Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar teşekkür ediyorum

Motora detaylıca baktım işten çıkmadan önce. Gösterge panelini tutan metal yamulmuş sadece, biraz çekiştirince düzeldi.
    2 santim dediğim çatlak yarım santim imiş
    Uzaklaştı dediğim debriyaj kolu aslında yamulmuş.
    Hasarın büyük kısmını koruma takozu ve artçı tutmaçları almış.

Debriyaj:
    https://www.dropbox.com/s/lfh75q5t0k...12.36.jpg?dl=0

Takoz:
    https://www.dropbox.com/s/q9k3sep1dg...12.45.jpg?dl=0

Ön taraf:
    https://www.dropbox.com/s/76ppvwttl1...13.16.jpg?dl=0

Mont:
    https://www.dropbox.com/s/pb9066lju5...16.21.jpg?dl=0

Eldivende de kumla karışık cam parçaları vardı. Ekipmansız gezenleri anlamak gerçekten güç. Çıplak gezseydim büyük olasılıkla birkaç dikiş yemiştim.
    Motor Sağlam. Ceket dışında zarar gören yok fotoğraflarda Çok Geçmiş olsun ekipmansız gezmeyin.
    pea bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah yağmurda yola çıkma hatasına düşerek ilk kazamı yaptım.
    90 derece sağa dönecekken yavaşlayamadım, frenlere dokununca tekerlekler kayıyordu zaten. 10 15 km/saat hızla dönerken lastikler ne yaptı anlamadan sol tarafa uçtum, motor da sola yattı.

Hasarlar:
    Gidon yamuldu. Tekeri bacaklarımın arasına sıkıştırıp çevirdim, düzelttim.
    Kontroller kaydı biraz. Debriyaj kolu gidondan uzaklaştı gibi. Gidon öne doğru dönmüş olabilir.
    Gösterge paneli birkaç santim yerinden çıktı. Kırık dökük var mı, geri takabilir miyim henüz bakmadım.
    Gösterge paneli ile ön lambanın kasasının birleştiği yerde 2 santimlik çatlak var.
    Vale moto'nun koruma takozunun yapıştırması düşmüş. Takozda da yıpranma var.
    Vites kolu biraz yamuldu.
    Montun dirsek bölümü yırtıldı.
    Azıcık da moralim bozuldu

Çıkarılan ders:
    Lastikleri değiştirmeden yağmurda sürüş yapılmayacak.
    Dönüş riskliyse daha düz olan yoldan devam edilecek. Gerekirse işe 5 dakika daha geç kalınacak.
    Gelmiş geçmiş olsun Allah beterlerinden korusun. Ekipman çok önemli. Hele ki büyük şehirlerde çok çok daha önemli. Marmaris gibi küçük bir yerde yaşıyor olmama rağmen kasksız kullanmamaya özen gösteriyorum.
    pea bunu beğendi.

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Herkese merhaba,

Öncelikle kısaca kendimi tanıtayım. Adım Özgür, yaklaşık 4 senedir aktif motosiklet kullanıcısıyım. Sırasıyla Rks Jaguar100, Mondial X-Treme Max, Honda Cbf150 kullandım. Şuan ise SYM Wolf250 kullanıyorum.

Benelli TNT25 hakkında bilgi almak istiyorum; konu üzerine çok yazıp çizdiğinizi biliyorum fakat merakımı anlayışla karşılayacağınız umut ediyorum.

Açıkça söylemek gerekir ise beni düşündüren nokta servis ve yedek parça durumu.
    -Servislerini genel anlamda nasıl buluyorsunuz?
    -Yedek parçasını kolayca temin edeceğinizi düşünüyor musunuz?
    -Yedek parça fiyatları ne durumda?

Aynı zamanda motosiklet piyasaya yeni girdiği için ileri dönemlerde ne gibi sorunlarla karşılaşacağımız sırrını koruyor. Bu konu hakkında sormak istediklerim;

-Stop etme probleminden bahsediliyor, bu durumun aslı astarı nedir ve çözümü var mıdır?
    -Başka herhangi bir sorunla karşılaşan var mıdır?

Kullanım kitapçığında yağ değişimi her 6bin km olarak görünüyor, bana biraz uzun bir aralık geldi servisler bu konuda ne düşünüyor? 6bin'de bir mi gidiyorsunuz yoksa daha erken mi gitmeniz tavsiye ediliyor?

Şimdiden teşekkür eder, kazasız sürüşler dilerim,

Saygılar ve sevgiler.
    XV

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Merhaba Dostum.

Stop etme sorununu çözmüş biriyim. Bayiler garantiden ufak bir parça değişimi yapıyor. Sonrasında olmuyor.
    Benim sorunumu İstanbul da Vale Moto çözmüştü. Yine onların servisi Bana Yağ için 3000 - 4000 demişti.
    Toplamda 4000 e geliyorum. yakında değiştireceğim.
    Umarım yardımcı olmuştur.

Selamlar,

Motoru haftaya alıyorum.Alır almaz lastikleri değiştirmeye karar verdim. Lastik önerisi rica ederim arkadaşlar.

150 veya 160 lastik olursa iyi olur. Ben pek anlamıyorum. İstanbul'da kullanacağım motoru.

Ayrıca Motoru aldıktan sonraki işlemlerler kaç gün sürdü Plaka , ruhsat , sigorta vs. paylaşır mısınız.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Bi kaç hafta önce kısa bir inceleme videosu çekmiştim arkadaşlar aşağıda link;

@revelyon bizim motosikletin tam ölçülerine uyan takım şu;
    http://www.motolastik.com/pirelli-di...7-66h-pmu30191
    ozgranl ve ...garip... bunu beğendiler.

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Dostum.

Stop etme sorununu çözmüş biriyim. Bayiler garantiden ufak bir parça değişimi yapıyor. Sonrasında olmuyor.
    Benim sorunumu İstanbul da Vale Moto çözmüştü. Yine onların servisi Bana Yağ için 3000 - 4000 demişti.
    Toplamda 4000 e geliyorum. yakında değiştireceğim.
    Umarım yardımcı olmuştur.
    Öncelikle zaman ayırıp yanıtladığınız için teşekkür ederim.

Değişen parça nedir bilginiz var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=7LEeQSiVKxY

Videonuzu izlemiştim demek foruma üyeliğiniz varmış,sevindim. Böyle bir kaynak oluşturduğunuz için teşekkür ederim.

Uzun yolda rahatsız demişsiniz acaba neye göre rahatsız? Bir kıyaslama yapmak mümkün mü?

Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle zaman ayırıp yanıtladığınız için teşekkür ederim.

Değişen parça nedir bilginiz var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

Videonuzu izlemiştim demek foruma üyeliğiniz varmış,sevindim. Böyle bir kaynak oluşturduğunuz için teşekkür ederim.

Uzun yolda rahatsız demişsiniz acaba neye göre rahatsız? Bir kıyaslama yapmak mümkün mü?
    Videoyu izlemedim, uzun yolda rahatsız lafına istinaden yazıyorum.. 14 günde 5000 km'lik Balkanlar turu yapıp gelmiş biri olarak yazıyorum, motor uzun yolda acayip rahat ( bana göre tabi, başkasına rahatsız gelebilir bişey diyemem ).. daha birçok ayrıntıyı ilerleyen günlerde sizlerle paylaşıcam, daha yeni geldim verileri bi toparlayayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=7LEeQSiVKxY

Videoyu şimdi izledim Arkadaşın anlattığı birşey hariç ( uzun yolda rahatsız) herşeye katılıyorum sele rahatlığı kişiye göre değişiklik gösterebiliyo demek ki.. kıçınızın biraz rahatlığa alışkın olup olmamasıyla alakalı, uzun süre bisiklet kullanan biri olarak selesi bana çok rahat geldi.. yakıtı gayet iyi, lastikler berbat orjinal aksesuarları maalesef hala yok, en kısa zamanda gelir inşallah.. benim de ilk motorum bu arada...

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Ben seleyi çok rahat bulanlardanım. Popo tarafında hiçbir sıkıntı yaşamadım.
    Ama yarım saatin üzerindeki sürüşlerde ellerde kollarda uyuşma, ağrı oluyor. Bunun nedeni de rodajda olduğum için 6000 devri geçmemeye çalışıyorum, dolayısıyla genelde 5000-6000 devirde gidiyorum. Bu aralık da motorun en çok titrediği aralık. Rodaj bitince ağrılar kesilecek diye düşünüyorum.

@ozgranl
    Stop etme problemi kronik değil, 1-2 kişide çıktı sadece. Ben acemi olmama rağmen 5-10 kere anca stop ettirmişimdir, hepsi de kendi hatam.

@revelyon
    Benelli arka lastik için 140 ya da 150 takacaksınız diyor. 160 takmayın. Diablo Rosso 2 en iyi seçeneğimiz sanırım.
    Randevu alabilirseniz ruhsat, plaka işlemleri 1-2 saatte hallediliyor. Alamazsanız da muamelecilere 100-150TL yedirerek 1-2 saatte halledebilirsiniz. Plakayı Beşiktaş'ta bastırdım ben. 1 saat sonra hazırladılar.
    Sigorta 20'li yaşlardaysanız ve ilk motorunuzsa yüksek çıkacak. Benim ilk motorum, yaş 26, en ucuz Anadolu Sigorta 1200TL çıktı.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Öncelikle kısaca kendimi tanıtayım. Adım Özgür, yaklaşık 4 senedir aktif motosiklet kullanıcısıyım. Sırasıyla Rks Jaguar100, Mondial X-Treme Max, Honda Cbf150 kullandım. Şuan ise SYM Wolf250 kullanıyorum.

Benelli TNT25 hakkında bilgi almak istiyorum; konu üzerine çok yazıp çizdiğinizi biliyorum fakat merakımı anlayışla karşılayacağınız umut ediyorum.

Açıkça söylemek gerekir ise beni düşündüren nokta servis ve yedek parça durumu.
    -Servislerini genel anlamda nasıl buluyorsunuz?
    -Yedek parçasını kolayca temin edeceğinizi düşünüyor musunuz?
    -Yedek parça fiyatları ne durumda?

Aynı zamanda motosiklet piyasaya yeni girdiği için ileri dönemlerde ne gibi sorunlarla karşılaşacağımız sırrını koruyor. Bu konu hakkında sormak istediklerim;

-Stop etme probleminden bahsediliyor, bu durumun aslı astarı nedir ve çözümü var mıdır?
    -Başka herhangi bir sorunla karşılaşan var mıdır?

Kullanım kitapçığında yağ değişimi her 6bin km olarak görünüyor, bana biraz uzun bir aralık geldi servisler bu konuda ne düşünüyor? 6bin'de bir mi gidiyorsunuz yoksa daha erken mi gitmeniz tavsiye ediliyor?

Şimdiden teşekkür eder, kazasız sürüşler dilerim,

Saygılar ve sevgiler.
    Stop etme sorunu çözüldü şuan içinde başka bir arızası görünmüyor. Maalesef kaza yapan bir kaç arkadaşımız vardı yedek parça ile ilgili sıkıntı yaşamadığını söylemişlerdi. Fiyatlarını da yazmışlardı zaten ama şimdi hatırlamıyorum. Zaten sağlam bir motosiklet servis konusunda her servis aynı olamaz ama İstanbul'da isen vale moto işinde başarılı. Bi konudaki birçok kişi (%90 - 95) sana gözün kapalı al der.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Yalnız seyahatlerde sele konforu yeterli evet ancak artı ile 1 saati aşan yolculuklarda ben de, artçım da fazla rahatsızlık yaşadık. Tabi bu illaki seleden kaynaklı olmayabilir. Popo kemikten ibaret olunca zor oluyor.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalnız seyahatlerde sele konforu yeterli evet ancak artı ile 1 saati aşan yolculuklarda ben de, artçım da fazla rahatsızlık yaşadık. Tabi bu illaki seleden kaynaklı olmayabilir. Popo kemikten ibaret olunca zor oluyor.
    Uzun yolda tek kullandın mı hiç uzun yolda artçı olmadan konfor nasıl ?

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda tek kullandın mı hiç uzun yolda artçı olmadan konfor nasıl ?
    Uzun yol olarak tek başıma çok km yapmadım tek marşta. Ancak çok rahatsız edeceğini sanmıyorum. Bayram tatilinde İstanbul'dan Dikili'ye gideceğim yaklaşık 600Km. O zaman göreceğiz bakalım
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun yol olarak tek başıma çok km yapmadım tek marşta. Ancak çok rahatsız edeceğini sanmıyorum. Bayram tatilinde İstanbul'dan Dikili'ye gideceğim yaklaşık 600Km. O zaman göreceğiz bakalım
    Gezi fotoğraflarını ve tek başına yol deneyimlerini paylaşırsın artık Ekipmanların sağlam olsun uzun yolda tek başına dikkatli ol

İlgi alakan için çok teşekkür ederim. @pea

Bugün TNT 25'imi satın aldım ehliyet işlemleri uzadığı için depoda bekletiyorum.Muameleci işlemlerimi halledecek.
    Yaşım 28 ilk motorum ancak zaten şirketim üzerine alıyorum motoru , sanırım sigorta biraz daha fazla çıkacak yarın belli olacak yazarım buraya.

Lastikler için rodajı bekleyeceğim. Sanırım sorun olmaz yaz ayında.

Motorun malzeme kalitesi iyi geldi bana , üzerine biner binmez görüntüsüne aşık oldum zaten.Fotojenik değil pek, görmeyenler fotoğraflara aldanmasın. Çok karizma bir duruşu var.

- Bu arada boyum 1.73 ve bacak boyum kısa ancak yinede ayaklarım yere yarımda olsa rahat bastı , boyu kısa olanların bilgisine...

- Bayrampaşa Motobest'ten aldım. İnanılmaz ilgili ve Alakalılar bilgilerinize . Kısa zaman sonra aksesuar çalışmalarının bitip tedarik başlayacağı söylendi.

? Deposu biraz garip geldi bana sağlamlığı hakkında fikri olan var mı?
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Rica ederim. Motorun hayırlı olsun, kazasız belasız gazlamalar

Lastikler sorun olmaz deme, serin havada dikkatli sür, yağmurda hiç binme. Bakınız 2 gün önceki kazam

Depo plastik sonuçta, çok dayanıklı olmasa gerek. Ama Vale moto 100-150TL gibi bir fiyatı olduğunu söylemişti, hasar görürse çok sıkıntı olmaz. Gene de koruma takozu al. Ben 2 kere motoru yavaşça yere düşürdüm + 1 kaza yaptım. Takozlar korudu hep, depoda çizik yok.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Lastikler soğukken bugün yokuştan inmek zorundaydım.

Maşallah lastikler öyle bir kaydı ki arkası sola önü sağa derken zor toparladım.

En kısa zamanda para denkleştirip lastikleri değiştirmek istiyorum. Bu lastikler yazın sıcakta birazcık soğukta kaymaya çok müsait.
    pea bunu beğendi.

TNT25 ile 23.05.2016 - 06.06.2016 tarihleri arasında Balkanlar turuna çıktım.. 14 günde 10 ülke gezip, yaklaşık 5000 km yol yapıp, sıkıntısız bi şekilde evimize döndük. Merak edenleriniz var ise ilerleyen günlerde ne kadar yakıt harcadığımı, masraflarımı, fotoğraf ve videolarımı paylaşabilirim..
    potasyum, ...garip..., pea ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cıks
    Alıntı muratkidiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TNT25 ile 23.05.2016 - 06.06.2016 tarihleri arasında Balkanlar turuna çıktım.. 14 günde 10 ülke gezip, yaklaşık 5000 km yol yapıp, sıkıntısız bi şekilde evimize döndük. Merak edenleriniz var ise ilerleyen günlerde ne kadar yakıt harcadığımı, masraflarımı, fotoğraf ve videolarımı paylaşabilirim..
    mutlaka...
    şimdiden teşekkürler

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    Merhaba arkadaşlar. Dün gece 20:12 sularında park halindeki motosikletime pendik yenişehir mahallesinde 61 EZ 592 plakalı araç çarpıp kaçtı. Motorda birkaç çizik , seyir halindeyken gidon titremesi ve motordan gelen düdüklü tencere sesine benzer bir ses var. Olayın hemen ardından polisi aradım fakat gelmeye gerek duymadılar. Madem kaskonuz var gidip yaptırtın veya uğraşmak istiyorsanız görüntüler ile birlikte savcılığa dilekçe verin dediler. Maddi hasar çok az fakat adamın çarpıp kaçması beni çok sinirlendirdi. Şuan tanıdıklar vasıtasıyla araç sahibini bulmaya çalışıyorum.

Motorun sesi:
    https://soundcloud.com/bar-u-ur-1/8b...2127be94b4ff08

Çarpan araç:

Motosiklet:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)