Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    bende ayın 13 ü itibarı ile HS sahibi oldum.Artık bende burdayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150 HS (:
    Alıntı murat_190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ayın 13 ü itibarı ile HS sahibi oldum.Artık bende burdayım
    güzL (: nasL memnunmusn motorundan ?

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    aramıza hosgeldinnn
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    daha göremedik arkadaşlar ayın 1 inde göreceğim.Vitesli kullanmasını biliyorum bide yazın keyif olsun diye bunu aldık.Bakalım neler olacak

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Bu günlerde şahit olduğum kadarı ile 150hs satışı çok oluyor. Herkeze kazasız keyifli dikkatli sürüşler dilerim.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    ahmet haklısın yaz geldi doğal olarak artış var ancak bayiler rs modellerini artık çok az getirmeye başladılar nedeni bilinmez ama RS lerin modası geçiyor gibime geliyor

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Pediyodik bakım gelmedi ama yağ değiştircem. Hangi yağı koymamı önerirsiniz?

sofo32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 HS MONDİAL(RACİNG)-2007 Mavi
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pediyodik bakım gelmedi ama yağ değiştircem. Hangi yağı koymamı önerirsiniz?
    Daima iyisini kullanmaya çalış.Bazıları farketmez diyor ama farketmezde niçin biri digerinden pahalı.Sen yinede iyisini koymaya çalış.Bu arada hoş geldin aramıza diyelim,kazasız keyifli sürüşler....
    Aslı yörük,Soyu Oğuz soyu,yediği tarhana çorbası içtiği yayla suyu,eğriye doğru demez asildir huyu,yalancının altına kazılsın kuyu........

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı sofo32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daima iyisini kullanmaya çalış.Bazıları farketmez diyor ama farketmezde niçin biri digerinden pahalı.Sen yinede iyisini koymaya çalış.Bu arada hoş geldin aramıza diyelim,kazasız keyifli sürüşler....
    Tamam da iyisi nedir işte? Marka istemiştim ben. Ayrıca ben burdaydım zaten biyerden gelmedim.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam da iyisi nedir işte? Marka istemiştim ben. Ayrıca ben burdaydım zaten biyerden gelmedim.
    doobly ;

castrol power scooter alırsan çok iyi olur 10/40 4T

olmazsa yani bulamazsan yine castrol 4T 10/40 ne bulursan uyar ...

Motosikleti
    Keeway 150 arn(YENİ) (şEhir canavarı):)
    Arkadaşlar mondialler çabuk eskiyo ve çabuk dökülüo parçaları zayıf diolar ucuz olduğu kadar biraz bilgilendire bilirmisiniz acaba
    Heyecanı değil hissettiğini yaşa :bounce: Damarıma basma ciğerimi ye:bounce::)

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doobly ;

castrol power scooter alırsan çok iyi olur 10/40 4T

olmazsa yani bulamazsan yine castrol 4T 10/40 ne bulursan uyar ...
    Castrol power scooter aldım koydum motora. Sanırım psikolojik olarak motor daha iyi çekiyormuş gibi geliyor ama kadran-devir saati uyumu pek değişmedi.
    Çok teşekkür ederim.

Alıntı yakisikli91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mondialler çabuk eskiyo ve çabuk dökülüo parçaları zayıf diolar ucuz olduğu kadar biraz bilgilendire bilirmisiniz acaba
    Evet parçaları zayıf. Mondiale bayan muamelesi yapacaksın. Diyetini yaptırıp, kuaföre götürceksin, arada yemeğe çıkarcaksın, makyaj yapcaksın...
    Şaka bir yana bakımını zamanında yaptırırsan, yağını zamanında değiştirirsin ve hor kullanmazsan 150HS güzel motosiklet. Diğer modelleri bilmiyorum kullanmadım ama diyelim ki 1000km geçti ve yağ değiştirmedin... Hemen motordan farklı bi ses tonu geldiğini ve titremeyi hissediyorsun ve uzun süre böyle kullanırsan geri dönüşü de masraflı olabilir. Onun haricinde fabrikasyon bir hata olmadığı sürece pek problem olmaz. Tabiki japon teknolojisiyle kıyaslayamazsın. Alırken de motoru ilerse satma değil öldürene kadar binme ve o paranın en az %50sini feda etmeyi kafana koymalısın.

Kaza ve düşme konusuna gelince; umarım böyle şeyler yaşamazsın ama çizilme, kırılma oranı çok yüksek grenaja sahip. Bunun yanı sıra grenaj fiyatlarının çok uygun olmasını hesaba katarsak kendini nötrlüyor.

Sonuç olarak motoruna bakmayıp bi senede çöpe atan da var, mondial marka scooter ile türkiyeyi gezen de var. Birazcık kullanımına bağlı bir durum.

Ümmet Abi Türkiye'yi Dolaştı; http://www.motosiklet.net/forum/etki...-perkitan.html

Motosikleti
    wayyy be ne motormus bu mondialller hemen dahılıyormuss bak sennn benim ki ALLAHA BİN ŞÜKÜR 25300 km de tık yok
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar yazın 15/50 yağ kullanmanızı tavsiye ederim. Diğer mevsimlerde 10/40 kullanmak doğru olur. Mondialin 15/50yağı güzel şimdi benim motorda bu yağ var.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    15 / 50 ince yağ daha güzelde bir fark olduğunu sanmıyorum ince yağ çabuk eskiyor

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    arkadaşlar bizde 20 000 kmde hs var motoruna hiç masraf yapılmadı daha
    lifan 100

sofo32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 HS MONDİAL(RACİNG)-2007 Mavi
    birde ustaya bakıtacaksın her ustayım diyene bakıttınmı bunun sibob ayarı gelmiş derler şu ayarı gelmiş derler bu ayarı derler motoru hurdaya çevirirler.Sonra motor döküldü olur.Benim motor 80 km den sonra gazı kesip stop edecek hale geldi.Bakıma götürdüm tama dediler buna birde sibop ayarı yapalım dediler iyi dedim sibop kapağı gitmiş dediler.Al sana masraf 170 milyon .Yani kısaca iyi bir usta bulmak şart...bence....!!!!
    Aslı yörük,Soyu Oğuz soyu,yediği tarhana çorbası içtiği yayla suyu,eğriye doğru demez asildir huyu,yalancının altına kazılsın kuyu........

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    selam herkese arkadaşlar yağ değişimini kendim yapıyorum sürekli herseferinde 0,9 litre falan koyuyorum 1 litrenin tamamı konmuyor biliyorsunuz geçenki yağ değişiminde motorun yağ tapasının o traflarda 0,75 LT yazısı vardı bende buseferde 0,75 litre koydum fakat içim rahat değil eklicem tekrar siz nekadar koyuyosunuz ??

Motosikleti
    850 gram koyuluyor kardeşim fazla koyarsan ne mi olur diye soracak olursan yağ karteli ni patlatır aşırı fazlalarda tabi birde marş motoruna atar faazla yağı buda marş motorunu kömürlerini bitirir yeni marş motoru alırsan iyi bir marş motoru 50 kağıt falan filan işteee

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    BEN GECENLERDE ARKADASIN DUKKANIN DA 98.000 DE HS GORDUM IKI DEFA MOTOR YENILENMIS BIDE EGSOZ DEGISMIS DISINDA HIC BI SORUN YOK ADAMI HIC YOLDA BIRAKMAMIS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler