Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    bu zinciri disk temizleme yağıyla temizlesem bi sorun çıkarmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Balata spreyi diyorsun heralde ? Diske yağ değmez tutmaz fren

Küçük bi hortum al 30-40cm falan akvaryumculardan kendi depondan benzin çek üstübü ile sil iyice para eder

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Dealtage hocam bende tekirdag yeniciftlikteyim bu taraftan geliyosan bi cayimizi ic

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar, yarın eğer bir aksilik çıkmaz ise İstanbul-Edirne arası sefer düzenleceğim MSX'im ile.

Hem gezme amaçlı, hem eski bir arkadaşa uğrama amaçlı, hemde yeni taktırdığım City Gripleri test etme açısından ve tabi en büyük isteklerimden biri olan, MSX ile Yunanistanı gezmeden önce, aklımdaki soru işaretlerini silmesi bakımından hoş bir gezi olacak diye düşünüyorum.
    Sahil yolundan gidin hem duracak daha çok yer var hem de trafik sakin akıyor. Ben Mondial'in 100'lük manuel debriyajlı cub'uyla İstanbuldan Tekirdağ merkeze gitmiştim 3 sene önce. Günübirlik gittim Tekirdağ köftesi yedim döndüm tık demedi motor.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dealtage hocam bende tekirdag yeniciftlikteyim bu taraftan geliyosan bi cayimizi ic
    Teklifin için teşekkür ederim Tayfun 2-3 Hafta önce MSX ile Tekirdağ merkez yapıp gelmiştim. Bilseydim kesin uğrardım Bahçesinde uçak olan bir köftecide köfte yiyip, birazda merkezi dolaşıp dönmüştüm

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahil yolundan gidin hem duracak daha çok yer var hem de trafik sakin akıyor. Ben Mondial'in 100'lük manuel debriyajlı cub'uyla İstanbuldan Tekirdağ merkeze gitmiştim 3 sene önce. Günübirlik gittim Tekirdağ köftesi yedim döndüm tık demedi motor.
    Evet, bende önceki Tekirdağ gezimde D-100'ü kullanmıştım. Daha sakin ve daha fazla yer görebiliyorsun. Yine D-100'den gideceğim. Ama Edirne yolunun yarısından fazlası malesef deniz manzarasız

Ben Edirne de yaşıyorum ,müsait olursam görüşürüz malum çoluk çocuk

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    arkadaşlar herkese güzel bir haftasonu diliyorum

yaz bakımı ve km bakımı gelmişti. bugün hallettim. pek masraflı bir motosikletimiz olmadığı için basit bir kaç işlem yaptım.

zinciri 11100km de değiştirmiştim. yağı hala daha vardı yine de gerginliğini ayarlayıp yağladım.
    ve 12300km de yağ değişimini yaptım. kaan abiden gelen parçaların içinde debriyaj yayları var onlar elime gelip takana kadar süzgeç ve santrifüj temizleme gereği duymadım. 12000 bakımında yapılması gerekiyor fakat nasıl olsa debriyaj yayları için açılacak tekrar aç kapa aç kapa yapmayayım dedim. bi kere açılır hepsi temizlenir hem memnun kalmazsam başka bir yağ denerim dedim.

kullandığım yağ "motul 5100 15w50"
    kitapçıkta 10 30 yazıyor fakat bu durum mevsimlere göre sıcaklıklara ve kullanım tarzına göre değişiklik gösterir. kafama göre değil zamanla edindiğim bilgiler dahilinde hareket ettim.
    izmir yazın çok sıcak olduğu için 10 30 su gibi olacak, bu yüzden 15w50 daha kalın tam sentetik yağ koydum.
    değişimi şöyle anlatayım vitesler tıkır tıkır geçiyor son zamanlarda zorlama gerekiyordu sert erkek mode istiyordu :D şimdi çok tatlı oldu. akşam güzelce denerim zaten şimdilik mahallede döndüm sadece.

ekstra olarak dediğim gibi zincir gerginliği lastik basınçları tahliyeleri kontrol ettim.
    herkese kazasız belasız bol kilometreli keyifli yollar dilerim

motor son yağmurdan dolayı biraz pis ama olsun. gitmeden bir fotoğraf da paylaşayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:08 ----------

ahaaa en önemli şeyi söylemeyi unutmuşum

motosikletimiz normal yağ değişiminde 0,9 lt yağ alıyor. motoru dağıtıp topladığımız zaman 1.1 lt alıyor.
    yağlar 1 er ve 5 er litrelik satıldığı için kendisi değişim yapacak arkadaşlar için özellikle uyarıyorum aman 100ml bişe olmaz devireyim gitsin demeyin.
    bujiniz yağlanır keçeleri patlatırsınız. lütfen dikkat
    AhmetH, vocco ve ATLANTİS bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki versys 650
    motoru alalı 20 gün kadar oldu pazarteside ehliyetimi aldım bu gün 250km devırmiş olmanın heyacını yaşıyorum,bu arada kesintisiz ilk uzun yolumu yaptım 30km uzun dedim çünki arabaya alışmışım heralde totom indikten sonrada 20 dak uyuşuk gezdim.
    merak edenler için ben 175 cm ve 87 kiloyum motor 90 km hızı şıkıştırmadan sıkıntısız yapıyor ben yolculuğumu ankara yolu üzerinde yaptım ve eskişehirden çıkışta kanlıpınar bayırı vardır 80 km hızla çıkabildim
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA GROM
    Ehliyetim olmadıgından motor daha 150 kmde huhhh
    Yaz sonu satmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ilkdem26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru alalı 20 gün kadar oldu pazarteside ehliyetimi aldım bu gün 250km devırmiş olmanın heyacını yaşıyorum,bu arada kesintisiz ilk uzun yolumu yaptım 30km uzun dedim çünki arabaya alışmışım heralde totom indikten sonrada 20 dak uyuşuk gezdim.
    merak edenler için ben 175 cm ve 87 kiloyum motor 90 km hızı şıkıştırmadan sıkıntısız yapıyor ben yolculuğumu ankara yolu üzerinde yaptım ve eskişehirden çıkışta kanlıpınar bayırı vardır 80 km hızla çıkabildim
    hayırısı olsun kazasız belasız
    hergün 20git 20 gel yapıyorum zamanla alışırsınız. ilk başlangıçta hangi motosiklete binerseniz binin o uyuşukluğu yaşarsınız zaten.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    msx 125
    selamlar. msx'i alalı 5 gün oldu 3 gündür akşamları iş çıkışı mahalle arasında turluyorum (ehliyet henüz yok).Daha önce hiç motor tecrübem olmamıştı ilk biraz zorlansamda 3.gün itibariyle kalkıştaki problemlerimi hallettim yavaş yavaş öğreniyorum. Msx'e gelirsek çok tatlı bi görüntüsü var, bayide kırmızısı kalmamıştı bende siyahı aldım memnunum. Boyum 1.72 üstünde abes durmuyorum gidişide benim gibi hiç motosiklete binmemiş biri için gayet iyi. Sonuç olarak gayet memnunum.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Arkadaşlar 1000 km bakımım yaklaştı,
    Bana yakın olduğu için Anes Motor'u (küçük çekmece) aradım, evim istoç civarında
    direkt gelin randevuya gerek yok sıraya göre alırız, takribi 50-70 tl arası tutar dediler.

1000 km bakımını yaptıran, herhangi bir tavsiyesi olan var mıdır?

Yaptığım değişik rodajdan sebep 1000km ye kadar 4 defa yağ değiştirmiştim. 1000 bakımında süzgeci temizlettim ekstradan hiç yoksa yinede temizlenecek kırıntılar vardı. Şimdi siz temizletmezseniz ve 4000 küsür km de bir yağ değiştirirseniz muhtemelen baya uzun zaman ellemezsiniz onu ihmal etmeyin.

Ayrıca yüksek devir çeviren küçücük bir makinanın yağının biraz daha sık değişmesi taraftarıyım. Km bağlı kalmaktansa kullanım tarZınıza göre 1500-2000km lik periyotlarda tam sentetik bir yağ ile değişimler düşünebilisiniz.

Kaldorein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX125, KTM Duke 250 ABS
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1000 km bakımım yaklaştı,
    Bana yakın olduğu için Anes Motor'u (küçük çekmece) aradım, evim istoç civarında
    direkt gelin randevuya gerek yok sıraya göre alırız, takribi 50-70 tl arası tutar dediler.

1000 km bakımını yaptıran, herhangi bir tavsiyesi olan var mıdır?
    Çok fiyat vermişler. Ben de arkadaşım da yaptırdık 1000 bakımı. Honda esengülde yaptırdık. İlk bakımda işçilik ücreti almadılar sadece yağ değişiminde kullandıkları yağın parasını aldılar.Oda 35-40 lira arası.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Ahmet bey standartta süzgeç 12bin de temizleniyor. Santifrüj ile birlikte. Gerisi size kalmış.
    AhmetH bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA GROM
    Ayna manet elcik bi harika oldu

Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    Ayna elcik manet mükemmel olmuş
    Allah göstermesin bişey olsa 80km/h hızda manet elcik aynaların, şort ve tişörtten daha iyi koruyacağı kesin
    Gidonu biraz serbest bırakırsan sürüşünü iyi yönde etkileyecektir, kolların kasılı gidiyorsun motor kafa salladım sallayacağım modunda naçizane tavsiyem
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA GROM
    Haklısınız hocam şort tişört yanlış ama yazlık yerde oldugumdan pantolon mont her zaman giyemiyorum ki bizim burda kask takan bi tek ben varım diyebilirim adamlar geçen diyo bu sıcakta nası kask eldiven takıyosun cıkar falan filan küçücük motor gerek yok vs diyenler oluyo muhattap olmmuyorum :D
    Evet biraz kasmışım kolları cok nadirde olsa yapıyorum istemsiz arada :D

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    arkadaşlar herkese selamlar;

kaan abinin taylanddan alıp bana gönderdiği parçalar bu sabah itibariyle elime ulaştı
    öncelikle belirtmek istiyorum parçalar çok kaliteli.
    elime gelen parçalar
    Akrapovic egzoz ve megabomb katalizör headers
    gazi gazlı arka amortisör
    power commander
    performans debriyaj yayları
    ufak bir windsheld
    ön amortisör ayar kafaları,
    arka amortisör yüksletme kiti,
    rizoma tarzı cnc ayna siyah

bu ürünlerin temini kargolanması için kaan abiye binlerce kez teşekkür etsem azdır. allah razı olsun hepsi birbirinden güzel. ve hiçbir problem de yaşamadık. problem türkiye ayağında başladı. kargo gümrüğe geldiğinde bilmememizden dolayı ufak bir problemle karşılaştık. gümrüklendirme aşamasında. fakat gümrük memurunun insafına ve bize inanmasına güvenip gerekli vergisini ödeyip aldım. bir dahaki sefere bunu daha kitabına uygun yapacağımız için sorunla karşılaşacğaımızı sanmıyorum. fakat kabul etmeselerdi çok üzülürdüm o kadar mal geri tayland a dönecek vs. bi ton iş. velhasıl geldi

öncelikli olarak egzozu ve headers ı taktım. ki bi süre böyle kullanıp power commander ı da ondan sonra takacağım. ayarları ona göre yapacağız. bu sırada burak abi de baya yardımcı oldu telefonla ona da teşekkürlerimi sunuyorum

amortisörü ve yükseltme kitini haftasonu takmayı planlıyorum,
    yayları daha geniş ve müsait bir zamanda takacağım. yani hepsini bir anda takmak istemiyorum çünkü hangisi ne yapıyor ne etki veriyor görmek istiyorum. ayrıca olağan dışı durumda sorun şuradan kaynaklanıyor diyip el atabileyim. yoksa çok uzun oluyor heryeri kontrol etmek.

egzozun güzel bir videosunu çekip atacağım inanılmaz tok bir ses geliyor. 125cc motosikletten xt660 sesi alınır mı yahu :D çok yakın helikopter gibi.. rahatsızlık verir mi gürültü zamanla görücez biraz yol yaptıktan sonra fakat, hem sıkıştırsın hem de sesi az kezsin diye silencer da takabilirim.

sorularınız olursa alabilirim.
    bi kaç fotoğraf ekliyorum
    msx dünyaları taşır

amortisör şahane

egzozun montajı bittikten sonra

motoru toplayıp kenarda dinlenmeye bıraktık
    Deltaeagle bunu beğendi.

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese selamlar;

kaan abinin taylanddan alıp bana gönderdiği parçalar bu sabah itibariyle elime ulaştı
    öncelikle belirtmek istiyorum parçalar çok kaliteli.
    elime gelen parçalar
    Akrapovic egzoz ve megabomb katalizör headers
    gazi gazlı arka amortisör
    power commander
    performans debriyaj yayları
    ufak bir windsheld
    ön amortisör ayar kafaları,
    arka amortisör yüksletme kiti,
    rizoma tarzı cnc ayna siyah
    Parçaların hayırlı olsun, motosikletin zaten güzeldi dahada güzelleşecek egzozun sesini çok merak ediyorum birde Tayland fiyatını bilgin varsa Türkiye fiyatınıda öğrenebilir miyim ?
    telike bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)