Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Tarsus mersinden konyaya kadar sifir mavi olan yer varmi acil?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N

Sokollu bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakımda zinciri gerdirmelerini söyledim gevşekti biraz.
    Zincir gerilmiş bu sefer tümseklerde tak tak ses yapıyor. Gevşek zincir ses yapar benim bildiğim ama neden olabilir böyle bi ses?

Alıntı hope54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 11000-12000 devir giderken motor gaz kesiyor bazen ve devir düşmeye başlıyor.sizce neden olabilir. Konu hakkında fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.
    11 bin 12 bin devirde gösterge üzerinde beyaz ısık yanıp sönüyorsa onu düzelt . 14 bin devire getir o ışığı

Alıntı sarahanter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 bin 12 bin devirde gösterge üzerinde beyaz ısık yanıp sönüyorsa onu düzelt . 14 bin devire getir o ışığı
    Işık 14000 devire ayarlı. 6. Viteste hızlanırken dediğim devirlerde birsüre gittikten sonra gazı kesiyor ve gazı yemiyor.

Motosikleti
    honda ace 200 ns ınazuma
    Aydın karadayı servisi bu gün arastırdım biraz belirli sayıda varmış bu şekil değişim bizimkide bunlardan biri heralde kafaya takacak birsey yok da sorun benim oraya gidip gelmem. biraz yoğun çalışıyorumda bu arada kemalpaşa danım

Bnm motorda sıkıntı bitmiyor arkadaş. Gaz kesiyor,rölantide sesli çalışıyor, marşa basınca almıyor gazada basmak gerekiyor.4-5bin devirde motor ötüyor gibi bide. Servise götürdüm açtılar baktılar faZla sıkıştırmadan zorlamadan dolayı hava filtresinin oraya yağ kaçaırmış motor. Enteresan gldi. Temizledik hallettik dediler, birkaç güne normale döner dediler ama daha bi değişiklik yok motorda. Bugün aldım servisten,3 günde serviste kaldı.ne yapmalıyım sizce. Varmı yorumu olan.

Tarsustan konyaya kadar mavi varmi bildiginiz ?

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bnm motorda sıkıntı bitmiyor arkadaş. Gaz kesiyor,rölantide sesli çalışıyor, marşa basınca almıyor gazada basmak gerekiyor.4-5bin devirde motor ötüyor gibi bide. Servise götürdüm açtılar baktılar faZla sıkıştırmadan zorlamadan dolayı hava filtresinin oraya yağ kaçaırmış motor. Enteresan gldi. Temizledik hallettik dediler, birkaç güne normale döner dediler ama daha bi değişiklik yok motorda. Bugün aldım servisten,3 günde serviste kaldı.ne yapmalıyım sizce. Varmı yorumu olan.
    İyi bi küfür hak etmişler, millet ne sıkıştırıyor motoru 195 yaptırmayı başarıyor sen yapınca mı yağ kaçırmış? Geçsinler bu işleri bi kabahat var ortada üstünü örtüyorlar resmen. R25 facebook sayfasında 2 ay olmadan 5000 km bakımı yaptıranlar vardı yardıra yardıra sürüyorlardı onlara neden bişey olmamışta senin motora olmuş olan?

Motosikleti
    yamaha r25
    zincir sesi kronik beyler çok uğraştım sorun çözülemiyor.

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bi küfür hak etmişler, millet ne sıkıştırıyor motoru 195 yaptırmayı başarıyor sen yapınca mı yağ kaçırmış? Geçsinler bu işleri bi kabahat var ortada üstünü örtüyorlar resmen. R25 facebook sayfasında 2 ay olmadan 5000 km bakımı yaptıranlar vardı yardıra yardıra sürüyorlardı onlara neden bişey olmamışta senin motora olmuş olan?
    Walla çok sıkıştırdığımda söylenemez. Çok nadir 180km ye çıkıyorum. Motora oksijen girişimi az şuan yoksa bnzinmi pis anlamadım gitti. Servisin dediği gibi 1 kaç gün kullancaz bakalım. Yorumun için tşkr ederim

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Senin motora fazla yağ koymuş olmasınlar?

Yağ koyarlarken bnde yanındaydım. 2lt yamalube koyuldu.

Motosikleti
    kymco downtown
    arkadaşlar. bugünlerde 250 cc motosiklet bakıyorum. 178 boy 120 tane kilom var. oturuş pozisyonu sele rahatlığı ve benim fit vicudum değerlendirildiğinde bu motor sizce nasıldır? 300 km bir yolda motor beni ben motoru çok yorar mıyım? inazuma kamyonuna mahkum muyum?

Motosikleti
    yamaha r25
    2 lt değil 1.8 lt alıyor

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Yağ koyarlarken bnde yanındaydım. 2lt yamalube koyuldu.
    filitre değişimi yapmadan 2 lt koyduysa fazla koymuş. patlatırsın conta keçe...

Alıntı cihangir151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    filitre değişimi yapmadan 2 lt koyduysa fazla koymuş. patlatırsın conta keçe...
    1000bakımında yağıda filtreside değişti.
    cihangir151 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA R25
    bı arkadas yag ısıgı fln demıs bende kontagı calıstırdıgım anda ısık sonuyo 1 sanıye bıle yanık kalmıyo. kontagı actıktan sonra beklemıyonuz ondan yapıyo olabılırmı sesın gıtmesı lazım ses gıttık ten sonra calıstırıyom ben 3-4 sanıye beklıyom. belkı hemen calıstııryosanız ondandır.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Fethiyede 1 adet siyah r25 var oran yamaha bayiinde paracıı olan alsın

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    Bu gün Yamaha baydara gittim.Adamlar 6.000 km'de ikinci bakıma getireceğimi söylediler.
    1.000 ve devamında her 5.000 de bir dediler.Çok istiyorsanız 5.000'de de yapabiliriz dediler.
    Yamaha Türkiye 5000km de ikinci bakım olacağını söyledi dedim Ekranını açtı Yamahadan gelen tüm modeller için bakım periyodlarını gösteren çizelgeyi
    1k-6k-11k olarak devam ediyordu.Bilginize.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)