Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 hs
    benim arka farımda tül yok bana soracak olursan ben sevmiyorum öyle şeyleri
    нιç вιя ιуιℓιк ¢єzαѕız кαℓмαz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150hs 2009(kırmızı)+mondial 151rs (siyah)
    ok saol werdiğin bilgi için :D
    [COLOR="Purple"][B][I]::gleam::Dünya boştur salla coştur ~çok sallama gaz yapar~::gleam::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    mondial 150 hs
    evet beyler işte size Honda GRF-750 anti T-Max Scooter

Motosikleti
    mondial 150hs 2009(kırmızı)+mondial 151rs (siyah)
    bu n biçim scooter lan yarış motoru gibi :D
    [COLOR="Purple"][B][I]::gleam::Dünya boştur salla coştur ~çok sallama gaz yapar~::gleam::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    mondial 150 hs
    Alıntı FaTiH~KaYa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu n biçim scooter lan yarış motoru gibi :D
    sevgili fatihsenden riccam bu sitede yazarken biraz daha dikkatli olabilirmisin bu lan lafı sanki banaymış gibi geldi ben isteyerek değil el alışkanlığı diye yorumluyorum inşallah öyledir.

Motosikleti
    MONDİAL 150cc HS RACİNG MOTORS (kırmızı)
    Fatih
    Arka stoptakıler bildigin çorap bayan çorapları stop lambasını sök corabı stop lambasının kapagına geçir geri vidala bu kadar biraz az aydınlatır ama sorun olmaz çorap toz tutar zamanla yırtılır ama flim çekebilirsin yada boyaya bilirsin
    [B] Kaderinde Varsa Tecavüze Uğramak,Çırpınmayı Bırak Keyfine Bak [/B]OTURARAK ZAFERE ERİŞEN TEK CANLI TAVUKTUR
    [B]31 L 6351[/B]

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    Alıntı sniper777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba geçen hafta ilk motorumu kırmızı hs mi aldm ilk kazamıda yaptım.Bir viraja fazla hızlı girince yolun bozukluğu aşırı rüzgar ve hız sonucu (+acemilik)yavaşlıyamadım ve merkezkaç etkisi ile beton bariyere yanlamasına vurup birkaç takla attım,motorun sağ aynası kırıldı ve sağ tarafta çizikler oldu bende de iki dirseğim ve sağ dizimde deri sıyrıkları ayrıca baldırımın sağında da ağır bir deri yüzülmesi oluştu(şu an yeni kabuk bağlayıp iyileşmeye başladı)kaskım olmasaydı çok ağır yaralanabilirdim çünkü çok sert çarptım başımı hiç birşey olmadı.Lütfen kask takmadan yola çıkmayın işinizi şansa bırakmayın.
    banarlı ustam sana iki sorum olacak
    1.si süspansiyonlar çok sert en ufak çukurda engebede bütün iç organlarım birbirine giriyor bu normalmi zamanla alışırmı
    2.si arka fren motoru tamamen durdurmuyor ön frenle takviyeli olarak durdurabiliyorum lastikler ve motor yeni olduğundanmı acaba ne yapmalıyım
    ayrıca ilk defa motor sahibi olan birine ne gibi tavsiyelerin olur. nelere dikkat etmeliyim gerek sürüş gerekse motor aksamı olarak gerçekten acemiyim senin ve diğer arkadaşların tecrübelerine muhtacım.
    simdiden ilgilenen ve yazan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum
    sevgiler saygılar.kazasız belasız kasklı sürüşler...
    öncelikle hem hayırlı olsun hemde geçmiş olsun ama bu tür kazalar insanadikkat kazandırıyor . şimdi ise sorulara geçelimm.
    1: süspansiyon olayı ön yumasak gayet iyi ama arka ise tastan farkı yok arka amortisörlere çok yük koyarsan anca yük üstündeyken rahatsız etmez zamanla bile arkalar yumusamıyor senin yapacağın tek sey var tercih meselesi 151 rs nin arka amotisörlerinden alacan takacan o zaman sorunun çözülmüş olacak

2:arka fren olayı haliyle kampana tutmaz tabi disk in yerini tutarmı ama arkadan biraz sıkarsan rahatlıkla tutar ama bu sefer motoruda kasar bence o kadar durmasınla yetin ön fren i nasıl kullancağını iyi öğren benden bir tavsiye önerilerim sana motorun yağını 2000 km de bir değiştir kimileri bu km çok der ama bu km ne az ne de çok tabi neden böle dedim ekonomik durum malumm hava filtresini sık sık kontrol et ve temizle üzerindeki pislikler artık çıkmayacak duruma geldiyse hiç düşünmeden at 5 liralık bişey için motoru öldürme hava filtresi motorun canı birde en önemlisi motoru nerde nasıl kullacağını iyi bilmem lazım örnek sen bayır yukarı 50 ile çıkıyorsan sen bunu daha çok gitsin die fazla yüklenirsen belli bir yerde ve zamanda motor bir yerden çatlak verecek haliyle aramıza hosgeldin kardeş umarım bu önerilerimi dikkate alırsın
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900

arıza

arkadaşlar merhaba ben size b işey sorcam benim hs daha 1 aylık motor 1000 km de ve dün zeytinburnunda mert motora gittim ( ordan almıştım ) neden gittin derseniz arıza olarak marşa basıyorum herşey normal fakat motor bir türlü çalışmıyor anlayamadım denk gelirse bazen çalışıyo hani çakmağı yakasınızda yanmaz yanmaz bazen denk gelir yanar ya öyle neyse bende götürdüm servise ilk önce bi dişli var adını tam olarak hatırlıyamıyorum onu söktüler dişli sağlam çıktı tekrar kapatıpo denediler fakat yine çalışmadı marş basıyo ama çalışmıyo bana motoru bırakacaksın indiricez motoru dediler komprösörden dediler neyse bırak tım 2 gün sonra gel dediler sizce 1000 km de 1 aylık motor da bu sorun nerden çıktı ben anlayamadım sizin fikirleriniz nedir bu arıza yapılsa bile motor artık randıman verirmi cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Selam arkadaşlar sizinle bi sorunumu paylaşmak istiyorum. 150 HS kullanıcısıyım motor 1700 Km'de. Bugün ön diske bişey oldu. Normalde ön freni sıkınca tık tık ses gelir ya fren kolundan... O ses hiç yok. Sanki fren kampanaymış gibi çalışıyor. Tutuyor tutmasına ama freni sıktığımda bi cikleme sesi var. Buna nasıl bi çözüm getirilir? Servise soksam yaklaşık ne kadara mal olur.

Motosikleti
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba ben size b işey sorcam benim hs daha 1 aylık motor 1000 km de ve dün zeytinburnunda mert motora gittim ( ordan almıştım ) neden gittin derseniz arıza olarak marşa basıyorum herşey normal fakat motor bir türlü çalışmıyor anlayamadım denk gelirse bazen çalışıyo hani çakmağı yakasınızda yanmaz yanmaz bazen denk gelir yanar ya öyle neyse bende götürdüm servise ilk önce bi dişli var adını tam olarak hatırlıyamıyorum onu söktüler dişli sağlam çıktı tekrar kapatıpo denediler fakat yine çalışmadı marş basıyo ama çalışmıyo bana motoru bırakacaksın indiricez motoru dediler komprösörden dediler neyse bırak tım 2 gün sonra gel dediler sizce 1000 km de 1 aylık motor da bu sorun nerden çıktı ben anlayamadım sizin fikirleriniz nedir bu arıza yapılsa bile motor artık randıman verirmi cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

motorunun bujisinde bişi olabilir veya ateşleme varsa motorun motorunda belki bir problem vardır görmediğim için bişi diyemem fazla tahmini bişi söylüyorumm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:34 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:30 PM ----------

Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar sizinle bi sorunumu paylaşmak istiyorum. 150 HS kullanıcısıyım motor 1700 Km'de. Bugün ön diske bişey oldu. Normalde ön freni sıkınca tık tık ses gelir ya fren kolundan... O ses hiç yok. Sanki fren kampanaymış gibi çalışıyor. Tutuyor tutmasına ama freni sıktığımda bi cikleme sesi var. Buna nasıl bi çözüm getirilir? Servise soksam yaklaşık ne kadara mal olur.

şimdi o tıklama sesi fren müşüründen tıklama sesi çıkmıyorsa arka ışığında yanmaz ön frene basınca . cikleme sesi ise disk e ve disk balatalarına toz girince yapar disk temizleyici spreyler var onlardan alıp temizleyebilirsinn ses kalmaz yani ama belli bir süre sonra yine olur yani çözüm yok kısaca bildiğin gibi türkiyeniin yolları çok süper olduğu için hiç bişi çözüm olmuyor
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar uzun süredir siteye giremiyorum nasılsınız motorlarınız nasıl
    en son siteye girdiğimde motoru satacağımı yazmıştım hyosung gt250r alacaktım ama olmadı kriz malesef benide vurdu yani teğet falan geçmedio yüzden bende motorumu satmaktan vaz geçtim bir sezon daha mondiyle yola devam
    bu arada motorda bir kaç ufak değişiklik yapıyorum ön çamurluğu kırmızıya boyayacağım jantlara şerit çekeceğim selenin rengini değişitiricem gene çift renk olacak ama kırmızı siyah yapacağım artçının oturduğu kısım kırmızı sürücünün oturduğu yer siyah olacak

bu arada motorum 6.000 km'de ve yaklaşık 1.5 yaşında
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    hoşgeldin karayılan sahi sorayım bari hysong demişken hysong 250 likler kaç para ?

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin karayılan sahi sorayım bari hysong demişken hysong 250 likler kaç para ?

eyvallah sağol.valla temizleri 6 bin civarı benim alacağım 5 bin liraydı fenada değildi 2006 model kırmızıydı
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    fenaa değil 2 . el fiyatları sıfır ne kadar türkiyede

Motosikleti
    Mondial 150 HS Hemide Kırmızı!i!
    Selam arkadaşlar.Motorumun yazlık bakımını yaptım;yağ,buji,hava filtresi,lastik basınçları,motorun temizliği ve ince ayarı.11250 km deyim İnşallah sorunsuz binmeye devam ederim bütün 150 HS kullanıcılarıyla birlikte kazasız belasız İnşallah.Bu arada Nokia s60 telefonu olanlar için 150 HS teması buyrun;
    http://rapidshare.com/files/25101657...50_HS.sis.html
    Kendi yapımımdır başka yerde bulamazsınız s60 v1(6600 gibi) telefonu olanlara tavsiyemdir...

Motosikleti
    hımmm iyi olmuss kardeşş bakarsan senin için iyi

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    arkadaşlar merhaba ben bu 150 hs lerin elektrik aksamlarına kafayı takmış bulunuyorum. yakıt göstergesi ,devir göstergesi bazen çalışmıyor ya da takılıyor.sonra korna kafasına göre çalıyor bazen çalmıyor. ama mekanik olarak bi diyeceğim yok taş gibi 2600 km yi devirdim sizde de böyle sorunlar oluyormu?

Motosikleti
    Mert kardeş benim motorunda benzin göstergesi bozuk müşüründe bi proplem var heralde bilemiyorum artıkAma çoğu scooterin benzin göstergesi bozuk onu tamir etmekte çok zor çünkü benzin deposunu sökmen gerekiyor oda çok zahmetli iş ben aldığım benzine göre km hesaplıyorum yapacak başka birşey yok...Dewir saatine gelince benimkinde bi proplem yok ama forumu baştan okursan o konuya değinilmişti sanırım.Kornada ıslanmış olabilir veya ayarsız olabilir benim motorunkide bi ara çalmıyordu ayar yeri var onun onu sık biraz gevşemiştir sıktıktan sonra sorun çözülecektir sanırım...Kolay gelsin...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, hyosung gt250r nin kronik bi krank problemi var, bir çok motor daha ilk km lerde bu problemle karşılaşabiliyor. Forumda da bu problemden dolayı canı yanan çok arkdaşımız vareken, gerçek hatatta tanıdıklarımda var. Bu modelden uzak durun derim.

Motosikleti
    Dewir saati propleminin çözümü(Alıntı)

Ok ile gösterilen yerlerde çevirmeli metal cıvata var onu kontrol et çıkart bidaha tak çok fazla sıkma devir satinin kine ellemene gerek yok onda sorun yoksa;
    yalnız benimde motoru ilk aldığımda devir saati çalışıyor ama km saati hiç kalkmıyodu garantiden değiştirdiler benimki bozuktu büyük ihtimal seninki bozuk değildir çünkü ibre sonuçta kalkıyo bellki ki biyerlerde gevşeklik var kolay gelsin(Alıntı)

Korna arızası içinde;(kırmızı ok ile gösterilen yerde)ya ordaki vidadandır yada onun altında o tip bir vida daha var ondan olabilir onları kontrol et proplemin çözülür İnşallah kolay gele...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler