Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL 150cc HS RACİNG MOTORS (kırmızı)
    rica ederim contayı takmadan önce egzozu sok silirdir kısımında 2 vida var birde egzozda 3 vida var contayı takacagın yerı ilk önce düz bir torna vida ile iyice temizle çünkü orada toz felan tutuyor conta tam oturmuyor egzoz takınca yamuk eziliyor conta ozman gene hava yapıor yanıyor tabı zamanlada contayıda oruya takmak istediginde koymaya çalışınca düşer genelde gres yagı ile kolayca takabilirsin kolay gelsin
    [B] Kaderinde Varsa Tecavüze Uğramak,Çırpınmayı Bırak Keyfine Bak [/B]OTURARAK ZAFERE ERİŞEN TEK CANLI TAVUKTUR
    [B]31 L 6351[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbf 150
    karburötör kapağını açtım gene aynı oluyo o zaman geriye iki ihitmal kalıyo yha bujini piposundan yhada benzin otomatiğinden

Motosikleti
    bujı yaglanmış olmasın
    [B] Kaderinde Varsa Tecavüze Uğramak,Çırpınmayı Bırak Keyfine Bak [/B]OTURARAK ZAFERE ERİŞEN TEK CANLI TAVUKTUR
    [B]31 L 6351[/B]

Motosikleti
    honda cbf 150
    yok yeni değiştirdim ben bujinin kafası olmasında düşünüyorum

Motosikleti
    bir ihtimal pipodan da olur ama genelde yukayınca motoru pipo olmayınca bıjıye su gibiyor bazı motorlar çalışmıyor ama o dediginde olabilir
    [B]31 L 6351[/B]

Motosikleti
    honda cbf 150
    pipoyu değiştim buji kablosunuda değişçem bakalım kalkıcakmı sorun

Motosikleti
    mondial 150 hs
    öncelikle hepinize iyi akşamlar.ben yeni katıldım 150 hs kullanıcısıyım benim eksozdan cızırtı geliyo arkadaşlar nedeni ne olabilir...ben eksozuda deldirdim bundan da olabilir mi...?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:50 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:46 PM ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ben 6400 km de bi mondial 150 hs kullanıcısıyım, (motorumun hızını arttırmak için ne yapabiliriz?), şeklinde bi soru sordum ayrı ayrı iki servise, iki serviste 150 lik motor hızlanmaz dedi ama, hiç bi web sitesinde görmediğim ve pek fazla bilinmediğini zannettiğim bir modifiye şekli aklıma geldi. Arka dış lastiğin çapı daha yüksek olan bi lastikle değiştirirsem, aynı iş zamanında çalışan motor daha çok yol yapacak ve son hızın mutlaka eski küçük lastiğe göre fazla olacağını ve aynı hızlara daha düşük devirle ulaşabileceğimi düşündüm. 130x60x13 ebadında olan orjinal arka dış lastiği 65 ytl karşılığında 130x70x13 ile değiştirdim. yani lastiğin çapı 10 mm daha yüksek.tek kişi çok rahat 140 ı görüyorum.8000 devirde 140 yapıyor.eski maksimum hızım 8000 devirde 120 km/h idi. önceden 100 km/h hızla giderken 7000 devirde çalışan motor şimdi 6000 devirde çalışıyor. dolayısıyla % 20 benzin tasarrufu sağladım. hızım yüksek olduğu halde motor rahatladığı için uzun yola rahatlıkla gidebiliyorum. motor az çalıştığı halde daha çok yol yapabildiğim için yağ değişim aralıklarım arttı. motor yerden bir cm daha yükseldi ve bi kaç kere iki kişi iken yüksek kasislerden geçerken altının sürtme olayı ortadan kalktı. motora bakınca artık sanki büyük bi tourring havası var.tekerleğin çapı büyüdüğü için arkadaki sarsıntı kısmen azaldı. motorunuzu modifiye etmek isteyen arkdaşlar, kesinlikle bu şekilde başlayın..emsallerim banketten giderken ben iki kişi sol şeritteyim, birde performans eksoz buldum mu tamamdır. motorunuzla kesinlikle oynatmayın, bu iki modifiye gerçekten yeterli olacaktır..

ayrıca arkadaşlar, 150 hs ye uygun performans eksoz istiyorum, marka ve temin edebileceğim, montajını yaptırabileceğim bi adres biliyomusunuz ist' da ?
    arkadaşım sen bu lastiği nerden aldın?ve cantta bir değişiklik yaptın mı?hepsi 65 ytl mi?

Motosikleti
    CİHAN 150 HS
    Egzoz perçimleri cızırta yapabilir.motoru orta sehpaya al çalıştır gaz ver egzoz perçimlerine bak onlar cızırtı yapabilir egzozu deldirmenden alsa cızırtı deyilde daha çok egzozun içinde bir kırılmış susturucu parçası ses yapar oda cızırtı deyil tan tom gibi ses yapar egzoz perçimi ötüyordur
    [B]31 L 6351[/B]

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    takma kafana kardeşim yeterki senin sorunun o olsun cızırtı yapsın motorun çalışıyorsa birde gidiyorsa sorun yok demek tir elalem ne yapsın hergün farklı farklı arızası olan var onun için önemli değil
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    mondial 150 hs
    Yardımlarınız için saolun arkadaşlar...bende geçen sayfalarda okudum arkadaşın biri tekerleği büyütmüş bende istedim fakat nerden bulabilirim 130x70x13 lastiği...

Motosikleti
    honda cbf 150
    mondıalle uzun yol yapmayı düşünüyorum ehliyeti kasımda alıyorum ondan sonra tak çantayı yol nereye götürürse ( yolda kalamazsak iyidir)

Arkadaşlar 150 hs almaya karar verdim, kullanıcı arkadaşlar tavsiye ediyormu. Şu an yuki kullanıyorum ocağımı kurutt her ay 100-150 tl masrafı var, 150 hs dede oluyormu tavsiye edermisiniz.

Motosikleti
    tavsiye ederim öyle masrafta çıkmaz sadede benzin masrafı var birde yag arada ufak tefek masraflar olur ama her ay 100tl olmaz
    [B]31 L 6351[/B]

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    motora bakarsan arıza cıkarmaz cıkarsada az cıkar sıkayet etmezsın

Motosikleti
    Alıntı serkanarslan72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 150 hs almaya karar verdim, kullanıcı arkadaşlar tavsiye ediyormu. Şu an yuki kullanıyorum ocağımı kurutt her ay 100-150 tl masrafı var, 150 hs dede oluyormu tavsiye edermisiniz.

onun motor gibi anasını bellerim hadi bir iki kere neyse arıza yapar en fazla verirsin iki kere 150 gene isterse doğru satışa hiç uğraşamam öle motorla zaten mondial den sonra bir sürü ne olduğu belli olmayan markalar çıktı mesela yukı - omi - seger gibi markalar ve dahası
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

sofo32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 HS MONDİAL(RACİNG)-2007 Mavi
    Alıntı sercann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondıalle uzun yol yapmayı düşünüyorum ehliyeti kasımda alıyorum ondan sonra tak çantayı yol nereye götürürse ( yolda kalamazsak iyidir)
    Kalmassın dostum kalmassın.Çünkü o mondial parçası çok servisi çok benim burada bekar bir arkadaşım var 2 yılda 25000 km yol yaptı.Fethiye dalaman bodrum muğla gezip geldi biz delisin dedik ama o yinede çıktı ve hiç arızasız döndü.Gerçekten hiç arıza yapmamış.
    Aslı yörük,Soyu Oğuz soyu,yediği tarhana çorbası içtiği yayla suyu,eğriye doğru demez asildir huyu,yalancının altına kazılsın kuyu........

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, 151RS'in beygir gücü olarak 150HS'den daha yüksek olduğu doğru mu?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    slindirler arasında çok az bir fark var 151 rs daha büyük biraz ama 150 hs nin max tork u yüksek bastıkça gidiyor ve öküz gib bağırıyor motor çatlayacak gib oluyor sanki aradaki fark bu 150 hs nin farkı yani

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    151RS - 5300rpm'de 9 NM tork üretiyor.

150HS - 6500rpm'de 8.3 NM tork üretiyor.

---

Buradan şu sonuç çıkar; 151RS daha güçlü bi makine.. Hem HP, hemde Tork olarak.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Pazartesi mondial satan bayiye gittim, ne kadar fiyatlar dedim, 2250 dedi indirim yokmu dedim az bişey ineriz dedi. Mondialin liste fiyatı 2000 tl siz 2250 tl diyorsunuz dedim. Onlar hesabı doğru yapmıyorlar dedi, bizim işçiliğimizi katmıyorlar dedi. Bende 2 gün önce mondial müşteri hizmetlerini aradım, hayır bizim listemiz dışında satamazlar dedi. sordu plaka ve sigorta masrafları dahildir dedi hayır 2250 + olarak istiyorlar plaka masraflarını dedim şaşırdı. Bayi yapamaz böyule birşey ben size dönücem dedi. Bayinin adresinide verdim, 2 gün oldu hala müşteri hizmetleri bana dönecek bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler