Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam her şey dahil ne kadar patlıyor bu lastikler?
    719 lastik
    18 TL kargo
    40 TL takma sökme balans

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R-25
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 TL vermişti diye hatırlıyorum beraber gitmiştik taktırmaya.

Siz yine de lastik ısınmadan fazla gaz açmayın. Rosso 2 de olsa. İlk 10 km. lastik ısınana kadar olabildiğince motoru yatırmadan viraj alın.
    dostum yaklaşık bi 80km yol gittikten sonra şehir içinde viraj falan da değil dümdüz yol yavaş giden trafikte oluyor 10 la giderken. 3000kmdeyim şuan tabiki arkayı savurduğu olmuştu birkaç kere ama panik freni falandı çok takılmadım yani.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İrclerle 3. Viteste yan vermenin tadı ayrı ben 28bin kmdir irc kullanıyorum. Zevk alın arkadaşlar

Motosikleti
    Yok
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrclerle 3. Viteste yan vermenin tadı ayrı ben 28bin kmdir irc kullanıyorum. Zevk alın arkadaşlar
    Zevk işte buda bir zevk ne güzel birşey insanın bulunduğu durumdan zevk alması şikayet etmemesi

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onun işzevk kaçınılmazsa tad almaya bak işine dönmüş Belirli bir deneyim sonrası ısınan irc ile "idare" edebilirsiniz ama viraj ve ıslak performansında tereddüte düşeceğinize lastiğe güvenip dönersiniz. İmkan varsa alın, bende var bir şey olmadı ile olmaz bu işler.

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    arkadaşlar r25 icin arka camurluk soranlar olmuştu sıtede dolanırken bır abımızın sattıgı motorda bulundugunu gorudm iletişime geçip nerden aldıgını sorabılırsınız ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...26120663/detay

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O lastiklerle yanlamanın tadı başkadır tabii, ama tehlikeli bir durumda aynı tadı verebileceğini sanmıyorum, zira daha değişik tatlar verecektir

Yaklaşık 10 bin km İrc ve neredeyse bir o kadar da üzerinde naylon yazan berbat ötesi lastikle gezdim. Evet izmirin yağlı yollarında 3. vitese kadar yan gitmek çok zevkli fakat sert fren yapmam gereken veya ani manevra yapmam gereken bütün durumlarda büyük tehlike atlattım. Şu an rosso ile geziyorum; evet yanlamak çok daha zor fakat viraj ve fren performansı verdiğim her kuruşa değdiğini hissettiriyor. Herhangi bir yanlamanın şunu yaparken alınan kadar zevk verebileceğini sanmıyorum

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    İrc nin heyecanı ayrı. Ha şimdi düşeceğim ha şimdi yapmıştım derken yolculuk dolu dolu geçiyor. Ne o öyle rosso takıp güvenli gitmek :D

222366804 nolu sahibinden.com daki ilanda arka çamurluk var. Fiyatı 150tl yazıyor. Bilginize...

Toprak17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25 (MAVİ)
    Herkesin tekeriz düz bassın bi sorum olacaktı benim R25te far ayarı bozuk aldıgım günden beri ayarlarıyla oynamadım hiç far ayarı fabrikasyon ayarsız olabilirmi yolda sürekli uzun kısa yapıyorlar bende rahatsız oluyorum milleti rahatsız ettigim için farın ayarına baktırmak yaptırmak için nereye gitmek lazım servis bulunduğum yere 1 saat uzak bulunduğum yerdeki büyük cc motorlara bakan ustalara gotursem yada kendim yapabilirmiyim benim gibi bu durumla karşılaşan oldumu

Motosikleti
    Yamaha YZF R-25
    Alıntı Toprak17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin tekeriz düz bassın bi sorum olacaktı benim R25te far ayarı bozuk aldıgım günden beri ayarlarıyla oynamadım hiç far ayarı fabrikasyon ayarsız olabilirmi yolda sürekli uzun kısa yapıyorlar bende rahatsız oluyorum milleti rahatsız ettigim için farın ayarına baktırmak yaptırmak için nereye gitmek lazım servis bulunduğum yere 1 saat uzak bulunduğum yerdeki büyük cc motorlara bakan ustalara gotursem yada kendim yapabilirmiyim benim gibi bu durumla karşılaşan oldumu
    servisine gidip göstermek en mantıklısı dostum garantisi var sonuçta hallederler bir şekilde

Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    yok kardeş ya motor elektrıkcısıne gotureceksın adam ayarlayacak ıkı dakka 1 veya 2 lıra ya alır ya almaz sen sımdı ampulun patladıgında servistemi degiştireceksin ki garantisiz var diye anlamış degilim ?

fırtına_87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok Yakında Dönüşüm Muhteşem Olacak 😉
    Merhaba arkadaşlar çok uzun bir süredir foruma girmiyordum daha doğrusu motosikleti bıraktığımdan bu yana lâkin bilenler biliyor işte motosiklet tutkusu ne sigara alışkanlığına nede kumara benziyor nitekim motosiklete olan duygularım yeniden alevlendi birde yamaha nın R25 ini görünce tetiklenmiş oldu sayfanın hemen hemen yarısını okudum lâkin şunu göremedim bu motosiklete hiç arka lastik 160/60 öne ise 120/60 lastik takan varmı varsa izlenimleriniz nelerdir teşekkür ederim ..

Siyah r25 arayan varsa düzce dadaş motor yamahada 1 adet var. Bilginize...ayrıca motorumun gaz kesme problemi vardı. Sebebini bulduk. Bujilerden bitanesi erimiş. Diğeride erimek üzereymiş. İridyum bujiyle değiştirdim şuan bi sıkıntı yapmadı. Performans olarakta iyi duruma gldi. Bujilerin resmini paylaşmak isterdim görün diye ama nasıl resim koyacam bilmiyorum.

Alıntı Toprak17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum farların açısı yukarı veya aşşağı ayarlanıyo die biliyorum.sanırım bizim motorlarda kısada tek far yandığı için açısını fazla yapmışlar iyi aydınlatıyo yani.dikkat edersen kısalarda hafif sağ tarafa doğru ışık vuruş açısı bunun sebebide soldan gelenleri rahatsız etmesin die uzunlarıda yakınca sol tarafta aydınlanıyo ama uzunların ileri aydınlatması nerdeyse kısayla aynı.kısalar fazla ileriyi aydınlattığından karşıdan gelenler uzun yanık sanıyo onlar selektör yapınca sende yap anlasınlar ama çok rahatsız oluyosan çok az aşşağı aldırabilirsin ama fazla aldırma.uzun yazdım çok karışmamıştır umarım.takıldığın biyer varsa sorabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Alıntı hope54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    222366804 nolu sahibinden.com daki ilanda arka çamurluk var. Fiyatı 150tl yazıyor. Bilginize...
    Motorda güzel gözüküyo ama sadece çamurluğun olduğu fotoğrafta gri gibi duruyo fotoğraftamı öyle çıkmış acaba bilen gören duyan varmı?????

Herkese selamlar. Aranıza yeni katıldım. Klasik rodaj sıkıntısındayım. Rodaj boyunca 5 bin devir ve altı bir kullanım mı ? yoksa ara ara 8-9 bin devirlere çıkılması mı daha sağlıklı ? 2. sorum ise motor daha 70 km.de , 30 km.lik bir kullanım sonrasında durunca hararet 4. seviyeye çıktı. Fan devreye girdi. Bu yaz sıcaklarında bu kadar çobuk ısınması normal midir ?(kullanımda ara ara 7-8 bin devirlere çıktım)

Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    Kardesim oncelikle ilk 1000 km 7 bin deviri gecmeden arada 9 a felan cikican vok nadir butun vitesleri kullanarak sehir icinde hep ayni viteste gitmeden sonra 1000 ile 1600 arasinda 8.4 deviri gecmeden butun vitesleri kullanmalisin ondan sonra zaten motor adete bir cita gibi olacak

teşekkür ederim.hararet göstergesi hakkında da bilgi verirseniz çok sevinirm.şimdiden çok teşkkrler...

Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    Kardesim soyle diyim ben daha r25 i almadim bekliyorum ay sonu alacam o konuda yardimci olmam bilgim yok malesef

Ehvallah.şimdiden hayırlı olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)