Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZFR25
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende pek çıkamadım içinden 1000 km erken nası yanıyor enteresan.benim 4980 kmde yandı servise girerken.1 seneyi geçmiş olabilir ondan dolayı yanmış olma ihtimali var.dicektim ama bende 1 seneyi geçirdim biraz
    mantıklı fakat bu motor bu kadar damı kara düzen yahu. 15 km de sıfırlandı diye bunu nasıl 1000 km de değişen yağ olarak görüyor. ilginç.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende motoru 1 hafta önce 3650 de aldım. dün gece oil yazısının yanıp sönmeye başladığını gördüm. km ye baktım 4003 km idi.

Şimdi saçmalıkları açıklıyorum. Diyolar ki bu yazı yazılımsal olarak kmye bağlı yanıyor herhangi bir sensör yok. Motorun oil trip km si normalinden 15 km düşük. sanırım 15 km gidip sıfırlamışlar ve 1000 bakımında hiç sıfırlanmamış. km 4003 oil trip ise 3988 olması gerekiyor bu durumda bende oil yazısı yanıp sönmeye başladığında.

1) 1000 bakımında yağ değiştirilmiş. bu sayaç sıfırlanmamışsa bu oil yazısı neden yanıp sönmüyordu ben 350 km kullandıktan sonra yanıp sönmeye başladı.
    2) bunun 5000 de yanması gerekiyor diye düşünürken baktım yağ dğeişim ilk 1000 km sonra her oil yazısı yandığında diyor. o zaman bunun sabit bi kmsi yok motor yağın bşeyini ölçüyor. seviyesi normal. o zaman bu motor yağın yoğunluğunu mu beğenmedi eskidiğini mi anladı ?

oil trip km si ile oil yazısı aynı anda sıfırlanıyor. bu adamlar bunu sıfırlamadıysa bu yazı neden önceden yanıp sönmüyordu. Yamaha türkiye yi aradım servisede gittim. servis diyorki bakımı gelmiş. ya siz yamaha servisisiniz. Adamlar bana bi açıklma ayapamıyor bu yazı şuna göre yanıyor buna göre yanıyor. 5000 bin bakımı geldiği için 1000 km öncden yanıyor vs gibisinden bi açıklama yapamadılar. Sinirlendim ve bayiden ayrıldım öyle sürüyorum motoru
    Yağ uyarısı, sadece yağ tripmetresine bağlı olarak çalışıyor. Yağla ilgili olarak sadece yağ basınç sensörü var. Zuluman arkadaşın düşüncesine katılıyorum.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Bugün 2017 model siyah R25 alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Motoru yarın teslim alacağım. İnşallah kazasız belasız acemiliğimi atarım.
    cinsherif bunu beğendi.

Motosikleti
    Yzf R25
    MerhabaR25 aldım 2el aranıza katıldım WhatsApp grubunuz varmı katılmak isterim Kahramanmaraşlıyım 😊

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Hoşgeldiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Motor çalışırken marş düğmesinin devre dışı olması gerekmez mi yanlışlıkla elim dokundu marş bastı.
    YZFR25 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı cinsherif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Motor çalışırken marş düğmesinin devre dışı olması gerekmez mi yanlışlıkla elim dokundu marş bastı.
    Yok hocam her motorlarda tekrar çalışırken marş verebilirsin.tabi ciddi sıkıntı bilerek veya uzun süreli basarsan.elnin çarpmasıyla bir sıkıntı olmaz.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Teşekkür ederim.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Bir sorum olacak benim motor henüz 100 küsür km de. 7000 deviri geçmeden kullanıyorum ve motoru zorlamıyorum. Motoru 3. vitese attıktan sonra hızım da biraz düşük ise motordan değişik bir ses gelmeye başlıyor. 1 ve 2 de bahsettiğim ses yok. 4. viteste falan da sesi duyuyorum özellikle hızım düşük olduğu zaman. Sesi nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum ama zincir sesi gibi hışırtı şeklinde değil. Çok ince uğultu gibi bir ses.
    cinsherif bunu beğendi.

Motosikleti
    r25
    Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sorum olacak benim motor henüz 100 küsür km de. 7000 deviri geçmeden kullanıyorum ve motoru zorlamıyorum. Motoru 3. vitese attıktan sonra hızım da biraz düşük ise motordan değişik bir ses gelmeye başlıyor. 1 ve 2 de bahsettiğim ses yok. 4. viteste falan da sesi duyuyorum özellikle hızım düşük olduğu zaman. Sesi nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum ama zincir sesi gibi hışırtı şeklinde değil. Çok ince uğultu gibi bir ses.
    Dostum bende de var aynı ses. Rodajı bitmek üzere zincirden geliyor diye tahmin ediyorum az buz bilgimle. İlk bakımına az kaldı, bilgi alınca paylaşırım seninle. Onun dışında herkese selamlar. İki ayı geçti motorumu aldım, ehliyeti aldım ve aranıza katıldım. Her şeyi hallettim sayılır. Bir şeyi çözemedim r25 kullanan arkadaşım olmadığı ve motorda yeni olduğum için. Bu bebekler için en iyi telefon tutacağına ram mount demişsiniz bir de şu link verilmiş: http://www.motorcudanmotorcuya.com/telefon-ve-gps-tasiyicilar. Fiyat performans olarak ram mount mı önerirsiniz? Ram mountsa ihtiyacım olan şey internette ram mount yazan satış sitesinden direk alışveriş yaparak olayı çözebiliyor muyum?
    cinsherif ve YZFR25 bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    arkadaş bu yüzde 50 yedek parça geyiği nedir ? Bakıma gitcem yakında onda indirim yapıyorlar mı acaba nelerde indirim yapmışlar nereden görebiliriz ? Giden soran var mı ?
    cinsherif bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı ÖmerFaruk199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş bu yüzde 50 yedek parça geyiği nedir ? Bakıma gitcem yakında onda indirim yapıyorlar mı acaba nelerde indirim yapmışlar nereden görebiliriz ? Giden soran var mı ?
    En yakın servise telefonla sor hatta 2 3 servise sor.yedek parça zaten km geldiyse ona göre değişir zincir hava filtresi vs.tabi kaza yaptıysan parça arıyorsan çok daha uyguna gelir grenaj vs.ben 5000 bakımına ağustos başında r4 yağlı bakımına 220 tl verdim.normal yamalube serisi isteseydim 170 tl dediler.extra indirim yaptılar açıkcası bajaj dominar 5000 bakımında arkadaşım 210 tl verdi castrol yağlı olmasına rağmen.
    ÖmerFaruk199 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    En yakın servise telefonla sor hatta 2 3 servise sor.yedek parça zaten km geldiyse ona göre değişir zincir hava filtresi vs.tabi kaza yaptıysan parça arıyorsan çok daha uyguna gelir grenaj vs.ben 5000 bakımına ağustos başında r4 yağlı bakımına 220 tl verdim.normal yamalube serisi isteseydim 170 tl dediler.extra indirim yaptılar açıkcası bajaj dominar 5000 bakımında arkadaşım 210 tl verdi castrol yağlı olmasına rağmen.
    5 bin bakımında sadece yağ değişiyor diye söylediler doğru mu acaba ? Eğer değiştirmiyorlarsa yinede yağ filtresini ve hava filtresini değiştirtsem mi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    5 bin bakımında sadece yağ değişiyor diye söylediler doğru mu acaba ? Eğer değiştirmiyorlarsa yinede yağ filtresini ve hava filtresini değiştirtsem mi ?
    Yağ filtesi zaten değişicek havafiltresi senin kullamana bağlı benim çıkarttılar baktılar temizdi havayla temizlenip tekrar takıldı.görünce bende gerek görmedim 10 bnde değişir ama tabiki
    ÖmerFaruk199 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Yağ filtesi zaten değişicek havafiltresi senin kullamana bağlı benim çıkarttılar baktılar temizdi havayla temizlenip tekrar takıldı.görünce bende gerek görmedim 10 bnde değişir ama tabiki
    yağ filtresi değiştirmemişler arkadaşın sadece yağını değiştirmişler çok tuhaf ara bakım olduğu için gerek yok demişler ama bence yağ filtresi çok gerekli bir şey ? Bence hava filtresinin de değişmesi lazım ne gerek var riske atmaya ? Bin bakımında erken olduğu için değişmiyor ama bence on bine kadar çok yol alacak ve bunlar önemli şeyler. Tabi ben biraz acemiyim bilmiyorum ama ben kafam rahat uymak istiyorum...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    yağ filtresi değiştirmemişler arkadaşın sadece yağını değiştirmişler çok tuhaf ara bakım olduğu için gerek yok demişler ama bence yağ filtresi çok gerekli bir şey ?
    E yani her yağ değişiminde filtreside değişir.çoğu motorda böyle bu zaten.yada 2000 km sürmüştür ara bakım olsun demişse gerek duymamış olabilir.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Benim 18k da hala hav filitrem temiz hava ile temizledik. 20000de değişeceğim yağım ve hava filitrem hazır

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Barkın abi incelediğinde 2 yağ değişiminde 1 filtre değişiyor demişti

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Servis değiştirmek istedi her seferinde. Bennbide yamalubeden motula geçeceğim o yüzden değiştirmem şart

Motosikleti
    R25
    Alıntı cinsherif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis değiştirmek istedi her seferinde. Bennbide yamalubeden motula geçeceğim o yüzden değiştirmem şart
    Bu serviste tam sentetik mi kullanıyorlar yoksa yarı sentetik mi. Bana bin bakımında hiç bir şey söylemediler. Bazılarına yarı sentetik koyuyorlarmış. Açık yağ olduğu için bilemiyoruz nereden anlıyacağız ne yağı koyduklarını ?

Acaba servisten çıkar çıkmaz, başka bir ustada motul ile değiştirsem mi ?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bu serviste tam sentetik mi kullanıyorlar yoksa yarı sentetik mi. Bana bin bakımında hiç bir şey söylemediler. Bazılarına yarı sentetik koyuyorlarmış. Açık yağ olduğu için bilemiyoruz nereden anlıyacağız ne yağı koyduklarını ?

Acaba servisten çıkar çıkmaz, başka bir ustada motul ile değiştirsem mi ?
    Yağı israf etme bence en azından 2500 km kullan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)