Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

O zirilti benim motordanda geliyor. Tam olarak nereden bilemiyorum ama bir arkadaş sanki km gostergesine ya da far baglantilarina mudahele edilerek sorunun cozuldugunu soylemisti sanki. Tekrar bu yazilanlari gorunce yazar belki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Belki birilerine yardimi dokunur. Grenajlari sokup depo uzerine sunger koyuyorlar. Ayrica zirilti sag grenajin motorla baglantilarindan geliormus, kirikmis. Umarim benzer ses gelen arkadaslara bir faydasi olur

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    far ile km sayacı parçaları birbirine değdiği için uğultu yapıyor.Farı sökün ve araya çift taraflı bant çekin ve tekrar montaj yapın, ses kesilecektir.Kesilmezse depo üstünde bulunan plastik parçaları sökün toplam 4 parçadan oluşuyor depo ile plastik arasına sünger serin fazlalıkları kesin ve plastikleri tekrar yerine montajlayın. Uygulaması oldukça basittir. Kolay gelsin.

Motosikleti
    none
    Arkadaşlar cok konuşulmuş olsa gerek ama alınır mı motor titreşim nasıl? Uzun yolda yorar mi? Ve temiz ikinci eli için ne kasar piyasası şu an?

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Alıntı kurt77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far ile km sayacı parçaları birbirine değdiği için uğultu yapıyor.Farı sökün ve araya çift taraflı bant çekin ve tekrar montaj yapın, ses kesilecektir.Kesilmezse depo üstünde bulunan plastik parçaları sökün toplam 4 parçadan oluşuyor depo ile plastik arasına sünger serin fazlalıkları kesin ve plastikleri tekrar yerine montajlayın. Uygulaması oldukça basittir. Kolay gelsin.
    ben söktüm farı ve öyle çift taraflı bant çelkilecek bir yer göremdim dolayısı ile sökmem pek işe yaramadı. :(

aldırmıyorum artık
    no pain, no gain ...

Motor 250cc naked fiyat performans olarak alabileceginin en iyisi. Ustelik rakiplerine gore daha tok duruyor, tork ve seriligi gayet yerinde. Ayarinda gidersen cok az yakiyor, ben haftasonu full cesmeye gidip geliyorum. Paran varsa abs li yamaha mt25 al, paran yoksa benelli tnt25 al bu kadar basit. Yakisikli makine
    aorer bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Benelli25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamunaleykum arkadaşlar benim sağ depo kapağından bi titreşim sesi geliyor bi türlü çözemedim napabilirim bunun için bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
    hocam deponun üsütüdneki plastik kısmı çıkarıp altına şilte gibi birşey serip geri takıyorsun ses filan kalmıyor.
    no pain, no gain ...

Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır konuya yazan olmamış. Nerdeyse bütün konuyu okudum. 2. El bir tnt25 almayı düşünüyorum. 8bin küsür km'de. Şuanda rks winner 200 kullanıyorum. Sizce almaya değer mi? Hatay'da yaşıyorum. Servis konusunda sıkıntı çekebilirim ama sağlam ustam var. Yedek parça durumu nasıl? Bilgi verirseniz sevinirim

Motosikleti
    Yedek parçası bulunuyor ki zaten 2019 bn251 ile aynı motor olduğu için yedek parça konusunda sıkıntı çekeceğinizi sanmam. Güzel sağlam motosiklet. Fiyat performans motoru denebilir. Neredeyse cbf150 parasına ikinci ellerini bulmak mümkün.

Ben 6500 km kullandım herhangi bir sıkıntı yaşamadım. sadece fabrika çıkışı lastikleri kötü onu değiştimenizi öneririm.

Ama şöyle de bir durum da var Türkiye'ye ilk gelen partide sıkıntı yaşayanlar olmuştu ama ikinci partide çok nadir sorun yaşayan.
    no pain, no gain ...

Herkese selam. 50'lik motorla başladım 1400 km civarı tecrübem var fakat trafik tecrübem 94 ten beri aktif araç kullandığım için mevcut. Bir aracım da var fakat motor ehliyeti de almak istiyorum. 50 cc lik makineyi sattım tabi aslında 50 cclik değil 110 civarı birşeydi ruhsatta 50 geçiyordu yani. Şimdi bu TNT 25 'i kafaya taktım gibi 2. el temiz ve uygun fiyatlı bulursam alacağım. Tavsiye eder misiniz veya dikkat etmem gereken şeyler nelerdir. Mesela vergi kaç tl çıkıyor. Yakıtı nasıl vb

2. nesil alabilirsin uzun yolda 3.5 lt yi gördüm tork falan güzel makinada tavsiye ederim

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Hayırlısıyla bugün cafe 152yi takasla tnt25 e çevirdim. Motor bana 9000 tl gibi bir rakama geldi. 30 bin km de . Yalovadan aldım. İstanbula dönerken yolda bi kaç kez stop etti gerek yüksek süratte gerek düşük. Marş vermediği zamanlarda oldu. 100 km içinde 4 5 kez stop ettim. Grenaj da ve kafada titreme çok fazla hissediliyor 5 6 bin devirden itibaren. Ben her türlü tavsiye ye açıgım. 2 hafta sonra kocaeli dönücem. Kocaelinde sıkıntı yaşamak istemiyorum pek. Hayırlı sürüşler

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Arkadaşlar tnt 25 mi alınır yoksa ns200 mü? 11000 tlye kadar sadece bu ikisi var aklımda.

Motosikleti
    Yamaha Mt 25

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

2016 model Benelli tnt 25'imle birlikte bu yaz Akdenız, Toroslar turu yaptım 2000 km yol gittim, 1 hafta sürdü,yukarıdaki resim motor turu yapmak isteyenlere gelsin.Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

levend84 ve aorer bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı kurt77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://imgyukle.com/i/20190702-102437.E1rjff

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

https://i.imgyukle.com/2019/10/27/E1rjff.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

2016 model Benelli tnt 25'imle birlikte bu yaz Akdenız, Toroslar turu yaptım 2000 km yol gittim, 1 hafta sürdü,yukarıdaki resim motor turu yapmak isteyenlere gelsin.Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

https://i.imgyukle.com/2019/10/27/E1SoMS.jpg
    Tekerine daş değmeye..

Kazasiz surusler..keyfini cikar.

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Eyvallah kardeşim teşekkür ederim.Allah cümlemizi kazalardan korusun.

aorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Tnt 25 alacaklara şunu söyleye bilirim, 2018 de sıfır olarak aldığım motosikletimi mekanik ve motor arızası gibi bir arıza ile karşılaşmadım. İlk başlarda stop etme sorunu bende yaşadım. Servise ikinci gidişimde sorun çözüldü. Sorunun elektriksel ve montajla alakalı olduğu söylendi. Bulunduğunuz ilde motosikleti tanıyan, anlayan iyi bir ustaya temas etmeniz çok önemli buna dikkat edin. Araştırın. Bu sadece Benelli markası için değil tüm model ve markalar için geçerli..[COLOR="Silver"]

https://imgyukle.com/i/E2iuE0
    https://imgyukle.com/i/E2iryP
    https://imgyukle.com/i/E2iyhq

TNT25 Stop Etme Sorunu

Benelli TNT25 marka ve model motosikletimde ciddi derecede rölanti problemi vardı. Ne zaman kırmızı ışıkta dursam stop ediyordu. Servise gittiğimde elektronik parçaların arızalı olduğunu ve elektronik aksamlar için garantinin 1 yıl olduğunu söylediler. Oysa garanti belgesi yönetmeliğinde motorsiklet için 2 yıl garantili olduğu geçer. Elektronik ve mekanik diye bir ayrım yoktur. Bana arızalı olduğunu düşündükleri parçalar için 1000 TL'nin üzerinde bir masraf çıkardılar. Öyle olunca ücret ödemek istemediğimden yaşadığım şehirde bulunan bir diğer yetkili benelli servisine motorumu bıraktım. Tam 3 hafta boyunca öyle oldu böyle oldu diyerek bekletildim ve en son sorunun tam düzelmediğini ancak stop etmenin ortadan kalktığını sadece devir dalgalanması olduğunu söylediler. Herhangi bir parça değişimi yapılmamıştı bu aşamada. Motoru çalıştırınca benzin kokusu aldım. Ustaya da bunu söylediğimde yeni çalıştığında yapar dedi. Sanki motor benim değil ve hiç tanımıyorum. Neyse motor başında ustaya ne yaptığını sorarken birkaç dakika geçti ve motora tekrar baktığımda gördüm ki motor bloğundan benzin damlıyor. Gelip alabilirsiniz dedikleri motordan benzin damlıyordu. Usta tamam şimdi bulduk senin motorun enjektörünün değişmesi lazım dedi ve merkeze enjektör için talep açtılar. Parça geldi gelmesine de bu sefer de servisin yerini taşıyoruz diyerek benim motoru ve garantiden gelen parçayı tekrar ilk gittiğim servise bıraktılar. Servise telefonumu da vermişler işte değiştik parçayı deyip aradılar ve gittim motoru almaya. Bir baktım ki motorda hiçbir değişiklik yok sadece benzin kaçırma durumu çözülmüş ki o da servise gittiğimde zaten olmayan ustanın müdahalesi sonucu ortaya çıkan bir sorundu.Servisin yaklaşımı yine aynıydı 1 yılı geçtiği için garanti kapsamında elektronik parça değişmezmiş. Bir de başta bu servisin arızalı olduğunu düşündüğü parçalar enjektör değildi ve motoru alırken bu parça ile ilgisi yoktu boşuna değişti dediler. Tutup benelli müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattığımda 2 yıllık garanti süremi doldurduğum için bir şey yapılamayacağı söylendi. Oysa yine garanti belgesi yönetmeliği der ki serviste geçen süre garanti süresine eklenir. Garanti sürem dolmadan servise gitmiş olmama rağmen ustanın yanlış tespitinden ve beni uzun süre bekletmesinden dolayı şimdi garanti süren doldu deniyor. Servise girişte herhangi bir evrak vermedikleri için onu da kanıtlayamıyorum. Bu arada yaşadığım şehir Ankara. Koca başkentte bu şekilde hizmet veren markanın küçük şehirlerde nasıl hizmet verdiği de merak konusu. Bir markanın müşteri deneyimi bu şekilde olmamalı diye düşünüyorum.

Sinterli ön fren balatası bulabilen var mı arkadaşlar?

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    4 aydır kimse foruma girmemiş ,mevsimsel olarak mı yoksa virüsten dolayı kimse dışarı çıkamadığından dolayı mı bilinmez..Herkese sağlıklı ve kazasız günler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

Arkadaşlar merhaba forumda bununla ilgili konu mutlaka açılmıştır ama ben bulamadım o sebeple konu başlığı açıyorum. 2016 model Benelli tnt (250 cc) kullanıcısıyım.Motosiklette şarj sorunu başladı.Elektirik sisteminde yapılan ölçüm neticesinde konjektörün arızalı olduğu ve değişmesi gereği ortaya çıktı .Motorun orjinal parçası çok pahalı olduğu için alamadım.Yaptığım araştırmada mondial rx3i Evo(250cc) motosikletinin konjektörünün gerek şekil ve gerek de bağlantı soketlerinin benim motorunkiyle aynı olduğunu gördüm.Fiyat üçte bir daha ucuz.Acaba motorun kendi konjektöründen farklı bir konjektör kullanılabilir mi bunu yapan oldu mu ? Görüş ve yardımlarınızı bekliyorum.Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

Bu sayfaya birileri Allah bilir ne zaman girer de benim yazıyı görür cevaplandırır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)