Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Teşekkür ederim.Bide Türkiye de kırmızı rengi yok 2016 da gelir mi?Bilginiz var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    Bugun tam 260 km yol yaptim ve 3.8 yakit ortalamasını buldum mutluyum arkadaslar

Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar r25 siparişimi verdim bikaç güne geleceğini ümitediyorum. bi sorum olacak kask buldum sahibinden de 248 tl diyo şekli güzel nfc güvenlik sistemi var diyo sharp 5 diyo MT marka herşey güzel ama fiyatı bana biraz ucuz gibi geldi kalitesiz çıkmasından korkuyorum bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. ilan numarası : 220588709
    başka kask önerileriniz varsa çok yardımcı olur bana şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    Bende 2 gun önce aldim sharp 5 yildiz oldugunu ve nfc sistemini duyunca yapistim kaska buğulanmayan cam falan hosuma gitti deneyip aldim yamaha bayiden bana 260 tl ye geldi bugunde 260 km o kaskla yol yaptim gayet iyi guvende hissettiriyor tavsiye ederim yazlik ceket ve eldiven onerisinde bulunursaniz sevinirim

Alıntı aslan557 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2 gun önce aldim sharp 5 yildiz oldugunu ve nfc sistemini duyunca yapistim kaska buğulanmayan cam falan hosuma gitti deneyip aldim yamaha bayiden bana 260 tl ye geldi bugunde 260 km o kaskla yol yaptim gayet iyi guvende hissettiriyor tavsiye ederim yazlik ceket ve eldiven onerisinde bulunursaniz sevinirim
    Aslan hangi kaskı aldın?

Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    Mt aldim kardesim .

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    madem yamaha da fiyat bu, ama motor yok,
    madem honda da fiyat bu, tat yok,
    bende sizin piyasa derdinizle ugrasmaktan vazgecip ninja300 30yıl special almaya karar verdim, hemide abs li versiyonu motoru istiyorum deyip bayiye söylüyorsun en gec 1.5 hafta içerisinde makina elinde. Hemide 300lük hemide 40 beygir yamaha da beklenenden fazla motor satıldıgı için hiçbir bayii şu gün gelecek diyemiyor, tahminimce ocak 2016dan öncede gelmez onların fiyatları da 17bin bandında oynar

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    r25'in bakım aralıkları nedir?
    1, 4 bin, 7 bin şeklinde mi gidiyor?

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Geçen haftalarda açılan buji yanması erimesi konusundan sonra evham Yaptım ve iridyum buji taktırdım.

Bugün motoru alacaktım ama hem motoru hem arabayı aynı anda süremeyeceğim servise emanet ettim. Sağ olsunlar garaja bırakacaklar. Test sonrası motorun çalışması bile değişmiş.

Kullanan varsa yorum yapabilir mi bu bujilerin Performansı hakkında

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen haftalarda açılan buji yanması erimesi konusundan sonra evham Yaptım ve iridyum buji taktırdım.

Bugün motoru alacaktım ama hem motoru hem arabayı aynı anda süremeyeceğim servise emanet ettim. Sağ olsunlar garaja bırakacaklar. Test sonrası motorun çalışması bile değişmiş.

Kullanan varsa yorum yapabilir mi bu bujilerin Performansı hakkında
    İridyum buji psikolojik olarak bir performans verir ama tehlikelidir. Bende bir tamircinin önerisiyle 1000rr'a iridyum buji takmıştım, daha sonra servisin bilgi vermesiyle orjinal bujileri geri taktırdım.

Buji kablolarını, buji başlığını değiştirmediğiniz sürece iridyumlar performansta vermez.

Bir alıntı yapayım anlamayan arkadaşlar için;

"İridyum bujiler yüksek ateşleme sağladıkları için yanma odalarındaki benzin-hava karışımının daha yüksek güçle patlamasını sağlayıp performans artışına yardımcı olurlar. Ancak iridyum bujinin normal bujiye yani içinde bakır yada bakır özlü nikel - krom çubuk elektrot olan bujiye göre daha yüksek ateşleme yapabilmesi için yüksek amperli voltaja ihtiyacı vardır. Çünkü bujiler tek başlarına elektrik üretmezler onlara bu elektrik akımını motorlarımızda bulunan ateşleme bobinleri sağlar. İşte burada küçük bir sorun baş gösteriyor iridyum buji kullanımında bakıra göre daha yüksek bir özgül kütleye sahip olan iridyumun ( civaya yakın ) ateşlemeyi sağlıklı yapabilmesi için daha yüksek amperli voltaja ihtiyacı vardır. Yani eğer iridyum buji kullanacaksak ateşleme bobinlerimizide ona göre değiştirmemiz lazımdır. Aksi takdirde normal ateşleme bobini iridyum bujiye gerçek randımanla ateşleme yaptıramayacağından performans kaybına sebep olabilir."
    ibooo ve CraCheR bunu beğendiler.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    Arkadaşlar merhaba,
    Yaklaşık olarak 7.000km dir r25 kullanıyorum.Motor siyah renkte jantlarda siyah ancak jantlarda nokta nokta boya atması yaşıyorum ve bu gün geçtikce artıyor.Ön janttada olmaya başladı.İlk başlarda taş felan geliyordur diye düşündüm ama taş gelecek bir yolda gitmiyorum.En son fren hidroliğinden şüphelendim ondanda eksilme yok.Başına böyle bir şey gelen var mı?

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İridyum buji psikolojik olarak bir performans verir ama tehlikelidir. Bende bir tamircinin önerisiyle 1000rr'a iridyum buji takmıştım, daha sonra servisin bilgi vermesiyle orjinal bujileri geri taktırdım.

Buji kablolarını, buji başlığını değiştirmediğiniz sürece iridyumlar performansta vermez.

Bir alıntı yapayım anlamayan arkadaşlar için;

"İridyum bujiler yüksek ateşleme sağladıkları için yanma odalarındaki benzin-hava karışımının daha yüksek güçle patlamasını sağlayıp performans artışına yardımcı olurlar. Ancak iridyum bujinin normal bujiye yani içinde bakır yada bakır özlü nikel - krom çubuk elektrot olan bujiye göre daha yüksek ateşleme yapabilmesi için yüksek amperli voltaja ihtiyacı vardır. Çünkü bujiler tek başlarına elektrik üretmezler onlara bu elektrik akımını motorlarımızda bulunan ateşleme bobinleri sağlar. İşte burada küçük bir sorun baş gösteriyor iridyum buji kullanımında bakıra göre daha yüksek bir özgül kütleye sahip olan iridyumun ( civaya yakın ) ateşlemeyi sağlıklı yapabilmesi için daha yüksek amperli voltaja ihtiyacı vardır. Yani eğer iridyum buji kullanacaksak ateşleme bobinlerimizide ona göre değiştirmemiz lazımdır. Aksi takdirde normal ateşleme bobini iridyum bujiye gerçek randımanla ateşleme yaptıramayacağından performans kaybına sebep olabilir."
    Açıkcası testini ben yapmadım o Yüzden performansın durumu hakkında bilgim yok. Buradaki temel endişem stok bujilerin kalitesi.

Ateşleme bobini ve diğer unsurlara bakar gerekiyorsa onları da değiştirirm. Mesajınız çok yararlı oldu, teşekkür ederim

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    selamlar arkadaşlar ne zamandır girmiyorum foruma motorumu kpss ye hazırlancağım için üzülerek satıyorum.Almayı düşünen elini çabuk tutsun şuan sıfırı 15.250 oldu plakasız ve yılbaşıdan sonra vergi zammı yicek seneye yaz başı en az 15.500(plakasız) bu alet altımda olduğu sürece sınav falan kazanamam
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-uzulerek-satiyorum-225766704/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFil ter=false

Aranizda eylul ayi icin bayilerden bilgi alan var mi gelip gelmeyecegine dair?

3-4 gün önce Yamahanın genel merkezine mail atmistim ertesi gün mailime cwp geldi eylül ayı icerisinde bayilere dağıtım yapılacağını söylemsler ins. Doğrudur bende sabırsızlikla bekliyorm.

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Duzeltme: Yanlis mesaji alinti yapmisim, konu janttaki boya atmasiyla alakali

Benim motordada var ama on tekerde yok arka tekerde, boya kalitesinden kaynakli olsa gerek, tas gelmesinden oluyor diye tahmin ediyorum, 3-4 tane vardi mat siyah rutus yaptim uzerlerine.

Alıntı umut14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-4 gün önce Yamahanın genel merkezine mail atmistim ertesi gün mailime cwp geldi eylül ayı icerisinde bayilere dağıtım yapılacağını söylemsler ins. Doğrudur bende sabırsızlikla bekliyorm.
    teşekkürler hadi inşallah

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    Bende bir deneyeyim abes durmaz inşallah.

Motosikleti
    Honda MSX 125
    Bnde 30 Ağustos ta mail attım eylülde dağıtılacak dendi.fakat yetkili bayi ayda 2adet geliyor 30 kişi bekleyen var dedi nasıl alcam bnde bilmiyorum

Motosikleti
    Yamaha r25
    mugla-aydın-izmir civarında uygun fiyatta ve kazasız satılık r25 var mıdır ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)