Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Lifan LF 250 B Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    merhabalar ya iki yıl gecti bu motorun üstüne ikinci motorumla seyehat ediyorum. su anki motorum daha pahalı bir önceki dahada pahalıydı ama bu lifanı cok özlüyorum cok garip ama cok rahat , keyifli ve havalı bir motordu. yine aynısından alacağım emin olun alınca tekrar paylaşırım ne zaman alırım bilmiyorum ama alacağımdan eminim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

SEMFERO kardeşim şu an regal raptor DD 350 SPT diye bir ENDURO motorum var. ben kesinlikle bir choppercıyım ama malesep chopper doğunun zorlu tali yollarında ve dağlarında gidemediği için enduroya geçtim. Birde 250cc yükümü tasımakta zorlanıyordu yani amaca yönelik yüksek cc büyük bir motora ihtiyacım vardı. Enduro rahatlığı bir yana lifanın havasını ve kafasını özlüyorum .. Regal 350 spt Enduro da bu aşağıdaki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

@mezarkabulb hocam, ben ilk motosiklet olarak lifan 250-b almayı düşünüyorum.Beni sizin yazılarınız çok etkiledi .Ancak şöyle bir çekincem var.Benim boyum 192 cm, motorun selesi alçak duruyor sanki. Acaba çok çirkin görünür müyüm? Oturunca ayak dirsekleri çok mu yukarıda duruyor.Sizden, bu motosikleti kullanmış biri olarak biraz bilgi alabilir miyim.At- sinek ilişkisi gibi laf etmesinler arkamdan yani.

Hocam selamlar;
    Bir kaç motor arasında kararsız kaldım bunlardan biriside DD 350SPT
    Raptor DD 350 SPT Almayı düşünüyorum.

Aklımda ki bir kaç soruya cevap verebilirseniz çok mutlu olurum.

Ne zamandır kullanıyorsunuz?

Parça sıkıntısı var mı?

Motor kalitesi nasıl?

Yakıt tüketimi ortalama olarak nedir?

Aklımda ki modeller yüzde olarak bende ki şansları
    1- Regal Raptor DD SPT 350 -> %35
    2- Mondial rx3i evo -> %30
    3- SYM Wolf SB 250 NI -> %20
    4- Hyosung GV 250 Cruiser -> %15

Ayırdığım bütçe sadece motor için 7000-8000 arası.

Merhaba arkadaşlar, 2 aydır lf250b kullanıyorum. 2015 model benimki. Öncelikle atillacenk'in dedigi gibi muhteşem bir malzeme kalitesi beklemeyin ama görüntüsü gerçekten güzel. Trafik ışıklarında yanınızda duranlar sizi lafa tutabilirler Benim ilk motorum olduğu için kıyaslama yapamam ama bazı deneyimlerimi paylaşmak istedim. Malum bu modelle ilgili pek fazla yorum veya bilgi yok. Ben rodaj döneminde oldugum için 80 km hızın üzerine çıkmadım. Bu zamana kadar da 700 km yol yapabildim. Benim karşılaştığım en büyük sıkıntı yolcuyla birlikte bindiğimde zincir korumanin şaseye ciddi şekilde sürtmesi oldu. Zincir korumayi söküp sürten yerini spiral kesici ile törpüledik ve atillacenk gibi amörtisörleri en sert seviyeye getirdik. Sıkıntı ortdan kalktı. Ayrıca motorun boş ve ilk 2 vitesi arasindaki geçişleri genellikle çok sert ve gürültülü. 500 km bakımına gittiğimde ustaya sordum normal dedi. Motora bel desteği ve bagaj ızgara setini Aydın Chrome Accessories'den aldim. Biraz tuzlu (500tl kadar) oldu ama gayet şık ve dayanıklı duruyor. Bir de başıma enteresan bir olay geldi malzeme kalitesiyle ilgili. Motorun direksiyonunu kilitlemek için anahtari ön çataldaki kilit göbeğine soktuktan sonra direksiyonu yanlışlıkla sol tarafa çevirdim. Aslında gayet yumuşak bir hareketle çevirmeme rağmen anahtar hamur gibi eğildi ve aynı anda sessiz sedasız kırılıverdi. Bir parçası kilit göbeğinde kaldığı için o göbek sökülerek uzun uğraşlar sonucu parça çıkarıldı ve birleştirilerek yeni anahtar çekildi. Bu arada motor asfalt motoru olduğu için yere biraz yakın. Kasislerde ayaklık yere sürtüyor. Şimdilik aklıma gelenler bunlar umarım yardımı olur. Burdan yine bilgi paylaşımı yapmak faydalı olur. İyi sürüşler herkese

2009 motel 7000 km de çok temiz komsumuzda motorunu satıyor bisan lifan 250 b bunların genel bir sorunu oluyor mu alınmalı mı kullanicilarin bilgisini almak isterim acil biraz simdiden cok tesekkur ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Alıntı tombstone86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, 2 aydır lf250b kullanıyorum. 2015 model benimki. Öncelikle atillacenk'in dedigi gibi muhteşem bir malzeme kalitesi beklemeyin ama görüntüsü gerçekten güzel. Trafik ışıklarında yanınızda duranlar sizi lafa tutabilirler Benim ilk motorum olduğu için kıyaslama yapamam ama bazı deneyimlerimi paylaşmak istedim. Malum bu modelle ilgili pek fazla yorum veya bilgi yok. Ben rodaj döneminde oldugum için 80 km hızın üzerine çıkmadım. Bu zamana kadar da 700 km yol yapabildim. Benim karşılaştığım en büyük sıkıntı yolcuyla birlikte bindiğimde zincir korumanin şaseye ciddi şekilde sürtmesi oldu. Zincir korumayi söküp sürten yerini spiral kesici ile törpüledik ve atillacenk gibi amörtisörleri en sert seviyeye getirdik. Sıkıntı ortdan kalktı. Ayrıca motorun boş ve ilk 2 vitesi arasindaki geçişleri genellikle çok sert ve gürültülü. 500 km bakımına gittiğimde ustaya sordum normal dedi. Motora bel desteği ve bagaj ızgara setini Aydın Chrome Accessories'den aldim. Biraz tuzlu (500tl kadar) oldu ama gayet şık ve dayanıklı duruyor. Bir de başıma enteresan bir olay geldi malzeme kalitesiyle ilgili. Motorun direksiyonunu kilitlemek için anahtari ön çataldaki kilit göbeğine soktuktan sonra direksiyonu yanlışlıkla sol tarafa çevirdim. Aslında gayet yumuşak bir hareketle çevirmeme rağmen anahtar hamur gibi eğildi ve aynı anda sessiz sedasız kırılıverdi. Bir parçası kilit göbeğinde kaldığı için o göbek sökülerek uzun uğraşlar sonucu parça çıkarıldı ve birleştirilerek yeni anahtar çekildi. Bu arada motor asfalt motoru olduğu için yere biraz yakın. Kasislerde ayaklık yere sürtüyor. Şimdilik aklıma gelenler bunlar umarım yardımı olur. Burdan yine bilgi paylaşımı yapmak faydalı olur. İyi sürüşler herkese
    2009 motel 7000 km de çok temiz komsumuzda motorunu satıyor bisan lifan 250 b bunların genel bir sorunu oluyor mu alınmalı mı kullanicilarin bilgisini almak isterim acil biraz simdiden cok tesekkur ederim.

Motosikleti
    LIFAN LF250B
    Merhabalar arkadaşlar. Lifan lf250b modeli motorum var. Sıfır olarak aldım 2016 model. 12bin km'de. Motor iki gündür çalışmıyor. Problem şu: Geçen gün kontağı çevirdiğim anda motor kendi kendine "çalışmaya çalıştı". Sanki biri marşa basıyormuş gibi. İşin ilginci, kontağı kapatmama rağmen bu "çalışmaya çalışma" fiili durmak bilmedi. Nihayet akü kutup başlarından birini sökünce durdu. Aküyü geri takınca KONTAK KAPALI OLMASINA RAĞMEN tekrar aynı işlem durmaksızın devam ediyor. Kontağı çevirdiğimde de aynı şey devam ediyor ve hatta üstüne üstlük marş düğmesine sanki basılı tutuyormuş gibi "cır cır" ediyor. Bütün bu işlemler ancak akü sökülünce duruyor. Nihaayetinde akü bitene kadar bu iş böyle sürdü. Akü mü zayıf acaba diye soranlar için söylüyorum, arabadan aküye takviye yaptığım anda motor yine aynı şekilde "çalışmay çalışıyor". Kimileri marş rolesi-marş motoru bozulmuştur diyor. Problemin ne olduğunu bilen varsa acil yardım edebilir mi?
    Not: Bu arada motoru yağmurlu havalarda kullanmıyorum, uzun zamandır da yıkamadım. Yani ıslaklıktan dolayı olma ihtimali çok az çünkü iki gün geçti, aküyü takınca yine aynı şey tekrar ediyor...
    Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Alıntı emrinho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar. Lifan lf250b modeli motorum var. Sıfır olarak aldım 2016 model. 12bin km'de. Motor iki gündür çalışmıyor. Problem şu: Geçen gün kontağı çevirdiğim anda motor kendi kendine "çalışmaya çalıştı". Sanki biri marşa basıyormuş gibi. İşin ilginci, kontağı kapatmama rağmen bu "çalışmaya çalışma" fiili durmak bilmedi. Nihayet akü kutup başlarından birini sökünce durdu. Aküyü geri takınca KONTAK KAPALI OLMASINA RAĞMEN tekrar aynı işlem durmaksızın devam ediyor. Kontağı çevirdiğimde de aynı şey devam ediyor ve hatta üstüne üstlük marş düğmesine sanki basılı tutuyormuş gibi "cır cır" ediyor. Bütün bu işlemler ancak akü sökülünce duruyor. Nihaayetinde akü bitene kadar bu iş böyle sürdü. Akü mü zayıf acaba diye soranlar için söylüyorum, arabadan aküye takviye yaptığım anda motor yine aynı şekilde "çalışmay çalışıyor". Kimileri marş rolesi-marş motoru bozulmuştur diyor. Problemin ne olduğunu bilen varsa acil yardım edebilir mi?
    Not: Bu arada motoru yağmurlu havalarda kullanmıyorum, uzun zamandır da yıkamadım. Yani ıslaklıktan dolayı olma ihtimali çok az çünkü iki gün geçti, aküyü takınca yine aynı şey tekrar ediyor...
    Durumu çözebildiniz mi acaba? Kronik bir problem miymiş? Almayı düşünenler için güzel bir bilgilendirme olur hocam

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı emrinho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş motorunun üzerindeki soketlere giren kablolar var, onlar birbirine değiyor mu, yerinden çıkan var mı bak bakalım, ben aküyü söküp takarken o kabloların tekini yerinden çıkarmışım, bende de kontağı çevirince ışıklar vardı ama marş yoktu, ölüydü, ayrıca bitik aküden de zamanında cır cır sesi aldığım olmuştu ya da akü başlarına gelen kablolar gevşediğinde de olmuştu, hepsi benim kusurumdu, usta hepsini düzeltti

Dede. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF250-B
    Arkadaşlar merhaba,
    Şehir dışından 2011 model bir 250-b aldım ve yolda gelirken 90 km'de kabul edilebilir seviyede olan titreşim 90 km sonrası aşırı bir artış gösteriyo. Sağdaki elcik ve ayak pegi sola nazaran çok daha fazla titriyor. Bu konuyla ilgili yarın bir ustaya gidicem ama size dişli büyültme/küçültme hakkındaki deneyimlerinizi sormak istiyorum. Son hızlardaki titreşimi azaltmak ve son hızı bir nebze daha olsa yukarı çekmek adına nasıl bir yol izlenebilir?

mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    TÜM SORULARINIZIN CEVAPLARINI BU KANALDA CEVAPLAMAYA ÇALIŞTIK !!

LİFAN LF BAŞTA OLMAK ÜZERE PİYASADAKİ TÜM CHOPPER - CRUİSERLARI TERCRÜBELER DAHİLİNDE İNCELEMEYE ÇALIŞTIK.

YOUTUBE KANALIN ADI: GÜMÜŞ KASKLI GEZGİN

YOUTUBE LİNKLERİ:
    https://youtu.be/r05ULwtnHUc

https://youtu.be/bsyMmtCtbFA

https://youtu.be/5sya8OxC-ww

https://youtu.be/7y9A7x19EJw

https://youtu.be/8YE-H24aN3w

https://youtu.be/5SMOUldaCaY

vidyoların devamı gelecek yeni başladık tecrubelerimizi ..

TAKTİR SİZIN. SAYGI VE SEVGILER DOSTLAR

andacicbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF250B
    internetten ape hanger gidon almayı planlıyorum ama 22mm mi 25mm mi almam gerekiyor?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı andacicbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internetten ape hanger gidon almayı planlıyorum ama 22mm mi 25mm mi almam gerekiyor?
    22mm alacaksiniz.
    andacicbe bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    https://chat.whatsapp.com/311MCygB5no7jSyNEOMmpK

what's grup linkidir, konu 250 cc v motorlar, yedek parça ve teknik bilgi üzerine dayanışma grubudur, spor siyaset konuşulması yasaktır, şu an 51 kişiyiz, bekleriz ...

andacicbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF250B
    Merhabalar, ape hanger aldım bir süre önce fakat Eskişehir'de taktırabileceğim tek biryer bulamadım, lifan lf250b için telleri ve hortumlarıda bulamıyorum işin kötüsü, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bunun yakıt değeri nedir bilen varmı .. Birde kronik sorunları

konuyu hortlatıcam ama lastik ölçüleri nelerdir ? pek bir kaynak bulamadım. yedek parça sorunu var malesef nasıl temin edebilirim. uyumlu olduğu diğer çin motorları hangileridir ?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler