Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dJ_SeLo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    merhaba arkadaşlar herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. bir sorum olacak eksoz susturucusunu çıkartıp kullanmanın bir zararı olurmu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha tracer 700
    Evet motosiklet conta yakmış aynen dediğin gibi kardeşim...15 gündür parça bekliyorum yurt dışından gelecekmiş :( garanti kapsamına da girmiyormuş :( sanırım ilk conta yakan ben oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:44 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahalleden arkadaşın 0km aldığı Pulsar-5.000km'de conta'dan suyu-motor yağına karıştırmıştı....Olmaz deme,inşaalah olmamıştır...Geçmiş olsun...
    Evet motosiklet conta yakmış aynen dediğin gibi kardeşim...15 gündür parça bekliyorum yurt dışından gelecekmiş :( garanti kapsamına da girmiyormuş :( sanırım ilk conta yakan ben oldum.

Gecmis olsun dostum yaptigin hatanin tabi yaptigin bi hata varsa, farkindaysan onuda paylasirsan seviniriz. Foruma ara ara girip toplu okuyorum boyle daha iyi degerlendirme yapabilirim diye dusundum kendimce. r25 ailesi paylasim yapan arkadaslarada cok tesekkur ediyorum epey bi bilgi sahibi oluyoruz sayenizde

Aklima takilan asıl meseleye gelirsek bazi arkadaslar titreşimler in gittikce artigini hissettiklerini paylasmis vites gecislerindede ses oldugunu yamaha acik sozlulukle yamalube de kendini farkettirmesi icin farkli bi madde oldugu soyluyor bu titresimin artmasina neden olcak bisimidir acaba muhendislerin bu kadar aptalca bisi yapcaklarini dusunmeden iyi niyetle devam edersek motul kullananlar vites degisimindeki sesin gittigini soyluyorlar aydinlatirsaniz sevinirim motul kullananlarda titresimde bi artis hissettimi? bi yag var elimizde kendini kullandirabilmek icin icine boya koyuyor bi yag var elimizde bazi kullanicilar garanti disi kalmasini goze alarak koyuyor vites degisimine yaptigi olumlu etkide ortada bi sikinti durumunda motulun bosaltilip yamalube konulup motorun garantiye gonderilmesi secenegi icler acisi bi durum olsada sanki mantikli gibi

Motul un bayisi falan degilim yanlis anlasilmiyim sadece yamahaya kizginim
    :D yamahaninda cok umrundayim )

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:04 ----------

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkürler tahmin etmiştim ama bu işler tahmin ile olmadığı için danışma ihtiyacı duydum. Ortalama Yakıt sarfiyatım 3,4 gözüküyor idi. Daha rodaj bitmediği için 7000 bin devir üzerine çok çok nadir çıkıyor ve sürekli farklı viteslerde kullanıyoruz motoru. Hem ninja250sl in hemde r25 in rodajları gayet başarılı oldular. Hiç bir koşul altında motorların zorlanmadığını bilmek bizi memnun ediyor.

Iki Motoruda aynı konseptte özel olarak motogp tadında boyatmayı veya kaplatmayı düşünüyorum. Tek Farkları eşimin motorunda betty boop benim motorumda ikinci dünya Savaş'ı uçaklarında Görülen agresif bir eşşek arısı Olmasını veya numara yazan yerlerde 77 ve 83 bırakmayı düşünüyorum. Tek çekincem hiç bir sıkıntı olmamasına rağmen boyatılmış olmaları satarken dert çıkarır mı. Tabi boyamadan önce bütün Parçalar resimlenecek ki sıkıntı olmadığını ispatlayabilelim.

Tabi bu iş motor başına 2 bin lira maliyet getirecek ama motorlar uniq olacaklar o ayrı konu
    Murat abi tam konuya hakim olmamakla beraber boyattiktan sonra ruhsatla ilgili bisiler yapman gerekebilir bunu zaten biliyorda olabilirsin tabi bide satarken seni takip etmeyen biri ne dusunur pek kestiremiyorum ama ben o motoru kesin alirim satma durumun olursa da haber verirsen sevinirim
    Murat.K. bunu beğendi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Hocam.boyatmayin. giydirme yapın. Satarke. Cikarirsiniz. Motoblast adli sitede sizin notora uygun onlarca tasarım var.
    Murat.K. bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba. Motorum1400kmde. Bugun 6. Viteste 11000 devirdeyken kesiciye girer gibi gaz kesti ve bunu 2.kes yapıyor.gazı bıraktım bisüre sonra tekrar hızlandım bu sefer olmadı. Normalde kesici ayarı 14.500 devire ayarlı. SiZce neden olabilir.

Panther38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25 MİDNİGHT BLACK
    Alıntı hope54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Motorum1400kmde. Bugun 6. Viteste 11000 devirdeyken kesiciye girer gibi gaz kesti ve bunu 2.kes yapıyor.gazı bıraktım bisüre sonra tekrar hızlandım bu sefer olmadı. Normalde kesici ayarı 14.500 devire ayarlı. SiZce neden olabilir.
    1600 km ye kadar uzun süre geçmeyin 8400 deviri kardeşim arkadaşta büyük sorun çıktı servisle görüş derim seste bir değişiklik varmı peki? Gaz kesme olayında
    GAZLA UÇARSIN FRENLE KONMA İŞİ PROBLEM NASIL OLCEK

MustafaR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Arkaadaşlar benim vites değiştirme ışığı yanmıyor. 7000 devire ayarladım motoru 7000 devire getiriyorum ışık yanmımyor. Neden olabilir? acaba bir ayarı mı var?

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı demir r2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 mi conta yakmış??, detayları alabilir miyiz?

Motosikleti
    4. motor Honda
    arakdaşlar lütfen rodajı kitapçıkta yazdığı gibi yapın, ben o şekilde yaptım gayet güzel oldu vites geçişlleri olsun, titreşimsizliği olsun gayet yumuşak stabil

Alıntı Panther38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1600 km ye kadar uzun süre geçmeyin 8400 deviri kardeşim arkadaşta büyük sorun çıktı servisle görüş derim seste bir değişiklik varmı peki? Gaz kesme olayında
    Sesde bir değişiklik yok. 1000bakımından sonra yüksek devirlerde kullanıyorum hep.1600km ye 200km kaldı. 200km daha sakin kullanayım ozaman.

Motosikleti
    yamaha tracer 700
    Evet benim r25 conta yaktik. Asıl sebebinin ne olduğunu bilmiyorum ama en büyük ihtimal fazla sıkıştırılma olması...arastirmalar ve tecrubem sayesinde benim tavsiyem çok yüksek devirlerde uzun süre zorlama cok sakuncali sonuçta 250 Cc....Ha bide motor soğukken ilk çalıştırmaya başladığın da hemen binip gitmemek lazım kendi halinde rolantide motorun ısınması lazım....
    Bu arada herkes garanti diyor ama bu garanti neyi kapsıyor anlamadım ben servise neyi sorsam garanti kapsamına da girmiyor diyor....

Motosikleti
    Yamaha R25
    Demir hocam, bu kadar kısa surede zorlasaniz bile conta yakması normal değil bunun sebebini iyice arastiriniz, çoğu motor satıcısı ürünü garantiye sokmamak için kullanıcıya çamur atar. Maalesef ülkemizde bu durum çok yaygın. Hakkınızı arayınız bence. Bu arada masraf ne çıkarttilar?

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Alıntı demir r2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet benim r25 conta yaktik. Asıl sebebinin ne olduğunu bilmiyorum ama en büyük ihtimal fazla sıkıştırılma olması...arastirmalar ve tecrubem sayesinde benim tavsiyem çok yüksek devirlerde uzun süre zorlama cok sakuncali sonuçta 250 Cc....Ha bide motor soğukken ilk çalıştırmaya başladığın da hemen binip gitmemek lazım kendi halinde rolantide motorun ısınması lazım....
    Bu arada herkes garanti diyor ama bu garanti neyi kapsıyor anlamadım ben servise neyi sorsam garanti kapsamına da girmiyor diyor....
    çok saçma değil mi yüksek devir için zaten kesici var bunda sizin ne gibi hatanız olabilir?
    hem garanti neleri kapsıyor öğrenebildiniz mi? çünkü herşey kullanıcı hatası oldu.

Motosikleti
    yamaha tracer 700
    Aynen doğru söylüyorsunuz teşekkür ederim ama malesef garanti ye girmiyor diyorlar üzerinde durucam. Masraf belli değil tam yurt dışından parça bekliyoruz ama en az 1000 tl falan heralde :( :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Alıntı mtunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok saçma değil mi yüksek devir için zaten kesici var bunda sizin ne gibi hatanız olabilir?
    hem garanti neleri kapsıyor öğrenebildiniz mi? çünkü herşey kullanıcı hatası oldu.

Garanti neleri kapsıyor bilmiyorum ama neyi sorsam garanti kapsamiyor diyorlar

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı yama a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun dostum yaptigin hatanin tabi yaptigin bi hata varsa, farkindaysan onuda paylasirsan seviniriz. Foruma ara ara girip toplu okuyorum boyle daha iyi degerlendirme yapabilirim diye dusundum kendimce. r25 ailesi paylasim yapan arkadaslarada cok tesekkur ediyorum epey bi bilgi sahibi oluyoruz sayenizde

Aklima takilan asıl meseleye gelirsek bazi arkadaslar titreşimler in gittikce artigini hissettiklerini paylasmis vites gecislerindede ses oldugunu yamaha acik sozlulukle yamalube de kendini farkettirmesi icin farkli bi madde oldugu soyluyor bu titresimin artmasina neden olcak bisimidir acaba muhendislerin bu kadar aptalca bisi yapcaklarini dusunmeden iyi niyetle devam edersek motul kullananlar vites degisimindeki sesin gittigini soyluyorlar aydinlatirsaniz sevinirim motul kullananlarda titresimde bi artis hissettimi? bi yag var elimizde kendini kullandirabilmek icin icine boya koyuyor bi yag var elimizde bazi kullanicilar garanti disi kalmasini goze alarak koyuyor vites degisimine yaptigi olumlu etkide ortada bi sikinti durumunda motulun bosaltilip yamalube konulup motorun garantiye gonderilmesi secenegi icler acisi bi durum olsada sanki mantikli gibi

Motul un bayisi falan degilim yanlis anlasilmiyim sadece yamahaya kizginim
    :D yamahaninda cok umrundayim )

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:04 ----------

Murat abi tam konuya hakim olmamakla beraber boyattiktan sonra ruhsatla ilgili bisiler yapman gerekebilir bunu zaten biliyorda olabilirsin tabi bide satarken seni takip etmeyen biri ne dusunur pek kestiremiyorum ama ben o motoru kesin alirim satma durumun olursa da haber verirsen sevinirim
    R25 ve titrememi dostum titresim konusuna takılma bu kadar motorda titreme felan yok.etrafında honda cbr 250 si olan biri varsa bin sür onu titremeyi gör sonra R25 e binince anlarsn honda da titreme var ama öle yoracak cinsten degil tabi tek silindir oldugu için diyorum ben . yine tekrarlıyorum kendi motorum adına konusaym herhangi bi titreme yok

Baska bisiyr dikkat cekmek istemistim hocam biraz yanlis anlasildim heralde r25 de titreme var gibi degildi benm dedigim r25 makul bi titremesi var evet ama bazi arkadaslarla normalde ilk zamanlara gore genel anlamada titresim dahada azalmasi gereken bi durumken bazi arkadaslar arttigini soylemis acaba bu yagin katki maddesi ile alakali bi durummudur diye dusundum belki artmadi belki arttigi haldeki durumu bile makul bi titreme ancak azalmasi gereken titreme artti takildigim nokta bu yamalubedenmidir acaba diye dusundum motul kullanipta boyle hisseden var mi diye merak ettim
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Su conta yakan arkadas ayrintiya gorebilitmi or nasil rodaj yapti nasil vites yukselti ve dusurdu?iste ilk calismada isindirma yapmadi mi?yuksek devirli mi kullandi serviste neler yasandi detay lutfen?

Motosikleti
    Yamaha R25
    En basitinden Çinli bir motor alıp 3 ay/5000 km canını okusan yine conta yakmaz. Yamahanin bu kadar kisa surede yakması normal değil, Yamaha Türkiye ile irtibata geçin. Ücretsiz tamir isteyin, kabul etmezlerse kullanici hatasi olduguna dair teknik rapor isteyin. (Veremeyeceklerdir) Bakım kayitlarinizda tam olsun, ilerleyen safhalarda lazım olacak. Tamir süresi 30 iş günüdür garantili olsada olmasa da firma 10 yıl destek vermek zorundadır. Veremez ise yeni ürün veya parasını isteme hakkınızı doğar.

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Garanti birşey kapsamiyorsa boşuna servise gidip bakim yaptırmaya gerek yok bence. Neden para kaptırayim o zaman. Kendim bakim yapabiliyorum zaten. Sırf garanti bokuna gidiyorum servise. Garanti bir işe yaramayacaksa gitmeye gerek yok. Zaten kasko var birşey olsa kasko karşılar.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Abs'nin ne zaman geleceği ile ilgili duyum alan var mıdır?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)