Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 hs
    arkadaşlar hepinizin ramazan bayramı mübarek olsun bu aralar heryerde yağmur var lütfen dikkatli sürüşler...
    нιç вιя ιуιℓιк ¢єzαѕız кαℓмαz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    Alıntı gökBeRk+ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan bayramınız kutlu olsun...! )) bu arada bugün mondial 150 hs aldım en kısa zamanda fotoğraflarını eklicem ))))

aramıza hoşgeldin kardeşimmm
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aramıza hoşgeldin kardeşimmm
    hoşbulduk

Motosikleti
    kardeş nerelisinbakalım anlat biraz
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

disstartion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ck 125
    millet öncelikle herkese selam motoruma genel bakım yaptım karbiratör temizliği falan da dahil 97 oktanlık benzin ve benzin katkısı kullanıyorum 90 km yi geçmeyen motorum su anda 115 km ye kadar rahat çıkıyor bilginize herkese tavsiye ederim

Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş nerelisinbakalım anlat biraz
    izmir..........

Motosikleti
    Alıntı disstartion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet öncelikle herkese selam motoruma genel bakım yaptım karbiratör temizliği falan da dahil 97 oktanlık benzin ve benzin katkısı kullanıyorum 90 km yi geçmeyen motorum su anda 115 km ye kadar rahat çıkıyor bilginize herkese tavsiye ederim
    kardeşim bu motorların gideceği hız belli benzine yağa falan öle katkı maddeleri koyma katkı maddeleriyle mi gittiğini zannediyorsun o kadar hızlı hiç alakası bile yok senin motorun o kadar gidiyordur bakım yaptırana kadar motorun bir yerleri tıkalıdır ondan geçmez 90 ı karbüratör falan temizletmişin büyük ihtimal ondan 115 yapmıstır usta karbüratörden açtı ise hızlı gider ama çokta yakar unutma

Motosikleti
    mondial 150 hs kırmızı
    Alıntı disstartion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam;valla ben bu gün 1 saat önce eşimde arkamda taksimden üsküdara geçerken köprüye girmeden yokuş aşağı 120 yi gördüm düz yolda ise rahat 90-100 görüyorum.yokuş yukarı ise en fazla 90 genelde 70 civarı
    1700 küsür km.deyim.herzaman 95 oktan kurşunsuz kullanıyorum.motorda yaptığım tek değişiklik ırc marka çift dişli lastikler(yol tutuşu ve kaymayı azaltıyor)...
    saygılar selamlar...herkeze kasklı kazasız sürüşler...

Motosikleti
    SYM EVO 250
    arkadaşalr su an işteyim araştırmaya vaktim yok..motorumu servise götürcem yarın akşama...tabi sizin cevaplarınıza dayanarak..çok kaliteli yağ almayı düşünüyorum..10-40 mı öle bişe..biyerlerde okumustum..ve kayışı değişitrcem zamanı geldi..eskimiştir..uzun yol yapcam..

yağ ve kayışın markasını modelini vs alabilirmiyim acaba...yada daha baska ne bakım yapabilirim..sabah ewe gitcem uyucam..akşam servise bırakcam..servisci kekciye benzio..keklenmiyeyim..yardımınızı bekliyorum...
    işte buna dokunma !!!

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Yağ olarak castrol dan şaşma 10w 40 kullan biraz pahalı ama hakkını veriyor 22 liraya aldım. Kayış olarak bando diyebilirim oda 35 lira

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı ıRamazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşalr su an işteyim araştırmaya vaktim yok..motorumu servise götürcem yarın akşama...tabi sizin cevaplarınıza dayanarak..çok kaliteli yağ almayı düşünüyorum..10-40 mı öle bişe..biyerlerde okumustum..ve kayışı değişitrcem zamanı geldi..eskimiştir..uzun yol yapcam..

yağ ve kayışın markasını modelini vs alabilirmiyim acaba...yada daha baska ne bakım yapabilirim..sabah ewe gitcem uyucam..akşam servise bırakcam..servisci kekciye benzio..keklenmiyeyim..yardımınızı bekliyorum...
    20 tl yağ castrol scooter 30 tl kayış powerlink veya bando başka taktırma fiyatlar bu işçiliğe nekadar ister bilemem kayışın ölçü 835X20 yağ 10-40 4T

Motosikleti
    SYM EVO 250
    eywallah arkadaşlar..saolun..

motoru aldığım beyfendiye sordum kayış yeni takılmış..ama yağ deişmemiş..10-40 4t motorlar için özel yağ aldım..petrol ofisi marka..10 tl verdim.1 lt motora koyduruyorum şimdi..1 lt koncak sanırım öyle duyum almıştım...

teşekkürler arkadaşlar...
    işte buna dokunma !!!

Motosikleti
    yağı fazla koymaa hepsini yanii ona göree

Motosikleti
    mondial 150 hs kırmızı
    yağı kendim değiştirmek istiyorum ama hiç yapmadım korkuyorum bilen varsa anlatabilirmi?
    bide benim motor ileri iterken ve giderken biyerlerden gıcırtı sesleri geliyor.geri geri iterken ses gelmiyor 2000 bakımında baktıracağım...

Motosikleti
    ses fren balatalarından gelirr yağ olayıda alttan tıpayı açacan yağı bosaltacan sonra tıpayı kapa alttan üstten doldurr

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R

Resimdeki artçı için ayak koyma yeri çok önde ve kendi motoruma artçı olarak bindim 1-2 kere, çok rahatsız edici. Onu bir şekilde arkayaa kadar uzattırabileceğimiz bir apart ya da ne bileyim bu konuya bir çözüm var mı?

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    Doobly aynen bende o konuda rahatsız oldum ama bu şekilde biniyoruz ve çokta büyük sorun olmuyor.

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı murat_190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doobly aynen bende o konuda rahatsız oldum ama bu şekilde biniyoruz ve çokta büyük sorun olmuyor.
    Haklısın dostum sürücü için problem yok ama artçı çok problem yaşıyor. Kız arkadaşımla biniyoruz. Kollar kas yapmaya başladı arkadaki turuncu aparata tutunmaktan. Ayaklardan güç almak gerçekten imkansız.

Ben ona bi çözüm bulucam ama umutluyum. Bulursam burada da paylaşırım orjinal bişey olursa. Yoksa bide gidip yaptırcam en azından 10 cm kadar arkaya doğru uzasın. Baktım oradaki yere takabilmek için 2 tane civata var. Onlar kullanılabilir.

Motosikleti
    Mondial 150 HS Hemide Kırmızı!i!
    Alıntı sniper777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağı kendim değiştirmek istiyorum ama hiç yapmadım korkuyorum bilen varsa anlatabilirmi?
    bide benim motor ileri iterken ve giderken biyerlerden gıcırtı sesleri geliyor.geri geri iterken ses gelmiyor 2000 bakımında baktıracağım...
    Kardeş ben motorumun yağını kendim değiştiriyorum ilk seferde acemilik çekebilirsin ama çok basit bi işlem kullanma kılavuzuna bakarsan orda da anlatıyor.Ben kısaca anlatıyım:Motor sıcakken ana sehpa üzerine al(Yağ daha akışkan olur ve yağın tamamı kolayca akar).Daha sonra yağ karterinin altına boş bir kap koy ve civatayı sök.Yağı iyice boşalttıktan sonra karterin civatasını yerine tak.Honi yardımıyla 1 litreye yakın yağı kartere boşalt.Daha sonra motoru rölantide biraz çalıştır gerekirse yağ eklersin.(Yağ karterinin kapasitesi 900 ml.1 lt yağın hepsini koyma motora zarar verebilir gerektiği kadar koy yağ çubuğundan bakarsın zaten seviyesine)Kolay gelsin

Motosikleti
    mondial 150 hs kırmızı
    çok teşekür ediyorum verdiğiniz bilgiler için 3000 km de yağı kendim değiştireceğim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler