Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşım (Peyloride), ben çanta demiri olarak şundan aldım. https://m.n11.com/bajaj-pulsar-200-n...E&gclsrc=aw.ds
    Delikleri Tam simetrik yapamamışlar vidaları takarken biraz kastırarak montajı yapıldı. Ama sağlam oldu, malzemesi de etli zaten. Yanındaki ince çubukları montaj yapmadım, estetik bozulmadı böylece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Servis bana ns200 ün ön maşası (kaval) daha kalın olduğu için bunun yerine oturduğunda boşluk kaldığını söyledi. Ama internete bakıyorum Ns 160/150 için farklı bir ürün yok.. bizim servisin ilk montajı galiba.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım (Peyloride), ben çanta demiri olarak şundan aldım. https://m.n11.com/bajaj-pulsar-200-n...E&gclsrc=aw.ds
    Delikleri Tam simetrik yapamamışlar vidaları takarken biraz kastırarak montajı yapıldı. Ama sağlam oldu, malzemesi de etli zaten. Yanındaki ince çubukları montaj yapmadım, estetik bozulmadı böylece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Servis bana ns200 ün ön maşası (kaval) daha kalın olduğu için bunun yerine oturduğunda boşluk kaldığını söyledi. Ama internete bakıyorum Ns 160/150 için farklı bir ürün yok.. bizim servisin ilk montajı galiba.
    Çanta konusundaki görüşleriniz için teşekkürler, ben de aynı yolu izleyeceğim sanırım.

NS200 ile aynı olduğunu ben başka bir yerde daha sorup doğrulamıştım zamanında çünkü ilk başkta kendim takmayı düşünüyordum aparatı. Yeni ya da farklı bir aparatsa bilmiyorum fakat uyumsuz olmaması lazım.

Arkadaşlar lastik ebat ve marka olarak ne tavsiye edersiniz

Lastik mevzusunu ben de araştırıyorum. Kaliteli bir takım lastik şart. Ama ebat konusunda kararsızım. Ön ve arkayı birer cm kalınlaştırayım diyorum ama 120/70 ölçüsünde arka lastik yok. Ns200 ölçülerinde lastik taksak nasıl olur, kullananlar memnun mu acaba?

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik mevzusunu ben de araştırıyorum. Kaliteli bir takım lastik şart. Ama ebat konusunda kararsızım. Ön ve arkayı birer cm kalınlaştırayım diyorum ama 120/70 ölçüsünde arka lastik yok. Ns200 ölçülerinde lastik taksak nasıl olur, kullananlar memnun mu acaba?
    Ben birebir orijinal ölçüden yanayım sonuçta mühendisler hesaplamış ona karar vermiş. Bazı kullanıcılar mitas orijinal ölçülerde var onu kullanıyoruz dedi ama sonradan rosso Michelin falan almadım diye pişman olur muyum bir türlü çözemedim. Şuan mrf var üstünde

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Selamlar,

Uzun zamandır foruma girmiyordum. 2 yıldır 150NS'i kullanıyorum. 10.000 bakımını yaptırdım. Şu anda motor 15-16 bin km'lerde. Bazı gözlemlediğim arıza olup olmadığını anlayamadığım belirtiler var. Belki anlayan arkadaşlar yorumda bulunabilir.

- 1. ve 2. viteste debriyajı bırakıp gaz verdiğimde takırtılar duyuyorum.

- Akü bittiği için motoru 2 aydır kickstarter ile çalıştırıyorum. Bunu bir etkisi olabilir mi? Kickstarter'ın bir zararı var mıdır? 150NS için akü değerleri nelerdir?

- Seyir halinde giderken debriyaja basıp gittiğimde arka fren pedalının ayağıma tık tık tık vurduğunu hissediyorum. Sizce neden böyle birşey yapar.

Teşekkürler,
    Herkese kazasız, belasız sürüşler.

arkadaşlar merhaba pulsarımı bugün teslim aldım. 2016 model ns150 ve 3450 km de aldım. rica etsem orjinal ön ve arka dişli ölçülerini bilen bir arkadaş verebilirmi ?

benim motorda ön 15 arka 45 diş şeklinde dişli takılı. hızlanma ve yürüme apache rtr 150 den daha zayıf geldi bana dişliler ile alakası olabilir gibi geldi.

9 yıldır rtr 150 kullanıyordum bu arada

Alıntı mstr88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Uzun zamandır foruma girmiyordum. 2 yıldır 150NS'i kullanıyorum. 10.000 bakımını yaptırdım. Şu anda motor 15-16 bin km'lerde. Bazı gözlemlediğim arıza olup olmadığını anlayamadığım belirtiler var. Belki anlayan arkadaşlar yorumda bulunabilir.

- Akü bittiği için motoru 2 aydır kickstarter ile çalıştırıyorum. Bunu bir etkisi olabilir mi? Kickstarter'ın bir zararı var mıdır? 150NS için akü değerleri nelerdir?

- Seyir halinde giderken debriyaja basıp gittiğimde arka fren pedalının ayağıma tık tık tık vurduğunu hissediyorum. Sizce neden böyle birşey yapar.

Teşekkürler,
    Aküsüz dolanma konnektör yakarsın
    mstr88 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı mstr88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Teşekkürler,

Takırtılar zincirden gelyordur muhtemelen. Zinvir ve dişli seti değişimi gerekir 380TL civarı denmişti bana. Akü biraz yol yaptıktan sonra çalışıyorsa bir sorun olmaz ama akü komple bitikse vs. arkadaşın dediği gibi konnektör arızalanır. Arka fren ile ilgili bilgim yok ne yazık ki.
    mstr88 bunu beğendi.

MERHABALAR ABİLER

Bugün Bajaj Pulsar Ns150 aldım 1500 km de yanlız ilk çalıştığında rölantide bi dalgalanma var 2000 ile 1500 devir arasında gidip geliyor neden olabilir ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takırtılar zincirden gelyordur muhtemelen. Zinvir ve dişli seti değişimi gerekir 380TL civarı denmişti bana. Akü biraz yol yaptıktan sonra çalışıyorsa bir sorun olmaz ama akü komple bitikse vs. arkadaşın dediği gibi konnektör arızalanır. Arka fren ile ilgili bilgim yok ne yazık ki.
    serif abi ve peyloride cevaplarınız için teşekkür ederim. Akü sanırım komple bitik çünkü uzun süre kullandıktan sonra marşa sadece 1 kere basabiliyorum. Sonrasında aküde yeterli güç kalmıyor. Yarın duyduğum takırtı ve akü için servise uğrayacağım.
    Tekrardan teşekkürler.

Motosikleti
    R25
    arkadaşlar merhabalar
    3 yıldır kullandığım ybr imi sattım şimdi boşta kaldım bu motoru kestirdim gözüme. 2016 model 10bin 20bin arası bi motor bakıyorum bütçe 6000 civarı bi kaç motor buldum ama içime sinmedi. Dikkat et dediğiniz noktalar var mı ?

Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı omerbguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar
    3 yıldır kullandığım ybr imi sattım şimdi boşta kaldım bu motoru kestirdim gözüme. 2016 model 10bin 20bin arası bi motor bakıyorum bütçe 6000 civarı bi kaç motor buldum ama içime sinmedi. Dikkat et dediğiniz noktalar var mı ?
    Kronik gaz yememe problemini sorgula. Sorun yaşanmış mı? Yaşandıysa nasıl çözmüş? Diyafram contası geçici bir çözüm mesela. Karbüratör iğnesi de %100 değil bildiğim kadarıyla ama gaz pistonu değiştiyse düzelmiş demektir diye biliyorum. Bir de lastikleri değişmiş olsun, boşuna masraf yapma.

Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Facebook grubunda bir arkadaş ön dişliyi CBF dişlisi ile değiştirdiğini ve çok memnun olduğunu yazmış. Deneyen vs. var mı? Bir de bizim arka dişlinin diş sayısı nedir internette bulamadım. Ön 14 sanırım, CBF dişlisi de 15'miş.

Arkadaşlar ben artık Dominar kullanıyorum ama arada bakıyordum buraya da, sorulan soruların önemli bir kısmına elim erdiğince cevaplar vermiştim zamanında, bu başlığa da eklemiştim. 17650km NS150 kullanmış biri olarak, 2 yıl boyunca canlı analiz de yapmıştım, bloğumun linkini bir kez daha ekliyorum bu başlığa, yeni arkadaşlara faydası olur diyerekten.

Bir süre forum ortamlarından uzaklaşma arzusundayım, gitmeden son bir mesaj yazıp link paylaşmak istedim.

Bajaj Pulsar NS 150 Günlüğü:
    https://mymotorcycleexperience.blogs...n-soluklu.html

(Aman diyim güvenliği elden bırakmayın, fazla gaza gelmeyin. Bu işin dalgası şakası yok. Motosiklet de hayatın anlamı değil neticede sadece bir araç, abartmamak lazım.)

Herkese motosikleti ile keyfili sürüşler.
    Hoşça kalın!

Jackie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar. Kuzenim motorunu satıyor. 20 bin kmde. 2016 model. Bakımları yeni yapıldı. On lastik yeni. Fren papuclari yeni. Bol ekstrali temiz bir motosilet.

Sahibinden ilan no: 611788000

Motosikleti
    MT-07
    Fren pabucu nedir? Bisiklet mi satıyorsunuz siz?
    peyloride bunu beğendi.

Jackie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fren pabucu ya da fren balatasi. Ne fark eder?

clubhit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Gençler,
    NS150 gidon yükseltmesini nereden temin edebiliriz? Yardımcı olur musunuz?

Motosikleti
    Yamaha WR125R
    Selamlar arkadaşlar, geçen hafta 2016 model 16.700km NS150 alarak aranıza katıldım 500km sürdüm maalesef bir kaç sorun yaşadım ve sizden fikir almak istedim. Bazen 7.000 deviri geçince motosiklet teklemeye başlıyor bunu ilk Uludağ'a çıkarken yaptı o yol çok yokuş ve virajlı bayağı zorlandı makine yani, ve geçen gün yağ lambası yandı babam 1litre yağ koymuş lamba sönmüş ama 100km kullandım ve yine yağ lambası yandı onun üstünden 1 gün geçti temin çalıştırdım ve lamba sönüktü şuan yağ seviyesi camı full doldurmuş önerilenden biraz fazla yani, ondan dolayı tekrar lamba yanmış olabilir mi? Son olarak motorun sesinde de bir sıkıntı var gibi fikirlerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)