Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Bu zincir sesiyle ilgili bi arkadaşımız daha yazmıştı. Ama sonra ne oldu bitti bilmiyoruz. Sanırım böyle bir sıkıntı 2. Kez dinlendiriliyor. Zincir yağı varsa bence bir servise gitmekte fayda var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı FrekansR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar resmi attigim yerden cok basit bir zincir sesi geliyor 40 50 km hizla giderken rahatsiz eden bir ses hizlaninca motor sesinden duyulmuyor normal mi ? Ayni sikintiyi yasayan arkadaslarim varmi

http://i.hizliresim.com/0qmNgR.jpg
    Zincir sesi geliyor hocam bu motor için genel bir durum özellikle arabaların arasından geçerken veya sol tarafı duvarla çevrili bir bölünmüş yolda seyrederken bariz farkediliyor alışmak lazım
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

Motosikleti
    Yamaha R25
    Evet zincir sesi genel bir durumsa sknti yok aynen kapali alanlarda daha cok duyuyorum tesekkurler ilk motorum ama sanki yillatdir benim hic yabancilik cekmedim anlatilan kadar varmiymis ..Var ;)

Mitoqondri ve SuleymanE bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25 Race Blue
    Değerli dostlar size bir şey sormak istiyorum. Bugun 1000 Bakımı yaptırdım. Kardeşler Yamaha'da bidaha ki bakımı sordum bi eleman 3000 km de bir dedi diğeri 5.000 km de bir dedi kendi içlerinde bile çelişki mevcut bilgi sahibi olan bir arkadaşım bilgi verirse çok sevinirim. Ona göre bende Yamaha servisine uğrayayım. Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Şükür kavuşturana yahu. Uzun ve metânetli bir bekleyişin ardından bende teslim aldım R25'imi. Tüm kullanıcılara kazasız belasız sürüşler, almayı düşünen heves eden herkese de Allah nasip etsin dileklerimi sunar hepinizi selamlarım ;)
    Safety First bunu beğendi.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    2. Bakım 5000 de, 3. Bakım 10000 de. Kitapçıkta böyle.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı FrekansR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar resmi attigim yerden cok basit bir zincir sesi geliyor 40 50 km hizla giderken rahatsiz eden bir ses hizlaninca motor sesinden duyulmuyor normal mi ? Ayni sikintiyi yasayan arkadaslarim varmi

http://i.hizliresim.com/0qmNgR.jpg
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zincir sesiyle ilgili bi arkadaşımız daha yazmıştı. Ama sonra ne oldu bitti bilmiyoruz. Sanırım böyle bir sıkıntı 2. Kez dinlendiriliyor. Zincir yağı varsa bence bir servise gitmekte fayda var.
    Biliyordum yahu, demek benden başka duyan da olmuş. r25'li Yousuffer ile Riva'ya giderken arkada olduğum zamanlar sesi duyuyordum. Hatta ilk durduğumuzda zinciri yağlamadın mı sen diye sormuştum. Facebook grubunda bir arkadaş da bahsetmiş. Zincir bol olur da dişliye oturmaya çalışır gibi bir ses vardı. Sürekli değil ama arada böyle bir ses yapıyor demek ki. Bakalım başka duyan olacak mı.

Motosikleti
    YAMAHA R25
    O zincir sesi gelen kisi bendim, servise gittigimde hic bir sikinti yok dediler, bende onumden gecen her motoru dinledim nerdeyse her motordan geliyor ayni ses, sonuc olarak metal bir parca metal bir parcaya baski uygulayarak hareket ettiriyor gayet normal ses cikmasi kafaya takmaniza gerek yok, tekeriniz duz bassin

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun yeni motorunuz çok beklediniz gerçekten Benim o km'lerdeki ortalamam 3.8 filandı gelirken nasıl geldiniz acaba hız olarak vs neye dikkat ettiniz?
    Teşekkürler.. Düşük devir, yüksek vites, makul hız. Uzun yolda çok etkili bir yöntem oluyor.

Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R
    Merhaba arkadaşlar istanbulda ikamet ediyorum .. Buluşma , çay v.s olursa katılmak isterim .... ayrıca egzoz takanlar var mı ? birde farları otomobil farları gibi yapmak istiyorum her ikisi yansın , uzun far açtığımda her ikisinde açılsın anlatabilmişimdir umarım konuyla ilgili fikirlere açığım . Kuyruk iptali yaptım ben çok beğendim resimleri ilk fırsatta paylaşırım sevgilerimle ... Hayırlı Cumalar ....

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Tulpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar istanbulda ikamet ediyorum .. Buluşma , çay v.s olursa katılmak isterim .... ayrıca egzoz takanlar var mı ? birde farları otomobil farları gibi yapmak istiyorum her ikisi yansın , uzun far açtığımda her ikisinde açılsın anlatabilmişimdir umarım konuyla ilgili fikirlere açığım . Kuyruk iptali yaptım ben çok beğendim resimleri ilk fırsatta paylaşırım sevgilerimle ... Hayırlı Cumalar ....
    Uzunları yakınca zaten 2 farda yanıyor ne istediiğinizi anlamadım? Bu arada bende ön frenden cızz cızz diye bir ses geliyor c.tesi bi kardeşler yamaha ya sorucam bu durumu

Motosikleti
    CBR650R
    arabalardaki sistemin aynısı olarak düşün ... balata spreyi ile temizle bence araya taş çakıl sıkışmış olabilir

Motosikleti
    XJ6N
    Siz kısa yakıncada 2 lamba yansın istiyorsunuz sanırım. Yapılır heralde zor değildir. Yarın bakıcam fren balatasına

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaslar koruma takozu olarak hangi urun daha saglikli motolizin satisa sundugu urunu kullanana varmi daha cok hosuma gitti ama kisa sanirim diger urun bi dusme esnasinda daha iyimi korur sizce ne onerirsiniz..

Motosikleti
    XJ6N
    Motolizdeki ürün sanırım yamahanın ürettiği, aydın kardeşlerin üretimi farklı yamaha markasına uygun ama özel yapım. Ben motolizden alıcam yarın onu takıcam.

Motosikleti
    CBR650R
    ben motolizden aldım görsel olarak sanki r25 orjinal parçası gibi duruyor çok şık ve daha güzel ama seninde dediğin gibi kısa buluyorum. Tabi şunuda bilmek gerekir uzun olması avantajmıdır

Motosikleti
    Yamaha R25
    Mantiken dusus esnasinda ki allah kimseye gostermesin uzin olan grenajin yere degmemsimi saglayarak islevini goricek ama motolizin sunmus oldugu urunbencede cok basarili sekil olarak ama sanirim motor yan duserse zemine grenajdan sonra drgicekmis gibi degilmi ?

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    uzun olması bence avantaj değil, sert düşüşlerde takla bile attırabilir Allah muafaza..

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Bu arada yan grenajın fiyatını 220 küsür diye duydum.

İnşallah benimde olur.. Bende zevkle biner inerim.. Alırsam ilk motorum olacak toplam sizce maliyet ne kadar olur yani ruhsat+plaka+mont kask grenaj kaldırma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)