Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    semihbalcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Max 60-80 arası kullanımda ne kadar yakıyor bu hayvan
    Minimum 3 3,5 arası bir ortalama tutturabilirsin. zaten yokuş aşağı akarken bile 2,5 gösteriyor. normal sakin bir kullanımda benim ort. 4,1. şehir içi dahil. ama şehir dışında düz yolda kasarsan 3 veya 3,3 civarı olur. ama tabi kendini tutabilir misin bilmem o yüksek devirin verdiği his, anlayamazsınız...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Yamaha R25i sevdim, aldım eşşek gibide binicem. Benim hersene motor değiştirmeye yetecek bütçemde yok, motorumdan haz alıyorum verdigi his kattigi hava üzerime üzerime bakan millet: kizlardan; "bikere de ben bineyim" arzusu yeterince beni tatmin etti. Evet daha önce bende honda derdim o sıralar yamaha sadece motor satıyordu, artik noldu oldu nasıl bi değişim yaşadılarsa yamaha sildi supurge scooter sevmem belki yanlış bile yazdim xmax nmax kafami allak bullak ettiler sehirde resmen batman gibi dolasiyorlar
    Honda 250cc kategorisinde 4silindir 45 beygir getirirse cbr500r i piyasan sildi demek, aynı şekilde 4silindirli 600rr, 650f, ozellikle 1000rr da öyle zaten tamahlı olan insan gücünde ziyade sesi icin alıyor, ee.. 250cc dört silindir üretip bunlardan feragat edeceğini sanmıyorum ben, yani piyasa bunu gerektiriyor ama honda gözünü karartip r25e kafayi taktiysa belki r25 piyasasını etkiler ama diğer kategorilere mt'ler olsun scooterlar olsun alır yine yürür yani soylentilerde pek mantik yok, gelecek olan motorun tasarım olarak biraz oynanir yine cift far, cift silindir,, olsa olsa 35 beygir olur sebebi honda sac aksamdan vazgecmez benim bildiğim hondaysa eger. Ziraa hondada bildiğim kadariyla yanlışım varsa düzeltin plastik depo tarzi yok karanej ister istemez plastik zaten. Karar sizin birde eicma'yi bekleyelim
    Tekeriniz düz bassın.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150 km kadar kullandım uzun yolda. 140 tan aşağı pek düşmedim.
    5.3 yaktım
    Burdan yarışmacı arkadaşlara sesleniyorum çok basmayın

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    R25 almaktan vazgeçtim , sebep : parça fiyatları , 2. eldeki abuk subuk fiyatlar . cbf 500 aldım,şimdi onlar düşünsün. Çift silindir hayranlığım devam etmekte.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı semihbalcioglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Minimum 3 3,5 arası bir ortalama tutturabilirsin. zaten yokuş aşağı akarken bile 2,5 gösteriyor. normal sakin bir kullanımda benim ort. 4,1. şehir içi dahil. ama şehir dışında düz yolda kasarsan 3 veya 3,3 civarı olur. ama tabi kendini tutabilir misin bilmem o yüksek devirin verdiği his, anlayamazsınız...
    15 20 tl ye geliyor iyimiş bro sağol cevap için

Motosikleti
    yamaha r25
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 km kadar kullandım uzun yolda. 140 tan aşağı pek düşmedim.
    5.3 yaktım
    Burdan yarışmacı arkadaşlara sesleniyorum çok basmayın
    çok mu yakmış sanki edirne otobanında 130-140 bandında yeryer hızlanmalarım olmasına rağmen 4.4 ü geçemedim

Alıntı spinachristi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok mu yakmış sanki edirne otobanında 130-140 bandında yeryer hızlanmalarım olmasına rağmen 4.4 ü geçemedim
    Yol bigisayarına göre öyle ama daha depoyu bugun fulleyeceğim.
    O zaman net belli olacak yakıt tüketimi. Yalnız ben acil gittim geldim hep bastım. En düşük hızım 140 olmuştur.
    Ama bana da çok geldi. İzmire gittim daha önce. Aydından sonra otobanda hep bastım 4.4 yada 4.6 yakmıştım net hatırlamıyorum.
    Bakım zamanında geldi motorun belki onun etkiside vardır.
    Bu arada malum kış geldi antifiriz koymaya başladınızmı?

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Arkadaşlar benim motor 4000 küsür kilometrede, kışın dışarıda duracak, kapalı garajım yok, malum Ankara ayazıda bir başka olur...

Özetle antifiriz koymamız gerekiyormu?

Ankara soğuğunda kesinlikle evet.

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Antifirizi, motor suyunu hiç boşaltmadan, maksimum çizgiyi geçmeyecek şekilde üzerine eklesek olurmu? Daha doğrusu kurtarırmı?

Baydar şimdi benden, biraz antifiriz ekledim diye dünyanın parasını alır, o bakımdan diyorum kendim yapsam diye

Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antifirizi, motor suyunu hiç boşaltmadan, maksimum çizgiyi geçmeyecek şekilde üzerine eklesek olurmu? Daha doğrusu kurtarırmı?

Baydar şimdi benden, biraz antifiriz ekledim diye dünyanın parasını alır, o bakımdan diyorum kendim yapsam diye
    Tam net bilmemekle o düşüncenin olmayacağını söyleyebilirim.
    Antifiriz donmayan bi sıvı. Sen öyle yapınca motor içinde su olacağından su muhakkak donacaktır.
    Bi kere bu yüzden blok çatlatmış birisi olarak bu masraftan kaçınmayın derim.
    Zaten antifirizler o kadar pahalı değil. Normal bir servise giderseniz 3-5 liraya hallederler sanıyorum.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Arkadaşlar!
    Bir tanıdığım yönlendirmesiyle kulağıma bir bilgi çalındı ama ne derece gerçek ne derece değil bi fikrim yok sizden ricam sizde araştırabilirmisiniz?
    Yamaha R25ler ayaklarinda Michelin orjinal fabrika lastigiyle geliyormus fakat Turkiyeye gonderilenlere irc takılıyormus bu sizce doğru olabilir mi öğrenme ihtimalimiz var mıdır?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    - R25 YAKIT TÜKETİMİNİ MERAK EDENLER ÜŞENMESİN OKUSUN -

Evet arkadaşlar hepinize yeniden merhabalar.
    R25 uzun dönem testlerim ve denemelerim devam ediyor. Yakıt tüketimiyle ilgili yeni testler yaptım sizler için.

Şimdi yakıt tüketiminden şikayetçi arkadaşlar vardı forumda, "benzini su gibi içiyor hayvan" , "yeter, kanımı iliğimi kuruttu insafsız, su gibi emdi benzini" gibi sitemleri duydukça şaşırırdım forumda.
    Benim uzun dönem yakıt ortalamam 3,9lt bu arada. Dedim ki du bakalım gerçekten bu hayvan çok yakar mı? Hemen ortalamamı sıfırladım, dedim ki bu akşam yak yakabildiğin kadar koçum göreyim seni...

Bindim hayvana vurdum kırbacı vurdum kırbacı

Neyse uzun lafın kısası gelelim bu önemli büyük devasa bilimsel testimin sonucuna

Sürüş ortam ve şartları :

- Akşam iş çıkışı sürekli dur kalk olan trafik
    - Gayet agrasif kullanım
    - Bir kırmızıdan diğer kırmızı ışığa sürekli hızlanma denemesi
    - Sürekli üst devirlerde vites artırmak

ve bu kullanım şartlarında toplam 25 km kullanmışım.

Yakıt ortalamasına baktığımda değer tamı tamına 5,6 lt idi demek ki az daha zorlasam 6lt yakacakmış hayvan oğlu hayvan

Sonuç :

R25 de sakin kullanım ile ekonomi yapmak mümkün (yaklaşık 4lt civarı). Buda gereksiz ara gaz vermelerden kaçınmak, gazı hart diye açmamak, çok yüksek devirlere çıkmadan vites yükseltmek ile mümkün.

Ancak agrasif ve sert sürüş ile yakıt tüketimi gerçekten çok artıyor. ( yaklaşık 5,5 - 6lt)

Tekerinize taş değmesin, keyifli sürüşler dilerim...

.
    nexus7 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Bende geçen ay 300km lik bir yere gittim geldim, giderken 110-120 nin altına pek düşmedim ortalama tüketimim 5.2lt gösterdi, dönüş yolunda da tam aksine çok sakin 90ı hemen hemen hiç geçmeden geldim aynı şekilde 300km lik şehirlerarası yol 2.9lt ortalama tüketim... Giderkende gelirkende yolculuk öncesi yol bilgisayarı verilerini sıfırladım. Şehir içi normal kullanım ortalamam ise 3.5lt (+-0.3) civarı seyrediyor.

Özetle demem o ki; basarsan yakıyor basmazsan az yakıyor, 3lt nin altına düşürebilmek çok zor, çok sakin ve sabırlı kullanılırsa 2.9u görmek mümkün, aynı şekilde basıldığı taktirde 5.5 6 lt leri görmekte mümkün, ortalama tüketim 4lt dersem yalan olmaz yani...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Aynen hocam. Forumda sürekli bu motoru almak isteyen arkadaşlar soruyor bu motor ne kadar yakıyor diye.

3lt - 6lt arası diye cevap veresim geliyor vazgeçiyorum dalga geçiyor sanacaklar diye

Ama olay gerçekten böyle. R25 yakıt tüketimi 100km de 3 - 6lt arasıdır arkadaşlar. Bizzat kendim denedim. Biraz agrasif sürüşle 5,6lt yaktı ki redline da vites atsaymışım kesinlikle 6lt rahat görürmüş.

Basmazsan sakin kullanırsan yakmıyor basarsan içiyor diyelim.

Bu kadar açıklamadan sonra da hala ne yakıyor bu motor diye sormayın lütfen arkadaşlar
    Sokollu bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi yüksek devir derken sanırım 8bin, 9bin üzerini kastediyorsun malum r25 ile çevir baba çevir

Tahmin ediyorum ki 7-8 bin devire çıkmadan seri şekilde kullanımda dahi 4, 4.5 litre arası yakıyor. Ki bu da ciddi bir yakıt değeri. 100ü geçmeden kullanımda tüm 200-250cc'lerde 3 civarına inmek mümkün. Gelin görün ki 125cc commuter değil bunlar trafik seyrine göre 100ün üzerine çıkmak gerekiyor bazen dede modunda sürmek (fıtı fıtı gitmek) her zaman mümkün olan bir şey değil

Devamlı yüksek hız 150-160 şehir içinde ani hizlanmalar yaptım bende. 0.227krs yaktı. Bence bu kullanimima göre az bile. Ne demişler Aslan besleyen yeminden korkmaz

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    8 bin deviri geçmediğim zaman şehir dışı 3.5 lt, şehir içi 4.5 lt yakiyorum. Ortalamam 4 lt gayet memnunum. Bugün 200 kmlik uzun bir yol yaptım. 7-8 bin devirlerde 3.2 lt yaktı.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Arkadaşlar merhaba iki sorum var cevap verirseniz çok sevinirim
    1-Artçınız hiç şehir içinde yarım saat 1 saat sonra kıçım ağırdı belim ağırdı gibi kelimeler kullandı mı ?
    2-Bu motorsiklet fuarı ne zaman ve nerede oluyor ben edirnede yaşıyorum ve bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim allah kısmet ederse r25'imi ordan almayı düşünüyorum mantıklı mıdır sizce ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:01 ----------

He birde arkadaşlar pardon unutmadan ayak pedleri bana ince geldi ve metal üzerlerinde honda gibi lastik falan yok oralarda titreşim olmuyo mu ? Lastik takma gibi bir şansımız var mı eğer oluyorsa ?

Fiery_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Alıntı Sameeet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba iki sorum var cevap verirseniz çok sevinirim
    1-Artçınız hiç şehir içinde yarım saat 1 saat sonra kıçım ağırdı belim ağırdı gibi kelimeler kullandı mı ?
    2-Bu motorsiklet fuarı ne zaman ve nerede oluyor ben edirnede yaşıyorum ve bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim allah kısmet ederse r25'imi ordan almayı düşünüyorum mantıklı mıdır sizce ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:01 ----------

He birde arkadaşlar pardon unutmadan ayak pedleri bana ince geldi ve metal üzerlerinde honda gibi lastik falan yok oralarda titreşim olmuyo mu ? Lastik takma gibi bir şansımız var mı eğer oluyorsa ?
    Merhaba arkadaşım sana küçk tecrübelerimle yardımcı olmaya çalışayım.
    1.Şehir içi arkamda uzun süre artçı çok aldığım oldu ve hiçbirinden şikayet almadım tersine konforu yüzlerinden okunuyor. Hatta 2 hafta önce bursadan kız arkadaşımla geldik ne ben yoruldum ne ondan şikayet aldım.
    2.Motosiklet fuarı istanbul fuar merkezinde 2016 şubat ayında olacak tahminim. diğer iller için araştırma yapabilirsin.R25 almayı planlıyorsan eğer 2016 da gelen partiden bayiden almanı öneririm kapora verip sırayla falan halledersin artık.
    Ve son olarak ayak pedleri evet ince şık bir tasarım sıkıntısız bana göre.. titreşim konusuna gelirsek r25 sana gerçekten gücenir. motorun hiçbiryerinde titreşim yok.. belli bir hızla giderken manetlerle parmak uçlarına masaj yapabilirsin ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)