Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 202829303132 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 150F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı 4hmetuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin biraz daha hızlı gitmesi ve titreşimi azaltmak için arka dişliyi kaç yapmak gerekir. Daha önce yapan varsa yardımcı olabilir mi ?
    40 dişli ama motorun tadı kaçıyor, tork farkedilir şekilde azalıyor. Resmen titreşimli cbf'e dönüşüyor. Bence orjinal bırakın, titreşimi kabullenin ve en azından torklu şekilde sürmeye devam edin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Depoyu fulledim 350km gittim. Hala depo göstergesi full gösteriyor.
    Üstelik rodajdayım 1 depo ile kaç km gidiyor bu alet?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu fulledim 350km gittim. Hala depo göstergesi full gösteriyor.
    Üstelik rodajdayım 1 depo ile kaç km gidiyor bu alet?
    Gösterge bozuk demekki. 12 litre benzin deposu olan, 100km'de 3 litre yakan motor ortalama 400km'de deposunu bitirir.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge bozuk demekki. 12 litre benzin deposu olan, 100km'de 3 litre yakan motor ortalama 400km'de deposunu bitirir.
    Depo ilginç bir şekilde 12.60 Litre benzin aldı. Bayiden alıp doğrudan benzinciye girdim. İçinde de biraz benzin vardı ya pompacıların gösterges bozuk yada bu motor 13.5 litre falan yakıt alma kapasitesine sahip.

Motor 150km ye geldiğinde depoyu açıp içine baktım hala gırtlağına kadar benzin vardı.

Göstergenin bozuk olduğunu sanmam sonuçta bayiden alırken gösterge kırmızıdaydı. Benzini alınca full gösterdi.

gördüğünüz üzere 150km ye geldiğinde hala gırtlağa kadar yakıt var. Sizin söylediğiniz gibi bu motorun 3 litre yakması ütopya. En fazla 1.5 / 2.0 litre yakıyor bence.

Neyse sonuç itibari ile rodajdayım ve yarın rodajı bitirip Yağını değiştirip hatta arka dişliyide 40 yapıp sonuçlara tekrar bakacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Mt09'da 50tl lik benzin 200km de bitiyordu Bunda şimdiden 350km oldu ve gösterge yerinde oynamadı.
    Hayretler içersindeyim. Bedavaya yol yapıyorsun.
    burakcvck bunu beğendi.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Değerli Deryali, ben de sonucu merakla bekliyorum.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Ben 2.4-2.6 lt arası değerler almıştım rodaj dahil. 2bin olmadan sattım zaten. Ama öyle 1.5lt falan imkansiz kusur bakmayın. Ve bu tip motorlard benzin göstergesine güvenilemediği icin yedek depo vanası vardır.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    54 tl ye doldurdugum depo ile 500. Km ye geldim. Hala benzin bitmedi. Rodaj bitti benzin bitmedi. Bilerek benzin almiyorum biraz daha zorlayalim bakalim nerde yolda kalacağım. ..

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    54 tl ye doldurdugum depo ile 500. Km ye geldim. Hala benzin bitmedi. Rodaj bitti benzin bitmedi. Bilerek benzin almiyorum biraz daha zorlayalim bakalim nerde yolda kalacağım. ..
    Çok ekonomik yedek depoya geçtiniz mi ?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Çok ekonomik yedek depoya geçtiniz mi ?
    150f de yakıt durumu nedir

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150f de yakıt durumu nedir
    Benim motor bir depo ile 400 km yakın gidiyor tam detaylı ölçmedim. Detaylı ölçünce yazarım.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benim motor bir depo ile 400 km yakın gidiyor tam detaylı ölçmedim. Detaylı ölçünce yazarım.
    100km'de 3 litre yakmışsın. Yakıtı normal seviyede, ekonomik denilecek bir tarafı yok.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100km'de 3 litre yakmışsın. Yakıtı normal seviyede, ekonomik denilecek bir tarafı yok.
    Evet biraz bana da öyle geliyor tam detaylı ölçüm yapmadım. Depoyu 200 km önce fulledim bakalım ne çıkacak sonuç bende merak ediyorum. Detayları yakıt bitince yazarım.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    54 TL ye ağzına kadar dolan depo 510km ye geldiğinde yedek depoya geçti.
    Servis bu şekilde 80km daha gideceğini söyledi. Yani 54 lira ile 590KM eder.
    Birde dişliği 38 yaptım.
    Neyse ben genel bir izlenim yazayım da herkes faydalansın 15dk ya kadar ana sayfaya bakın

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    54 TL ye ağzına kadar dolan depo 510km ye geldiğinde yedek depoya geçti.
    Servis bu şekilde 80km daha gideceğini söyledi. Yani 54 lira ile 590KM eder.
    Birde dişliği 38 yaptım.
    Neyse ben genel bir izlenim yazayım da herkes faydalansın 15dk ya kadar ana sayfaya bakın
    Merhaba Arka dişliyi 38 yapmışsınız galiba bende 38 yapmak istiyorum fakat ben genellikle motoru iki kişi kullanıyorum. Arkadaşımın da benimde kilomuz 60+60 =+-120 sizce sorun yaşarmıyım ?

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Merhaba Arka dişliyi 38 yapmışsınız galiba bende 38 yapmak istiyorum fakat ben genellikle motoru iki kişi kullanıyorum. Arkadaşımın da benimde kilomuz 60+60 =+-120 sizce sorun yaşarmıyım ?
    Merhaba
    2 kişi hiç denemediğim için sizi yanlış yönlendirmek istemem.
    Lakin tahminimce sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum motorun zorlandığı yerde vitesi düşürürseniz canavar gibi çekiyor alet.
    38 dişli motora yeni bir boyut kazandırdı. Son hız 110'dan 125'e çıktı.
    Vites araları uzadı. Çekiş kaybı dediğim gibi yok bilakis gitmesi rahatladı. Zorlandığı yerde vites düşürürseniz zaten sorun olmuyor.
    Bu motor için ideal dişli bence 38.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Bu arada arkadaşlar
    Bajaj 150f ile 150s in arka çanta taşıyıcı aynı mı? Uygun fiyata nereden bulabilirim?

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Merhaba
    Lakin tahminimce sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum motorun zorlandığı yerde vitesi düşürürseniz canavar gibi çekiyor alet.
    Vites araları uzadı. Çekiş kaybı dediğim gibi yok bilakis gitmesi rahatladı. Zorlandığı yerde vites düşürürseniz zaten sorun olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Bu arada arkadaşlar
    Bajaj 150f ile 150s in arka çanta taşıyıcı aynı mı? Uygun fiyata nereden bulabilirim?

öneriniz için teşekkürler servise sorup bende taktırmayı düşünüyorum. Uzun yolda giderken motor çok boğuluyor, biraz daha gitse uzun yolda sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum. Servis ile konuşup bende taktıracağım.

Çanta taşıyıcı fark etmez diye tahmin ediyorum sonuçta aynı motor sadece ön tarafı biraz farklı.

Örnek Çanta Taşıyıcı

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Merhaba

Bu arada arkadaşlar
    honda cbf150 takılan arka çanta demir ve koruma muzam güzel oluyor

htArh- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discover 150f
    Discover150s ile discover150f in arka çanta demirleri birbirine uyar, aynılar hocam. Çanta taktıracaklara fikir olsun diye resim ekliyorum bende shad sh39 var, hem sağlam hem de artçı için oldukça ergonomik. Çanta demirinin de artçı peglerinden destek alan cinsten olması daha da güven veriyor.[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Bajaj 150F
    lastiklere çözüm bulabilen var mı? istanbul içinde kaç liraya hangi lastiği nereden almalıyız?

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı ravvadi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiklere çözüm bulabilen var mı? istanbul içinde kaç liraya hangi lastiği nereden almalıyız?
    Ben hala orijinal lastikleri kullanıyorum. Lastikler ısındıktan sonra pek sıkıntı olmuyor. Kışın çok kayıyordu ama şimdi normal gelmeye başladı.

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 202829303132 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)