Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF R25
    Bu ay sonu yapılacak sevkiyat varmış sanırım. Herkes aynı şeyi söylüyor. Umarım yamaha bu sefer düzgün iş yapar da mavi gönderir. 1. sırada bekliyorum kusacam artık motorsuzluktan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende yakın zamanda almayı düşünüyorum. Ehliyeti haziranın ilk haftası gibi alırım fakat o zamanda motor bulamamaktan korkuyorum. Balıkesir civarında nisanın sonunda gelicek yer var mı? Ayrıca motor 1.5 ay beklese sorun olur mu?

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aküsünü sök, deposunu fulle, arka sehpa al motoru kaldır, ön tekerin altına da tahta koy veya ön sehpada al kaldır beklesin hiç birşey olmaz hocam..

Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aküsünü sök, deposunu fulle, arka sehpa al motoru kaldır, ön tekerin altına da tahta koy veya ön sehpada al kaldır beklesin hiç birşey olmaz hocam..
    tamamdır hocam. Peki kask-mont tarzı şeyler birde kullanırken ekstra almam gereken nelerdir?
    Mitoqondri bunu beğendi.

Kask ve ekipman soruyorsan araştır derim hocam.. Başta kask,eldiven,bot olmak üzere ekipmanlarını al.. Mont olarak deri kullanırsan koruması daha iyi olduğu söyleniyor.. Kask ve ekipmanda kaliteli ürünler alırsan daha uzun süre kullanma şansın olur.. Parasına bakma kalite ve koruyuculuğuna bak derim..
    OnlySounD bunu beğendi.

Kask ve ekipman soruyorsan araştır derim hocam.. Başta kask,eldiven,bot olmak üzere ekipmanlarını al.. Mont olarak deri kullanırsan koruması daha iyi olduğu söyleniyor.. Kask ve ekipmanda kaliteli ürünler alırsan daha uzun süre kullanma şansın olur.. Parasına bakma kalite ve koruyuculuğuna bak derim..
    hocam kask olarak ARAİ mont olarakta hudson deriden almayı düşünüyorum bot çok gerekli mi hocam peki? Üniv. öğrencisi olduğum için çok zor olucaktır.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Hocam AEA'nın haftalık son bölümünü izlersen soru cevaplarda birisi kaza yapıp ayağının kopmasından bahsetmiş ve bot kullanımının önemini vurgulamış.. Dilersen izle derim..

https://youtu.be/BZxArbENZDo

Hepsini izlemeyin isterseniz direk 45. dakikaya alın ve izleyin.. Sonra karar verirsiniz..

Bende motorumu ilk aldıgımda kask ve eldivenle kullanıyordum.. Allah'a şükür bir kazaya karışmadım.. Motorumu sattım ve yeni bir motor aldığımda ilk işim tam anlamıyla korumalıklarımı almak olucak.. Artık motor kullanmaya daha profesyonel bakıyorum..
    OnlySounD bunu beğendi.

Hocam AEA'nın haftalık son bölümünü izlersen soru cevaplarda birisi kaza yapıp ayağının kopmasından bahsetmiş ve bot kullanımının önemini vurgulamış.. Dilersen izle derim..

https://youtu.be/BZxArbENZDo

Hepsini izlemeyin isterseniz direk 45. dakikaya alın ve izleyin.. Sonra karar verirsiniz..

Bende motorumu ilk aldıgımda kask ve eldivenle kullanıyordum.. Allah'a şükür bir kazaya karışmadım.. Motorumu sattım ve yeni bir motor aldığımda ilk işim tam anlamıyla korumalıklarımı almak olucak.. Artık motor kullanmaya daha profesyonel bakıyorum..
    bot olarak ne önerirsiniz marka?
    Mitoqondri bunu beğendi.

Bende kullanmadığım için pek bir bilgim yok, şu iyidir, şu rahattır diyemem ancak araştırdığım kadarı ile SİDİ veya TCX marka botlara bakabilirsin hocam.. Kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olurlar diye düşünüyorum.. Bu arada ARAİ son derece kaliteli markadır.. Mont olarak korumalarının iyi olduğuna emin olun hocam..
    OnlySounD bunu beğendi.

Bende kullanmadığım için pek bir bilgim yok, şu iyidir, şu rahattır diyemem ancak araştırdığım kadarı ile SİDİ veya TCX marka botlara bakabilirsin hocam.. Kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olurlar diye düşünüyorum.. Bu arada ARAİ son derece kaliteli markadır.. Mont olarak korumalarının iyi olduğuna emin olun hocam..
    mont olarak dediğim gibi hem şekil hemde kalite açısından hudson deri olabilir diye düşünüyorum..

Birde tam olarak ne zaman stokta olur r25?
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah saðolasýn yarýn bi baktýrayým bu deðerlere.

Evet sýfýr lastikler, ama resim koymam artýk bu saatten sonra, ne zaman lastiðin yada motorun resmini koysam ertesi gün baþýna iþ geliyor ciddi nazar var býrak böyle kalsýn
    burdakilerin değil de cevredeki insanların nazarlari olabilir. Ayrıca belediyeyi temizlik yapmiyor diye veya yere cam civi vs atan vatandaşları duyarsızlıklarından dolayı suçlayabilirsin.
    Nazar bilimsel olarak imrenme yolunda beyin dalgalarıyla bakılan nesneye etki edebilme şeklinde veya buna benzer bir tanımla ifade olunuyor. Müslümanın yapması gereken Hayırlı olsun inşallah, kazasız belasız inşallah vs iyi dileklerle kardesinin güzel bir şeye sahib olmasına sevinmek, istiyorsa hayırlı ise kendisine de nasib olmasını dilemektir.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Bilgim yok hocam.. Onu R25 almış veya alacak olan arkadaşlar bilir..
    OnlySounD bunu beğendi.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaþlar bugün Bursa Yamah a bayi Start motora uðradým. Uðramýþken de koruma takozu sordum. 195 TL fiyat verdiler.
    Takozlara baktým da fiyat biraz fazla geldi bana. Ayrýca orjinal yamaha takozlarý deðil.

Fakat kafama takýlan soru ise takozun baðlanacaðý yerde tek civata ile tuturulmasý. Endonezya sitelerinde þöyle aþaðýdaki resimdeki gibi saðlam gözüken takozlar var.3 ayrý noktadan baðlanýyor ve yük kazada hepsine eþit daðýlacak :

http://gambar.otomotifnet.com/Kanal%...a-YZF-R251.jpg

Bizdeki takoz ise tek noktadan civatalanýyor.(Allah muhafaza) bir düþme yaþanýrsa yük tek noktaya binecek ve o kýsma sanki zarar verebilir gibi geldi. Yani bizdeki takozlar içime pek sinmedi.

buda tek civatalý diye bahsettiðim bizim ülkede satýlan takoz:
    http://image5.sahibinden.com/photos/...4819644bcf.jpg

Sizlerin de fikrini alayým dedim, acaba endonezyadaki gibi 3 civatalý olan takoz ileride üretilir mi yoksa þuanda bizim piyasada satýlan tek civatalý takozlar sizce yeterli midir?
    Düşüşte üst silindire zarar verebilir. Zamanla silindir arası terleme kaçırma vs olabilir

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaslar branda tavsiyesi olan varmi? Baya kalin birsey lazim ama kediler malesef suankini parcalamislar biraz.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Merhaba beyler Isparta ilimizde R25 sahibi arkadaş var mı ? teşekkürler

Arkadaşlar yeni parti ne zaman gelicek?

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Tüm bayiler bu ay sonu diyor.

Döviz coştu, yeni sevkiyatların zamlı yapılması çok muhtemel.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 (ilk alın terim)
    Arkaşalar merhaba;
    bende aranıza yeni katılmak üzereyim kaporamı verdim bekliyorum siyah r25mi maddiyat durumu yüzünden nisan ayı ortasında gelen sevkiyattan sıramı savdım birdahaki makineler bir ay gelmez mayıs sonu gibi ancak gelir dedi bayii syreaom , döviz iki aydır yerinde durmuyo çıtayı hep yükseltti ama motorun fiyatında değişen bişey yok 14.500 hep istanbulda yıldız ticaret takozu 150den satıyo montaj yapıyolarmı bilemiyorum

Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm bayiler bu ay sonu diyor.
    kesin mi hocam peki?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)