Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek devirde bi zırıltı geliyor sebebini çözemedim çamurluğuyaptırmadan önce gelmiyodu tam çözemedim havada bugun ruzgarlıydı kaskın camını açamadım dikkatli bakmak için
    Ne kadar yüksek devirde?

Bende de 5000le 6000 arası ses geliyordu bu devirler dışında ses yoktu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    7500den sonra geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Son redline girmeden önceki devir aralığında da geliyor direk 7.500 devir demek yanlıs olabilir redline girmeden önce geliyor yarın birdaha bakıcam ona göre kesin bir bilgi vericem sanli sinyalden geliyo gibi geldi bana ama sinyalden ses gelmesi garip bide durduğum yerde değil giderken yapınca geliyo

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Bendede var bi zirilti sesi cok sinir olmaya basladim. Serviste sag sol plastikler sokuldukten sonra dahada artti ses

Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı kurttomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede var bi zirilti sesi cok sinir olmaya basladim. Serviste sag sol plastikler sokuldukten sonra dahada artti ses
    Benim başıma gelenleri yazayım belki sende de aynı sorunlar olmuş olabilir.
    Çamurluktaki vidalardan biri gevşemişti, devirden bağımsız ufak çukurlarda bile ses yapıyordu. Vidayı sıkınca düzeldi.
    Debriyaj manetinin(orjinal manet değil) vidası gevşemişti ses yapıyodu. Sıkınca düzeldi.
    Kontak kısmında tam olarak 5binde başlayıp 6bin devir sonrasında kaybolan bi ses vardı. Kontağın oraya ufak bi kağıt sıkıştırdım sorunum çözüldü.
    Bu yazdıklarımı kontrol edebilirsin.

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim başıma gelenleri yazayım belki sende de aynı sorunlar olmuş olabilir.
    Çamurluktaki vidalardan biri gevşemişti, devirden bağımsız ufak çukurlarda bile ses yapıyordu. Vidayı sıkınca düzeldi.
    Debriyaj manetinin(orjinal manet değil) vidası gevşemişti ses yapıyodu. Sıkınca düzeldi.
    Kontak kısmında tam olarak 5binde başlayıp 6bin devir sonrasında kaybolan bi ses vardı. Kontağın oraya ufak bi kağıt sıkıştırdım sorunum çözüldü.
    Bu yazdıklarımı kontrol edebilirsin.

Bazen kontak tarafindanda ses geliyor. Anahtarlik yapiyordur dedim cikardim ama ses kesilmedi. Ara sira ses geliyor. Kagit sikistirma olayini bi deneyim. Benim esas sorunum deponun yanindaki sag sol plastik parcalarla. Dizlerimle bastirinca ses kesiliyor bu sefer titresim beni rahatsiz ediyor. Serviste sokulup kontrol edildi ama bi degisiklik olmadi. Bu sesleri duymamak icin tek care guzel bi egzoz heralde

Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı kurttomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen kontak tarafindanda ses geliyor. Anahtarlik yapiyordur dedim cikardim ama ses kesilmedi. Ara sira ses geliyor. Kagit sikistirma olayini bi deneyim. Benim esas sorunum deponun yanindaki sag sol plastik parcalarla. Dizlerimle bastirinca ses kesiliyor bu sefer titresim beni rahatsiz ediyor. Serviste sokulup kontrol edildi ama bi degisiklik olmadi. Bu sesleri duymamak icin tek care guzel bi egzoz heralde
    Kulak tıkacını denemelisin Ne rüzgar sesi ne egzoz sesi kalıyor. Sadece motordan çok hafif tok bi ses duyuyorsun o kadar

Motosikleti
    honda grom
    Bende bulamassm kulak tıkacı almayı düsünüyorum gerçi yüksek devirde sürmüyorum ama rüzgarda artık rahatsız etmeye basladı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Dikkat edin bugun koca kış geçti ben böyle rüzgar görmedim tavsiyem yüksek devir sürün 3.vites ile gidiceğine 2.vites dip gaz gidin yoksa daha çok savruluyo mümkün olduğuncada yavas gidin
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF250L
    Merhaba arkadaşlar,

Bu ay ikinci el Honda Grom almayı planlıyorum. Istanbulda yaşıyorum, 12 yıllık B tipi ehliyetim var A2 ehliyetini de bu ay alacağım. Merak ettiğim konu sigorta için yıllık ne kadar öderim. Örnek olması için ödediğiniz sigortaları paylaşabilir misiniz. Bazı arkadaşlarım 800-900 lira sigorta ücretlerinden bahsetti. Eğer bu kadar yüksek olacaksa Istanbul dışı plaka almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    honda grom
    Son zamanlarda o kadar geliyo ben geçen yıl 170-200 tl arası yaptırmıstım diye hayırlıyorum bence yabancı ilden alın daha mantıklı istanbula yakın illerden alırsanız rahat getirirsiniz

divergent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX
    Arkadaşlar kaan hummardan satın aldığım mad marka egzozumu satıyorum. Facebook grubundada ilanı görebilirsiniz. Fiyat 850₺

Bende almayı düşünüyorum. Sahibinden de baktım alabileceğim bütçedekiler 14000km de falan sıkıntı olur mu acaba daha kaç km sağlıklı şekilde kullanılır o kilometreleri aşanınız var mı?

Motosikleti
    msx 125
    Alıntı fthozturk61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende almayı düşünüyorum. Sahibinden de baktım alabileceğim bütçedekiler 14000km de falan sıkıntı olur mu acaba daha kaç km sağlıklı şekilde kullanılır o kilometreleri aşanınız var mı?
    hiç bi sıkıntı yaşamazsın al uzun süre kullanırsın 14000 km bu motor için hiç bişey.

Alıntı erso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bi sıkıntı yaşamazsın al uzun süre kullanırsın 14000 km bu motor için hiç bişey.
    teşekkürler bakalım bir arkadaşla konuştuk nasipse yarın görüşeceğiz

Motosikleti
    Honda MSX 125
    Merhaba Arkadaşlar,
    Msx 125 için Zincir ve dişli seti arıyorum. İnternet üzerinden satış yapan yerlerde göremedim. Yetkili servis 240TL olduğunu soyledi.
    Önceki sayfalarda 15-30 TL ye zincir olduğu yazılmış. Daha ucuz nasıl çözebilirim bu işi yardımcı olabilir misiniz?

Bu sene fuarda renklerinin güncellendiğini öğrendim.

Artık iki değil toplam dört rengi olacakmış.

Siyah, Beyaz, Kırmızı, Sarı

Meraklılarına duyrulur.

Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı clkfatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Msx 125 için Zincir ve dişli seti arıyorum. İnternet üzerinden satış yapan yerlerde göremedim. Yetkili servis 240TL olduğunu soyledi.
    Önceki sayfalarda 15-30 TL ye zincir olduğu yazılmış. Daha ucuz nasıl çözebilirim bu işi yardımcı olabilir misiniz?
    Önceki sayfada "honda innova 420-104 zincir"den bahsedilmiş 15-30 tl denirken. İlk alırken 2 paket alıyormuşsunuz, birine bakla ekleyip kullanıyormuşsunuz sonraki alışlarınızda da 1 paket alıyormuşsunuz. 1 pakedi de 18 tl falandı. Ama dişli konusnu bilmiyorum.

Motosikleti
    Honda MSX 125
    Eyvallah hocam teşekkür ederim.
    Ön dişlisi de Honda Innova ile aynıymış ama arka dişli farklı.
    Arka dişliyi temin edebileceğim yerleri araştırıyorum.

Bu sene Honda sürpriz yapmış.

MSX125'in iki rengine ek, iki renk daha eklemiş. Toplamda dört renkle her beğeniye göre bir motosiklet sunmuş.

Ne yalan söyleyim sarı motosiklete alışkın değiliz ama ürün çeşiti olması çok güzel.

Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı engindede adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene Honda sürpriz yapmış.

MSX125'in iki rengine ek, iki renk daha eklemiş. Toplamda dört renkle her beğeniye göre bir motosiklet sunmuş.

Ne yalan söyleyim sarı motosiklete alışkın değiliz ama ürün çeşiti olması çok güzel.

http://motofuar.com/galeri/fotogaler...i-trafik-3.jpg
    Abi ne kadar alıyosun parası iyiyse ben de yapayım bu işi? Öğrencilik zor, para lazım oluyo.

Motosikleti
    honda grom
    4 gün sonra sigortam bitiyo kim bilir ne kadar çıkıcak hafiften bi tırsma oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)