Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

benim

standart devir kesici ile 127kms yapıyor bu alet. Yalan borcum mu var sana hocam ben daha 4 saatlik 6km deki sıfır haliyle 117 bastım
    o süratlerde giderken foto çekmek için kendimi riske atmam kameramda yok kusura bakma, ama faebook grubuna ben 127 yaptığımı aylar önce yazmıştım başka 127 yapanlarda var Türkiyede şile yolunda falan. Bizim benzin pahalı falandır ama hakkaten 95 oktan sanırım

şöyle bişey var youtubede stand üzerinde basmış bende yolda yaptım işte...

https://www.youtube.com/watch?v=pztho6Tuni4

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial drift 125
    Arkadaşlar yine mi bu diceksiniz motor yarın sabaha kaldı yalnız merak ettiğim bi konu var çoğu kişi egzos felan taktır dedi sizede soruyorum sizde egzos olarak takılı gpr akropoviç gibi neler takabilirim internetten baktımda 1500 felan yazıyordu benfe size sorayım dedim şimdiden teşekkürler

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Özel mesaj attım okay hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Videoyu izledim stand üzerinde hiçbir karşı kuvvet olmadığı için çok normal o hıza ulaşması. Ben 97 kilo adamım rampa aşağı inerken ters rüzgar yüzünden dip gazda hızımın düştüğünü de biliyorum. Yine rampa aşşağı dibine kadar sıkarak 116 falan gördüm. Bi kere ama. Normal düz yolda da 110 lara çıktım. Rüzgarı arkaya almak önemli ağırlığınız önemli genişliğiniz ve giydiğiniz kıyafet bile önemli. Çünkü 9 10 beygirlik makina kullanıyoruz sonuçta. Güçlü bişey olsa farketmezsiniz bile onu. Genelde küçük cc sürücüleri bu rayzik tipli motor sürücüleri özellikle, rampa aşağı rüzgarsız yollarda görebilirler normalin üstünde hızları. Fakat msx yani stok haliyle çok bi performans vermez. 97 değilde 70 kilo olsam belki en fazla düzlükte 115 görürüm ben de
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Arkadaşlar bırakın hız güzel bişey değil ha 127 ha 117 ne farkeder bu motor hız için üretilmemiş zaten hız istiyen 600 cc aşagısı binmez yani pek takılmamak lazım rakamlara ki gösterge panelleride yNlış
    ATLANTİS bunu beğendi.

@Zeytin7 Merhabalar İzmir Balçova'daki grom hakkında varsa link yoksa biraz daha bilgi verebilir misiniz? Ben de almayı düşünüyorum mümkünse bahsettiğiniz aracı da görmek isterim.
    Daha önceleri ziyaretçi olarak okuyordum konuyu üyelik şu ana kısmetmiş. Herkese merhabalar Grom Severler. Umarım yakında ben de bir tane edinip yollarda aranıza karışacağım
    Tekeriniz düz bassın.

Edit: kullanıcı etiketlemeyi bilmiyorum hatalar için kusura bakmayın

Motosikleti
    Kawasaki z250sl
    Alıntı TostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Zeytin7 Merhabalar İzmir Balçova'daki grom hakkında varsa link yoksa biraz daha bilgi verebilir misiniz? Ben de almayı düşünüyorum mümkünse bahsettiğiniz aracı da görmek isterim.
    Daha önceleri ziyaretçi olarak okuyordum konuyu üyelik şu ana kısmetmiş. Herkese merhabalar Grom Severler. Umarım yakında ben de bir tane edinip yollarda aranıza karışacağım
    Tekeriniz düz bassın.

Edit: kullanıcı etiketlemeyi bilmiyorum hatalar için kusura bakmayın
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02233705/detay
    Satıcı arkadaşlar doları takip ediyorlar. Alet bu. Şahsen ben 400+TL verip sıfır almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Evet arkadaşlar , motorumu bakıma götürdüm. Pompayı söktüremem kıyamam falan diye yazıyordum burada ama dediğim gibi olmadı kuzu kuzu değiştirdim pompayı , servisteki ustalar sağolsun çok güzel anlattılar herşeyi Psikolojik mi bilmiyorum ancak motorun gidişi rahatladı bakımdan sonra. Bu arada bende akropovic slip-on egzoz almayı düşünüyorum. Ekonomiyi düzelttikten sonra ilk işim satın almak olacak.

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    Alıntı Zeytin7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satıcı arkadaşlar doları takip ediyorlar. Alet bu. Şahsen ben 400+TL verip sıfır almayı düşünüyorum.
    Zaten ikinci el bi makine için 400 tl fark hic bisey birde trafik cezası arızalı çatlak çizik kırık illakı çıkar akıl karı deyil bana göre bu motorun ikinciel fiyatları max 6000 olmalı standart haliyle oyuzden sahibinden de habire motorsayısı artıyor

Alıntı Zeytin7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ilan ben gördüğümden beri 7200 lira yalnız hiç 6500 görmedim bu fiyatlarda tabiki alınmaz pek bi mantığı yok

Bugün Honda'ya gittim ve motoru yakından gördüm. Motorun ebatları benim çok hoşuma gitti. Satın alma hevesim bugün daha çok kabardı.
    Şimdi öncelik olarak bir A2 ehliyet alıp arkasından hemen gidip motoru alacağım.

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Forumdan bi abimiz 6500 e 125 km de aldı kendiside mesajı görünce yazar 2 ncı el piyasası ucuk ama lakin adamlarda zarar etmek istemiyo ama kendi görüşüm max 6.5 olmalı hakkı odur yoksa 500 tl verip sıfır alınır .

Rizoma ayna alıcam bende bakalım görüşlerimi yazarım

Motor fotograflarda minik görünüyor bugün eşim de fotosunu çekti şimdi evde bakınca minik gibi görünüyor. Ama kullanan arkadaşlar da katılacaktır ki yakından bakınca ve üzerine binince hiç küçük bir motor gibi hissetmedim ve görmedim.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    telike isimli abiye yazdım fakat burayada yazıyım bu motora koruma takozunu nerden bulabilirm kaç paradır birde ön çamurluk fiyatını arastırdımda birtürlü bulamadım ön çamurluk fiyatı ne kadardır

Motosikleti
    Kawasaki versys 650
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdan bi abimiz 6500 e 125 km de aldı kendiside mesajı görünce yazar 2 ncı el piyasası ucuk ama lakin adamlarda zarar etmek istemiyo ama kendi görüşüm max 6.5 olmalı hakkı odur yoksa 500 tl verip sıfır alınır .

Rizoma ayna alıcam bende bakalım görüşlerimi yazarım
    tayfun kardeşiminde dediği gibi ben aldım bu gün 600 lük 1000 lik motoru olan iki arkadaşım ön yargıyla gelip aşık olarak gittiler
    Tayfun44 ve hummar34 bunu beğendiler.

Alıntı ilkdem26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tayfun kardeşiminde dediği gibi ben aldım bu gün 600 lük 1000 lik motoru olan iki arkadaşım ön yargıyla gelip aşık olarak gittilerhttps://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...b63873d47d288a
    Hayırlısı olsun. İzmir Bornova'da da bir adet 80 km de 6500 e satıldı ama ben aradığımda bir arkadaş kapora göndermişti zaten. Hatta belki aramızdadır

Motosikleti
    mondial drift 125
    Motoru dün aldım henüz bir buçuk km oldu ve ön çamurluğu kırdım ilk turumda kaza yaptım resimleride monilden atamıyorum en kısa zamansa atıcam fakat ön çamurluk fiyatı kaçadır acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Bugun sizlere ikinci sorum bu mod tuşuna basınca göstergedeki trip yazısınız orda a bidaha basınca b oluyor acaba onların anlamı nedir

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    geçmiş olsun. Nasıl oldu olay düştünüz mü acaba ? tripmetre 2 adet bunun kullanım amacı tamamen size bağlı mesafe karşılaştırma ya da yakıt karşılaştırması yapabilirsiniz

Motosikleti
    mondial drift 125
    sabah saat dokuzda gidip aldık arabayla güzel güzel getirdik garaja koyduk sonrasında eehliyet sınavına gittim geldim akşamda boştu sokak dedim iizimle inip bi sürelim o bindi bir iki gitti geldi ben tam sokağın yarısına gittim dönücem beyaz bi linea durdu içinden indiler sonra bu abimizi bende heniz acemiyim hızlı kaldıramıyorum felan bende arkasında 6-7 mt farkla bekliyodum ki birden geriye taktı hızla geldi o anki panikle korna yerine sinyal felan basınca olanlar oldu resim atmayı bilmediğimden motorun resmini atamıyorum çok şükür ki sade ön çamurluğun önü kırıldı daha henüz 1.5 km bekliyorum bakalım heralde boş arazi bulup orda bu korkumu atlatıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

a ve b olayınıda hala anlamadım malesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

arkadaşlar yine ben ve yine başınızı biraz ağrıtıcam motoru artık sürmüyorum fakat garajda incelemeye başladım aklıma bir kaç şey takıldı öncelikle
    resimdede gördüğünüz gibi motor rolantide çalışırken devri 2 de bazende 1 ve 2 nin arasına düşmekte bu normalmidir ikinci sorum ise egozosun bağlama yeri gibi biyerden yani bu resimdeki gibi yerden burdan su fışkırmakta ve su damlıyor gazı çok hafif verince püskürüyor gibi bunlar bir sorun mudur henüz 2 km bu arada

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    a ve b iki adet tripmetre. ikisini de farklı zamanlarda kmlerde sıfırlayabiliyorsunuz. mesela ben sürekli a olanı depoyu fullediğimde sıfırlarım. diğerini de mesela buradan şurası kaç km diye merak ettiğimde sıfırlarım. gayet de güzel bence

egzoz borusundan su atması normal bişey değil anlamadım neden olduğunu 2 km lik motorun egzozuna su kaçmış olamaz herhalde.

devrin oynaması normal karbüratörlü motorlarda soğukken hava yakıt karışımını jikle ile arttırıp soğuk motorun stop etmemesini sağlardık. enjeksiyonlu motorlarda bunu sensörler yapıyor. standart rolantisi 1400 devir/dk dır. en soğuk havalarda benim motosikletim 2bin ile başlar 1400 1500 e iner ısınınca. sıkıntı olmaz. ısınınca düşer.
    hummar34 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial drift 125
    Yani fotoğraftakü gibi devirde sorun yok fakat egzos gazı açınca egzosun bağ yeri olsa gerek ordan su fışkırtıyor yarın bi hondayı arıcam olmadı götürücem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)