Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NIGHTCORE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MısDemeanour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben 151 hs ya da 150 hs almayı düşünüyoum ikilemde kaldım..birkaç sorum olcak:
    1-öncelikle hangisi tavsiye dersiniz?ben 150 hs nin görünüşünü çok beğendim açıkcası..
    2-bu motorlarda titreme oluyor mu?
    3-150 hs de motoru alırsam eğer hemen servise götürmeyi düşünüyorum çünkü aynasında problem varmış galiba,başka hangi yerleri problemli bana söylerseniz servise öyle anlatacağım.ayrıca 151 rs de problem oluyor mu?
    4-frenler farklıymış galiba hangisininki daha iyi..?

Motorlar hakkında teknik bilgim yok oun için bilgisi olanlar yardım ederse çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler
    Arkadaşım öncelikle titreme olarak 150 HS Rs ye göre geliştirilmiş bi motor yani 150 HS de neredeyse titreme yok fren konusunda dish daha iyi ama RS modelindeki arka disk sorun çıkarıyo.Aynasındaki problemi kafana takma sen bile halledersin onu.HS 1200 tork daha fazla bide

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RS MANYAĞI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı E_M_R_E_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1:şimdi sen rs ile hs gectini söylüyorsun dogrumu
    2:düz yoldamı yarıstınız
    3:hs ci ark motoru devrindemi kullanıyor du
    4 yakıt türleri aynımıydı
    bunların cevabını ver kardes bişi diyecem

birde nerden kardes
    ağrı/d.beyazıyakıtlar aynıydı 150 hs yide suren kişi usta BİRİYDİ ama kendini yırtı ama bana yetişemedi şimdi sen diyosun ki 150 hs 151 rs yı gecerdiye keske sen burda olsaydında yarış yapsaydık

Alıntı NIGHTCORE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım öncelikle titreme olarak 150 HS Rs ye göre geliştirilmiş bi motor yani 150 HS de neredeyse titreme yok fren konusunda dish daha iyi ama RS modelindeki arka disk sorun çıkarıyo.Aynasındaki problemi kafana takma sen bile halledersin onu.HS 1200 tork daha fazla bide
    arkadasımtork ne demek 151 rs de turbo yani (nos) war!

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D

cevap

tek kelime rs manyagı arkadasın her kimse hsnin hakını vereememiş yada motor ölmüs dür ? kac km yarıştınız
    ANKARA MT

Motosikleti
    yok ama yakın zamanda alacağım :)
    nightcore cevaplar için çok teşekkürler..!Ayrıca merak ettim acaba tork ne demek rs manyağı da sormuş bilen var mı?? galiba 150 hs de akü yok bu neyi değiştirir??

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı ilker84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km de nasi 2 lt benzin yakıyorsunuz yaw benim motorda kesin bi bişi var yaw deli gibi benzin yakıyor zaten yarın servise gidicem motor terleme yapıyor yağ akıtıor bi de bugün baktım 1 gr yağ kalmısh contadan yapıyormush yarın servise gitcem bakalım neler çıkacak...
    bu arada bende perpa kasımpaşa yolunda her gün rahat 120 görüyorum debriyaj sesni bende duyurorum ama gerçekten bunlarla hız yapmak mantıklı değil arkadaşlar hız için gidip bi tane 600F almak lasım bak o zaman ibreyi takip edebiliyor musun
    ARKADAŞLAR motoordan yag kaçırma sorunu motoru kullanan kişiye baglı
    1: motoru yüksek hızda kullanıldıgı zaman motor fazla benzin yakar bu durumda da motorun kayış tarafında bi hortum vardır önü açık bi hortum bu hortumda yag tahliye hortumudur motor 90 ı geçtigi zaman kullanamadıgı yagı bu hortum sayesinde dışarı atar bu da demek oluyoki motor yag kaçırıyo.her motorun sol tarafı kayışın oldugu kapagın üzeri yag baglamıştır (benimkide).
    benden size servise gidip ustaya bu tahliye hortumunu hava filtresine alttan giriş yapmasını söyleyin bunun için hortuma ek yaptırmalısınız usta derse bu böyle olmaz demek ki ustanın sizlen ilgilenmedigi belli olur. ben yaptırdım şimdi motorun kayış tarafı yeni aldıgım gibi bi gidin araba yıkamacısında bi güzel yıkatım sabunla sıfır gibi olur..
    benden size bu kadar bilgi verebildiysem ne mutlu bana ...
    98 Beygir.....

NIGHTCORE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=MısDemeanour;414522]nightcore cevaplar için çok teşekkürler..!Ayrıca merak ettim acaba tork ne demek rs manyağı da sormuş bilen var mı?? galiba 150 hs de akü yok bu neyi değiştirir??[/QU

Arkadaşım york motorun çekiş gücüne eş değer bi termdir .

ManyAak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar benim 3000 ytl civarında param var 150 hs almayı çok istiyordum ama arızası fazla diyorlar dolayısıyla hayal kırıklığına uğruyordum servis tam 25 km uzağımızda bi arıza çıksa paldır küldür götürme derdi yani ben bunlarla uğraşmak istemiyorum çok düşündüm bayağı kafa yordum ve sonunda yamaha bws almaya karar verdim çünkü toz toprak yol fazla buralarda ama yakıttan şikayet edeceğim maalesef sizce doğru bir karar mı verdim 150 hs beni yarı yolda bırakır mı hadi ben yakıtından geçtim sağlam olsun havalı olsun yeter ama 150 hs yi hala düşünüyorum o daha çok hoşuma gidiyor sapasağlam olduğunu bilsem hemen alacağım ama diil işte cevaplarınızı bekliyorum

saygılar...
    2 tür insan daima açtır:1.si bilimi arayan 2.si ise PARAYI::sas::

150hs her halükarda 151rs yi geçer bende 151rs kullanıcısıyım ama aralarında fark var birincisi 151rs 7,5 beygir gücünde 150hs 8,15 beygir gücünde ikincisi 151rs nin devre kesicisi 8 (8000) devirde devreye giriyor 150 hs nin ise 9 (9000) devirde devreye giriyor beygir gücü daha seri olmasını devre kesicinin geç devreye girmeside daha hızlı gitmesine sebep oluyor. iyi açılmış her iki motor yarıştırılsa rs hs yi kesinlikle geçemez.

Alıntı Forest_Gump adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150hs her halükarda 151rs yi geçer bende 151rs kullanıcısıyım ama aralarında fark var birincisi 151rs 7,5 beygir gücünde 150hs 8,15 beygir gücünde ikincisi 151rs nin devre kesicisi 8 (8000) devirde devreye giriyor 150 hs nin ise 9 (9000) devirde devreye giriyor beygir gücü daha seri olmasını devre kesicinin geç devreye girmeside daha hızlı gitmesine sebep oluyor. iyi açılmış her iki motor yarıştırılsa rs hs yi kesinlikle geçemez.
    ARKADAŞIM BAK SNA TEK BİŞİ DİYECEM 150 HS 151 151 RS 1 FARK WAR O FARKI ÇEKIK GÖZLÜLER BOŞUNAMI KOYMUŞLAR AYRICA 151 RSDE TURBO WAR 151RS 151RS 151RS 151RS 151RS 151RS 151RS
    151RS Yİ KISKANANLAR CATLASIN

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR motoordan yag kaçırma sorunu motoru kullanan kişiye baglı
    1: motoru yüksek hızda kullanıldıgı zaman motor fazla benzin yakar bu durumda da motorun kayış tarafında bi hortum vardır önü açık bi hortum bu hortumda yag tahliye hortumudur motor 90 ı geçtigi zaman kullanamadıgı yagı bu hortum sayesinde dışarı atar bu da demek oluyoki motor yag kaçırıyo.her motorun sol tarafı kayışın oldugu kapagın üzeri yag baglamıştır (benimkide).
    benden size servise gidip ustaya bu tahliye hortumunu hava filtresine alttan giriş yapmasını söyleyin bunun için hortuma ek yaptırmalısınız usta derse bu böyle olmaz demek ki ustanın sizlen ilgilenmedigi belli olur. ben yaptırdım şimdi motorun kayış tarafı yeni aldıgım gibi bi gidin araba yıkamacısında bi güzel yıkatım sabunla sıfır gibi olur..
    benden size bu kadar bilgi verebildiysem ne mutlu bana ...
    Arkadaşlar,merhaba... Üstte yazılanları görünce devreye girmek zorunda kaldım..

Sakın Ha...!! Defransiyel havalandırma hortumuna ek falan yapıp da kartel havalandırma hortumuna bağlamayın...Kimden duyuyorsunuz böyle şeyleri yaw.Olur mu hiç öyle şey. Defransiyel havalandırma hortumu aşırı hızlarda savrulan yağı dışarı atar.Zamanla defransiyel yağı kontrol edilmelidir.Kartel havalandırma ise hava filitresinin altından bağlıdır ve arabalardaki gibi kompresör kaçakları ile motorun yağ kartelinde oluşan basıncı tahliye etmek içindir.Buradan çıkan yağ buharı belli bir miktara kadar normaldir ancak o belli miktarların üzerinde benzin karışım kokusu ve bolca yağla olursa motorun sekmanları aşınmış demektir.Aynı zamanda motor yağı eksilebilir ve paralel olarak ta motor eksozdan beyaz yağ dumanı atar.Bunlardan başkaca contalardan yağ kaçağı var ise değiştirilmelidir.
    Görüşmek dileğiyle...
    gaza gelme;kaza gelmesin

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    [QUOTE=NIGHTCORE;414707]
    Alıntı MısDemeanour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nightcore cevaplar için çok teşekkürler..!Ayrıca merak ettim acaba tork ne demek rs manyağı da sormuş bilen var mı?? galiba 150 hs de akü yok bu neyi değiştirir??[/QU

Arkadaşım york motorun çekiş gücüne eş değer bi termdir .
    arkadasim bence mondial siteyi ac bi oku bu motorlarin hepsinde aku var.tork da zannedersem cekis gucu gibi bişiydi
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Mondial 150RS kesinlikle 150HS den daha güçlü !
    Motorun hızlanması daha iyi , motor daha kolay devirleniyor !

arkadasım gercek soluyorsun 151 rs 150 hs yi hep gecer

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    ooooooooffffffffff arkadaslar sıktı bu konu vallahi birakin su 151 rs mi 150 hsmi olayini yahuu.nedir bu.bi sayfadir omu gecer bumu.yeter.biktik vallahi
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    beyler gerilim yapmayın
    bende 151rs ve 150hs arasında kaldım siz kullanıcı olarak görüşünüzü almak isterim hs kullanıcıları memnunmusunuz? hs nin arka kampana iyi tutuyormu bari
    yakıt sarfiyatı nasıl titreme varmı mangu arkadaşımız hs kullanıyor rs daha güçlü diyor hs 8.5ps değilmi?

Motosikleti

s.a.

arkadaslar murat arkadasımızın söylediigi gibi kapatalım bu kim gecer konusunu
    benden sıze tek önerim olurda allah göstermsin kaza yaparsanız sakın motorun sag sol yanda ki grenajı degıstırmeyın kucucuk parca tam 48 ytl inanın vermeyın o kadar para (son nokta ark varsa kendıne guvenen 151 rsci arkadaslar tabi ankaradan hodri meydan !!!!!
    ANKARA MT

hayalbusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dün yani salı günü 1 adet Mondial HS 150 aldım mavisinden !

Motor 12 km de 19 hazirana kadar yatacak , henüz plakası yok !

Titreşim yok gibi az , Amortisörler sert ama derin darbeleri iyi emiyor.

Max 75 km hız yaptım yokuş düz yol dinlemiyor , 8-10 sn de çıkıyor 75 e !
    7-8 defa tam gaz açtım . Max hız düz yolda bence 110-120 yapar !
    Gösterge paneli çok şık arkadan aydınlatması çok iyi !

Plastik işçiliği iyi değil ama malzemesi orta kalite,pikapa yüklerken iyi dayandı !

Herkese tavsiye ederim ! Dışkapı Çayıroğlu Mondialden aldım ...
    hayırlı olsun ama bence çok heveslenme 110 120 için yokuş aşşağı 105 i geçmiyo ve bu hızla seyrederken kesinlikle güvende hisstemiyosun

arkadaşlar çin malı scooterler hakkında kendimden ve arkadaşlarımdan edindiğim tecrübeye dayanarak şunu rahatlıkla söylüyorum,mondial in rs 151 ile vuxi nin 150 scoozy arasında hiç bi fark yok.ve son olarak bi tavsiye ,mondial 150 zat ve 150 cc mondial hs veya rs modellerinden birini seçecekseniz ve biraz hızda istiyosanız seçiminiz kesinlikle 150 zat olmamalı.ikisini birkaç dakika arayla denedim 150 zat şık ama sanki birisi sizi geriden çekiyomuş gibi hissediyosunuz 150 rs le kıyaslayınca.yani 150 rs çok daha sei ve süratli...

Alıntı hayalbusa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ama bence çok heveslenme 110 120 için yokuş aşşağı 105 i geçmiyo ve bu hızla seyrederken kesinlikle güvende hisstemiyosun

arkadaşlar çin malı scooterler hakkında kendimden ve arkadaşlarımdan edindiğim tecrübeye dayanarak şunu rahatlıkla söylüyorum,mondial in rs 151 ile vuxi nin 150 scoozy arasında hiç bi fark yok.ve son olarak bi tavsiye ,mondial 150 zat ve 150 cc mondial hs veya rs modellerinden birini seçecekseniz ve biraz hızda istiyosanız seçiminiz kesinlikle 150 zat olmamalı.ikisini birkaç dakika arayla denedim 150 zat şık ama sanki birisi sizi geriden çekiyomuş gibi hissediyosunuz 150 rs le kıyaslayınca.yani 150 rs çok daha sei ve süratli...
    arkadas en guzel scooter mondial 151 rs dir rs nın anlamını biliyormusunuz (racing sport) demek anladınızmı

Motosikleti
    rs manyagı kardesim demişşin ki. "arkadas en guzel scooter mondial 151 rs dir rs nın anlamını biliyormusunuz (racing sport) demek anladınızmı"
    150 hs nin hs sinin anlamını biliyormusun h=high=yüksek s=speed=hız yani hs demek yüksek hız (high speed) demek anladın mı?

150 hs nin hs sinin anlamını biliyormusun h=high=yüksek s=speed=hız yani hs demek yüksek hız (high speed) demek anladın mı? (burayı de ben yazdım )
    ANKARA MT

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    emre bosver salla gitsin yaw herkez için kendi motoru en güzeldir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler