Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DORADO V3 Corvus/V5 Poseidon Bilgi Paylaşımı..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Barkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Africa Twin XRW 750
    Alıntı cotonak28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam,
    sayfa 44 de corvus kullanırken sıkıntılarımı yazmıştım.şimdi arkadaşların yazışırken aklıma geldi benzini fullendiğinde motoru stop edip yan ayağa yatırdığında neresinden olduğunu bilmesemde akıtıyor olması.
    Bnede öyle bir sorun yok ama ilk gelenlerde snaırım o tür sorunlar yaşanmış şu anda bir kaç kişiyede sorum öyle bir sorundan bahsetmeidler. tek bahsettikleri zaman içerisinde egsoz dan ses gelmesi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cotonak28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    burgman 200
    [QUOTE=sero1981;1753535]teşekkür ederim ayberk abi.. allah hepimizi korusun

Abi geçenlerde bizim sayfada belirtmiştim.. bi ara toplaşalım dıye arada kaynadı
    Bu işi yine yapsan yapsan sen halledersin. Biliyorsun ben herzaman varım Selamlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:24 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:20 AM ----------

evet doğrudur damlatıyor.. Fakat depoyu tepeleme doldurduğunda yapıyor..dediğin olayı...

Senin corvus duruyormu? yoksa yeni bi makina kullanıyorsun...

Sayfa 44 de yaşadıklarını okumuştum daha önceden gerçekten büyük talihsizlik yaşamışsın...[/QUOTE

corvusu geçen yıl haziran ayında sattım ve piaggio x9 500 aldım 1 ay öncesi onuda satıp 2008 yamaha fz6 fazer aldım ona biniyorum.

evet ya çok talihsizlik yaşadım,inşallah motor aşkımla ilgili en kötü anılarım bunlar olur.

Motosikleti
    CORVUS
    umarım bundan sonra bahsettin sorunları yaşamassın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:15 PM ----------

Alıntı Barkm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bnede öyle bir sorun yok ama ilk gelenlerde snaırım o tür sorunlar yaşanmış şu anda bir kaç kişiyede sorum öyle bir sorundan bahsetmeidler. tek bahsettikleri zaman içerisinde egsoz dan ses gelmesi
    barkm
    Artık benım egzosttan da ses gelıyor ve bu durum beni biraz uzmekde
    tamırci arkadaşım orjinal yerine abart egzostun daha ekonomik olacagını bahsetti. bende abart olayına pek sıcak bakmıyorum. bakalım sımdı öyle beklıyoruz....
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

Motosikleti
    Alıntı sero1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umarım bundan sonra bahsettin sorunları yaşamassın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:15 PM ----------

barkm
    Artık benım egzosttan da ses gelıyor ve bu durum beni biraz uzmekde
    tamırci arkadaşım orjinal yerine abart egzostun daha ekonomik olacagını bahsetti. bende abart olayına pek sıcak bakmıyorum. bakalım sımdı öyle beklıyoruz....
    ideal motosikletle görüştüm egsoz için başka bir çözüm arayışı içerisindeler. Orijinal eksoz yerine şu smookhead leri bir araştırında bizde kullanlaım dedi. İlgilendiler sağolsunlar ve konuyu araştıracakalr.

Motosikleti
    CORVUS
    ideal motosikletle görüştüm egsoz için başka bir çözüm arayışı içerisindeler. Orijinal eksoz yerine şu smookhead leri bir araştırında bizde kullanlaım dedi. İlgilendiler sağolsunlar ve konuyu araştıracakalr.
    ben senin bahsettiğin egzostçuyla konuştum adam 400 le 600 tl arasında değişir dedi.. valla öyle pahalı oldukdan sonra;takarım sanayii den 50 tl ye abartı paşa paşa takılırım ama bi gelişme olursa haberdar edersen beni sevinirim...

Bu arda arka amortısörü değiştiricem, daha yumusak bır sey takıcam şu an araştırıyorum bilgi veririm...

Motosikleti
    ben senin bahsettiğin egzostçuyla konuştum adam 400 le 600 tl arasında değişir dedi.. valla öyle pahalı oldukdan sonra;takarım sanayii den 50 tl ye abartı paşa paşa takılırım ama bi gelişme olursa haberdar edersen beni sevinirim...

Bu arda arka amortısörü değiştiricem, daha yumusak bır sey takıcam şu an araştırıyorum bilgi veririm...
    arka amortiserler ayarlıdır . Amortiser üzerindeki delikli bileziği sola çevirirsen sertleşir sağa cevirrisen yumuaşar.. kademe kademe dir. Ama her iksinide cevirecen .. iki kademe cevirrisen arakya artcı alınca vurmaya başlıyor 2 kişi veya tek kişi olmasına göre ayaralayacan artık..egsoz konusuna gleince orjinali zaten 140 tl civarında en kötü ihtimalle orjinalini takacam ama önce içini açtırıp yaptırmayı deneyecem

Motosikleti
    CORVUS
    arka amortiserler ayarlıdır . Amortiser üzerindeki delikli bileziği sola çevirirsen sertleşir sağa cevirrisen yumuaşar.. kademe kademe dir. Ama her iksinide cevirecen .. iki kademe cevirrisen arakya artcı alınca vurmaya başlıyor 2 kişi veya tek kişi olmasına göre ayaralayacan artık..egsoz konusuna gleince orjinali zaten 140 tl civarında en kötü ihtimalle orjinalini takacam ama önce içini açtırıp yaptırmayı deneyecem
    amortisör konusunda gerçekten bu paylaşım benim için çok yararlı oldu deniyecem.. egzost konusunda araştırmalarım dewam ediyor yakın zamanda bilgi weririm.... TEŞEKKÜRLER.....

Motosikleti
    amortisör konusunda gerçekten bu paylaşım benim için çok yararlı oldu deniyecem.. egzost konusunda araştırmalarım dewam ediyor yakın zamanda bilgi weririm.... TEŞEKKÜRLER.....
    Haftasonunda egsozu açtırdım ve 30 tl vererek yaptırdım. Olay büyüttüğümüz gii değilmiş. Egsozu kendim söktüm ve götürdüm bi ustaya adam açtı içini 2 tane parça puntollarındna kurtulmuş onları sıkıca puntolodu yeniden kaynakla kapattı. Bende getirdim yerine taktım. Sonuç başarılı.. Sakın sağa sola çok para vermeyin.

Motosikleti
    CORVUS
    Haftasonunda egsozu açtırdım ve 30 tl vererek yaptırdım. Olay büyüttüğümüz gii değilmiş. Egsozu kendim söktüm ve götürdüm bi ustaya adam açtı içini 2 tane parça puntollarındna kurtulmuş onları sıkıca puntolodu yeniden kaynakla kapattı. Bende getirdim yerine taktım. Sonuç başarılı.. Sakın sağa sola çok para vermeyin.
    herkeze selamlar
    egzost konusunda bende arastırmalara dewam edıyorum.. Paylasım ıcın cok teşekkur ederım cok faydalı oldu benım ıcın dewamını beklerım

herkezın bayramı kutlu olsun
    saygılarımla.....

Motosikleti
    yamah dragstar dorado v3

Tek isteğim dünya barışı

merhabalar arkadaslar 1 yıl sonra gene foruma girdim ve gördüklrim karsısında tek bir şey söyliyebilirim aman tanrımmmmmmmm baya özel msj glmiş 45. sayfadaki yorumumla alakalı ve hepside cok guzel tesekkur ederim nese ben simcik konuya girim yani PORADOYA

arkadaşlar tam 1 yıl oldu poradoyla tanısalı v3um yollarda bana hep 3 cizsede olmadık yerlerde granajını döküp beni üzsede kmde 18 19 hatta bazen 20 21 kurus yaksada egzosunda bir kadının çığlık seslerini kıskandırıcak sesler cıkarsada hatta gecen hafta egzos koruma demiri yolda düşsede seviyorum motorumu oncelikilen bir arkadaş demiş ya sucudan motor alırsan gecen yıl dorado alanlar bilrler 2006 model doradolar hep aynıdır aynı cinli yapmıstır aynı çinli test etmiştir aynı ankaraya gelmiştir aynı ankaradan dağıtılmıştır lakin bizim türk zekası burdada devreye girmn yıl 2 3 bayi yoktu 7 8 adet vardı ve hepside 2006 doradoları değişik fiyatlarla satıyolardı ve aldıgım donemde sucu ahmet bin lira aza veriyordu piyasadan bende gittim o yuzden ondan aldım cunku basıma gelecekleri bilerek aldım bari dedim mumkun oldugunca az para vereyim ve ölede yaptım olayın özeti benim poradom neden 300 basmıyo ben 300 istiyom carpmadan neden dagılıyo ben dagılmasın istiyom ruzgarda neden savuruyo ben savurmasın istiyom demiyceksin bu paraya budur parasının hakknı vriyomu hayır ilgi cekiyomu evet olay budur herkez memnunum diyo ama ardından yagdırıyo egzos plaka dusuyo su kadar yakıyo surası dustu bole oldu diye neyse birde doradomla alakalı kısa sorun çözümleri var

ÇÖZÜMLER öncelikle benzini fullediğinde bilinmeyen bi yeden allah tarafından benzin akma problemi hani motoru parkederken kullandıgınız sehpa varya ama yandaki diğil altttaki on tekeri havaya kaldıran ahanda ondan kaynaklanıyo ben cıkardım sepayı o problem cozuldu

plaka problemine gelince her doradodakopar o plaka ben sölim malzeme cok kotu ulkem yolları cok zorlu cozumu
    catlaklar basladıgı gibi japonun motorunu alamadın madem sende ben gibi gidip uhusunu alcan ve yapıştırcan yoksam bir gun polis amcalar durdurur plakan nerde der sende yanıma almayı unutmusum evde diye sacma bir cevap verebilirsin

yakıt problmi içinde motorun servise gitmemesi lazımgöztepedeki kadeşler motor sağolsun onlara bir gittim 25 kurus yakıyodu alet sonra baska bir usta 20 kurus cıvarına indirdi

yedek parca demiş bir arkadaş ben dururken bana carptılar 500lira hasar cıktı motorun onu komple dagılmıstı ama gene söluyorum servise gitmeyin kardeslerdeki usta takarken yeni parcalı eskisinden dahada feci hale getirdi resmen kıra doke taktı hehangi ama tanıdıgınız guvendiğiniz bir ustaya gidin orayda ankaradan gonderiyorlar ve 3 gunde geliyor aynen serv is gibi ve fiyatlar 500ken 400e dusebiliyor en aazından egzos arıyan arkadaslarda anadolu yakasındaysalar bostancı değil kartal sanayiye gitsinler 100lira ustu parcalarda en az 20 lira fark oluyo benden sölemesi

gelelim 1yılda motorum ne durumda artık inada bindi tek bir vida sıkmıyodum aylardır gene şimdi gidip motorumun vidalarını sıkcam biraz toparlamaya calısıcam 5bin km yaptım sadece 25lira yag değişim parası odedim yapılması gerekn problemler var ama ben ne zaman tamamen durucak beni yolda bırakıcak onu merak edşyorum hala hiç yolda bırakmadı yazın 1 2 defa hararet yaptı ama hiç tamam bittim demedi artık poradoma saygı duymaya başladım heleki sahilde gece mp3u takıp kimsenin olmadıgı bir yerde muziğimi dinletip mehtapilen içli dışlı olmamı sağlıyo ya allah poradomdan razı ola bu arada ben birşey sorucam arkadaşlar doradosu olan arkadaşlar benim egzosmu arkamı nedir bilmem gazı kokleyip 10 saniye gittiğimde arkadan resmen yanık kokusu geliyo tahmini olan varmı? bu şikayet,i başkabir sitede 2 arkadaş daha yazmıştı veya bu şikayeti olupta çözen varmı?

Motosikleti
    CORVUS
    herkeze selamlar egzostun patlama sorunu bende de wardı... sübap ayarını yaptırınca kesti ve yakıtta düştü

Motosikleti
    Plaka sorunu ile ilgili olarak şunu belirtmek istiyorum, plaka ile motorun plakalığı arasına mutlaka lastik conta koyunuz, plakayı takan kişiler bu ufak ayrıntıyı atladıkalrı için plaka çatlıyor ve düşüyor hatta plastik plakalkık ve plakalık üzerine silikon sıkarak plakayaı takarsanız mükemmel olur.

Motosikleti
    Alıntı rewezak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben birşey sorucam arkadaşlar doradosu olan arkadaşlar benim egzosmu arkamı nedir bilmem gazı kokleyip 10 saniye gittiğimde arkadan resmen yanık kokusu geliyo tahmini olan varmı? bu şikayet,i başkabir sitede 2 arkadaş daha yazmıştı veya bu şikayeti olupta çözen varmı?
    Arkadaşlar cfmoto (Türkiyedeki nam-ı diğer dorado) ların arka göbekte kalın numara yağ var.. bu yağ yüksek devirlerde ısınarak şanzıman kutusunun altındaki tahliye hortumundan fazla yağı atmaktadır. Yüksek devirlerden sonra motoru park ettiğinizde bir kaç damla yağ damladığını zaten farketmiş olmalısınız. Benim dikkaitmi çeken bir husu var genelde kullanıclar motorlarını iyi tanımadan kullanıyorlar ve anlaşılmayan bir durumla karşılaşınca da o motorun bir kusuru gibi ifade ediyorlar tabi o zaman da motora haksızlık oluyor. Bend e1 yıldır kullanıyourm motorumu 6.000 km deyim şu ana kadar egsoz sorunun dışında herhangi bir problemle karşılaşmadım. Egsozuda zaten Ankaradaki servsileir gönderin değiştirelim yenisi 140 tl dedi. Ama ben egsozcuda 30 tl ye yaptırmayı tercih ettim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    dün posedion olan bir arkadaşla tanışdım ve uzunca bir sohbetten sonra biraz şaşkın birazda ilginç duygularla yanından ayrıldım.. arkadaşın ikinci posedion imiş ve şu anda kullandığını yeni almış 2010 model öncekini ikinci el almış 2006 modelmiş her neyse konuşduk posedionu üç günde sattım dedi ve piyasasında sattım dedi posedionlarla corvuslar piyasa açısından bir değil dedi posedion peynir ekmek gibi gidiyor elde kalmıyor dedi şaşırdım açıkcası corvusları bak ikinci elde 1500 tl lere kadar bullursun ama posedioncu bir iki sıkışmış dışında 2500 den aşağı satmaz oda 2006 modelleri yenileri 4 binden aşağı vermez dedi...

bunların corvusdan farkı varmı dedim yok aynı motor ama bunlar sorunsuzdur dedi önceki motorumuda 2 sene sürdüm sıkıntı yapmadı buda umarım yapmaz dedi.. corvuslar çok sıkıntılı makinalar dedi önce ondan alıcakdım ama forumları okudum bir kaç kişiye danışdıkdan sonra vaz geçdim dedi.. corvusun sıkıntısıda tamamen kasasından yürüyenindendir dedi onlarında motoru sağlamdır ama kasaları çok kötü dedi..

şöyle bakdımda hakkatten motoruda çok güzel duruyordu scooter motoru koydukları için komple motor kısmı arkaya kadar kapalı granajla oda motora çok tok bam başka ağır bir hava veriyor.. en nihayetinde şunu diyebilirimki illa dorado alıcak takıntısı olanlar posedionlara bir baksınlar derim..hiç olmassa kasası belli chopper pek çok chopper aksesuar ve ekipmanı uydurursunuz bir şekil ve bir segmente dahil olur motorunuz chopperım var dersiniz en kötüsü otomatik vites :D corvus alsanız onuda diyemessiniz onu dahil edebiliceğiniz bir segmentte yok.. benim nacizane fikrim..

ama her halikarda ben ikisinide almayın derim gidin güzel bir japon imkanınız varsa alın sıfır fiyatı üstünden konuşuyorum çünkü sıfırı 5-6 bin tl civarında hayla..

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    logaritma;

epeydir yoktun!!! gözlerim çook aradı seni...

acaba benmi yanılıyorum yoksa haklımıyım....

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün posedion olan bir arkadaşla tanışdım ve uzunca bir sohbetten sonra biraz şaşkın birazda ilginç duygularla yanından ayrıldım.. arkadaşın ikinci posedion imiş ve şu anda kullandığını yeni almış 2010 model öncekini ikinci el almış 2006 modelmiş her neyse konuşduk posedionu üç günde sattım dedi ve piyasasında sattım dedi posedionlarla corvuslar piyasa açısından bir değil dedi posedion peynir ekmek gibi gidiyor elde kalmıyor dedi şaşırdım açıkcası corvusları bak ikinci elde 1500 tl lere kadar bullursun ama posedioncu bir iki sıkışmış dışında 2500 den aşağı satmaz oda 2006 modelleri yenileri 4 binden aşağı vermez dedi...

bunların corvusdan farkı varmı dedim yok aynı motor ama bunlar sorunsuzdur dedi önceki motorumuda 2 sene sürdüm sıkıntı yapmadı buda umarım yapmaz dedi.. corvuslar çok sıkıntılı makinalar dedi önce ondan alıcakdım ama forumları okudum bir kaç kişiye danışdıkdan sonra vaz geçdim dedi.. corvusun sıkıntısıda tamamen kasasından yürüyenindendir dedi onlarında motoru sağlamdır ama kasaları çok kötü dedi..

şöyle bakdımda hakkatten motoruda çok güzel duruyordu scooter motoru koydukları için komple motor kısmı arkaya kadar kapalı granajla oda motora çok tok bam başka ağır bir hava veriyor.. en nihayetinde şunu diyebilirimki illa dorado alıcak takıntısı olanlar posedionlara bir baksınlar derim..hiç olmassa kasası belli chopper pek çok chopper aksesuar ve ekipmanı uydurursunuz bir şekil ve bir segmente dahil olur motorunuz chopperım var dersiniz en kötüsü otomatik vites :D corvus alsanız onuda diyemessiniz onu dahil edebiliceğiniz bir segmentte yok.. benim nacizane fikrim..

ama her halikarda ben ikisinide almayın derim gidin güzel bir japon imkanınız varsa alın sıfır fiyatı üstünden konuşuyorum çünkü sıfırı 5-6 bin tl civarında hayla..
    Arakadaş psedion kullanmış ve ondan memnun kalmış memnuniyetini de güzel ifade etmiş buraya kadar her şey iyi de corvus kullanmadan corvus hakkında yorum yapması biraz saçma olmuş.. söylediklerine katılmıyorum sallamış

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    logaritma;

epeydir yoktun!!! gözlerim çook aradı seni...

acaba benmi yanılıyorum yoksa haklımıyım....
    buralardayım fazla yazmıyorum ama okuyorum işde konu denk gelirse paylaşıcak bir şey olursa yazıyorum..

Barkm

o kadarını bilemiyorum ama sallıycak bir tipe benzemiyordu belki sürmüşdür binmişdir çocuğun motoru güzeld ben çok corvus gördüm bizim mahallede bir çocukda da vardı bana o kadar corvuslar çekici gelmesede bu posedion çok güzel göründü gözüme bilhassa siyahı çok güzel.

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buralardayım fazla yazmıyorum ama okuyorum işde konu denk gelirse paylaşıcak bir şey olursa yazıyorum..

Barkm

o kadarını bilemiyorum ama sallıycak bir tipe benzemiyordu belki sürmüşdür binmişdir çocuğun motoru güzeld ben çok corvus gördüm bizim mahallede bir çocukda da vardı bana o kadar corvuslar çekici gelmesede bu posedion çok güzel göründü gözüme bilhassa siyahı çok güzel.
    Bende Corvus kullanıyorum şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım. Ancak tecrübe edindikleirm hakkında konuşabilirim diye düşünüyorum. Ayrıca ne benim Corvusu veya poseidonu övmem nede bir başkasının corvusu yermesi durumu çok fazla değiştirmiyor. Zevkler ve renkler tartışılmaz .Corvusda poseidonda çin malı orta kalitede motorlar fiyatına göre fazla birşey beklemek hata olur bence..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bende Corvus kullanıyorum şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım. Ancak tecrübe edindikleirm hakkında konuşabilirim diye düşünüyorum. Ayrıca ne benim Corvusu veya poseidonu övmem nede bir başkasının corvusu yermesi durumu çok fazla değiştirmiyor. Zevkler ve renkler tartışılmaz .Corvusda poseidonda çin malı orta kalitede motorlar fiyatına göre fazla birşey beklemek hata olur bence..
    aynen kardeşim haklısın sen memnunsan sorun yok.

Motosikleti
    Dorado Corvus a ilave olarak 1998 model Honda Africa twin aldım arkadaşlar. Herkese çok daha iyilerine binmeyi nasip etsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler