Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fiery_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Merhaba arkadaşlar geçenlerde şu illet irc'lerden kurtulmak adına gidip sadece arka tekere Michelin pilot street aldım. Şu anda kullanıyorum fakat bir pişmanlıktır aldı beni keşke rosso 2 alsaydım diye düşünmeye başladım.. her videoda forumda yüceltilmiş performansı bi hayli güven verici lastik deniyor. Ön lastiğim halen irc. şimdi ben diyorum ki öne de michelin pilot mu alayım yoksa rosso 2 ye mi döneyim ? ve ek olarak motorumun 1000 km bakımına az bişey kaldı istanbul anadolu yakası için ekonomik bir servis yavsiye edebilecek olursa sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Dün akşam itibari ile R25im ile vedalaştım. İlana koyduktan 24 saat içinde satıldı. 1100 görüntülenme ve onlarca favori eklemesi ile bugüne kadar en hızlı sattığım araç idi.

Kullanmaya devam edenlere kazasız belasız sürüşler dilerim.
    B-king bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ne kadara sattınız bu kadar çabuk satıldığına göre uygun bir fiyat yazdınız herhalde.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ardatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 liraya satıyorum kırmızı.ciddi düşünen varsa whatsaptan foto atabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

110 lira
    110 Çok hocam. Sıfırları o para
    Hayırlı satışlar size.

Nedved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Merhaba,
    2 Hafta önce mavi renk bir R25 satın alarak aranıza katıldım. Çalıntı ile ilgili konuya denk geldim.
    Daha önceki motosikletlerime de kasko yaptırmıştım.
    Emsal olması açısından eğer aranızda kasko yaptırmak isteyen varsa bilgilendirmek istedim.
    Anadolu Sigorta'dan herhangi bir muafiyet içermeyen kaskoyu 1.265 TL ücretle yaptırdım.
    Sonraki yıllarda %30-%40 hasarsızlık indirimi olacak.
    Romedon ve Luc bunu beğendiler.

Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 Çok hocam. Sıfırları o para
    Hayırlı satışlar size.
    Ben 150-160 arası bişiye aldığımdan 110 dedim iki kere kullandım sadece isteğine göre bulursun umarım..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Fiery_boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar geçenlerde şu illet irc'lerden kurtulmak adına gidip sadece arka tekere Michelin pilot street aldım. Şu anda kullanıyorum fakat bir pişmanlıktır aldı beni keşke rosso 2 alsaydım diye düşünmeye başladım.. her videoda forumda yüceltilmiş performansı bi hayli güven verici lastik deniyor. Ön lastiğim halen irc. şimdi ben diyorum ki öne de michelin pilot mu alayım yoksa rosso 2 ye mi döneyim ? ve ek olarak motorumun 1000 km bakımına az bişey kaldı istanbul anadolu yakası için ekonomik bir servis yavsiye edebilecek olursa sevinirim...
    ön ve arkanın aynı marka ve model olması daha iyi olur. En azından iki lastiğin ısınma süreleri ve yol tutuş kabiliyetleri aynı olur.

Acilen ön lastiğinizi de michelin pilot ile değiştirin derim. Lastikden istediğiniz verimi alamazsanız 10bin km sonra rosso II lere geçersiniz, düşünüp üzülmeye değmez.
    Ayrıca michelin de çok harika lastikdir, limitleri yüksektir, pilot streetden memnun olmayan pek duymadım (pistlerde yarışacaksanız ozaman başka)

Keyifli sürüşler...

Motosikleti
    Yamaha YZF R-25
    ikisini de kullandım dostum çok bir fark göremedim ben michelininki de en az pirellininki kadar iyi bir lastik. en kısa zamanda ön lastiği de al bence.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ardatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 150-160 arası bişiye aldığımdan 110 dedim iki kere kullandım sadece isteğine göre bulursun umarım..
    İnşallah hocam.

Motosikleti
    R25
    Beklentilerini yüksek tutarsan Rosso da seni tatmin etmeyecektir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...PGUaAnwq8P8HAQ arkadaşlar bu ürünü alan kullanan varmidir ? R 25 e de takilabilirmi bilgisi olan var mi ?

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam itibari ile R25im ile vedalaştım. İlana koyduktan 24 saat içinde satıldı. 1100 görüntülenme ve onlarca favori eklemesi ile bugüne kadar en hızlı sattığım araç idi.

Kullanmaya devam edenlere kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Kaça verdin hocam?

Alıntı oguzyamann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...PGUaAnwq8P8HAQ arkadaşlar bu ürünü alan kullanan varmidir ? R 25 e de takilabilirmi bilgisi olan var mi ?
    Yarın taktırıcam yazarım nasıl olduğunu

Fiery_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön ve arkanın aynı marka ve model olması daha iyi olur. En azından iki lastiğin ısınma süreleri ve yol tutuş kabiliyetleri aynı olur.

Acilen ön lastiğinizi de michelin pilot ile değiştirin derim. Lastikden istediğiniz verimi alamazsanız 10bin km sonra rosso II lere geçersiniz, düşünüp üzülmeye değmez.
    Ayrıca michelin de çok harika lastikdir, limitleri yüksektir, pilot streetden memnun olmayan pek duymadım (pistlerde yarışacaksanız ozaman başka)

Keyifli sürüşler...
    teşekkürler süleyman.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Arkdaşlar 1000 km bakımı için r25 e yamaha servisi tavsiye edebilecek var mı? İstanbul Anadolu.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure

Ne büyük hata yaptığını bir bilsen, michelin mi rosso mu diye dövünmezdin emin ol.. Öncelikle yanlış bilinen bazı arkadaşların da belirttiği konuya bir iki ekleme yapma gereği hissettim;

Arka lastiğinizi değiştirip ön lastiğinizi değiştirmiyor olmanız nasıl bir düşünce sisteminin ürünüdür? Neyi hedefleyerek böyle bir iş yaptınız bunu merak ettim..

Gelelim eklemeye. Genel olarak motosikletin virajlarda tutunmasını %60-70 arka tekerlek sağlar, cünkü doğru viraj alıyorsanız,ağırlık arka tekerleğe aktarılır, fakat bu arada nedense bir çok kişi, ön lastiğin viraja girmediğini ve tutunmaya ihtiyacı olmadığına inanırcasına bu konuyu göz ardı ediyor. Arkadaşım, ön tekerleğinin de asfalta aynı arka tekerleğin gibi tutunmaya ihtiyacı vardır. Siz ön lastiği naylon, arka lastiği kauçuk takıp, nasıl bir sürüş stabilitesi sağlayacaksınız?

Diğer taraftan ön ve arka lastiğin desenleri aynı olmalıdır.. Abi ben taktım motor gidiyor ama ? Motor gider ama nasıl? Bir kere stabilitesi her daim bozulur, cünkü desen birbirinden farklı, yere temas birbirinden farklı, tutuş birbirinden farklı, e gidiş te birbirinden farklı, kısaca herşey farklı yani.. Neden bir takım lastik taktığımızda balans yapmadan takmıyoruz ? Çünkü ağırlığın eşit oranda dağıtılması gerekir ki, lastik dönerken oryantasyonunu (Oryantasyon nedir?) kaybetmesin, yani yalpalamasın.. Sadece bunu düşünerek bile birbirinden farklı iki model, desen kullanmamanız gerektiğinin kararını verebiliyor olmanız gerekir, aksi takdirde başınız epey bir belaya girmeye her daim hazır olacaktır.. Umarım yeteri kadar açıklayıcı olmuştur. Biran önce gidip ön lastiğinizi de aynı marka / model ile değiştirin.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    beyler bugün motorumda şanzımanda sıkıntı oldu ve yolda kaldım durduk yere debriyajı boşa çıktı motorun park ederken aracı tam Allah'tan ve gitti debriyajı bi arkadaş sayesinde sağolsun arkadan itmesiyle servise kadar götürdük motoru boşta rulmanı kırılmış garanti ile hallettik ama bende halloldum bugün ) ülkede benden başka böyle bi sorun yaşayan oldu mu daha önce çok merak ediyorum. Yamaha Aktun motorda yaptırdım motoru Kıbrıs Lefkoşa'da çok iyi ve yardımsever insanlardı bunu da sıkıntısız atlattım sağolsunlar.

B-king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bugün motorumda şanzımanda sıkıntı oldu ve yolda kaldım durduk yere debriyajı boşa çıktı motorun park ederken aracı tam Allah'tan ve gitti debriyajı bi arkadaş sayesinde sağolsun arkadan itmesiyle servise kadar götürdük motoru boşta rulmanı kırılmış garanti ile hallettik ama bende halloldum bugün ) ülkede benden başka böyle bi sorun yaşayan oldu mu daha önce çok merak ediyorum. Yamaha Aktun motorda yaptırdım motoru Kıbrıs Lefkoşa'da çok iyi ve yardımsever insanlardı bunu da sıkıntısız atlattım sağolsunlar.
    Geçmiş olsun kardeşim :(
    Gorkem.IX bunu beğendi.

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geçmiş olsun hocam.
    Gorkem.IX bunu beğendi.

Oguzyamann katlanır plakalığı taktırdım herhangi bi işlem istemiyo motora direk uyumlu yanlız bizdeki sinyaller o plakalıga uymuyo o yüzden alırken dikkat et bazıları ona uyumlu sinyalle satıyo ondan alırsın yada ledli sinyaller var 20-25 tlye tercih sana kalmış.he bide şunu söligim ben bugün taktırdım ama yarın geri çıkartıcam eski plakalığı taktırıcam çünkü kış ayı kullanılcak bişiy deil arkadan acayip su sıçratıyo(artçı koltuğuna) adamlar o kadar uzun plakalığı boşuna yapmamış bugün onu anladım.ekipmanınız tam yolunuz açık olsun selamlar..

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Şaka maka r25'in parça kalitesi baya bir yerlerde bende düşünüyorum ama dur bakalım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)