Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 150F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Alıntı storm_shadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 yıl kadar oldu kullanıyorum. kışında sürekli kullandım. çok da memnunum. bir test edeyim, umarım kayda değer bir fark hissederim. şuan itibari ile baya yeşillenmiş durumdayım 150f e. ben yinede 125 st den 150f e geçen arkadaşların yorumlarını merakla bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

kardeşim kullandıkca yorumlarını bekliyorum.
    Dostum bir ay oldu alalı ama memurum sadece işe git gel ve şehir içi işler için kullandım. Daha uzun yol kısmet olmadı. En fazla 80km/s hız yaptım. Hiç titreşim duymadım. Artçı ayak egzoz tarafında hafif oluyor yüksek hızlarda. Yakıt çok ekonomik. Gücü de çok güzel iyi gaz alıyor. Yalnız yanlardnn biraz fazla çamur atıyor benm için tek sorun bu oldu sadece. Vites geçişleri de çok güzel. Boş en altta olması bence daha rahat.
    storm_shadow bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha nmax 155
    motor iyi güzel ama vites göstergesi olsa iyiymiş. çünkü her dur-kalkta önce boşa alıyorum sonra 1. vitese atıyorum. alışınca iyi olur belki ama. en büyük sıkıntım bu oldu 120 km.de

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Alıntı murat-efe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor iyi güzel ama vites göstergesi olsa iyiymiş. çünkü her dur-kalkta önce boşa alıyorum sonra 1. vitese atıyorum. alışınca iyi olur belki ama. en büyük sıkıntım bu oldu 120 km.de
    İkinci vitesten bire düşerken daha tok bi ses çıkıyor ben sesten anlıyorum hemen istersen sen de öyle yap
    murat-efe bunu beğendi.

Değerli arkadaşlar;

Bir hafta kadar önce belirli periyotlarla yapılan müşteri anketleri ile ilgili DİSCOVER 150F anketini bizzat ben yapayım dedim. Toplam 9 kullanıcı ile telefonda görüştüm. Sonuçlar oldukça iyi idi. Anket yaptığım bir arkadaşlardan (Yunus ALVER) beni 3 gün sonra aradı. Geçtiğimiz hafta sonu eşi ile beraber İstanbul Eyüp’ten çıkarak İZMİT-SAKARYA-KARASU-KOCAALİ seyahatini yapmış. Tabi arada bir çok tali yollara da girmiş. Memnuniyetini anlatmak için bizzat aramak istedim dedi.

Yakıtı denemek istemiş. Eyüp’te doldurduğu yakıt 470 km sonra yedeğe düşmüş. Yolu ortalama 80-90 km. hızla yol kat etmiş. Özellikle rampalarda performansı denedim, 100 km hızla hiç zorlanmadan rahatlıkla çıkabildim dedi. Ben de bu güzel bilgileri sosyal medyada paylaşmak ister misin dedim. Bütün sayfalarımı kapattım, ama benim adıma bu ifadeleri yazabilirsin dedi. Ben de kendisinden izin alarak bu bilgileri size aktarmak istedim.

Özellikle burada çok soru olan titreşim konusunu sordum. 100 km. den sonra biraz hissediyorsunuz. Ama kesinlikle rahatsız edecek boyutta değil dedi.
    Birebir ifade etmeye çalıştım. Kendisinden izin aldığım için iletişim bilgilerini de veriyorum. İsteyen arkadaşım kendisi ile görüşebilir.

Saygılarımla…

Yunus ALVER
    0 532 691 5219

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Bu motoru kullananlara bir kaç soru sormak istiyorum. Stabil Düzde max gidebildiği hız,artçı konforu, Rampalarda artçı ile çok farkediyormu? Top sace takan varmı? Bunları merak ediyorum. Diğer sorularımın cevabı var zaten. Teşekkürler.

Motosikleti
    yamaha nmax 155
    Ben 250 km yaptım. Ama rodajda olduğu için 60 km/h geçmemeye çalışıyorum. Daha önceki motorlarım 2005-Kanuni Hussar- 2011 Yamaha YBR - 2014 Kanuni Breton 100S. Heralde bunları aratmaz bana. Bu gün hiç stop etmeden 100 km kadar yol yaptım, çok fazla yormadı, dediğim gibi çok sakin kullanmaya çalıştım. Yüksek devir ve hızlardaki tecrübelerimi de yazarım en kısa zamanda. Bu arada motoru teslim aldığımda 50 tl'lik benzin almıştım, depo daha yarının bir çizgi üstünde.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Teşekkürler. Başka kullanıcılardanda yorumlar bekliyorum. Pazartesi nasip olursa inazuma yı satacağım. Orta derece bir motor arıyorum. 150 CC civarı. Aklımda hero ve bu model var. Hem işimi görecek, hemde gezmeye götürecek kadar. Ybr ve cbf kadar ağır kalmasını istemiyorum. Salcano Wolf ü de bu ay satacağım. İki motoru elden çıkarıp ortası bir motor düşünüyorum. Aklımdaki ilk model bu. Tvs de istemiyorum. Ybr cbf de olmaz. Mondialler çok yakıyor. Kanuni nin doğru düzgün bir motoru yok zaten. Geriye bajaj ve hero kalıyor. Keşke bu ikisinin bütün modelleri gelseydide seçeneklerimiz çoğalsaydı.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Başka kullanıcılardanda yorumlar bekliyorum. Pazartesi nasip olursa inazuma yı satacağım. Orta derece bir motor arıyorum. 150 CC civarı. Aklımda hero ve bu model var. Hem işimi görecek, hemde gezmeye götürecek kadar. Ybr ve cbf kadar ağır kalmasını istemiyorum. Salcano Wolf ü de bu ay satacağım. İki motoru elden çıkarıp ortası bir motor düşünüyorum. Aklımdaki ilk model bu. Tvs de istemiyorum. Ybr cbf de olmaz. Mondialler çok yakıyor. Kanuni nin doğru düzgün bir motoru yok zaten. Geriye bajaj ve hero kalıyor. Keşke bu ikisinin bütün modelleri gelseydide seçeneklerimiz çoğalsaydı.
    inazuma nasıl sendeki. istersen özelden görüşelim ben 150F yeni aldım 320km.de ücrette anlaşabilirsek istersen takas yapabiliriz

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı 150F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inazuma nasıl sendeki. istersen özelden görüşelim ben 150F yeni aldım 320km.de ücrette anlaşabilirsek istersen takas yapabiliriz
    Pazartesi müşteri gelecek. Sözüm var. Olmazsa yazarım.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Pazartesi müşteri gelecek. Sözüm var. Olmazsa yazarım.
    tamam kardeşim haber bekliyorum sizden

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Dostum bir ay oldu alalı ama memurum sadece işe git gel ve şehir içi işler için kullandım. Daha uzun yol kısmet olmadı. En fazla 80km/s hız yaptım. Hiç titreşim duymadım. Artçı ayak egzoz tarafında hafif oluyor yüksek hızlarda. Yakıt çok ekonomik. Gücü de çok güzel iyi gaz alıyor. Yalnız yanlardnn biraz fazla çamur atıyor benm için tek sorun bu oldu sadece. Vites geçişleri de çok güzel. Boş en altta olması bence daha rahat.

dün yine gittim motorun yanına. hala test motoru açmamışlar. ama biri ilk motoru almış. tesadüfen adam oradaydı. imalı imalı konuştum alıcam falan kullanım nasıl gibilerinden. adam alda bir tur at bile demedi . neyse şuanda sizlerden duyduklarım ve motordaki görsel izlenimim dışında elimde bir veri yok. izlenimlerim ve motoru incelerken açıkcası elimdeki 125 st den sele boyu ve 1,5 beygirlik fark dışında başka bir artı göremedim. o yüzden değecekmi diye düşünüyorum

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    Alıntı storm_shadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün yine gittim motorun yanına. hala test motoru açmamışlar. ama biri ilk motoru almış. tesadüfen adam oradaydı. imalı imalı konuştum alıcam falan kullanım nasıl gibilerinden. adam alda bir tur at bile demedi . neyse şuanda sizlerden duyduklarım ve motordaki görsel izlenimim dışında elimde bir veri yok. izlenimlerim ve motoru incelerken açıkcası elimdeki 125 st den sele boyu ve 1,5 beygirlik fark dışında başka bir artı göremedim. o yüzden değecekmi diye düşünüyorum
    Kardeşim şöyle anlatayım... cbf 150 tek başına yani yolcusuz, 150 f iki kişi rampalarda olmasına rağmen, honda cbf ler arkalarda kalıyor...
    storm_shadow bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Bugün itibariyle sattım inazumayı. Ne alırım ne yaparım kararsızım.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Alıntı kadırmadran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim şöyle anlatayım... cbf 150 tek başına yani yolcusuz, 150 f iki kişi rampalarda olmasına rağmen, honda cbf ler arkalarda kalıyor...
    benim motor bile güçlü kalıyorum cbf in yanında 150 f i düşünemiyorum bile ah bir denk getirebilsem bi kullansam şu aleti. sen böyle anlattıkca bile gaza geliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

bende çok düşündüm inazumayı aslında ama. satanlar çok para istiyorlar. e buda insanı sıfır almaya itiyor 14000 de sıfır bir motosiklet (???) zaten ulaşım için yaz kış biniyorum. kışları mecburen biniyorum başka vasıtam olmadığı için. benim motorda 3000 etse 17000 lira para, araba almaya itiyor rakam resmen insanı

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Al bi discover 150F kafan rahat olsun

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    320km kullanım ile nasıl bu kadar rahat tavsiyede bulunuyorsunuz anlamıyorum 150F bey
    Bu arada motor kaç haftadır sizde km'si 300 lerde, ben Pulsar'la 5 günde o kilometrenin 2 katını yaptım.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Şu an araba alacağım. Herhalde motor alırsam 6 ay sonra falan düşünürüm.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    320km kullanım ile nasıl bu kadar rahat tavsiyede bulunuyorsunuz anlamıyorum 150F bey
    Bu arada motor kaç haftadır sizde km'si 300 lerde, ben Pulsar'la 5 günde o kilometrenin 2 katını yaptım.
    Nasıl kullandığımın senin için bi önemi olmasa gerek. İstersen 10 bin km yap. Senin 2 katını yaparak anladığını ben 320 km de anlıyorum o da aramızdaki fark. İyi sürüşler 10 katını yapana kadar durma.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Bu arada ben de alımı yaotım. Kısmetse perşembe günü plakayı çıkarttıktan sonra gidip alırım yerinden. Test motorunu kullanıp denediğim için içim rahat. Ama test imkanım olmasaydı kesinlikle cbf alacaktım. Şu anda insanların başka motorlara yönelmesi gayet normal. Sen düzgünce fiyat belirle, millet zamn yapınca sen yapma ki satılsın. Ayrıca yeni bir motor; bir zahmet her bayiye destek çık ki test motoru açsınlar yoksa bu iş zor.

Örnek: adam gidecek almaya. "Test edeyim? Yok öyle bir şey (bir kaç bayide var ben test ettim ama olmayan illerimiz var). E peki fiyatı; 5200 oldu. hadi size hayırlı işler o zmaan ben gidiyorum yıllardır piyasada oturmuş cbf'i 800 lira fark verip almaya. Yağ yakarsada yaksın atarım çantaya yağımı". Genel müşteri kitlesinin bu şekilde düşündüğünü sanıyorum. Sizcede haksız değiller mi? Tamam ben aldım eyvallah ama aklında cbf yahut başka bir motor olan adamı da çeldirebilecek cazibede olması lazım her açıdan.

Neyse eyyorlamamam bu kadar. Perşembeyi bekliyorum

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    BAJAJ ın en beğenmediğim yeri... yeni çıkan bir motosikletin hemen eski fiyatın üzerine ZAM yapılması..... İlgililere duyurulur... Arttırmayın fiyatları.. insanları başka markalara yönlendirmeyin.... PULSARDA VE 150 F DE OLDUĞU GİBİ... Ekrem Beyin dikkatine diyelim öyleyse....
    Carbondioxid bunu beğendi.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)