Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    1 küsur yıl ve bilmem kaç bin km kullandıktan sonra bugün bayiden arayıp "acilen gelmeniz lazım, garantiden yağ pompanız ve bir kaç parça daha değişecek, aman gelin, motoru kitleme ihtimali var bıdı bıdı bıdı...." dediler. bir yıldan fazla oldu, ben o motorla kaç kere tapa gaz gittim, evet bu sorunu defalarca duydum, "kimse aramadı, en ufak bir sorun da yaşamadım, haa neyseki benimkinde sorun yok demek ki" demiştim. Siz demeyin, ısrarla bayinize sorun, 1 yıl sonra çağırıyorlar, Allah korumuş, haberi olmayanları ya da "benim makine temiz" diye haberi olmadan binenleri uyarayım dedim. Kazasız belasız yolculuklar....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Motorumuza yeni aynalar aldik

Bakalim montajdan sonra nasil olacak. Yarali gaziyi yavas yavas toparliyorum. Umarim yeniden motoruma isinabilirim.
    5-6 parca degisimi olacak fren maneti ped ruzgarlik degisimi karbon depo kaplama radyator kapagi vs..

Istedigim gibi olur umarim.

Motosikleti
    joymax 250, R25 mat gri
    Evet sonunda olan oldu hafta içi r25 için bayiye gittik. Kendime r25 abime mt07 aldık. Ben motor için 15.500 e anlaştım. Üzerindeki irc lastikleri bayiye sattım 200 tl den 600 e pilot street aldım önlü arkalı. Koruma takozu aks koruma da iki motora takıldı. Bayi örtü ve tank pad hediye etti ayrıca güler yüzü ile önceki düşüncelerimizi kafamızdan sildi. Ticaretten ziyade güzel dostlar kazandık. Mersin yamaha COŞANLAR a buradan teşekkür etmek istiyorum. Mat gri tercih ettim motorun Urfa'dan gelmesini bekliyorum heyecanla

cidden cok ilgililer

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı hiter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sonunda olan oldu hafta içi r25 için bayiye gittik. Kendime r25 abime mt07 aldık. Ben motor için 15.500 e anlaştım. Üzerindeki irc lastikleri bayiye sattım 200 tl den 600 e pilot street aldım önlü arkalı. Koruma takozu aks koruma da iki motora takıldı. Bayi örtü ve tank pad hediye etti ayrıca güler yüzü ile önceki düşüncelerimizi kafamızdan sildi. Ticaretten ziyade güzel dostlar kazandık. Mersin yamaha COŞANLAR a buradan teşekkür etmek istiyorum. Mat gri tercih ettim motorun Urfa'dan gelmesini bekliyorum heyecanla
    24 ünde bende R25 bakmaya gittim ve gerçekten çok ilgili olduklarını söyleyebilirim. Senin motoru da gördüm hocam. Hatta benim de almaya karar verdiğim renk mat gri oldu ne yalan söyleyeyim. Şimdi nisan ayını bekliyorum

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Farları xenon yapan var mı? Merceksiz olanları insanları kör ediyor ancak beyaz ışık bana göre daha güzel ve daha iyi aydınlatıyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Motosikleti
    joymax 250, R25 mat gri
    Mat gri gerçekten güzel duruyor aynı hafta içinde 3 kişi mat gri çıkarttık Mersin'e ben de plakayı çıkartıyorum şu anda nasipse bu akşam alırım. Yağmurun inadı bitmedi hala en yakın zamanda alırsın inşallah ;)

Motosikleti
    dominar
    yeni yılda r25'e abs geliyor mu?

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı nohark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni yılda r25'e abs geliyor mu?
    Yeni yila r25 geliyomu birak abs yi
    dyavol-77 bunu beğendi.

Yamaha YZF R1 lerde süper. Buradan diğer modelleri inceleyebilirsiniz.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Su bizim motor 50-60 la giderken patinaja giriyor hosuma gidiyor valla. 100km de 7 litre yaktiran bir arkadasiniz olarak henuz ikinci senede ikinci rossolara rahmet okutacagim gibi duruyor. Namissiz guzel motor : )

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su bizim motor 50-60 la giderken patinaja giriyor hosuma gidiyor valla. 100km de 7 litre yaktiran bir arkadasiniz olarak henuz ikinci senede ikinci rossolara rahmet okutacagim gibi duruyor. Namissiz guzel motor : )
    Benim en sevdiğim şey bir arabanın arkasında 6-7bin devir aralığında giderken aniden sollamaya çıkınca gelen yanlama Her seferinde yapamıyorum, hala üzerinde çalışıyorum yapan varsa bilgilendirsin

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya su r25'e bi canta demiri yapamaz miyiz. Irf motoru aradim dedim abi bole bole. O da kesip bictikten sonra her türlü yapilir dedi irfan dayi.kesip bicmeden yapmanin bir yolu yok mu yolcu ayakliklarina demiri baglamak gibi. Canta demiri takilsa r25 tam her işe gelecek motor ama işte...

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya su r25'e bi canta demiri yapamaz miyiz. Irf motoru aradim dedim abi bole bole. O da kesip bictikten sonra her türlü yapilir dedi irfan dayi.kesip bicmeden yapmanin bir yolu yok mu yolcu ayakliklarina demiri baglamak gibi. Canta demiri takilsa r25 tam her işe gelecek motor ama işte...
    Benimde en büyük sıkıntım bu ama çözecem inşallah, motoru aldığımdan beri arkama kimse oturmadı korkuyorlar herhalde bende arka selenin üstüne topcase monte etmeyi düşünüyorum, yapımına başladım; sadece güzel bir topcase bulmam lazım, motorun tipini çok bozmayacak bişey, olursa fotolarını paylaşırım. (Malum ankarada kar kış, bu aralar motora binemiyorum ondan dolayı zaman sıkıntım yok, proje uzun sürebilir)

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde en büyük sıkıntım bu ama çözecem inşallah, motoru aldığımdan beri arkama kimse oturmadı korkuyorlar herhalde bende arka selenin üstüne topcase monte etmeyi düşünüyorum, yapımına başladım; sadece güzel bir topcase bulmam lazım, motorun tipini çok bozmayacak bişey, olursa fotolarını paylaşırım. (Malum ankarada kar kış, bu aralar motora binemiyorum ondan dolayı zaman sıkıntım yok, proje uzun sürebilir)
    Hocam uğraşacağınıza direk sele çantası alsanız daha iyi olmaz mı?

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar selamlar,

İki üç hafta önce bir kaza yaptım. Virajı alamadım ve yoldan çıkıp çalılığa uçtum. Motorun hali resimlerdeki gibi. Sizlerden öneri istiyorum servisde mi yaptırmalıyım yoksa dışarda mı? Servisde yaptırmazsam garanti bozulur mu?
    Birde plakam kayboldu şoförler cemiyetinden aynı plakamı çıkartabilir miyim yoksa ruhsatın ve plakanında değişmesi mi gerekiyor?

Teşekkürler.

http://hizliresim.com/R1nnOn
    http://i.hizliresim.com/1VJJpY.jpg
    http://i.hizliresim.com/za0004.jpg

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Alıntı nTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam uğraşacağınıza direk sele çantası alsanız daha iyi olmaz mı?
    Aslında bunuda düşündüm ama soft olduğu için şehir içi çok kullanışlı olmaz topcase daha kullanışlı olur diye düşünüyorum, ama uzun yol için mükemmel.

''orhanyıldızz'' geçmiş olsun.
    orhanyıldızz bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı orhanyıldızz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

İki üç hafta önce bir kaza yaptım. Virajı alamadım ve yoldan çıkıp çalılığa uçtum. Motorun hali resimlerdeki gibi. Sizlerden öneri istiyorum servisde mi yaptırmalıyım yoksa dışarda mı? Servisde yaptırmazsam garanti bozulur mu?
    Birde plakam kayboldu şoförler cemiyetinden aynı plakamı çıkartabilir miyim yoksa ruhsatın ve plakanında değişmesi mi gerekiyor?

Teşekkürler.

Gecmis olsun orhan bey.
    Motorunuzda cok bir sey yok gibi merak etmeyin. Sasi egrilmesi falan yoksa grenaj temelli hasarlar var sadece.

Oncelikle mutlaka yamaha servisine motoru goturun. Onlar motoru makinaya oturtup sorun tespiti yapacaklardir. Daha sonra grenaj parcalarini oturtup blokta kayma varsa bu gibi ayarlari yapacaklar. Muhtemelen ped ve ayaklik gibi bolumler hasar gormustur bu parcalar sizin onayinizla birebir degisir. Motor toparlandiktan sonra yetkili servisler grenaj boyasi ya da parca onarimi yapmazlar sadece degisim yaparlar. Ilk toparlamayi servis yaptiktan sonra cizikler icin iyi bir sanayi ustasina gideceksiniz. Motorunuzun tahmini hasari 1500-2000 arasi gibi duruyor ama 1500 u gecmez diye dusunuyorum. ( fotograflardan gordugum kadariyla ) Bende gecen sene 1000 tl tutarli bir minibus kazasi yapmistim. Oluyor bazen.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı orhanyıldızz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

Teşekkürler.

Çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Önce bir Yamaha bayine gidip gösterin.

Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumdan yaklaşık 10 gündür bir zırıltı sesi geliyor. Gaz kolunu belli bir tempoda tuttuğumda elimde dahi hissediyorum. Gazı açıp kapattığımda bazen ses gerçekten rahatsız ediyor. Sanki metal sesi gibi bir zırıltı.. Forumları okudum. Kimisi plakalıktan kimisi zincirden, ön sperlikten, grenaj titremesinden olabilir demiş. Bugün servise gittim usta binip deneyecekti işleri çok yoğun olduğu için başka güne attık. Elinde tornavida ile bu saydığım parçaları o da sıktı ama sonuç aynı. Daha önce yaşayan oldu mu bu sorunu.
    Bu sorun beni de bakımdan sonra rahatsız etti. bu sorun için bir süre kullanayım nedir ne değildir anlarım dedim anlayamadım. Servise gittimo da birşey anlamadı sonunda bir usta bana motoru deneyip egzantrik sesin zincirinden geldiğini söyledi. Rahatlıkla binebilirsin sapasağlam motor bir sorun çıkmaz dedi. Sonra sesin nereden geldiğini kendim tekrar baktım egzantrikten geliyordu. Sizin motosikletin problem de kuvvetle muhtemel budur.
    Egzantrik zincirinin serilmesinde gelen sesten kaynaklanıyormuş.Zincir temizlenip güzelce yağlanınca şıkır şıkır ötüyormuş böyle sorun yok yani benim düşüncem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)