Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün gece bi arkadaş vasıtasıyla henüz 65 km de bi R25 i test ettim, rodajda olduğu için 8-9 bin devirden yukarı çıkmadım. Makine alt devirlerde gerçekten ölü, cbr 250r den sonra biraz cılız geldi, depo küçük gibi geldi, ancak gayet kıvrak, çok rahat viraj alınıyor, üzerinde michelin lastikler vardı, onun da etkisi vardır muhtemelen.
    orjinal egzoz sesi pek tatmin edici değil, ancak üst devirlerde idare eder. çok çabuk devirleniyor fakat ivmelenmesi cbr a göre düşük. sanırım silindir farkından kaynaklanıyor.
    genel anlamıyla hoşuma gitti, ancak cbr250r dan sonra ona geçiş yapmam sanırım.
    ancak ilk motor olarak alınabilecek tarzda bi motosiklet diye düşünüyorum.
    güzel kıyaslamışsın ama biraz daha ayrıntılı karşılaştırma bekliyoruz.
    test ettiğin motor daha 100km yi bile geçmemiş. tork pek yok gerçekten o km lerdeyken. ama giderek açılıyor. bu tork ve ivmelenme işini bence 1600km den sonra bir daha denersen alacak kişilere daha iyi rehber olabilirsin. sonuçta cbr250 sahibi en iyi karşılaştırmayı yapabilir düşüncesindeyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MertE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR '15
    dün gece bi arkadaş vasıtasıyla henüz 65 km de bi R25 i test ettim, rodajda olduğu için 8-9 bin devirden yukarı çıkmadım. Makine alt devirlerde gerçekten ölü, cbr 250r den sonra biraz cılız geldi, depo küçük gibi geldi, ancak gayet kıvrak, çok rahat viraj alınıyor, üzerinde michelin lastikler vardı, onun da etkisi vardır muhtemelen.
    orjinal egzoz sesi pek tatmin edici değil, ancak üst devirlerde idare eder. çok çabuk devirleniyor fakat ivmelenmesi cbr a göre düşük. sanırım silindir farkından kaynaklanıyor.
    genel anlamıyla hoşuma gitti, ancak cbr250r dan sonra ona geçiş yapmam sanırım.
    ancak ilk motor olarak alınabilecek tarzda bi motosiklet diye düşünüyorum.
    Orjinal egzoz sesi neye göre tatmin edici değil ? 600rr'a göre mi ? Yoksa r6'ya göre mi ? Ducati 899'dan da bahsediyor olabilirsiniz belkide ? Yapmayın Allah aşkına neye göre sesi size tatmin edici gelmedi ? Cılız demişsiniz, 2014 siyah cbr250r ve mavi r25'i yan yana getirip yaklaşık 2 saat boyunca detaylı bir şekilde inceleme fırsatı buldum, r25'in daha kalıplığı durduğunu benim gibi detaylı bir inceleme yaparsanız sizde anlarsınız. Benim bu yazıyı oturupta yazmamın tek sebebi bu motoru alıcak veya almayı düşünen arkadaşların yanlış bilgilendirilmelerine mani olmaktır, iyi forumlar.
    rabi ve CraCheR bunu beğendiler.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    @Lnyx sanırım yanlış motorla kiyaslamissiniz. R25 olduğuna eminmisiniz?
    rabi, MertE ve CraCheR bunu beğendiler.

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav bu motorun sesi ne kadan da güzel Güzel bir egzozla Ducati olur bu kanımca.
    bence egzoza gerek yok ama sen bilirsin ben daha 7000 küsür devirden sonraki sesini duyamadım bile :( bugunde cıkaramadım motoru hertarafı çamur yıkayamadımda umarım bi sorun olmaz yalnız on camda sebebini bilmediğim çizikler oldu acilen şeffaf siyahla kaplatcam camı hem sararmasınıda engellemiş olurum herkesede öneririm brandada aldım 40 lira kargo bedava yakın zamanda brandalı fotosunuda atarım almak isteyenlere kolaylık olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Lnyx sanırım yanlış motorla kiyaslamissiniz. R25 olduğuna eminmisiniz?
    hahahha allah iyiliğini versin güner abi güldürdün :D

Motosikleti
    mt 09
    500 km yi görmüş birisi olarak daha 65km deki aletten ne gibi bi beklentiye girmek lazım tartışılır. Kesinlikle 7000 devir sonrası performansın gözle görülür düzeyde fazlalaştığına bende katılıyorum. Ama trafiktede bi aracı geçmeye çalışırken 5-6000 devir aralıklarında hiç zorlanmadım. Bu arada egzoz sesinin yeterli olduğunu ara sokaklardan geçerken ne geliyo diye arkasını dönüp bakan insanlardan anlayabilirsiniz. Ninja 250sl için her türlü hazırlığı yapmışken z moto nun elindeki tüm motorları anadoluya gönderip motor kalmayınca r25 sahibi oldum ve ilk göz ağrım yamaha ya döndüm. Üstüne gelen irc ler hariç beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı şu ana kadar. Herkese kazasız belasız sürüşler. Tekeriniz düz bassın...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    neden beni topa tuttuğunuzu anlamadım, ben gördüğüm şekilde size deneyimlerimi aktardım.
    bendeki 2013 model cbr250r var o yüzden 2014 ile kıyaslama yapamıyorum.
    cbr ın depo kısmı yanlara doğru daha geniş, r25 in ise daha uzun ince olduğu için motor bana cılız geldi, ki özellikle bana cılız gibi göründü diye yazdım.
    illa ki böyledir demiyorum.
    zaten motosikleti almaya hevesli arkadaşlar benim yorumuma %100 güvenmesinler, gidip kendileri görüp denesinler, herkesin beklentileri farklı olabilir.
    egzoz sesi ise kendi motoruma kıyasla pek hoşuma gitmedi diyebilir.
    ha 2 silindir, bastın mı ötüyor makine ama sadece 9-10 bin devire kadar denedik fazla zorlamadık ve alt devirlerde dizel motor gibi gır gır gır çalışıyo, pek hoşuma gitmedi açıkçası.
    bu yazdıklarım tamamen kendi görüşümdür, kimse için bir bağlayıcılığı yoktur.
    1000 km yi devirdikten sonra yeniden test eder size deneyimlerimi yazarım.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    neden beni topa tuttuğunuzu anlamadım, ben gördüğüm şekilde size deneyimlerimi aktardım.
    cbr ın depo kısmı yanlara doğru daha geniş, r25 in ise daha uzun ince olduğu için motor bana cılız geldi, ki özellikle bana cılız gibi göründü diye yazdım.
    zaten motosikleti almaya hevesli arkadaşlar benim yorumuma %100 güvenmesinler, gidip kendileri görüp denesinler, herkesin beklentileri farklı olabilir.
    ha 2 silindir, bastın mı ötüyor makine ama sadece 9-10 bin devire kadar denedik fazla zorlamadık ve alt devirlerde dizel motor gibi gır gır gır çalışıyo, pek hoşuma gitmedi açıkçası.
    dyavol-77 bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    depo kısmına katılıyorum ama ses daha once hıcbır 250 likte duymadıgınız bi ses bunda duyan ve kullanan herkes hemfikirdir diye düşünüyorum düşük devirlerde evet fazla sesi yok ama her halukarda cbr 250 den düşük ve yüksek devirde sesi kat be kat daha doyurucu ve güzel bunlarda benim görüşlerim
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Bu gerçekten cuk diye oturdu. Mındar deyip geçelim. ..

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    R25 14500, cbr 14000 hangisini alırsın diye bi sormak lazım bu ikisi arasında kalanlara :D
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı rabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo kısmına katılıyorum ama ses daha once hıcbır 250 likte duymadıgınız bi ses bunda duyan ve kullanan herkes hemfikirdir diye düşünüyorum düşük devirlerde evet fazla sesi yok ama her halukarda cbr 250 den düşük ve yüksek devirde sesi kat be kat daha doyurucu ve güzel bunlarda benim görüşlerim
    rodajda olduğu için motoru fazla zorlamadım, o yüzden yüksek devirde sesini duyamadık fazla.
    ben beğenmedim ama bir başkası beğenebilir tamamen kişisel bi olay.
    dediğiniz gibi belki de daha önce duymadığım bir ses olduğu için beni rahatsız etmiş olabilir.
    eğer cbr yi almamış olsam R25 i alır ucuzundan bi tiger egzoz takabilirdim, cbr 250r den sonra r25 e geçmek pek akıl karı gelmiyor bana.
    tamamen şahsi fikrimdir.
    motoru asla kötülemiyorum, sadece kendi görüşlerimi beyan ettim,
    bence gayet alınası bi motor ama her özelliği bana hitap edecek diye bi kural yok

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    rodajda olduğu için motoru fazla zorlamadım, o yüzden yüksek devirde sesini duyamadık fazla.
    ben beğenmedim ama bir başkası beğenebilir tamamen kişisel bi olay.
    dediğiniz gibi belki de daha önce duymadığım bir ses olduğu için beni rahatsız etmiş olabilir.
    eğer cbr yi almamış olsam R25 i alır ucuzundan bi tiger egzoz takabilirdim, cbr 250r den sonra r25 e geçmek pek akıl karı gelmiyor bana.
    tamamen şahsi fikrimdir.
    motoru asla kötülemiyorum, sadece kendi görüşlerimi beyan ettim,
    bence gayet alınası bi motor ama her özelliği bana hitap edecek diye bi kural yok
    zaten herhangi bir 250cclik motordan yine bir 250cc lik motora geçmek istisnai durumlar dışında mantıklı gözükmüyor.

bir de bir motorun düşük devirlerde hayvan gibi böğürmesi neden istenir ben anlamıyorum. yüksek ses isteyen zaten verir gazı yükseltir devri. ama tın tın giderken de bana göre ne kadar sessiz o kadar iyi.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Başımıza ne geldiyse bu CBR250 karşılaştırmasından geldi
    Hondanın fiyat politikası yüzünden biz bu ürünü o kadar pahalıya aldık. Şöyle ki; Yamaha rakibi olan CBR 250 ye göre fiyat belirledi, bunu bizzat yetkili bir ağızdan duydum. Bakınız Honda CBR 250 ilk satışa sunulduğunda 8800 liralık bir fiyatla (2011 sonu) satışa sunuldu. Geçen sürede enflasyon döviz vs aklınıza ne gelirse toplamda %30 bile artmadı. Aslında olması gereken fiyat 11500 liradır. Ama Honda Kaça satıyor 13500-14000 liraya. Yamaha Ne yaptı vayy arkadaş bu 13500-14000 liraya satıyorsa bende 14500 liraya satarım dedi. Evet satıyor da, İsterseniz gerçek fiyatlarına bakalım Yamaha Avrupada R3 modelini (R25 aynısının 320 cc olanı) 4800 Euroya Amerikada ise 5000 dolara satıyor. Söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil.
    abeciMotoru ve CraCheR bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Merhaba arkadaşlar.
    42 sayfayı da tek tek okudum, Motorumu alalı 1 hafta oldu çok uzun zamandır kararsızlık içerisinde olup, onu mu alsam bunu mu alsam deyip kararsızlık içerisinde olanlardandım. Sonunda siyah R25 ile aranızdayım. Motoru çin malına benzeten arkadaşlara ve hala yeni yorum arayan arkadaşlar için yazıyorum.
    Uzun yıllardır motor kullanan, 600rr sahibi olmuş ve sonrasında piaggio gibi güzel bir motoru olan arkadaşım R25 hakkında öyle beğenmedim böyle kötüymüş diyordu. Sen canlı gördünmü dedim, hayır dedi. Hemen otoparka indirip canlısını gösterdim ve çalıştırdım. Şöyle bir etrafında dolandı baktı, İyiymiş görüntüsü, sesi dedi. Bin turla otoparkın içinde dedim. Otoparktaki 1.turunda karşıdan gelirken gördüğümde yüzündeki salak,şaşırmış sırıtmasını sizlere göstermek isterdim resmen ağzını suyu aktı 1 turdaha attı tabi 6k devre kadar anca çıkmıştır bu arada. Parketti ve gerçekten iyi beklemiyordum bu kadar dedi. Ayrıca yeni alacaklar için, biraz devir attırırsanız performans sunuyor, yavaş sakin kullanırsanız da kedi gibi mırıldıyor. Yolda giderken çektiğiniz bakışlar, arabaların camlarını açıpta size 1000 lik makinamı diye bakmaları da zaten sizi ayrıca mutlu ediyor. Sonuç olarak okadar para verip aldım pişman mıyım? Yine olsa yine yaparım
    Saygılar...
    snapontools, JayJay_001 ve CraCheR bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    önceki yorumlarda kararsız olanlara bi görürseniz kullanırsanız kesin alırsınız diye yazmıştım halende sözümün arkasındayım bu motor 12000 lira parası olana kawasaki ninja 250sl almaktan vazgeçtirir bide üstünü bi şekilde tamamlayıp r25 sahibi olmayı ikna ettirir :D

Seyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z300 ABS
    Merhabalar, yeni başladım ve bu motoru almayı düşündüm ama amacım birkaç günlük geziler de yapmak, küçük de olsa çanta taşınmalı, bu durumda r25 bagaj sorunu olmayacamı, bayi çanta taşınmıyor dedi, bilgisi veya önerisi olan var mı?

Teşekkürler

Bence Yamaha 250 cc sınıfında çıtayı önemli seviyede yükseltmiştir. Yamahanın motosikleti önemseyen ve kalite algısı yüksek bakış açısını açıkçası ben Honda ya nazaran her zaman yukarda tutarım. Eğer birgün Suzuki bu sınıfta 250 cc GSXR 250 yaparsa eminim oda gayet başarılı ve kaliteli bir ürün ortaya çıkarır. Honda 250 cc dahil olmak üzere 2008 krizinden sonra çıtayı baya bi düşürdü. CBR 250 bana göre fiyat performans açısından o paraları haketmez. Türkiye koşullarında 14.500 az para değil bu segment için ama sadece 12.000 devir çevirebilme yeteneğine sahip iki silindirli 36 HP yi çıkarabilen ve aynı zamanda düşük devirlerde de yakıtı gayet makul olabilen bir motosikleti Yamaha yapmış. Yamaha bu işe daha çok emek vermiş..

Son zamanlardaki en iyi makinalardan biri olduğunu düşünüyorum. Yamahayı ürettiği her model için tebrik ediyorum. mt07, mt09, Tenere, Fz8 , R6, R1 , Xmax vs hepsi klasmanında çok iyi motosikletler. Honda ile kıyaslarsak Yamahanın son 5 yılda çok daha başarılı olduğu kanaatindeyim.

Bunun üzerine Suzuki den gxsr 250 harika bir çıkış olurdu ancak.MEvcut Suzuki distributoruyle o motor 16-17 bin aralıgından daha ucuz maalesef olmaz.

Bu sebepten Yamaha bence uzunca bir süre lider olacağı kendi sınıfında en iyi motosikletlerden birini üretmiştir.
    abeciMotoru, JayJay_001 ve scavuslu bunu beğendiler.

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki yorumlarda kararsız olanlara bi görürseniz kullanırsanız kesin alırsınız diye yazmıştım halende sözümün arkasındayım bu motor 12000 lira parası olana kawasaki ninja 250sl almaktan vazgeçtirir bide üstünü bi şekilde tamamlayıp r25 sahibi olmayı ikna ettirir :D
    Örnek Benn
    rabi bunu beğendi.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Yaw arkadaşlar kişisel ve objektif her eleştiri yapılmalı bence. Almayı düşünenler en çok bu yirumları bekliyor. Arkadaş cbr250 düşük devirlerde daha iyi gidiyor demiş. Bence haklı. Çünkü bizim motor rodajı bitirince bile cbr kadar alt devirlerde torku olmayacaktır. Nihayetinde 250 lik tek silindir düşük devirlerde tabiidir ki daha çok güç verir.
    rabi, LynXMaSTeR ve scavuslu bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw arkadaşlar kişisel ve objektif her eleştiri yapılmalı bence. Almayı düşünenler en çok bu yirumları bekliyor. Arkadaş cbr250 düşük devirlerde daha iyi gidiyor demiş. Bence haklı. Çünkü bizim motor rodajı bitirince bile cbr kadar alt devirlerde torku olmayacaktır. Nihayetinde 250 lik tek silindir düşük devirlerde tabiidir ki daha çok güç verir.
    http://inciswf.com/haklisin.swf

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)