Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar motorda 8500 ve 9000 de titreşim başlıyor. Bu titreşim 10000 de ve üstünde varmi. Motor rodajda 9000 i gecmedim hic. Eğer varsa titreşim cok kotu yaw ayaklarım karincalaniyor bildigin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB650F
    Anlık tüketimde ben 2.5 litreyide gördüm 9 litreyide, anlık tüketime fazla takılmayın önemli olan ortalama tüketim, bugün 3,7 litre gösterdi. İlk 200 km de benzin aldım 7.5 litre benzin aldı yani 100 kmde 3.75 litre yakmış 7000 devri geçmedim bu şekilde sürüldüğünde ilerde 3.5 litrenin altına düşebilir.

Selamlar arkadaslar. Yarın ben de motorumu teslim alacagım kısmetse. Plaka işlemlerini kendim yapacagım. Bundan önce trafik sigortasını halletmem gerekecek. Motor sirket ustune ve 34 plaka olacak. Bugun cesitli teklifler aldım. En uygunu 1100 kusur gibi cıktı. Tavsiye edeceginiz acente firma vs var mıdır? Bana baya fazla geldi bu fiyatlar.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 ayda kazasız belesız 15 bin km yi devirdik kamerama takılan bazı heyecanlı ve aksiyon lu anları birleştirip video yaptım. daha iyileri oluyor ama kamera hep kapalı oluyor ozamanlarda :D kısa bi top speed denemesi felan var izlemek isteyenler buyursun.
    https://www.youtube.com/watch?v=N6cjsULcXks
    videoyu çekerken motor üzerinde takılı olan lastiklerin markası nedir
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    yzf r25
    Alıntı kant_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motorda 8500 ve 9000 de titreşim başlıyor. Bu titreşim 10000 de ve üstünde varmi. Motor rodajda 9000 i gecmedim hic. Eğer varsa titreşim cok kotu yaw ayaklarım karincalaniyor bildigin.
    hocam valla ben yazmıştım ilk defa 45 km lik bir yol yaptım el ve ayak bildiğin karıncalandı. elim hadi neysede ayağa bile vurdu. bilmiyorum çift silindir bir makinada bu normal mi? tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyoruz çünkü bu benim ilk motorum tek silindir tecrübem olmadı. bende 8000-9000 devir arası gittim hep otobanda.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Alıntı dincher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaslar. Yarın ben de motorumu teslim alacagım kısmetse. Plaka işlemlerini kendim yapacagım. Bundan önce trafik sigortasını halletmem gerekecek. Motor sirket ustune ve 34 plaka olacak. Bugun cesitli teklifler aldım. En uygunu 1100 kusur gibi cıktı. Tavsiye edeceginiz acente firma vs var mıdır? Bana baya fazla geldi bu fiyatlar.
    Genelde en uygun Anadolu sigorta oluyor bir bak derim

Alıntı rigadu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam valla ben yazmıştım ilk defa 45 km lik bir yol yaptım el ve ayak bildiğin karıncalandı. elim hadi neysede ayağa bile vurdu. bilmiyorum çift silindir bir makinada bu normal mi? tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyoruz çünkü bu benim ilk motorum tek silindir tecrübem olmadı. bende 8000-9000 devir arası gittim hep otobanda.
    Valla cevap zor gelir :D milleti bayıyo artık bu muhabbetler yada siteye giren yok :D Yazsan elin mi ağrır zamanında yaşamışsın işte bırak biz yaşamayalım en azından :D neyse velasılı kelam kendim bi gaz verdim boşta titreşim düşüyor 9000 den sonra kısmen..

Senin motorda debriyajı salarken sadece kalkış için diyorum tık diye bir ses geliyormu ? hızlı salarsan eğer yavaş salınca gelmiyor. Hızdan kasıt normal diyelim.

anadolu 1400 civarı çıkarttı. 100binlik arabayla 15binlik motora aynı parayı istiyorlar çok ilginç

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    anadolu 1400 civarı çıkarttı. 100binlik arabayla 15binlik motora aynı parayı istiyorlar çok ilginç
    Biz bu yüzden isyan ediyoruz, o araba bir kaza sonucu pert olsa adam 80-90 bin alır bizimki pert olsa 12-13 bin alırız. Ama ödediğimiz prim neredeyse aynı, burada bir haksızlık var ama yetkili hiçbir kimse de bunu düzeltelim demiyor, herkes kendine çıkarına bakıyor. ülkemizde motosiklet artık ultra lüks oldu, aynı malzeme spor amaçlı üretilince 5 kuruş oluyor motor için olunca 20 kuruş oluyor. isyan etmemek elde değil.

Motosikleti
    Yamaha YZF R 25
    Temmuz ayında Demir Sigorta bana 400TL ile en iyi fiyatı verendi.Şu an durum nedir, malesef bilemiyorum.

Alıntı orhngolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temmuz ayında Demir Sigorta bana 400TL ile en iyi fiyatı verendi.Şu an durum nedir, malesef bilemiyorum.
    demir 1400e yakın çıkarttı. 1100 kusur bi fiyat aldım ışık sigortadan bundan aşağı bulamadım henüz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz bu yüzden isyan ediyoruz, o araba bir kaza sonucu pert olsa adam 80-90 bin alır bizimki pert olsa 12-13 bin alırız. Ama ödediğimiz prim neredeyse aynı, burada bir haksızlık var ama yetkili hiçbir kimse de bunu düzeltelim demiyor, herkes kendine çıkarına bakıyor. ülkemizde motosiklet artık ultra lüks oldu, aynı malzeme spor amaçlı üretilince 5 kuruş oluyor motor için olunca 20 kuruş oluyor. isyan etmemek elde değil.
    ne desen haklısın. motora o parayı vermek koymuyo belki ama sigorta primi çok fazla

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Katlanır plakalık alabileceğim bir link önerir misiniz. Orjinal sinyallerimi kullanmak istiyorum. Bulamadım.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı desender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahahah 350 cc de olsa r25 i geçemez o motor :D yandakide yurt dısındaki R15 in replikası ozaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs bile koymuşlar. Ulan yamaha..
    çinli abs si bu napca blli olmaz :D abs R25 de R3 te var zaten ama türkiye de yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videoyu çekerken motor üzerinde takılı olan lastiklerin markası nedir
    İRC nin Pirelli super corsa versiyonu siz bilmezsiniz

Beyler 5000 bakımı için yağ filtresi,hava filtresi,soğutma suyu değişecek.bunlar için servisten aldığım fiyat 130tl sizce nasıl?(yağını kendim götüreceğim) Birde başka tavsiyeniz var mı?şunuda yap diyeceğiniz

manaburn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25
    Merhaba arkadaşlar, ben de dün itibariyle Gri r25 ime kavuştum, yalnız size sormam gereken bi problemi var motorun, motor çalışmazken daha iyi anlaşılan bir durum. Dururken ön freni sıkıp, ön amotisör üzerine yüklenip bıraktığınızda tık tuk ses geliyor, bi sıkışırken bir de boşalırken yapıyor bunu, daha sonra bunu arkadaşla denedik,arkadaş frene basarken ben ellerimle ön tekeri amortisörlerden tutup ileri geri oynattığımda amotisörde hafif bi boşluk olduğunu gördüm,o yatağın içerisinde hafif gidip geliyor yani(yukarı aşağı değil , ileri geri), bu özellikle yapılmış bir boşluk mu, yoksa ciddi bi problem midir? Sizin motorlarınızda da böyle bir durum var mı acaba? Servis normal olduğunu söyledi fakat pek inandırıcı bi açıklama yapmadı.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahahah 350 cc de olsa r25 i geçemez o motor :D yandakide yurt dısındaki R15 in replikası ozaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

çinli abs si bu napca blli olmaz :D abs R25 de R3 te var zaten ama türkiye de yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

İRC nin Pirelli super corsa versiyonu siz bilmezsiniz
    Neden Tr de yok? Burdakilerin hepsi moto gp pilotumu
    Zaten makinayı bu yüzden satıcam. Bidaki motorum absli olacak.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı manaburn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, ben de dün itibariyle Gri r25 ime kavuştum, yalnız size sormam gereken bi problemi var motorun, motor çalışmazken daha iyi anlaşılan bir durum. Dururken ön freni sıkıp, ön amotisör üzerine yüklenip bıraktığınızda tık tuk ses geliyor, bi sıkışırken bir de boşalırken yapıyor bunu, daha sonra bunu arkadaşla denedik,arkadaş frene basarken ben ellerimle ön tekeri amortisörlerden tutup ileri geri oynattığımda amotisörde hafif bi boşluk olduğunu gördüm,o yatağın içerisinde hafif gidip geliyor yani(yukarı aşağı değil , ileri geri), bu özellikle yapılmış bir boşluk mu, yoksa ciddi bi problem midir? Sizin motorlarınızda da böyle bir durum var mı acaba? Servis normal olduğunu söyledi fakat pek inandırıcı bi açıklama yapmadı.
    aynısı bende de mevcut, ara sıra geliyor.1 aylık gri r25.
    Servise 1000 bakımına görütdüğümde klasik olarak 0 motor abi yağğ ne olacak garantili, bişey ols ahallederiz ayağına baştan savdılar, ama sorun mudur inan bilemiyorum.İyi bir ustaya göstermek lazım aslında.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

manaburn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25
    Bende ara sıra gelen bir ses değil, biraz güçlü amortisörü sıkıştırıp bıraksam her defasında yapıyor bunu, sizde de aynı şekilde mi oluyor acaba?Sürerken motorun titreşiminden dolayı algılayamıyorsun pek bunu ama motor kapalıyken çok net anlaşılıyor. Sanki biyere değiyormuş gibi bi titreşim de geliyor elime,yükleme ve boşaltma sırasında toplamda 2 kere geliyor, zaten ön tekerin kenarından tutunca o boşluğu çok net hissettim, belki 1mm den de azdır fakat bi boşluk var ve bu ileri geri oynama yapıyor. Bu anlattıklarımın aynısı mı sizde var acaba?

Motosikleti
    Ybr125
    Mrb arkadaşlar r25 almayı düşünüyorum ama artçı için rahat değil diyorlar. Arada eşimle 200 km civarı yolculuklar yapıyoruz artçı için çok sıkıntı olur mu ayrıca artçının tutacak yeri yok galiba arkada ona nasıl bi çözüm öneriniz var ?

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Alıntı MrHope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaşlar r25 almayı düşünüyorum ama artçı için rahat değil diyorlar. Arada eşimle 200 km civarı yolculuklar yapıyoruz artçı için çok sıkıntı olur mu ayrıca artçının tutacak yeri yok galiba arkada ona nasıl bi çözüm öneriniz var ?
    Hocam bende r25 almayı düşünüyorum kullanma sansim oldu özellikte sahibinden rica ettim artcida oldum.Arkadan tutma aparatı yok sonradan taktirsaniz bile oturuş pozisyonu öne doğru olduğu için sanki rahat edilemez tutulamaz gibime geliyor.fakat deposunun yüksekliğinden mi yoksa başka biseyden mi kaynaklanıyor bilmiyorum cbr250ye gore depodan tutmak daha rahat.Cbrde on depoya uzandığımda bu kadar rahat etmedim fakat dik oturma konusunda cbr imkan sunduğu için bence kesinlikle artçı için cbr derim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)