Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı agolec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar bu motoru almayı düşünüyorum.Fakat ilk motorum olucak hergün devamlı olarak araba süren birisiyim. Alınca direk vitesine alışabilirmiyim yada illa bir eğitim almam gerekiyor mu.Tavsiye edermisiniz?
    Eğitim alırsan tabi ki daha rahat kullanırsın eğitim almazsan da sıkıntı olacağını sanmıyorum yavaş yavaş öğrenirsin. İlk motor olarak tavsiye edenler var ama benim öngörüşüm ilk motorun düşük cc olması gerekir 125 150 gibi ama kendine güvenin varsa buda olur. Şimdiden hayırlı olsun. Yorumları zaten okumuşsundur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ozgur27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu ürün sanırım üç renk olarak çıkıyor. ama şunu söyleyebilirim her renk ayrı ayrı güzellikte,ve ayrıca şuan piyasada satılan bir çok üründen kaliteli ve çok sık üretilmiş.Türkiye pazarına belki geç girdiler ama BENELLİ olarak adamlar tüm avrupada tanınıyor.
    Marka büyük modelin 3ten fazla rengi var ama ülkemizde sadece siyah beyaz ve yeşil var keşke kırmızı ve turuncuda olsaydı ama maalesef gelmedi. TNT 135 modeli getirilirse çok iyi olur benim için bekleyecez artık.

cevap için teşekkürler daha önce 15 yaşımda vespa lx 150 kullanıyordum 18 yaşımda xmax 250 falan kullndım ama ilk vitesli olunca kullanamazmıyım diye merak ettim 150 lik tercih etmek istemiyorum 100 kilo bi adamım yaşımda 25 e geldi artık o kadar gazlıyım ediyim demem sanırım biraz trafikten kurtulmak için tercih edicem aslında merak ettigim bi konuda boyum 1.76 ya yüz kiloyum tabiri caizse iri kıyım bi adamım Sizce bu motor abes durur mu ?
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Motor kalıplı zaten, abes duracağını düşünmüyorum.
    Ben de 1.77 boy + 90 kiloyum, motor orantılı duruyor.

Bir bayiye gidip deneyin, abes durduğunu düşünürseniz(ki durmaz) Mondial Rx3i de güzel ve kalıplı motordur. Başlangıç motoru olarak başka naked/spor seçenek yok sanırım.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    cevap için teşekkürler daha önce 15 yaşımda vespa lx 150 kullanıyordum 18 yaşımda xmax 250 falan kullndım ama ilk vitesli olunca kullanamazmıyım diye merak ettim 150 lik tercih etmek istemiyorum 100 kilo bi adamım yaşımda 25 e geldi artık o kadar gazlıyım ediyim demem sanırım biraz trafikten kurtulmak için tercih edicem aslında merak ettigim bi konuda boyum 1.76 ya yüz kiloyum tabiri caizse iri kıyım bi adamım Sizce bu motor abes durur mu ?
    Abes durmaz ama sana bi chopper daha iyi gider tabi onuda sadece meraklısı alır daha önce motor kullanmışsan ve yaşını almışsan artık vitesli lazım sana kullanırsın dert etme ilk motor olarak alan arkadaşlar bile var. Şimdiden hayırlı olsun.
    ...garip... bunu beğendi.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kalıplı zaten, abes duracağını düşünmüyorum.
    Ben de 1.77 boy + 90 kiloyum, motor orantılı duruyor.

Bir bayiye gidip deneyin, abes durduğunu düşünürseniz(ki durmaz) Mondial Rx3i de güzel ve kalıplı motordur. Başlangıç motoru olarak başka naked/spor seçenek yok sanırım.
    Rx3i ile boyutlar aynı sayılır bence fazladan 1 2 milyar verilmesi mantıklı değil tabi konforu nedir bilmiyorum. Başlangıç motoru için imkan var ise 250cc alınması en iyisidir tabi maddi durum uygunsa 150 cc ler bir süre sonra bisiklet gibi geliyor. Tekerinize taş değmesin.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Tam senin cüsseye uygun bir motosiklet kalıpsız kişilere pek gitmiyor bence hoş durmuyor çünkü motor heybetli öyle pısırık bişey değil. Bir bayiye gidip bi üstüne otur serviste birinin motoru varsa al bi çalıştır dene

Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en kısa zamanda mavi gidecek görüşleriniz için teşekkür ediyorum.
    Mavi gidince tekrar fotoğraf gönderebilirsen iyi olur çünkü jantlar çok güzel olmuş fotoğrafta facebook sayfasında paylaşılmıştı zaten. Ellerine sağlık tecrübelerinin devamını bekleriz.
    zafer6n bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Sonunda lastiklerimi değiştirdim. diablo rosso II ler ile beraberiz.

Diğer lastikler canımızı almadan biz onun canını aldık.
    oialdemir, Gronax, ...garip... ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda lastiklerimi değiştirdim. diablo rosso II ler ile beraberiz.

Diğer lastikler canımızı almadan biz onun canını aldık.
    Hayırlı uğurlu olsun yorumlara bakılırsa lastik değişimlerinde en çok diablo rosso II tercih edildi. Yağmurda sık yağmaya başlayınca değiştirmek tabiki şart oldu. Tekerin düz bassın. Hangi ölçülerde taktırdın.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı darknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun yorumlara bakılırsa lastik değişimlerinde en çok diablo rosso II tercih edildi. Yağmurda sık yağmaya başlayınca değiştirmek tabiki şart oldu. Tekerin düz bassın. Hangi ölçülerde taktırdın.
    Teşekkür ederim. Havalar soğudukça lastikler tutmaz ısınmaz olmuştu. Özellikle dönerken virajlarda korkutuyordu.

ön 110 arka 140 taktırdım. Motolastiğe gittim ne takıcaz diye diablo rosso II önerdi zaten benim aklımda da o vardı.

Hepimizin tekeri düz bassın.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Arkadaşlar bu motoru artçılı şekilde kullanmışlarınız veya artçı olarak seyahat edeniniz var mı? Eşimle beraber gezi amaçlı almayı düşünüyorum. Önceki motorum inazuma idi ve konfor olarak motosikletin mercedesi deniyor. Örneğin pulsar 200 de el kadar bir arka sele var. 15-20 dakikadan fazla binmek zor. Sizce arka sele konforun tnt25 in nasıldır?

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motoru artçılı şekilde kullananaınız veya artçı olarak seyahat edeniniz var mı? Eşimle beraber gezi amaçlı almayı düşünüyorum. Önceki motorum inazuma idi ve konfor olarak motosikletin mercedesi deniyor. Örneğin pulsar 200 de el kadar bir arka sele var. 15-20 dakikadan fazla binmek zor. Sizce arka sele konforun tnt25 in nasıldır?
    Ben 4-5 kez 500'er KM. 2-3 kez de 100+ KM artçılı seyahat ettim. Çok rahat diyemeyeceğim. Çok konforlu zaten diyemem ancak 100KM de bir mola verilerek her yere gidilebilir.

Ayrıca son seyahatlerimizde aşağıda linkte bulunan ürünü kullandık. Çok ucuz ve basit bir çözüm. Gayet rahat ediyor artçı.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ideenwelt.html

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Arkadaşlar bu motoru artçılı şekilde kullananaınız veya artçı olarak seyahat edeniniz var mı? Eşimle beraber gezi amaçlı almayı düşünüyorum. Önceki motorum inazuma idi ve konfor olarak motosikletin mercedesi deniyor. Örneğin pulsar 200 de el kadar bir arka sele var. 15-20 dakikadan fazla binmek zor. Sizce arka sele konforun tnt25 in nasıldır?
    Ben artçı olarak Duke 250'ye binmiştim onun da ufacık artçı selesi vardı ve her an düşecekmiş gibi his veriyordu bana. 188 boy, 107 kiloyum. TNT 25'te ise ona göre daha büyük bir sele var o açıdan daha rahat ama artçı için olan ayaklıklar çok kötü. Yani titreşimi çok fazla veriyor artçıya. Inazuma kullanmadım ama TNT'nin ondan daha rahat olduğunu iddia edemem.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Havalar soğudukça lastikler tutmaz ısınmaz olmuştu. Özellikle dönerken virajlarda korkutuyordu.

ön 110 arka 140 taktırdım. Motolastiğe gittim ne takıcaz diye diablo rosso II önerdi zaten benim aklımda da o vardı.

Hepimizin tekeri düz bassın.
    İyi yaptın çok kayıyor zaten . Tekrar hayırlı olsun. Tekeriniz düz bassın.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Arkadaşlar bu motoru artçılı şekilde kullanmışlarınız veya artçı olarak seyahat edeniniz var mı? Eşimle beraber gezi amaçlı almayı düşünüyorum. Önceki motorum inazuma idi ve konfor olarak motosikletin mercedesi deniyor. Örneğin pulsar 200 de el kadar bir arka sele var. 15-20 dakikadan fazla binmek zor. Sizce arka sele konforun tnt25 in nasıldır?
    Eski yorumları okursan artçı ile çok uzun km yol yapan arakdaşlar mevcut fakat arada bir 10 15 dkka mola vermen gerekir Kawasaki bile olsa arada bir dinlenmek şart

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Eşiniz 100 kilo değilse çok sorun olmaz.
    İlk artçım 100 kilo idi. Ben de 90 zaten. 5 km'lik yol işkence gibi gelmişti

Kız arkadaşımla 5-10km'lik kısa mesafelerde biniyoruz. Peg'lerdeki titreşim dışında sıkıntısı yok. Artçı selesinden yana şikayeti yok. Arkasında da sırt dayama pedli topcase var zaten.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşiniz 100 kilo değilse çok sorun olmaz.
    İlk artçım 100 kilo idi. Ben de 90 zaten. 5 km'lik yol işkence gibi gelmişti

Kız arkadaşımla 5-10km'lik kısa mesafelerde biniyoruz. Peg'lerdeki titreşim dışında sıkıntısı yok. Artçı selesinden yana şikayeti yok. Arkasında da sırt dayama pedli topcase var zaten.
    200 kilo biraz fazla olur zaten TNT 250 olsa neyse de 25 zorlanır :D Artçı olarak 40 50 km gittim bi sıkıntı yaşamadım bazı hızlarda titreşim hissediliyor ama çokta bariz değil.

Motosikleti
    Benelli TNT 25

Arkadaşlar şu kırmızı daire içine aldığım vidalar lastik değiştirdikten sonra sıkılmamış.

Hatta o somunlardan şu anda 2 tane yok 1 tane var. Somunların önündeki metal parça oynuyordu . Somunu da vidanın başında bırakmışlar ne hikmetse.

Şimdi tek kalan somunu ben sıktım. Orası herhangi bir şeye yarıyor mu kafama göre sıkmam zarar verir mi. Bu durumu canım sıkıldı

Merhaba arkadaslar uzun bi sure buradan sizleri takip ettim butun sayfalari tek tek okudum bazi arkadaslarimizin sitemleri vardi bu motor hakkinda bazilarida memnundu insan ister istemez bi yerde celiski yasiyo bu yazilanlari okuyinca ama nedense bi his beni bu makinaya git ( tabi birazcikta parasal yonden ) neyse gecen hafta Vale motora gittim ve mustafa abiyle tanisma firsati buldum tabi oncesinde arayip gelicegimi soyleyip bi test surusu yapmak istedigimi dile getirdim mustafa abide saolsun beni kabul etti persembe aksami saat 7 de kapisinin onundeydim uc bes kelime ettikten sonra makinayi test ettik 3 kisinin ortak karariyla makinaya onay verdik verdik ama insanin icinde bi kusku kaliyo yinede ister istemez o aksam 100 lira bi kaporayla oradan ayrildik artik o motor benimdi bu sabah isten izin alip gidip motorumu aldim sanki icimde kelebekler ucusuyo motorumum bana verdigi hazla bugun 100 km yol yaptik abimle ilk bakista motoru gayet olumlu karisiladik ama soyle bi problemimiz oldu motorun verdigi heycanla benzin almayi unuttuk e5 in kenarinda yollda kaldik gulermisin aglarmisin tabi ekran bilgimiz olmadigi icin acaba korktugumuz basimiza mi gelmisti diye dusunurken mustafa abinin ve mehmet ustanin verdigi soz hemen aklima geldi oyleye bi guven olmali sonucta hemen bi alo mehmet ustaya usta boyle boyle oldu makina bizi yokda birakti mehmet ustada biraz saskin haliyle ya oyle bisi olmasi biraz entrasan dedi gelebiliyosaniz gelip motoru birakin ben bi bakayim motora dedi kapattik teli sonra hemen arkasindan mustafa abiyi arayip durumu izah edip anlattik karsiliginda su cevabi aldik siz bi kapatin teli birazdan aricam ben sizi dedi aradan 2- 3 dakka gecmeden baska bi numara arayip bizim nerde oldugumuzu sordu yerimizi soyleyip beklemeye basladik tabi bu arada abimle aramizda gecen diyaloglar korku senaryosu aratmicak sekilde ceyran ediyodu ki adem bey gelip makinaya bakip gulumsemesiyle olay tatliya baglandi bunda bisi yok deyip bizi benzinliye kadar goturdu depoyu fulledikten sonra gezintimiz kaldigi yerden devam etti ve saat 1 civarlarinda eve gelip hemen sizinle bunlari paylasmak istedim tabi hersey daha yeni ama olsun ilk gunun cok onemi var burdan VALE motora AİLESINE ilgileri icin cok Tesekkur etmeyi kendime borclu hissettim.
    ...garip... ve zafer6n bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)