Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu r25le başlanmaz diyen arkadaşlar,ya motorunuza hakim olamiyorsunuz yada sürekli kaza yapıcam tribindesiniz.Yeteneksizliğinizin böyle düşünmenize sebeb olduğunu düşünüyorum.Hayatında hiç motora binmemis 2 kişi alıp anlatirsin sadece,birisi stop etmeden yürür gider birisi 1hafta uğraşır yine adam gibi başaramaz. Hayatın her alanında böyledir. Mesela çocukluk arkadaşlarinizdan topa falso veremeyenler vardır,bazılarıda doğuştan öğrenmiş gibi hiç zorlanmadan muz orta yapar,bazı şeyler yetenek işidir,el ve ayak kombine halinde olması gerekirken aynı zamanda yolu okumak gerekir bunu yapamayan adam YBR de kullanamaz.-50 hp -300cc -200kg her motorla başlanır.Bi kaç kişi her gördüğü ufacık boşlukta gaz açtı bi günde duramadi diye bu motor başlangıç sınıfından çıkmadı,kendinizi +100hp blok üstünde zannetmeyin tedirginlik yaratır.Başlangıç yaptığı motor olduğu halde başlangıç motoru olmaz diyenler bence kendini gözden geçirsin,olmaz değil sen beceremedin.
    Başlangıç motoru yaşa göre örneklendirdik zaten dikkatlica okursanız,
    yetenekde neyin nesi ya? siz hayatı yetenek sizsiniz mi saniyorsunuz yada kendizi avrupai bi ülkede herkesin hoşgörü saygılı olduğunu falan mi?
    Her motorun bir supersport tarzı motor olmadığından bahsettik biz kimseye beceriksizsin ehliyet al sür de demedik sizi daha duyarlı bi sürücü olmaya davet ediyorum.
    Seni bilmem kardeşim de ölümden öte köy olmadığı icin ve toplumda her motor kazasından sonra ailelerin, toplumun motora azrail gözüyle bakmaması icin bunlar şart. Aksi takdirde ailesinin desteğiyle motor alacak insanlar heleki yaşı 15-19 arası kişilerin ailelerine dert anlatması epeyce zaman alıyor. Toplum olarak düşünün eğer cevrenizde gerçekten yetenekli insanlar varsa maddiyatı da varsa ugrastirmayin r25le fln tavsiye edin 1000cc alıp kullansınlar. Altınızdaki makineyi de o kadar hafife almayin 0-100 hizlanmasi 7sn, 7 saniyede 0 100e ulasan araclara da bi bakın derim. Aksi halde burada bu şekilde bilgi paylaşımınız istemeden de olsa buraya 7sinden 70ine bilgi edinmeye giren insanlarda farklı etkiler bırakabilir.
    Sağlıcakla
    EB61 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı manqa82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç motoru yaşa göre örneklendirdik zaten dikkatlica okursanız,
    yetenekde neyin nesi ya? siz hayatı yetenek sizsiniz mi saniyorsunuz yada kendizi avrupai bi ülkede herkesin hoşgörü saygılı olduğunu falan mi?
    Her motorun bir supersport tarzı motor olmadığından bahsettik biz kimseye beceriksizsin ehliyet al sür de demedik sizi daha duyarlı bi sürücü olmaya davet ediyorum.
    Seni bilmem kardeşim de ölümden öte köy olmadığı icin ve toplumda her motor kazasından sonra ailelerin, toplumun motora azrail gözüyle bakmaması icin bunlar şart. Aksi takdirde ailesinin desteğiyle motor alacak insanlar heleki yaşı 15-19 arası kişilerin ailelerine dert anlatması epeyce zaman alıyor. Toplum olarak düşünün eğer cevrenizde gerçekten yetenekli insanlar varsa maddiyatı da varsa ugrastirmayin r25le fln tavsiye edin 1000cc alıp kullansınlar. Altınızdaki makineyi de o kadar hafife almayin 0-100 hizlanmasi 7sn, 7 saniyede 0 100e ulasan araclara da bi bakın derim. Aksi halde burada bu şekilde bilgi paylaşımınız istemeden de olsa buraya 7sinden 70ine bilgi edinmeye giren insanlarda farklı etkiler bırakabilir.
    Sağlıcakla
    Benim demek istediğim her ehliyeti alan r25 alsın değil,kendisi bu motoru başlangıç motoru yaptığı halde başkalarına olmaz diyenler varya işte onlar kendini extra yetenekli zannediyolar fakat aslında tam tersi..şimdi bahsettiğim tiplerin yerine kendinizi koyun belki anlarsınız.Hayat tabiki yeteneksizsiniz değil ama burda kendileri bir işe girmiş baslangic r25 almis ama zorlanmış,hakkını verememiş,o yüzden o motoru başlangıç motoru olarak görmüyor o 600rr-r6 gibi motorların bi tık altı zannediyor çünkü benim bindiğim motor fena uzuyor-kontrolu çok zor-hakimiyet imkânsıza yakın benim motorum baslangic motoru olamaz benim motorum bu kesinlikle olmaz çünkü bi r25 kafasindalar.Yani şunu demek istiyorum bazı bu isi beceremeyenler ya bu motoru uzay gemisi zannediyor yada başkalarının beceremeyecegini başlangıç motoru olmayacağını söylüyor.Yok öyle birşey 18 yaşını bitirdiginde herturlu alirsin adam gibi kullanırsın,kaza tabiki olucak YBR de olmuyormu hepsinde oluyor,gaza gelip saçma sapan hız yapıp duramayinca r25 başlangıç olmazmış bak sen.

değerli yorumlarınız için sağolun. ailemle anlaştım z one 180, cbf 150 veya kuba cr1 bunlardan birini alıcam. tavsiyeniz varsa dinlerim her türlüsünü. bu arada bugün narlıdere folkart karşısında bi r25 gördüm canlı canlı ilk defa gördüm r25 i. abi için gitti ya Allah hepinizi nazardan korusun kaza bela vermesin, tekeriniz dümdüz bassın abiler. iyi akşamlar

Motosikleti
    Yamaha r25

asdfgj

Benim demek istediğim her ehliyeti alan r25 alsın değil,kendisi bu motoru başlangıç motoru yaptığı halde başkalarına olmaz diyenler varya işte onlar kendini extra yetenekli zannediyolar fakat aslında tam tersi..şimdi bahsettiğim tiplerin yerine kendinizi koyun belki anlarsınız.Hayat tabiki yeteneksizsiniz değil ama burda kendileri bir işe girmiş baslangic r25 almis ama zorlanmış,hakkını verememiş,o yüzden o motoru başlangıç motoru olarak görmüyor o 600rr-r6 gibi motorların bi tık altı zannediyor çünkü benim bindiğim motor fena uzuyor-kontrolu çok zor-hakimiyet imkânsıza yakın benim motorum baslangic motoru olamaz benim motorum bu kesinlikle olmaz çünkü bi r25 kafasindalar.Yani şunu demek istiyorum bazı bu isi beceremeyenler ya bu motoru uzay gemisi zannediyor yada başkalarının beceremeyecegini başlangıç motoru olmayacağını söylüyor.Yok öyle birşey 18 yaşını bitirdiginde herturlu alirsin adam gibi kullanırsın,kaza tabiki olucak YBR de olmuyormu hepsinde oluyor,gaza gelip saçma sapan hız yapıp duramayinca r25 başlangıç olmazmış bak sen.
    Baslangic motoru olmaz demiyorum dikkatli okuduysan suren tipleri gorsen r25 alcam dersin dedim sadece benim r25 im var diyenlerden motorcu ruhunu tasimicak bende laf etmicem he yok oyle dunya

Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı DOGUKAN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli yorumlarınız için sağolun. ailemle anlaştım z one 180, cbf 150 veya kuba cr1 bunlardan birini alıcam. tavsiyeniz varsa dinlerim her türlüsünü. bu arada bugün narlıdere folkart karşısında bi r25 gördüm canlı canlı ilk defa gördüm r25 i. abi için gitti ya Allah hepinizi nazardan korusun kaza bela vermesin, tekeriniz dümdüz bassın abiler. iyi akşamlar
    Seninde olacak kardeşim birazcik sabır edersen belki o zamanda daha da dehşeti çıkacak sen bizden önce alacaksın bizde sana sorucaz;)
    Ben yinede cbf cbf cbf cbf cbf derim:D
    Forumda bakii kalman dileğiyle olsa fotoğrafları paylascamda sattiktan sonra cbfyi depresyona girdim sildim

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Şu r25le başlanmaz diyen arkadaşlar,ya motorunuza hakim olamiyorsunuz yada sürekli kaza yapıcam tribindesiniz.Yeteneksizliğinizin böyle düşünmenize sebeb olduğunu düşünüyorum.Hayatında hiç motora binmemis 2 kişi alıp anlatirsin sadece,birisi stop etmeden yürür gider birisi 1hafta uğraşır yine adam gibi başaramaz. Hayatın her alanında böyledir. Mesela çocukluk arkadaşlarinizdan topa falso veremeyenler vardır,bazılarıda doğuştan öğrenmiş gibi hiç zorlanmadan muz orta yapar,bazı şeyler yetenek işidir,el ve ayak kombine halinde olması gerekirken aynı zamanda yolu okumak gerekir bunu yapamayan adam YBR de kullanamaz.-50 hp -300cc -200kg her motorla başlanır.Bi kaç kişi her gördüğü ufacık boşlukta gaz açtı bi günde duramadi diye bu motor başlangıç sınıfından çıkmadı,kendinizi +100hp blok üstünde zannetmeyin tedirginlik yaratır.Başlangıç yaptığı motor olduğu halde başlangıç motoru olmaz diyenler bence kendini gözden geçirsin,olmaz değil sen beceremedin.
    Bu konuda kesinlikle sana katılıyorum. Benim ilk motorum R25, denildiği kadar öyle gazi açınca zart diye hızlanan bi makine değil. 9k devire kadar normal bir motor gibi. Ama tek kötü tarafı karenajli bir motor olması, düşürdüğünde masrafının biraz fazla olması. Benim yaşim 28, ben kendimi frenleyebiliyorum. Motoru alalı 1 ay oldu ama ben daha 100 kmnin üstüne çıkmadım. Ama 18-19 yaşındaki kardeşlerimiz kendilerini frenleyebilir mi orasi meçhul işte. Yani özet olarak şahsi kanaatim R25 ile başlanır ama kendine hakim olabilirsen. Birde masrafına katlanabilirsen.

Ya bi bitmeniz arkadaş kim ne alıyorsa alsın başlangıç mı son mu neyse ne boşverin artık.ne güzel yazmıssınız insanları düşünerek başlangıç olmaz demissiniz hala laf söylüyolar.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar r25'e radyatör suyu eklemek ile ilgili bir görsel var mı bir video felan. Bayağı bir eksilmiş ben yapabilir miyim, sol taraf havalandırma felan sökülüyormuş sanırım bu konuda yardımcı olabilecek var mı

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı Fbasaran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar r25'e radyatör suyu eklemek ile ilgili bir görsel var mı bir video felan. Bayağı bir eksilmiş ben yapabilir miyim, sol taraf havalandırma felan sökülüyormuş sanırım bu konuda yardımcı olabilecek var mı
    Servise git hemen ekliyorlar.Uğraşmana değmez.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Çok teşekkür ederim,

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Yoldaşlar merhabalar. Gönlümde her zaman bir super sport vardı. Ama yolda ve artçılı yolculuk yaparım diyede endurolara aklım gidiyordu. Bende dedim artçı her zaman olmaz gönlümün dediğine kulak vereyim. Artçı ile yolculuk yaparsam araba ile gideriz canım r25 fiyat performans olarak güzel bir motor lakin siz kullancılarında fikirlerini, görüşlerini, tecrübelerinizi öğrenmek isterim. Alırsam bu yönleri kötü bu konuda üzülürsün ama alırsan şöyle iyi böyle iyi diyeceğiniz olayları mutlaka vardır paylaşırsanız sevinirim. Okumaktan çekinmem uzun olması önemli değil, sizlerin yazdığınız cümleler önemli yeni bir motor alma arifesindeyim. Hayırlı geceler

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoldaşlar merhabalar. Gönlümde her zaman bir super sport vardı. Ama yolda ve artçılı yolculuk yaparım diyede endurolara aklım gidiyordu. Bende dedim artçı her zaman olmaz gönlümün dediğine kulak vereyim. Artçı ile yolculuk yaparsam araba ile gideriz canım r25 fiyat performans olarak güzel bir motor lakin siz kullancılarında fikirlerini, görüşlerini, tecrübelerinizi öğrenmek isterim. Alırsam bu yönleri kötü bu konuda üzülürsün ama alırsan şöyle iyi böyle iyi diyeceğiniz olayları mutlaka vardır paylaşırsanız sevinirim. Okumaktan çekinmem uzun olması önemli değil, sizlerin yazdığınız cümleler önemli yeni bir motor alma arifesindeyim. Hayırlı geceler

Üzerindeki lastikleri(IRC'ler) kötü. Aldığın gibi değiştir(pilot street & diablo rosso II tavsiye olunur, orjinal ebatına uygun ebatta var)

Az gazlarsan az, çok gazlarsan çok yakar. Başka da kötü bir yanı yok. Lokum gibi motor, daha nasıl anlatalım

Al, bakımlarını aksatma, keyifle yıllarca bin

Dipnot: Daha fazla detay istiyorsan ve okumaktan sıkılmam dersen R25 başlığında 208 sayfa yazı var, baştan itibaren oku, mutlaka faydasını görürsün ve aklına gelen tüm soruların cevapları o sayfaların içinde bir yerde var

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Manetlerde geldi sıra rizoma elciklerde

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    SuleymanE bunu beğendi.

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Arkadaşlar 7bin devirde motordan cızırtı tarzı ses geliyor sizce sebebi nedir..sadece tam 7bin devirde oluyor

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    hocam montajlı fotoları bekliyoruz unutma bizi manetleri görelim :D

Ahmetcan45 bunu beğendi.

[QUOTE=Ahmetcan45;3635283]Ön cam aldım fiyatı 120 tl
    motul C1-C4 temizleme yağlama
    pronix koruma takozları 150 tl aldım suan ne kadar bilmiyorum.
    BMC hava filtresi 265 tl civarı brn motorda 330 tl ama ben o kadar para vermedim tabi tanıdık dı yardımcı oldu.
    photon park lambası çift i 25-30 tl arkadasla ortak aldık yarı yarıya yani.
    Philips H7 diamond vision 6000k beyaz ampul
    jant stickerleri 130 tl ye aldım.
    eksiklerim
    Manet alıcam 200 tl ye 300 tl ye rizoma elcik ve gidon topuzu alıcam. 75 tl ye arka kaldırma sehbası alıcam ( face grubunda yapan vardı ama bulamadım hala ).[/Q

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

[/COLOR]usta ampul için aramıştım ama hatırlarsan bi yardımcı olabilirmisin
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sykkuno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 7bin devirde motordan cızırtı tarzı ses geliyor sizce sebebi nedir..sadece tam 7bin devirde oluyor
    bende de 6binde oluyor. Karenaj bağlantı yerinden gevşemiştür muhakkak.

Hocam manetleri kaça aldın

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de 6binde oluyor. Karenaj bağlantı yerinden gevşemiştür muhakkak.
    bana mekanik bir arıza gibi geldi ama hadi hayırlısı..

Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Siboplariniza baktırın bi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)