Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    ferrari kornası nasıl bağırıyor bu merak ettim
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ferrari kornası nasıl bağırıyor bu merak ettim
    CADDE KORNASI DİYEDE GEÇİYO İSMİ GOOGLE YE YAZ FERRARİ KORNASI DİYE VİDEO YA ÇEKMİSLER ÇALIŞINI

piyasada 20 milyonluk korna al taktır ya
    07 WATAN ZEYTİNKÖY MEKANN

Motosikleti
    hımm tamam bu kornanın sesine baktım internetten bizim arkadaşta bağlattı geçenlerde bunlardan gerçekten çok bağırıyorr
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun aga bana yola bakıpta sankı gelen yokmuş gibi yola çıkanlar çok oluyodu şimdi ferrari kornası taktım daha onlar yola bakmadan ben fiemi köklüyom küfür eder gibi mecburen geçmemi bekliyolar
    sevdim bu korna işini cidden
    aklıma gelmemişti iyi oldu böyle bişeyi yapabilirim bende
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    hımm tamam bu kornanın sesine baktım internetten bizim arkadaşta bağlattı geçenlerde bunlardan gerçekten çok bağırıyorr
    evet cok bagırıyo ama öküz kornası gibi rahatsız etmiyo korna ısındıkça sesi açılıyo çin malını bilmiyom çin fiyatına aldım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:19 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:16 PM ----------

Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevdim bu korna işini cidden
    aklıma gelmemişti iyi oldu böyle bişeyi yapabilirim bende
    yap tabi aga diğer türlü adamların umrunda bile olmuyan pazar sabahı yol yaptık bi abiyle gelirken adam beni gördüğü halde sollamaya çıkcaktı hem kornayı kökledim hem selöktör çaktım çıkmadı

Motosikleti
    ya benim motorda da çok aksesuar oldu takacamda bişey olacak diye korkuyorumm allaha şükür su ana kadar bişi olmadı

Motosikleti
    ya benim motorda da çok aksesuar oldu takacamda bişey olacak diye korkuyorumm allaha şükür su ana kadar bişi olmadı
    kornadan bişey olmaz herhalde....ben 5.000 de motoru bakıma sokcam en son 2.000 de bakıma girdi eğer 5.000 bakımı hakkında bildiğiniz başka şeyler varsa söylerseniz sevinirim

Motosikleti
    ya işte yapacağın şeyler genel yağını değiştir - hava filtresini değiştir - buji gerekiyorsa ateşelemede problem yoksa gerek yok ve birde sübap ayarı zırt pırt yaptırma motorun ayarı kaçar sübap ayarı motorun en önemli şeyi motoru ayakta tutan ayarı kolay kolay bozulmaz motorun içindeki parçalar arıza yapmadan motoru çalıştır cır cır cır diye fazla bağırıyorsa ona kesinlikle sübap ayarı yapılması gerekir tın tın çalısıyorsa eğer saat gibi demektir motorunun ustası kendin ol yapabildiğinle yetinme kurcala biraz bozarsınbenim gibi baştan sonra öğrrenirsin bir nasihat tamam mı kardeşimm

Motosikleti
    ya işte yapacağın şeyler genel yağını değiştir - hava filtresini değiştir - buji gerekiyorsa ateşelemede problem yoksa gerek yok ve birde sübap ayarı zırt pırt yaptırma motorun ayarı kaçar sübap ayarı motorun en önemli şeyi motoru ayakta tutan ayarı kolay kolay bozulmaz motorun içindeki parçalar arıza yapmadan motoru çalıştır cır cır cır diye fazla bağırıyorsa ona kesinlikle sübap ayarı yapılması gerekir tın tın çalısıyorsa eğer saat gibi demektir motorunun ustası kendin ol yapabildiğinle yetinme kurcala biraz bozarsınbenim gibi baştan sonra öğrrenirsin bir nasihat tamam mı kardeşimm
    BEN TEK HAVA FILTRESINE EL ATARIM BASKA YERINE ATMAM ZATEN ŞANSIM YOK BASKA YERLERİNE EL ATARSAM ELİMDE KALIR BIDAHADA ESKİSİ GİBİ OLMAZ BENİM MOTORCU SERVİS DEĞİL İŞCİLİĞİNE PARA ALMIYOLAR NERDEYSE YİNE ONLARA YAPTIRIRIM SİZDEN TEK ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM GENEL BAKIM DIŞINDA DİFRANSİYEL YAĞI.KAYIŞ KONTROL.BENZİN FİLTRESİ.NE BİLEYİM İŞTE BİLMEDİĞİM ŞEYLER....TEŞEKÜRLER ABİ

Motosikleti
    anormal bişi olmadığı sürece hiç bişi yaptırtma veya tuhaf bir ses gelmediği sürece tamam mı bu arada bişi değil maddi durumumuz malum hepimizin

Motosikleti
    SYM EVO 250
    selam arkadaşlar..acemilik yaptım birsürü para harcadım motora yaa..üzarime alırken sigorta muane istendi..sigorta ve muane 2007 den beri yaptırılmamış..sigortaya 50 tl verdim.muaneye 153 lira verdim.trafikte 45+60 harcadım..şu an ruhsat hazırlanıyor..bu bana 1400e mal oldu toplam ama motorumu seviyoum yinede canavar canavar
    işte buna dokunma !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı ıRamazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar..acemilik yaptım birsürü para harcadım motora yaa..üzarime alırken sigorta muane istendi..sigorta ve muane 2007 den beri yaptırılmamış..sigortaya 50 tl verdim.muaneye 153 lira verdim.trafikte 45+60 harcadım..şu an ruhsat hazırlanıyor..bu bana 1400e mal oldu toplam ama motorumu seviyoum yinede canavar canavar
    Herşeyden bir tecrübe çıkar..
    Takma kafana bence motorunu seviyorsan değer..

Merhaba; Motor güzel özellikle çekişi süper ama 2.el aldım pişmanın keşke almasaydım bir sürü sorun var ara ara sorarım.Şimdi en önemlisi ,
    1 hafta öncefarlar H4 olan bir anda söndü.H4 ler sağlam baktırdım oto elektrikçisinde ama motor tamir edemediğinden yapmadı? normal tamirciler mudanyada hem anlamıyor hemde para tuzağı.Kablo soket birleşim problem yok. Buton problem yok. Ampul problem yok.Sizce nerededir? İlginç olan diğer elektrikli aksam çalışıyor.Ayrı lambası olan kısa farlar dahi Selamlar
    bursa

Motosikleti
    kablolarda temazsızlık vardır diğer lerinin hepsi yanıyor diyorsun
    zaten hiçbir yerde elektrik olmasa konjektörün gitmiştir diyecem ama sade h4 lerin diyorsun büyük ihtimal bir yerde temazsızlık vardır

Motosikleti
    DUN TELEFONUMU CALDIRDIM IYI NIYETIM YUZUNDEN GITTI BU GUN KARAKOLDAYDIM BI ADAM ARABASINI SATIYOMUS NOTER DE SORUN CIKMIŞ MUANESİYLE İLGİLİ ARABAYA SAHTE MUANE RAPORU VERMİŞLER 2. EL ARAÇ ALACAKLAR DİKKAT ETSİN

Motosikleti
    mondial 150 hs
    Alıntı celalvale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba; Motor güzel özellikle çekişi süper ama 2.el aldım pişmanın keşke almasaydım bir sürü sorun var ara ara sorarım.Şimdi en önemlisi ,
    1 hafta öncefarlar H4 olan bir anda söndü.H4 ler sağlam baktırdım oto elektrikçisinde ama motor tamir edemediğinden yapmadı? normal tamirciler mudanyada hem anlamıyor hemde para tuzağı.Kablo soket birleşim problem yok. Buton problem yok. Ampul problem yok.Sizce nerededir? İlginç olan diğer elektrikli aksam çalışıyor.Ayrı lambası olan kısa farlar dahi Selamlar
    bursa
    arkadaşım koltuğun altında bagaj bölümü var bagaj bölümünü sök zaten 4 civata tutar yanlarda bir yerde bunun sigortası var ister sen sök değiştir ister orayı oto elektirikçisine göster bence problem ordadır ve bu arada tedavim uzun sürdü biraz kazadan sonra daha yeni yeni yürümeye başladım hepinize tekrar selamlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:37 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:30 AM ----------

Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEN TEK HAVA FILTRESINE EL ATARIM BASKA YERINE ATMAM ZATEN ŞANSIM YOK BASKA YERLERİNE EL ATARSAM ELİMDE KALIR BIDAHADA ESKİSİ GİBİ OLMAZ BENİM MOTORCU SERVİS DEĞİL İŞCİLİĞİNE PARA ALMIYOLAR NERDEYSE YİNE ONLARA YAPTIRIRIM SİZDEN TEK ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM GENEL BAKIM DIŞINDA DİFRANSİYEL YAĞI.KAYIŞ KONTROL.BENZİN FİLTRESİ.NE BİLEYİM İŞTE BİLMEDİĞİM ŞEYLER....TEŞEKÜRLER ABİ
    t madde kardeş sende de herkezdeki gibi mondial 150 hs kitapçığı vardır heralde burda tek tek anlatsak uzun sürer ama sen ordaki bakım tablosunda ne zaman ne yapman gerektiği yazılmış ve senin yapabileceğin şeyleride açıklamışlar sen onu okusan öğrenirsin zaten bu arada motoru bakıma aldım ufak ufak parçaları yeniliyorum güzel aksesuar fikirleri olan varsa beklerim
    нιç вιя ιуιℓιк ¢єzαѕız кαℓмαz

Motosikleti
    Alıntı cezailker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım koltuğun altında bagaj bölümü var bagaj bölümünü sök zaten 4 civata tutar yanlarda bir yerde bunun sigortası var ister sen sök değiştir ister orayı oto elektirikçisine göster bence problem ordadır ve bu arada tedavim uzun sürdü biraz kazadan sonra daha yeni yeni yürümeye başladım hepinize tekrar selamlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:37 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:30 AM ----------

t madde kardeş sende de herkezdeki gibi mondial 150 hs kitapçığı vardır heralde burda tek tek anlatsak uzun sürer ama sen ordaki bakım tablosunda ne zaman ne yapman gerektiği yazılmış ve senin yapabileceğin şeyleride açıklamışlar sen onu okusan öğrenirsin zaten bu arada motoru bakıma aldım ufak ufak parçaları yeniliyorum güzel aksesuar fikirleri olan varsa beklerim
    EVET KİTAPÇIK VAR MOTORA ÇOK MERAKLIYIM ALDIĞIM GÜNÜN AKŞAMI OKUDUM KİTAPCIKTAKİ YAZANLARI BİLİYORUM AMACIM HANİ SİZİN BİLDİĞİNİZ BENİM BİLMEDİĞİM VEYA KİTAPÇIKTA YAZMIYAN Bİ BİLGİYDİ....MOTORUN RENGİNE UYUMLU EMNİYET KEMER KILIFI TAKABİLİRSİN AMASÖRLERE.ARKA ÇAMURLUGA NİKELANJ ÇEKEBİLİRSİN.FOSFORLU BANTLA JANTA ŞERİT ÇEKEBİLİRSİN.FARLARA KAŞ YAPABİLİRSİN YADA REKLAMCIDA YAPTIRABİLİRSİN

Motosikleti
    mondial 150 hs
    bana şu bahsettiğin MOTORUN RENGİNE UYUMLU EMNİYET KEMER KILIFI biraz açıklayabilirmisin merak ettim onu.ayrıca sana bilimeyen bir şey söylim bizim motorların arka lastiği yağmurda ve çamurlu yollarda özellikle virajlarda kayma yapıyor bende burdaki iyi bir lastik bayisine gittim bana yağmurlu havalarda kaymayı azaltan kış lastiği önerebilirmisin diye bana orjinalinden daha ucuz dişli bir lastik tavsiye ettiler 15 tl ye aldım taktım bana ilk gelen eleştiri hızı düşer dediler ama ben taktıktan sonra hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım ve ve ıslak yokllarda kayma problemi %30 azaldı tavsiye ederim ama sadece arka lastik için ön için tavsiye etmem.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:57 PM ----------

ayrıca biliyorsunuz bizim motorların en büyük avantajı benzini az yakması size söyleyeceğim şey hava filtrenizi sürekli temizleyin çünki eğer aksatırsanız benzinide çok yakar ayrıca hava filtresini olduğu yerde dışardan hava almasını sağlayan bir bölme var aorada bir sünger var onuda sık sık temizleyin eskidiyse mutlaka değiştirin ama bayilerde bylamazsınız kendiniz keserek yapmanız lazım.
    нιç вιя ιуιℓιк ¢єzαѕız кαℓмαz

Motosikleti
    Alıntı cezailker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana şu bahsettiğin motorun rengine uyumlu emniyet kemer kılıfı biraz açıklayabilirmisin merak ettim onu.ayrıca sana bilimeyen bir şey söylim bizim motorların arka lastiği yağmurda ve çamurlu yollarda özellikle virajlarda kayma yapıyor bende burdaki iyi bir lastik bayisine gittim bana yağmurlu havalarda kaymayı azaltan kış lastiği önerebilirmisin diye bana orjinalinden daha ucuz dişli bir lastik tavsiye ettiler 15 tl ye aldım taktım bana ilk gelen eleştiri hızı düşer dediler ama ben taktıktan sonra hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım ve ve ıslak yokllarda kayma problemi %30 azaldı tavsiye ederim ama sadece arka lastik için ön için tavsiye etmem.

[sıze=1]---------- mesaj ekleme zamanı: 20:02 pm ---------- ilk mesajı ekleme zamanı 19:57 pm ----------[/sıze]

ayrıca biliyorsunuz bizim motorların en büyük avantajı benzini az yakması size söyleyeceğim şey hava filtrenizi sürekli temizleyin çünki eğer aksatırsanız benzinide çok yakar ayrıca hava filtresini olduğu yerde dışardan hava almasını sağlayan bir bölme var aorada bir sünger var onuda sık sık temizleyin eskidiyse mutlaka değiştirin ama bayilerde bylamazsınız kendiniz keserek yapmanız lazım.

mondial 151 rs topiğinde 153.cu sayfasında benim motorun resimleri var ordan baka bilirsin emniyet kemer kılıfına filan...oto eksesuarcılarında satılıyo arabaların emniyet kemerleri için cırt cırtlı onu amasöre tektım...bizim motorların lastiklerini biliyorum ama kaydırmamaya çalışıyorum virajlarda dönerken mesela sağa dönüyosam başımı hafiften sola çeviriyom vücut dengesini bozmuyom ıslak zeminde motora yüklenmiyom ani fren yapmıyom...hava filtresini temizleme imkanım olmadığından her 500 km de değiştiriyom 3 tl burda....arka dişli lastik bildiğim kadarıyla hızı artırıyomuş bizim siteden bi arkadaşımız tamirciden öğrenmiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler