Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Takım almak daha güvenli değil mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı xfaulz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle anlatayim. 250cc kullananlarin büyük kismi geçiş moturu olarak kullaniyor. Ben uzun yillar binmeyi planliyorum ekonomik olur düşüncesiyle. Geçen zamanda dayanamayip hurdaya çikar mi (ortalama 6yil) korkuyorum biraz da paramin boşa gitmesinden 2yilda biriktirdim bu parayi.
    Ekonomik olsun diye alıyorsanız uygun devir aralığında süreceksiniz demek. E zaten bir japon motoru alıyorsunuz bakımını zamanında yaparsanız, orijinal malzeme kullanırsanız, değişmesi gereken şeyi zamanında değiştirirseniz, kır-pas-çamur içinde bırakmazsanız uzun lafın kısası siz onu üzmezseniz o da sizi üzmez 10 sene de rahat gider bence.
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motolastik.com da tek tek satılıyor.
    Ben göremedim ama link verebilir misiniz?

http://www.motolastik.com/pirelli-di...7-66h-pmu30191

teşekkürler

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet tasit olarak arabaya hic benzemez.Mekanik olarak 10 yil yamaha gider.Ancak plastk ve malzeme kalitesi olarak son 5 yilin motosikletleri kolay deforme oluyor.

Birde motosiklet 10 yilda mutlaka duser , diriligini ve direncinide kaybeder.

Yilda 2-3 bin km.den fazla yapilacaksa 10 yil uzun sure.5 yil iyidir.
    Yani senin hesabınla 3.000km X 5 yıl=15.000 km'de Yamaha hariç ''çöp'' mü olur??? Yaw ne komik adamlarsınız yahu!!!...
    The Power of The Dreams.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Antalya'da yapacak olduğumuz buluşmamıza, sayfanızda Antalya'dan olan arkadaşlarımız davetlimizdir..

Tanışmak, görüşmek isteyen tüm motor severleri bekliyoruz..

http://www.motosiklet.net/forum/etki...015-pazar.html

Arkadaşlar r25 e 2011 model 600f orjinal egzosu uyarmı. Takılırsa eksileri ve artıları neler olur.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Ben bizim motorların tankı 11 litre diye biliyordum 3 litre yedek sanırım, bi de yedek depo kilometresi çalışmaya başladığı zaman en fazla kaç km daha gidebiliyoruz bilgisi olan var mı acaba? 50 km civarı diye biliyorum başka bi zaman başıma gelirse yolda kalmayayım

MertE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR '15
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, 17 Mart 2015 tarihinden itibaren R25 kullanmaktayım, yaklaşık 3.500kmlik bir yol tecrübem oldu. Bu Ay sonu yani 25-30 Haziran aralığında motorumla uzun yol yapmayı düşünüyorum. Motosikletimle ilk uzun yol tecrübem olacağı için dikkat etmem gereken konular, ne yapıp ne yapmamam, yanıma ne alıp almamam vs. gibi bilgiler verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Gideceğim yol Ankara-Antalya yaklaşık 530 km.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bizim motorların tankı 11 litre diye biliyordum 3 litre yedek sanırım, bi de yedek depo kilometresi çalışmaya başladığı zaman en fazla kaç km daha gidebiliyoruz bilgisi olan var mı acaba? 50 km civarı diye biliyorum başka bi zaman başıma gelirse yolda kalmayayım
    Bi arkadaş denemiş onu sakin kullanımda depo bitip stop edince motor F:99.9 göstermiş. Ben 50 km geçmeden doldurma taraftarıyım genelde F:30 iken giderim 50TL ararım
    Bune bunu beğendi.
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Göstergeyle ilgili sorum var beyler.

Fazla uğraşabilme imkanım olmadı fakat şu an kitapçığı okuyorum. Diyor ki "km/l ile 1 litre yakıtla kaç km gidebileceğini gösterir." ve "km/100 ile 100 kilometre gidebilmek için ne kadar yakıta ihtiyacın olduğunu gösterir."
    pek anlamadım.
    depodaki mevcut benzin ile ortalama ne kadar gideceğini göstermiyor mu?

düzeltme: buldum tamamdır. ave km/L gösteriyormuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:55 ----------

ikinci düzeltme: o da değilmiş. sorum hala devam ediyor.

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Çanakkale'den R25ci yok mu hiç tanışalım mübarekler :D
    Tugay Boruzan. Çanakkale'den Selamlar.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı MertE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, 17 Mart 2015 tarihinden itibaren R25 kullanmaktayım, yaklaşık 3.500kmlik bir yol tecrübem oldu. Bu Ay sonu yani 25-30 Haziran aralığında motorumla uzun yol yapmayı düşünüyorum. Motosikletimle ilk uzun yol tecrübem olacağı için dikkat etmem gereken konular, ne yapıp ne yapmamam, yanıma ne alıp almamam vs. gibi bilgiler verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Gideceğim yol Ankara-Antalya yaklaşık 530 km.
    ben motoru alıp 450 kmden gelmiştim rodajdaydı bişeye gerek yok bi lastik tamir spreyi alın yeter

Bu motora honda egzozu takamazsınız.

Motosikleti
    arıyorumm
    arkadaşlar r25 için ARMODE 4 SEZON GİYİLEBİLEN KORUMALI YAĞMUR GEÇİRMEYEN MONT VE PROHEL MARKA KORUMALI ELDİVEN ALMIŞTIM. MOTORU SATTIM NİŞAN YAPACAĞIM İÇİN. CEKETİ VE ELDİVENİDE UYĞUN FİYATA VERECEĞİM DÜŞÜNEN OLURSA. MOTORA ÇOK UYUMLU İKİSE MAVİ RENKLİ CEKETDE FOSFORDA VAR GECE SÜRÜŞLERİ İÇİN. 300 TL YE ALDIM 200 TL YE VERECEĞİM. İLGİLENEN ÖZELDEN MSJ ATSIN. WHATSAPTAN RESİMDE ATARIMhttp://www.motoruma.com/content/imag...et-eldven.jpeg

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

http://ondermotor.com.tr//upload/uru...i_85718036.jpg

MONTTA BÖYLE BİRŞEYDİ YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM

volkan mucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    malesef 4 teker
    s.a arkadaşlar şu aralar yine araçsız kaldım en son aldıgım arabayıda sattım tekrar bi motor almayı düşünüyorum bu r25 i test etme imkanımız varmı?test etmeden karar vermek ıstemıyorum.yardımcı olan arkadaslara şimdiden teşekkurler..

Panther38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25 MİDNİGHT BLACK
    Alıntı volkan mucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar şu aralar yine araçsız kaldım en son aldıgım arabayıda sattım tekrar bi motor almayı düşünüyorum bu r25 i test etme imkanımız varmı?test etmeden karar vermek ıstemıyorum.yardımcı olan arkadaslara şimdiden teşekkurler..
    Hiç test etme bulabilirsen bayiiden al r25e aşık olacaksın emin ol
    GAZLA UÇARSIN FRENLE KONMA İŞİ PROBLEM NASIL OLCEK

CraCheR bunu beğendi.

Toprak17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25 (MAVİ)
    Alıntı skolyusk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi motorunuzda gördüğünüz top speedmi o yoksa nettemi buldunuz sizinse rodajınızı nasıl yaptınız nelere dikkat ettiniz

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Adam 194 yapti. Müthis bir hiz gerçekten, Bu top speedi yapan türk mü acaba?

Kazasız sürüşler arkadaşlar-bnm sorum acaba kimler rodajı bitirip ne marka ve kaç numara yağ koydu?
    bu yamalube bana markanın ticaret gütmesi sebebiyle çok kaliteli bir yağ olmayacak gibi geliyor o yüzden servise tamah etmeyip en düşük ve en yüksek sıcaklıkta motoruma ii işleyen koruyan ilk çalışmada anında heryere ulaşıp üstün yağlamayı sağlayan marka model yağı bulup servisime yanımda götürüp bundan koyun filtreyi orjinali ile değişin demek istiyorum.sizler nasıl yaptınız bu durumu henüz 200 kmdeyim ama günlük artalama 100 km kadar iyi rodaj serin havada yapılır motor aşırı ısındırmadan mantığıyla akşam güneş batınca 50 km ve sabah şafakta + 50 km yaparak 100 km yapıyorum ortalama bir aya rodaj bitecek.bu arada rodajın yarısını şehir içi 7000 devri geçmeyerek bol vites değişerek şanzuman guruplarını alıştırıp kalan yarısını biraz şehirden uzaklaşarak yapıyorum ki motor sağır açılmasın diye şimdiden verilen cbplara tşkkrler kazasız sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)