Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ya mondial 150 hs mi 125 mt mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    o ayrı o ayrı ikisnin yeride görevide farklı
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    ns200...
    işte sende benim sana sorduğum sorunun aynısını bana soruyorsun 'niye güzel baktığın halde arıza açıyor' senin yazdıklarına göre sen bu motoru beğeniyorsun övüyorsun demekki motorun seni üzmüyor işte bunlar bu motorun şans işi olduğunu ortaya çıkartıyor kimisi sağlam çıkıyor kimisi dökük. Birde şimdi yine inanmayacaksın belki ama sana anlatayım motorum yine arızalıydı havalar zaten soğuk diye 2 aydan beri yaptırmadım .pazartesi günü belki çalışır diye arabanın aküsüyle takviye yapıp denedim . bir iki hırlamadan sonra çalıştı , şaşırdım hemen atladım servisime götürdüm ustamda şaşırdı motor gayet güzel çalışıyor ama benim şikayetim var . çünkü ben biliyorum 1 ,2 gün içerisinde yine bozulacak neyse ustam sade bir arka balatasının bittiğini söyledi ve bir balata taktı hediye olarakta madem sorun var diyosun bi bujiyi yenileyelim dedi 25 tl masraf ettim çıktım . en fazla 20 km gezdim o gün akşama bir daha stop etti ve çalışmadı ve motor şu anda yine yatıyor. akü bitinceye kadar çalıştırmaya çalıştım 2 kere eksozdan yükses sesle pııııst diye ses geldi 1 kere çalışacak oldu çalışmadı en sonunda akü bitti. şimdi ben bu motoru kötülemeyimde başkalarıda alsın sonra bana küfür etsin bence hiç gerek yok. bu motora verilen parayla daha ne motorlar var.

selland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Jupiter
    Evet aynen öyle motor şans işi yalnız bu o marka veya bu marka farketmiyor hepsi için geçerli bir durum bence tabiki bu benim görüşüm,,Otomobilde bile öyle sıfır alınan ford focus bile daha 2000km olmadan şanzımandan sorun cıkartabiliyor.Ama 150Hs yi küçümsemeyin arkadaşlar oldukça başarılı bir motor ne olursa olsun küçük veya büyük aksilikler herkezin başına gelebilir.Motor kullanmak sadece gaz elciğini cevirip gitmek değil bana göre biraz ilgileniceksin,sıkılacak yerleri kendin sıkacaksın sürekli kontrol altında tutacaksın vs vs.Bazı arkadaşlar diyor işte bakım yaptırdım şukadar para verdim,,,verdinde bakım yapan motorcu gerektiği gibi bakım yapmışmı bu cok önemli ama en başında dediğim gibi şans işine de inanıyorum gerçekten,,Ben en başında bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Lifan LF-100 A cup yarı otomatik 4 vites motosiklet aldım ve hala kullanıyorum ama inanın herzaman keşke 150 Hs alsaydım diyorum,,motorumdan cok memlunum cokta az yakıyor ama 150Hs nin yeri ayrı bendeMotorumum sattığım gibi 150 Hs alıcam inş.neyse arkadaşlar biraz uzun oldu K.bakmayın,,,Tekeriniz düz bassın
    Hayatı severek yaşamasan, hayat seni seve seve yaşatır

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı asayl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte sende benim sana sorduğum sorunun aynısını bana soruyorsun 'niye güzel baktığın halde arıza açıyor' senin yazdıklarına göre sen bu motoru beğeniyorsun övüyorsun demekki motorun seni üzmüyor işte bunlar bu motorun şans işi olduğunu ortaya çıkartıyor kimisi sağlam çıkıyor kimisi dökük. Birde şimdi yine inanmayacaksın belki ama sana anlatayım motorum yine arızalıydı havalar zaten soğuk diye 2 aydan beri yaptırmadım .pazartesi günü belki çalışır diye arabanın aküsüyle takviye yapıp denedim . bir iki hırlamadan sonra çalıştı , şaşırdım hemen atladım servisime götürdüm ustamda şaşırdı motor gayet güzel çalışıyor ama benim şikayetim var . çünkü ben biliyorum 1 ,2 gün içerisinde yine bozulacak neyse ustam sade bir arka balatasının bittiğini söyledi ve bir balata taktı hediye olarakta madem sorun var diyosun bi bujiyi yenileyelim dedi 25 tl masraf ettim çıktım . en fazla 20 km gezdim o gün akşama bir daha stop etti ve çalışmadı ve motor şu anda yine yatıyor. akü bitinceye kadar çalıştırmaya çalıştım 2 kere eksozdan yükses sesle pııııst diye ses geldi 1 kere çalışacak oldu çalışmadı en sonunda akü bitti. şimdi ben bu motoru kötülemeyimde başkalarıda alsın sonra bana küfür etsin bence hiç gerek yok. bu motora verilen parayla daha ne motorlar var.
    ustana sadece motorun stop ettıgını mi söyledın yoksa sureklı aynı sorunu yasadıgını söyledın mi?gıttıgın motor servısı ne kadar zamandır bu işi yapıyor biliyormusun?gelelım sorununa manıfold baglantıların contalarının hava kacırıp kacırmadıgını kontrol ettımı ustan veya gaz kelebegının bozuk olup olmadıgını yada atesleme kablolarının saglamlığını.bide yakıt akısını kontrol etsın karburatore benzın nasıl gelıyor söyle ustana butun bu arızaya sebeb olabılecek sorunları tek tek takıple gozden gecırsın.

Motosikleti
    ns200...
    eyvallah sağolasın . bikaç gün içerisinde zaten motorcuya yine götürecem . aküyle takviye yapınca çalışırsa binerek . çalışmazsa kamyon arkasında. sorunun nerde olduğunu şayet bulabilirsek hemen paylaşacam.

Motosikleti
    kardeş senin motor da büyük ihtimal ya karbüratöre çok veya az benzin gidiyor olabilir konuyu açacak olursak ateşleme bobininde kabloların biri tam temas etmiyor olabilir şase olabilir eletronik ateşlemede bişi olabilir beyninde yani pek çok sey tek tek denemek lazım ama bir sürü masrafa sokar seni o ayrı konu eletronik seyler pahalıdır
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Motosikleti
    arkadaşlar motorun km sine inanmayanlar olursa diye bende resmini çektim

Motosikleti
    ns200...
    evet sorun belli oldu bujinin şapkası arızalıymış ama bu benim hatam çünkü ben buji değiştiriken baya bi sıkışmıştı çıkartmak için baya bi zorlamıştım demekki zarar vermişim ustamdan allah razı olsun bütün arıza yapabilecek parçalı tek tek değiştirerek denedi sonunda bulduk ve masrafım 10 tl şimdi motor canavar gibi maşallah biraz tükürdüğümü yalamış gibi oldum ama neyse , ne demişler yiğidi öldür hakkını yeme.......

Motosikleti
    tüh ALLAH KAHRETMESİN SENİ BENDE ANLATTIKLARINA GÖRE BAYA BİŞİ VAR SANDIM MOTORDA aklıma gelmedi değil ama neyseki sorun çözüldü hadi gözün aydın

Motosikleti
    arkadaşlar motorun defransiyel yağını değiştirdim dün varmı değişteren başka

Aynı konu için yazılan düşünceler muhakkak vardır.
    150 HS'nin arka fren sorununu ben çok yaşadım. Bu konu ile ilgili servise muracat ettim MONDİAL Aydın merkez ile irtibata geçip şikayetimi dile getirdim.
    Konu ile ilgili servis + Aydın pek bilgili değiller ve yapıcı onarımları olmadı.
    Her ne kadar çin malıda desek bu paraya bu kadar olsa da desek. Bir çoğumuz alın teri ile ödemesini yapıyor ürünün. Fakat ürün ile ilgili tüketicinin duyarsızlığı üreticileri devreye sokmuyor ve o kadar az şikayet varki durumdan rahatsız dahi olmuyorlar.

Çözüm aradığım konuları aşağıda sıralamk istiyorum
    Konu ile ilgili çözümü olan arkadaşlar lütfn bilgi versiler
    1. Ayna kollarının baglantı yerlerı yalama olmuş gıbı sureklı ayarlarını bozuyor
    Çok sıkmak ıstesenın kırılır gıbı ses cıkartıyor.Bunun için çözüm yolu
    2. Aynalara önden bakılınca sinyal görüntüsünde şeffaf camlar var.
    Işık için yerleri olmasına rağmen içleri boş. Buraya ışık getirme imkanı varmı
    3. Arka fren balatayı değiştirmeme rağmen fren yinede tutmuyor
    4. Arka tekerin bazı sitelerde ebatının buyutuldugu takdırde yakıt tuketımın azalacagını ve max hızın artacagı yazılmış. Dogruluk payı nedır.
    5. Farlara uygulanan Xenon uygulamasının nasıl yapıldıgını bılen varmı
    6. Önde 150 HS yazan bölüme takılan ekstra sislambalarını mevcut akü gücü yeterli olurmu

Bahsettıgım konular ıle ılgılı dogru bılgıye sahıp arkadaşlardan cevap beklıyorum
    Ilgınız ve ayırdıgınız zaman ıcın şımdıden teşekkur ederım

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı alakuzgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı konu için yazılan düşünceler muhakkak vardır.
    150 HS'nin arka fren sorununu ben çok yaşadım. Bu konu ile ilgili servise muracat ettim MONDİAL Aydın merkez ile irtibata geçip şikayetimi dile getirdim.
    Konu ile ilgili servis + Aydın pek bilgili değiller ve yapıcı onarımları olmadı.
    Her ne kadar çin malıda desek bu paraya bu kadar olsa da desek. Bir çoğumuz alın teri ile ödemesini yapıyor ürünün. Fakat ürün ile ilgili tüketicinin duyarsızlığı üreticileri devreye sokmuyor ve o kadar az şikayet varki durumdan rahatsız dahi olmuyorlar.

Çözüm aradığım konuları aşağıda sıralamk istiyorum
    Konu ile ilgili çözümü olan arkadaşlar lütfn bilgi versiler
    1. Ayna kollarının baglantı yerlerı yalama olmuş gıbı sureklı ayarlarını bozuyor
    Çok sıkmak ıstesenın kırılır gıbı ses cıkartıyor.Bunun için çözüm yolu
    2. Aynalara önden bakılınca sinyal görüntüsünde şeffaf camlar var.
    Işık için yerleri olmasına rağmen içleri boş. Buraya ışık getirme imkanı varmı
    3. Arka fren balatayı değiştirmeme rağmen fren yinede tutmuyor
    4. Arka tekerin bazı sitelerde ebatının buyutuldugu takdırde yakıt tuketımın azalacagını ve max hızın artacagı yazılmış. Dogruluk payı nedır.
    5. Farlara uygulanan Xenon uygulamasının nasıl yapıldıgını bılen varmı
    6. Önde 150 HS yazan bölüme takılan ekstra sislambalarını mevcut akü gücü yeterli olurmu

Bahsettıgım konular ıle ılgılı dogru bılgıye sahıp arkadaşlardan cevap beklıyorum
    Ilgınız ve ayırdıgınız zaman ıcın şımdıden teşekkur ederım
    merhabalar dostum sana biraz yardımcı olayım öncelikle orjinal aynalarını çıkart ve bi çift kaliteli ayna al siyah olanlarından düz ışıklı vs alırsan fazla dayanmaz sürekli olumsuz hava şartları altında olduğundan gereksiz. arka frenin için yardımcı olamayacağım benim RS de disk.lastik için Ebat mebat hikaye onlar zaten fazla yakmıyor motor fakat lastiklerini tasarruf için değil güvenlik açısından değiştirmelisin idare etmezmi eder ama en küçük su birikintisinde kayar tehlikeli.. Xenon takılır takılmaz değil ama sağlıklı olmaz uzun ömürlü olmaz yani hiç gerek yok osramın 35 w lık ampülleri ve kaliteli bir aküyle daha verimli bir aydınlatman olur.bu arada aynanın takıldığı yerin nasıl olduğunu bilmiyorum 4 yıldır benim rs de bi problem yok orjinal aynalarını çıkartmıştım . Saygılar Sevgiler...

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar nasılsınız ben eski HS'cilerdenim Banarlı ve eskiler beni tanır motorumu 1 sene önce sattım aslında hyosung comet 250 alacaktım ama kısmet olmadı
    araba aldım. şimdi tekrar HS yada ZC alacağım 1 senedir motorsuz kaldım canıma tak etti
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    karayılan nerelerdesin beaw

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Öncelikle Herkese Merhaba...

Mondial 150Hs Almayı Düşünüyorum Şuanki sıfır fiyatları ve 2 el fiyatları hakkında bilgisi olan varmı Aydın Kuşadasında Yasıyorum...Angel 150deki Performansı Bu Motordada ALabilirmiyim???

Bilgileriniz İçin Simdiden Teşekkür Ederim.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karayılan nerelerdesin beaw

napalım kardeş motoru satınca iyice uzaklaştım MT'den ama artık daha sık buralarda olacağım. bu arada kısmet olursa bitane mondial 150 ZC alacağım sıfır kırmızı renk 150 hs kadar sorunsuz bir motormuş
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Herkese Merhaba...

Mondial 150Hs Almayı Düşünüyorum Şuanki sıfır fiyatları ve 2 el fiyatları hakkında bilgisi olan varmı Aydın Kuşadasında Yasıyorum...Angel 150deki Performansı Bu Motordada ALabilirmiyim???

Bilgileriniz İçin Simdiden Teşekkür Ederim.

fiyatı 1.900 küsürlü perfonsına diyecek laf yok angel derken monero angel mı kast ettin monero benzin düşmanı kaç kişide varsa tanıdığım hepsi problemli çıktı onun için çok soğudum monero tamamen sorun

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    az kalsın ikinci hs yi alıyordum fiyat çok uygundu ama kaçırdım.Avrupa yakasında 1k altında hs satan varsa görüşebiliriz

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatı 1.900 küsürlü perfonsına diyecek laf yok angel derken monero angel mı kast ettin monero benzin düşmanı kaç kişide varsa tanıdığım hepsi problemli çıktı onun için çok soğudum monero tamamen sorun
    Taksitle Bulma İhtimalim Varmı Peki Veya 2 Elmi Alayim Sizce Ne Yapmalıyım
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler