılıyo.olumsuzlari yazayim gidon turu az, debriyaj sert, lastikler guvensiz, vites oranlari kısa devamlı debriyaj tokatlatiyo, aynalar fena, 2 3 sefer dusuk devirde stop etti, ve frenler bana guven vermedi zamanla duzelecegine inaniyorm. Guzel taraflarina gelirsek guzel viraji var hafifligini hissettiriyo, oturus pozisyonu rahat geldi, ivmelenmesi tatmin edici zaman gectikce daha net seyler konusabilirim bunlar ilk izlenimler. alinir mi evet alinir onceki sayfalari karistirip yorum arayan yeni tnt adaylari icin yazdim kisaca. Uzun zamandor kullanan arkadaslara tek sorum FI isigiyla ilgili: kontak acip zinlama sesini duyduktan sonra sonmemesi normal mi(calistrnca sonuyor) herkese bol virajlar
    Son gelenlerden mi aldın ? fiyatta bir değişiklik varmı birde plakayı felan ne yaptın ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Son gelenlerden aldim evet fiyat dolar uzerinden giris yapildigi icin 9800 civari ama ben bir hafta oncesnden isim yazdirip eski fiyat garantisi almstim.plakayi cikaramadm uygunluk belgesi henuz bayilere ulasmadigi icin

Bu lastik bu motora gidermi...
    Motoru alsaydım birde yerine sığarsa hemen geçiş yapardım.....

Alıntı kilhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://img.tarad.com/shop/2/29tire/i...19203028_b.jpg
    bence gitmez, görüntü itibarıyla enduro lastiği, naked motorda sırıtır bence..
    Samimi 46 bunu beğendi.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kilhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://img.tarad.com/shop/2/29tire/i...19203028_b.jpg
    Motosikletin bütün yakışıklılığı gider yazık etme
    Samimi 46 bunu beğendi.

MT60 RS CORSA tek boyutta takım üretiliyor.120.70.17 ve 160.60.17
    Görüldüğü gibi enduro motor lastik ölçüsü değil.Bunlar çok özel lastikler.
    makinayı Aşşağıdaki gibi hissettirebilir belki....

...garip... bunu beğendi.

Rodajim bitti arkadaslar. Bakima götürdüm sadece yağ ve emin olmamakla birlikte yağ filitresi değisti sanirim 110 tl aldilar. Orta kalite yağmis shell. Bakim yaptiran arkadaslar bilgi verebilir mi? Yag filitresi degimediyse rakam ucuk geldi. Siz gittiginizde filitreyi degistirdiler mi ? Zincir gevsek gibi ses geliyor dedim onuda bakarim deyip sonrada birsey yok dediler bakmadan, anlamadim. Acemisiyiz jeton hep gec dusuyor.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    İşini doğru yapmayan servisleri buraya yazın da gitmeyelim.
    Servis kitapçıkta yazan işlemlerin hepsini yapmak zorunda. Ve ilk bakımın işçilik ücretini almamaları gerekiyor. Sadece değişen parçaların/yağın parasını almalılar.

Rodaj bitti. Yol şehir dışı ve güzel, ama sürekli kesiciye girip dip gaz yapamamaktan ötürü canım sıkılıyordu. Birden iniş aşağı 120 de iken debriyajı sıkıp arka arkaya vites düşürüp boşa geçme hatası yaptım. Motor aniden sanki kilitlendi. Debriyaj frenle durdum. Kontak kapatıp açtım. Motor boştayken vitesteymiş gibi ileri gidip durdu. Boşa alıp öylesine ittirdim. Iııhh, gitmiyor. Çalıştırdım, önceki hareketin gene aynısı. Gitti motor dedim. Ben ne hata yaptım diye oturup kaldığım köşeden yarım saat sonra bismillah dedim, aaa, sıkıntı gitmiş, devam.. Yaptığım bir büyük hataydı.!!

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Aslında bizim memleketin yollarında bu tip lastikler daha tutarlı tutuşu daha güzel oluyor. Ama Uzun ömürlü olmaz Rosso II ile 10 - 15 km yaparken bunda 5 - 8 km yaparsın. Çünkü böyle dişli hem arazi hem yola yönelik lastikler. Düz yolda otobanda daha çabuk biter. Hem bizim tnt 25 de lastik ölçüleri 110 / 150 ama mt 60 rs corsa nın en küçük ölçüleri 120 - 160 dan başlıyor . taban genişliği bir santim artar demek bu da

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Malum İstanbul bugün yağmurlu. Sabah tüm yollar ıslaktı. Maltepe'den Acıbadem'e gelene kadar arka lastiği sabit tutmakta çok zorlandım. Kıçı başı ayrı oynadı resmen Bu lastiklerle su birikintisinden geçmek bile büyük risk.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bizim memleketin yollarında bu tip lastikler daha tutarlı tutuşu daha güzel oluyor. Ama Uzun ömürlü olmaz Rosso II ile 10 - 15 km yaparken bunda 5 - 8 km yaparsın. Çünkü böyle dişli hem arazi hem yola yönelik lastikler. Düz yolda otobanda daha çabuk biter. Hem bizim tnt 25 de lastik ölçüleri 110 / 150 ama mt 60 rs corsa nın en küçük ölçüleri 120 - 160 dan başlıyor . taban genişliği bir santim artar demek bu da
    Bildiğim kadarı ile bu ölçülerden başlamıyor.
    Sadece bu ölçü ile üretiliyor.İstesenizde başka ölçü yok.
    sadece 17 jant için ön 120/70 arka 160/60 ölçü var.
    Bu lastiğe bu parayı vermeyi göze alıp sürtme yapmadan montajlanacaksa vede
    diğerlerinden farklı olmayıda sağlayacağından 1 santimin hiç bir önemi yok benim açımdan.

Hep tavsiye standart ölçü kullanımındadır.
    Düşünün ölçüde böyle bir değişiklik yaptınız en kötü ne olabilir...
    Bu aleti mazo zevkleri tatmin etmek için kullanıyoruz zaten.

Şöyle bir motordaki motor hacmine lastik ölçülerine bakıp feyz alabilirsiniz.fazla kasmayın....
    125cc.......ön 130....arka 180

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Tabi ki kasmayın istediğiniz takın jantın genişliğine göre maksimum 120 / 160 takabilirsiniz. bir şablonu var oradan bakıp genişlik kurtarıyorsa takın. Başta güzel gözükecek orta sınıf kaslı bir naked motora benzeyecek. Ama pirelli gibi diğerlerinde daha yumuşak hamurlu bir lastiğin
    kısa süre sonra kenar dişlerin eridiğini ve lastiğin ortasının olduğu gibi kaldığını göreceksiniz. Çünkü jantınız inandığınız kadar geniş değil Bu seni kasmaz belki ama 5.000 de bir lastik değiştirmeye parası olmayan birinin cüzdanın kasabilir. Ayrıca sonra lastik gerçekten çok çirkin oluyor.

http://www.pirelli.com/tyres/en-ww/m...rs#/size-range

17'' de 120 / 160 başlıyor. Sen görüntüyü seviyorsun öne 18 jant takıp 110 mt 60 rs corsa takabilirsin.

Ve son olarak Ducati Scrambler de MT 60 RS var. MT 60 RS Corsa ile MT 60 RS farklı Lastiktir. Sonunda Corsa olamayan daha yola yöneliktir.

Ben de dun gittim ilk bakima. Filitre degismedi zinciri gerdik. Yag degisti. Simdilik castrol koyduk. Ama gelecek bakima nippon ya da motul olacak. 40 tl verdim.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi ki kasmayın istediğiniz takın jantın genişliğine göre maksimum 120 / 160 takabilirsiniz. bir şablonu var oradan bakıp genişlik kurtarıyorsa takın. Başta güzel gözükecek orta sınıf kaslı bir naked motora benzeyecek. Ama pirelli gibi diğerlerinde daha yumuşak hamurlu bir lastiğin
    kısa süre sonra kenar dişlerin eridiğini ve lastiğin ortasının olduğu gibi kaldığını göreceksiniz. Çünkü jantınız inandığınız kadar geniş değil Bu seni kasmaz belki ama 5.000 de bir lastik değiştirmeye parası olmayan birinin cüzdanın kasabilir. Ayrıca sonra lastik gerçekten çok çirkin oluyor.

http://www.pirelli.com/tyres/en-ww/m...rs#/size-range

17'' de 120 / 160 başlıyor. Sen görüntüyü seviyorsun öne 18 jant takıp 110 mt 60 rs corsa takabilirsin.

Ve son olarak Ducati Scrambler de MT 60 RS var. MT 60 RS Corsa ile MT 60 RS farklı Lastiktir. Sonunda Corsa olamayan daha yola yöneliktir.
    Söylediğin fark RS ile Corsa arasında değil normal MT60 ile RS arasındadır ki enduroya uygun ölçülerde değildir.

MT 60 RS CORSA
    ON OR OFF ROAD? PURE ADRENALINE
    A RADIAL TYRE DESIGNED FOR USE
    ON SUPERBIKES
    AND FUN BIKES ON ASPHALT SURFACES OR OFF ROAD.

Lastik yanlardan nasıl hasar alıyor anlayamadım.Takmakta sıkıntı yoksa sonradan mı hasar oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Ayrıca daha önce yazmıştım ama takmamışsın sadece aşşağıdaki ölçü ile üretiliyor.
    Yani başka bir ölçü yok.OK

DISCOVER THE ENTIRE SIZE RANGE
    FRONT
    17''
    120/70 R 17 58V TL
    REAR
    17''
    160/60 R 17 69V TL

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aksesuar hakkında gelişmelerden bilgisi olan arkadaş varmı ?

Merhabalar.

Ön çamurluk uzatmasına ve arka çamurluk için birşey eklemek yada yaptırmaya gerek varmıdır yoksa böyle iyi mi ?

Merhaba Dostlar,

Yeni üyeyim ilk mesajım , İstanbul Trafiğinden sıkılıp motorsiklet almaya karar verdim ehliyet sınavına kısmetse haftaya alacağım.

- İlk motorum olacak , kullanıcı arkadaşlar cevaplarsa çok memnun olurum. Sizce uygun mu ilk motor olmaya. Sıkıntı yaşar mıyım. Aklımda diğer alternatif pulsar 200ns var tavsiyelerinizi rica ederim.

- Sele 71 Cm yazıyor doğru mu bu ? Ben kısayım öyle ise rahat ederim baya.

- Ekipmanımı aldım , lastik için bütçe ayırdım 900,00 TL civarı lastik tavsiye edebilir misiniz.

Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    İlk motor olabilir mi konusu kişiye bağlı biraz. Ağırlık yüzünden sıkıntı olabilir. Gidon açısı da dar biraz. Ben bisiklet tecrübesi+ 5 saat sürücü kursu + bol bol videodan sonra çok sıkıntı yaşamadım. 2 kere motoru düşürdüm ama(hasar yok)
    Pulsar'la karşılaştırma konusunda şuraya bakabilirsiniz. Benim de yorumum var konuda: http://www.motosiklet.net/forum/mark...lli-tnt25.html

Sele 71 değil kesinlikle. 81cm'dir o. Boyum 176 ama bacak boyum biraz kısa. Genelde parmak ucumda yere basıyorum. Motoru hafif yatırırsam ya da kalçayı kaydırırsam tam basabiliyorum.

Lastikler yaz sonuna kadar idare edebilir, yağmurda sürmezseniz. Eylül gibi diablo Rosso 2 ya da pilot road almayı düşünüyorum. 110/70 ön, 150/60 arka olacak.

Teşekkür ederim cevap için,

Ancak sizin motorunuz Tnt 250 olabilir mi ? Çift silindir olanı. Her yerde tnt25 sele yüksekliği 710 mm yazıyor ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)