Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Kullanan arkadaşlarım aynalardan memnun musunuz? Ben yoldan çok kollarımı görüyorum yoksa bende mi bir problem var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanan arkadaşlarım aynalardan memnun musunuz? Ben yoldan çok kollarımı görüyorum yoksa bende mi bir problem var
    Aynaların görüş acısını bende sevemedim. Dirsekleri tam racing gibi kapalı tutmak gerekiyor.
    YZFR25 bunu beğendi.

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben koltuk altından bakıyorum aynalara

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu bi daha göz önüne getireyim izninizle, lansmanda ilk bakım 5000km' de demişlerdi (aea' nın yalancısıyım) 1000 bakımı var mı? Varsa malzemeler bayilerde tam mı? Tamsa ve yaptıran varsa ne kadar ödediler bi zahmet paylaşın arkadaşlar.
    5000 bakım ütopik olmuş yanlış duydun sanırım. Kitapçıkta da 1000 km yazıyor. Kaldı ki benim 1000 km olur olmaz service oil uyarısı ekranda çıkıyor.

Fakat motosiklet satıp bakım yapamadıkları için kalakalmış durumdayız. Hiçbir bayide motor yağı ve motor yağı filtresi henüz gelmemiş. Saçmalığın daniskası
    YZFR25 bunu beğendi.

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    benim ajj 33 yarın yollarda ozan çarşamba aksilik çıkmazsa sende müsaitsen beraberiz arkadaşımda xj 6 yı satıp sıfır mt 07 alıyor bu yaz cıvıl cıvıl geçecek

Motosikleti
    Yamaha R25
    merhaba arkadar

14 mart cumartesi gününden beri benimde kullandığım motosiklettir. öncelikle çok fazla tecrübem olmadığı için motorsiklet hakk. bilgi veremiyorum.

benim sizlere sormak istediklerim şöyle sıraladım.

1. motosiklet siyah olduğu için, fazla tozlanıyor ve sildiğim zaman çizilmeye neden oluyor. (şeffat bir kaplama yaptırayım mı?)
    2. trafik sigortası 385 TL aşağıya veren olmadı. yaşım dolayısıyla sanırım. önerisi olan var mı?
    3. kasko yaptıracağım 2.000 TL yakın fiyat biçdiler. öneriniz ne olur?
    4. koruma takozu nereden alabilirim?
    5. istanbul avrupa ya da anadolu yakası fark etmez. kız arkadaşımla ekipman almaak üzereyiz. güvenlik ve kullanım için tavsiye ve yorumlarınızı, aynı zamanda fiyat avantajı için satın alabilceğim yerler hakkında bilgi rica ediyorum.

şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.
    life is a gift just have fun.

Alıntı blyss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadar

14 mart cumartesi gününden beri benimde kullandığım motosiklettir. öncelikle çok fazla tecrübem olmadığı için motorsiklet hakk. bilgi veremiyorum.

benim sizlere sormak istediklerim şöyle sıraladım.

1. motosiklet siyah olduğu için, fazla tozlanıyor ve sildiğim zaman çizilmeye neden oluyor. (şeffat bir kaplama yaptırayım mı?)
    2. trafik sigortası 385 TL aşağıya veren olmadı. yaşım dolayısıyla sanırım. önerisi olan var mı?
    3. kasko yaptıracağım 2.000 TL yakın fiyat biçdiler. öneriniz ne olur?
    4. koruma takozu nereden alabilirim?
    5. istanbul avrupa ya da anadolu yakası fark etmez. kız arkadaşımla ekipman almaak üzereyiz. güvenlik ve kullanım için tavsiye ve yorumlarınızı, aynı zamanda fiyat avantajı için satın alabilceğim yerler hakkında bilgi rica ediyorum.

şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.
    Koruma takozunu aydın kardeşlerden aldım 150tl. Ben ekipmanları aliexpress sipariş verdim. kaskım montum var. motomax ve benzeri alışveriş sitelerinden daha uygun oldu.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Bayii ruhsat plaka sigorta her sey dahil anahtar teslim icin 400 tl istedi bana pek yuksek gelmedi sizce uygun mu ?

MertE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR '15
    Öncelikle herkese merhaba, aranıza Ankaradan katılmaktayım.Bugün itibariyle bende 2015 Yamaha R25 sahibi oldum, büyük bir aksilik çıkmaz ise yarına plaka ruhsat işlemleri biticek ve motoruma kavuşabilicem.Herkese saygılar,sevgiler.

mgokhan57, overspeed, JayJay_001 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Sigortayı 101tl ye yaptirdim ankaradayim, motoru babamin adina tescil ettirdim, 53 yasinda belkide ondan dolayi ucuz cikmistir bilmiyorum ama cok iyide guzelde oldu. (Mobilden yaziyorum imlamin kusuruna bakmayin)

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MertE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba, aranıza Ankaradan katılmaktayım.Bugün itibariyle bende 2015 Yamaha R25 sahibi oldum, büyük bir aksilik çıkmaz ise yarına plaka ruhsat işlemleri biticek ve motoruma kavuşabilicem.Herkese saygılar,sevgiler.

http://i.hizliresim.com/ZLa6AA.jpg

http://i.hizliresim.com/aoavBO.jpg
    Hayırlı olsun, kazasız belasız binin. Baydardan mı aldınız motoru, ben de bekliyorum daha nisanın ilk haftası teslim diyolar. Ta 31 ocak ta kapora verdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortayı 101tl ye yaptirdim ankaradayim, motoru babamin adina tescil ettirdim, 53 yasinda belkide ondan dolayi ucuz cikmistir bilmiyorum ama cok iyide guzelde oldu. (Mobilden yaziyorum imlamin kusuruna bakmayin)
    Çok iyi fiyat hangi sigortadan yaptırdınız? Benim de pcx in sigorta bitiyo fiyat araştırıyorum.

osurgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler aileme bahsettim motor isteğimden, şöyle bir konuşma geçti

motor senin köpeğin olsun, parası önemli değil; ama çok tehlikeli. yaşın gelince araba alalım.

ben de birikmiş paramı biraz daha arttırıp ekipman almaya düşünüyorum. orta seviye bi şeyler alıp eve gelcem. öyle ya da böyle sen almazsan ben alcam dicem.

sizce işe yarar mı, başka neler önerirsiniz.

konu dağılsın istemiyorum fakat bu şekilde bir sürü konu var yenisini açmak da istemiyorum. kusura bakmayın yanlışım varsa.
    585858 bunu beğendi.

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı saqopasha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayii ruhsat plaka sigorta her sey dahil anahtar teslim icin 400 tl istedi bana pek yuksek gelmedi sizce uygun mu ?
    gayet normal fiyat benim sigortacı kuzenim az once yaptırdım hersey dahıl 340 tl tuttu ama motoru r25 olarak gostermedım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Alıntı osurgan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motor senin köpeğin olsun, parası önemli değil; ama çok tehlikeli. yaşın gelince araba alalım.

ben de birikmiş paramı biraz daha arttırıp ekipman almaya düşünüyorum. orta seviye bi şeyler alıp eve gelcem. öyle ya da böyle sen almazsan ben alcam dicem.

konu dağılsın istemiyorum fakat bu şekilde bir sürü konu var yenisini açmak da istemiyorum. kusura bakmayın yanlışım varsa.
    arabadan nefret ediyorum de beni biraz anlayın ben sizi anlıyorum tehlikeli evet ama ben aklıbaşında kullacam de rica et anlayışlılarsa kırmazlar zaten seni

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2013 de bi akrabamın oğlu (17-18 yaşlarında) çin malı 125cc motor kullanıyordu, ama ne kullanmak. pimi çekilmiş el bombası gibi dolanıyordu ortalıkta.. ailesi maddi durumları pekte iyi olmamasına rağmen motorda başına bi iş gelecek diye Doğan aldılar çocuğa. Çocuk arabayıda aynı şekilde kullanıyordu. çok süremedi arabayla geçirdiği trafik kazasında ebediyete intikal etti..
    Motor elbette arabaya göre daha riskli ama bilinçli kullanmazsan arabada da başına bi iş gelir motorda da.. böyle şeylerden bahsedebilirsin belki.
    rabi, 28indensonra ve nexus7 bunu beğendiler.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    600 km deyim. Bu sefer 295 km de yedeğe düstü. Giderek tüketim azalıyor çekim artıyor.
    Kompresyon baya güçlü. Arka kızaklıyor aman vites küçültürken dikkat!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

Alıntı rabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ajj 33 yarın yollarda ozan çarşamba aksilik çıkmazsa sende müsaitsen beraberiz arkadaşımda xj 6 yı satıp sıfır mt 07 alıyor bu yaz cıvıl cıvıl geçecek
    Rabi hadi hayırlı olsun tekerin düz bassın. Araşırız
    rabi ve CraCheR bunu beğendiler.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı osurgan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çoğumuz aynı şeyi yaşadı: burada nacizane fikrim; bir kere ailen sana güvenmeli sen kendini onların yerine koy senin çocuğun olsa motor istese ilk cevabın ne olur hangi kriterlere bakarsın. Ben şöyle bir teklifte bulunmuştum aileme her binmem de izinliydim (babamda eski motorcuydu), sonra sıra kendime motor alınması fikrime gelince lisedeydim babamı ikna ettim annemide şöyle bir teklifte bulundum her binmede nereye gideceğimi motora binmeyi abartmayacağımı en kısa zamanda ehliyet alacağımı ve babamın motoru bırak hiç düzgün kullanmıyorsun dediğinde motorun anahtarını koşulsuz bırakacağımı söylemiştim. Sonra çok uslu şekilde bindim ne kendimi tehlikeye attım nede aileme verdiğim sözü yedim. o kadar ki güzel havalarda temizlerdim babam turla derdi turlamazdım ne günlerdi. Onlarda anladılar güvenlerini böylece kazanmış oldum ama yalan söylemedim dışarıda da düzgün bindim hız yapmadım korumalı bindim. Ailene bi şans vermelerini söyle karşılarına dürüst çık sana güvensinler güven kazanamazsan olmaz karşı çıkarlarsa kızma bağırma çağırma düzgün niyetle istediğini görürlerse ve sana güvenirlerse şansın artar. Unutma olumsuz bir cevapta sakın bağırıp çağırma iyi niyetle isteklerini dile getir küçük motorlarala başla. İnşallah isteğine kavuşursun.
    yama a ve JayJay_001 bunu beğendiler.
    ZEMHERİ!

Arkadaslar yol bilgisayarında 30 lt 40 lt yazıyor 15 lt yazıyor anlık yakıt tüketiminde sözde böyle bir şey oldu mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gece yol bilgisayarım sapitti. 36 saattir marsa basmamistim. Bu gece eve gelirken anlık tüketimi 17 25 lt aralığında, boşta iken 40 lt. Göstermeye başladı. Durunca ortalamaya baktım 25 küsür. Bu konuda bilgisi olan varmi acaba.
    Mustafa bey aynı durum başıma geldi caresini buldunuz mu düzeldi mi

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Anlık yakıt için bile acaip değerler bunlar. Anlık yakıtı hesaplama zaten yalan arkadaşlar pek takılmamak lazım ona diye düşünüyorum. Bence ortalama yakıta bakın hem doğru ölçüyor. Ama anlık için yine de bi servise danışın derim garip değerler...

MertE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR '15
    Alıntı overspeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız binin. Baydardan mı aldınız motoru, ben de bekliyorum daha nisanın ilk haftası teslim diyolar. Ta 31 ocak ta kapora verdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Çok iyi fiyat hangi sigortadan yaptırdınız? Benim de pcx in sigorta bitiyo fiyat araştırıyorum.

Evet Yamaha Baydardan aldım fakat biraz üstlerine düşüp, kovalamanız gerekiyor gibime geldi.
    overspeed bunu beğendi.

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    T
    Alıntı MertE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Yamaha Baydardan aldım fakat biraz üstlerine düşüp, kovalamanız gerekiyor gibime geldi.
    siz ne zaman kapora vermistiniz, ona gore pesine dusuym ben de.

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    beyler bu gün farkettim vites geçişlerinde gazı kestiğim anda egsozdan hafif hafif patlama geliyor, normalde sabah ilk çalıştırdığımda hafif hafif gazı açınca yapıyordu ama şimdi 1 den 6 vitese kadar patlama oluyor, vitesi 7000 ile 5000 devir arası kullanıyorum????

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)