Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı R_25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar arkadaşlar, o kadar güzel anlatıp video ve resimlerle de desteklediniz ki anlatılanları sayenizde yakın zamanda bir R25 sahibi olacağım. 10 günü aşkın bir süredir bekliyorum motorun gelmesini. Bursa START Motor'da sıra bekleyen başka arkadaş (kader ortağım) var mı acep ?
    Ben bekliyorum, ama inegöldeki şubede bekliyorum. yıldırımda oturuyorum ama inegöldeki yamaha daha sıcakkanlı geldi bana ) Allah'ım gelmedi bir türlü mavisi.. gerçi 1 haftadır bekliyorum ama geçmiyor motorsuz zaman... Bide videoları izleyince iyice özlemim kabarıyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sa arkadaşlar benim motor 1600 km oldu artık gitmiyor gibi geliyor alıştığım için mi bilmiyorum.motordan soğudum gibi aynı sorun olan var mı.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı Akoklusoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa arkadaşlar benim motor 1600 km oldu artık gitmiyor gibi geliyor alıştığım için mi bilmiyorum.motordan soğudum gibi aynı sorun olan var mı.
    arada oluyor bu alıştığın için oluyor zamanla daha fazla gitsin istiyorsun. bendede xj6 diversion f var ilk zamanlar uçak bu uçak diyordum alışınca lan bu gitmiyor diyorsun bir nevi vesvese gibi bir şey bu.
    mephamd bunu beğendi.

taz1291 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Arkadaşlar Yamaha Türkiye den umudu kesinde yurtdışından(Japonya dan) aksesuar getirmeye karar verdim. Artçı selesi iptali(Single Seat Cowl) ile grenaj koruyucu bar (Side Slider)aldım. Ürünler geçen hafta gelmesine rağmen havalardan anca bugün montaja gittim. Montaj konusunda çok hassas çalışan İzmir Yamaha bayii İz-moto çalışanlarına teşekkür ederim. Aşağıda ilgili resimleri sizle paylaşıyorum. Grenajlar sökülünce motorun çıplak fotoğraflarını da koyuyorum.

karamankolik, apisto ve Race_Blue bunu beğendiler.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Grenajları söküp, on far yerine mt-09 farı takip bir naked mi yapsam. Çıplak halini çok beğendim.

Motosikleti
    mt 09
    Alıntı taz1291 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Yamaha Türkiye den umudu kesinde yurtdışından(Japonya dan) aksesuar getirmeye karar verdim. Artçı selesi iptali(Single Seat Cowl) ile grenaj koruyucu bar (Side Slider)aldım. Ürünler geçen hafta gelmesine rağmen havalardan anca bugün montaja gittim. Montaj konusunda çok hassas çalışan İzmir Yamaha bayii İz-moto çalışanlarına teşekkür ederim. Aşağıda ilgili resimleri sizle paylaşıyorum. Grenajlar sökülünce motorun çıplak fotoğraflarını da koyuyorum.

https://imageshack.com/i/pbw6mINCj
    https://imageshack.com/i/exjciff6j
    https://imageshack.com/i/id5uE40mj
    https://imageshack.com/i/p1cEexxQj
    https://imageshack.com/i/exVBtNa7j
    https://imageshack.com/i/hl6AIX59j
    https://imageshack.com/i/eyLaU9RYj
    https://imageshack.com/i/ipoIF7tyj
    https://imageshack.com/i/f0NY5vCuj
    Hayırlı olsun arka kapak çok güzel durmuş. Hangi siteden aldınız? Link koyabilirmisiniz?

taz1291 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı alpy83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun arka kapak çok güzel durmuş. Hangi siteden aldınız? Link koyabilirmisiniz?
    Japonyada bir çok sitede var. Ben buradan aldım.
    http://japan.webike.net/

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Aşağıda yamaha japonya r25 aksesuar ile ilgili sitenin linkini veriyorum. Burada ürün kod numarasını alıp internette arama yaparsanız ürünleri bulabilirsiniz.
    mesela mono kapak kod nosu siyah için
    Q5KYSK084G02 dir.
    http://www.ysgear.co.jp/mc/custom/r25.asp
    apisto ve nexus7 bunu beğendiler.

Merhaba arkadaslar anladigim kadariyla artci oldugunda artci rahat edemiyor bu rahatsizligi ortadan nasil kaldirabiliriz cunki artci ile dolasacagim genelde

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Akoklusoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben 350 km deyim bende bile o his oluyor zaman zaman. bir de motor bazen hızlı ivmeleniyor, bazen daha yavaş tepki veriyor gibi hissediyorum. belki gerçekten öyledir belki değildir. bu konuda tecrübeli arkadaşlar fikir verirse sevinirim. bir de ben bugün ilk defa düz yolda 145'e çıktım ama sonra bıçak gibi kesildi sanki ve 150'ye doğru çok yavaş hızlanırken yol kısaldığından yavaslamak zorunda kaldım. 145 e çok çok hızlı çıktım ama dediğim gibi ani bir tıkanma oldu. 180 falan diyorlar da, nasıl çıkıyor motor o hızlara ben kavrayamadım.

@taz1291 grenaj koruyucu bar'a ben yamaha'dan 500 tl fiyat almıştım. yurtdışından ne kadar kara geçtiniz acaba? uygunsa bende düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Bende iki bayi ile görüştüm, dediğin gibi İnegöl daha esnaf işi yapıyor tatlı dil ilgi alaka çok iyi, ama start motor hem evime hem iş yerime yakın birde Serkan abi tanıdık çıktı, olası en ufak bir sorunda gidip rahatlıkla yardım alabileceğim bir yer olarak gördüğümden tercihimi oradan yana yaptım. Ama hakikatten beklemek ömür törpülüyor. Bayramlıkları ile bayramın gelmesini bekleyen çocuklar gibi her türlü ekipmanı Sıfır aldım odamda duruyor gördükçe motor aklıma geliyor bayiyi her arayışımda; yine hüsraaaaan umarım ikimizde bir an önce kavuşuruz sonra bir Tanışma turu da atarız hem ;)
    TahirHasan bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı R_25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende iki bayi ile görüştüm, dediğin gibi İnegöl daha esnaf işi yapıyor tatlı dil ilgi alaka çok iyi, ama start motor hem evime hem iş yerime yakın birde Serkan abi tanıdık çıktı, olası en ufak bir sorunda gidip rahatlıkla yardım alabileceğim bir yer olarak gördüğümden tercihimi oradan yana yaptım. Ama hakikatten beklemek ömür törpülüyor. Bayramlıkları ile bayramın gelmesini bekleyen çocuklar gibi her türlü ekipmanı Sıfır aldım odamda duruyor gördükçe motor aklıma geliyor bayiyi her arayışımda; yine hüsraaaaan umarım ikimizde bir an önce kavuşuruz sonra bir Tanışma turu da atarız hem ;)
    çok sevinirim. mavi için belli bir tarih verdiler mi sana?

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben 350 km deyim bende bile o his oluyor zaman zaman. bir de motor bazen hızlı ivmeleniyor, bazen daha yavaş tepki veriyor gibi hissediyorum. belki gerçekten öyledir belki değildir. bu konuda tecrübeli arkadaşlar fikir verirse sevinirim. bir de ben bugün ilk defa düz yolda 145'e çıktım ama sonra bıçak gibi kesildi sanki ve 150'ye doğru çok yavaş hızlanırken yol kısaldığından yavaslamak zorunda kaldım. 145 e çok çok hızlı çıktım ama dediğim gibi ani bir tıkanma oldu. 180 falan diyorlar da, nasıl çıkıyor motor o hızlara ben kavrayamadım.

@taz1291 grenaj koruyucu bar'a ben yamaha'dan 500 tl fiyat almıştım. yurtdışından ne kadar kara geçtiniz acaba? uygunsa bende düşünüyorum.
    benim motor da 1600 ü devirmiş durumda. şu anda ivmelenmesi gayet güzel. rodajda sadece ben kullandım ve itinayla yaptım derler ya o şekil
    daha hız denemesi yapmadım ki burda şehir içinde 180 e ulaşacak yol yok. çok tehlikeli olur benim için ama iskenderuna doğru bi gezi daha yapınca deneyip burdan paylaşırım.
    hız kavramı barodi arkadaşın dediği gibi kolay alışılan birşey. önce kopuyo bu motor dersin sonra alışınca da gitmiyo demeye başlarsın. bu gayet normal. o yüzdendir ki herkes cc yükseltme derdine girer. ama 145 ten sonra hızlanmanın bitmesi bizim motor için geçerli birşey değil. ben 165 e kadar hızlandım ve gayet iyi ve kesintisiz hızlanıyor. sen vitesleri 12bin den önce atma bak nasıl hızlanıyor. deneyip sonucu tekrar yazabilir misin? bu arada motorun daha çok yeni 350 km de güçsüz olacaktır zaten. 500 600 den sonra biraz daha canlı olacağını göreceksin.
    herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...
    CraCheR bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı TahirHasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok sevinirim. mavi için belli bir tarih verdiler mi sana?
    Ne yazık ki hayır, bekliyoruz. Ama her arayışımda haftaya bir parti gelecek içinde kaç R25 olur mavi olur mu bilmiyoruz deniyor.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor da 1600 ü devirmiş durumda. şu anda ivmelenmesi gayet güzel. rodajda sadece ben kullandım ve itinayla yaptım derler ya o şekil
    daha hız denemesi yapmadım ki burda şehir içinde 180 e ulaşacak yol yok. çok tehlikeli olur benim için ama iskenderuna doğru bi gezi daha yapınca deneyip burdan paylaşırım.
    hız kavramı barodi arkadaşın dediği gibi kolay alışılan birşey. önce kopuyo bu motor dersin sonra alışınca da gitmiyo demeye başlarsın. bu gayet normal. o yüzdendir ki herkes cc yükseltme derdine girer. ama 145 ten sonra hızlanmanın bitmesi bizim motor için geçerli birşey değil. ben 165 e kadar hızlandım ve gayet iyi ve kesintisiz hızlanıyor. sen vitesleri 12bin den önce atma bak nasıl hızlanıyor. deneyip sonucu tekrar yazabilir misin? bu arada motorun daha çok yeni 350 km de güçsüz olacaktır zaten. 500 600 den sonra biraz daha canlı olacağını göreceksin.
    herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...
    Merhaba hocam,
    Herkes rodaj konusunda birşeyler söylüyor ama bide senden dinleyebilirmiyiz Nelere dikkat ettin, ara ara zorladınmı motoru vs. bizimle paylasabilirmisin ?

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    benim motor şuan 850 km oldu sayılı kez 9500 devire falan cıktıgım oldu motor ısındıktan sonra kitapçıktada 7000 devirin üstünde uzun süre kullanmaktan kaçının yazıyor sürekli 7000 de kullanırsak motorun üst devirlerdeki alışma süreci 1600 km den sonramı olacak valla bu rödaj tam bir şehir efsanesi tekrar söylüyorum
    -kaç para ulan bir rödaj

Arkadaşlar merhaba. Daha öncede belirtmeye çalışmıştım. Rödaj evresi bir aşınma/alışma evresidir. 1000 km ni risk dönemi olarak algılayın. 3.000 km lerden sonra motor verimli çalışma evresine girer. Bu aşamaya kadar motoru çok zorlayacak hamlelerden kaçınmak gerekir.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    nacizane görüşüm rodaj dikkat edilmesi gereken bir süreç. Rabi nin dediği gibi sürekli olarak verilen devir aralığının üzerinde kullanmak zarar verecektir. ancak anlık olarak devri yükseltip bırakmak (mesela sollamalarda) gayet doğaldır ki kitapçıkta da bu şekilde yazıyor.
    yalnız benim bir arkadaşımda nc750x var. şu anda viteslerin geçişleri çok sıkıntılı. 3000 km deyken almıştı aldığında da biraz sıkıntılı gibiydi serviste normal deyince kullanmaya devam etti ancak şu anda 8000 km de vitesler baya sorunlu ve servis balata da dahil debriyaj sisteminde komple sorun olduğunu söylüyor ve garanti dışı olduğunu söylüyorlar. çünkü yüksek ihtimalle rodaj hatası.
    rodajda aşırı sert kullanmak (mesela vites değiştirme) hep yüksek devir kullanmak motosikletin mekaniğinde kalıcı hasarlar oluşturabilir. Allah sağlıklı ömür versin. 2000 3000 km dediğiniz nedir ki! biraz sabırlı olalım nasıl olsa daha sonra motosikletiniz her şeyiyle emrinize amade olacak
    er2borg ve CraCheR bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Debriyaj sıkılıydı stop ettiginde olayda orda zaten motoru aka tekeri havaya kaldırdım denedm 196 yı görüyor geçiyor ama normalde yok burda ulusan motor var ordaki adama dordm yokuş aşagı gidersen geçer o hızı görürsün diyor o takırtı olayıda hala var ama herzaman olmuyor genelde 1 inci viteste kalkarken yavas yavas takırtı var özellikle bu takırtı 1 veya 2 inci viteste debriyajı sıkıp gidiyorsam yavas bir hızla veya debriyaj sıkılı 1.2 viteste durmussam geliyor zincirden geliyor bu ses ama neden

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motorun şasi de taş gibiymiş.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6. Viteste 11 bini geçmemesi ilginç. Yorum yapmak zor. Ama frenkediğinde arka tekerin kitlemesi normal. Durduğunda stop etmesi de normal. Çünkü debriyaja basmamışsın kitledinde durmuşsun stop etmesi doğal. Baktin kitledi hemen arka freni azalt.
    Zaten hızlıyken arka fren seni durduramaz. Biraz fazla bastınmıda arka hemen kitler. O yüzden hızlıyken durman gerektiğinde motoru dikle ve ön freni limon sıkar gibi artan basınçla sık emin ol kitlemez. Yapabiliyosan da arka frenle destekle ve durman gerektiği içinde debriyajı sık.

Debriyaj sıkılıydı stop ettiginde olayda orda zaten motoru aka tekeri havaya kaldırdım denedm 196 yı görüyor geçiyor ama normalde yok burda ulusan motor var ordaki adama dordm yokuş aşagı gidersen geçer o hızı görürsün diyor o takırtı olayıda hala var ama herzaman olmuyor genelde 1 inci viteste kalkarken yavas yavas takırtı var özellikle bu takırtı 1 veya 2 inci viteste debriyajı sıkıp gidiyorsam yavas bir hızla veya debriyaj sıkılı 1.2 viteste durmussam geliyor zincirden geliyor bu ses ama neden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)