Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
44. sayfa BirinciBirinci ... 344243444546 ... SonuncuSonuncu

DORADO V3 Corvus/V5 Poseidon Bilgi Paylaşımı..!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Görüldüğü gibi Amerika'da satılyor olması hiçbir şeyi değiştirmiyor. Klasik Çin motoru problemleri ve klasik Çin motoru satıcı ve servis yaklaşımları...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Arkadaşlar;

Bu modelle ilgili kafa karışıklığına gerek yok...

Bu forumda başından sonuna kullananların yorumlarını okursanız görürsünüz ki %90'ı çok memnundur...

teski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadsalar 3 sorum olucak
    oncelikle hararet olayi nedir motorda herkeste oluyor mu? uzun yol yaparken kalmayalim yolda :S
    birde kayısı kac km de degistiriyorsunuz ?
    son olarakta depoyu fulleyen arkadaslarda sorun olmus daha fullemedim acaba herkeste oluyormu? tedbir icin ne yapabilirm?

Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Teski;

-Hararet problemini hiç yaşamadım...
    -Kayışa, epey gecikmiş 2500 bakımında -3800'e yakındı- bakıldı. Ustası bir problem olmadığını soyledi. Şu an 5200'lerdeyim. 7500 bakımında ne söyleneceğine göre karar veririm.
    -Depo fullendiğindeki problem bende de oluyor. Genel kullanımım şehiriçi olduğu için depoyu zaten tam doldurmuyorum. Ancak uzun yola gideceksem de zaten 50km sonra bile 1.5 litre yakmış olacağımız için problem sadece teoride kalmaya devam ediyor. O yüzden ustasına sormaya da gerek olmadı hiç.

Yalnız sana öneri, üzerindeki lastiklerin ömrüne dikkat et. Nereden bakacağım dersen sorabilirsin, anlatırım.
    Benimki hiç baş ağrıtmadı. Yüksek ihtimal seninki de öyle olacaktır, keyfini çıkar..

İyi sürüşler..

teski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teski;

-Hararet problemini hiç yaşamadım...
    -Kayışa, epey gecikmiş 2500 bakımında -3800'e yakındı- bakıldı. Ustası bir problem olmadığını soyledi. Şu an 5200'lerdeyim. 7500 bakımında ne söyleneceğine göre karar veririm.
    -Depo fullendiğindeki problem bende de oluyor. Genel kullanımım şehiriçi olduğu için depoyu zaten tam doldurmuyorum. Ancak uzun yola gideceksem de zaten 50km sonra bile 1.5 litre yakmış olacağımız için problem sadece teoride kalmaya devam ediyor. O yüzden ustasına sormaya da gerek olmadı hiç.

Yalnız sana öneri, üzerindeki lastiklerin ömrüne dikkat et. Nereden bakacağım dersen sorabilirsin, anlatırım.
    Benimki hiç baş ağrıtmadı. Yüksek ihtimal seninki de öyle olacaktır, keyfini çıkar..

İyi sürüşler..
    cvbin icin tesekkur ederim. lastik sorununu da anlatirsan sevinirim.
    suanda kazali. yeniden toplamaya calisiyorum. ayrica yeni kuru akü alicam.siparis uzeri getittircem (12v 10-14A) fakat boyut olarak hepsi aynimidir tam bi bilgim yok. tavsiye edersen sevinirim

merhaba schumaher istersen sana benim corvusumu satabilirim 2006 model 5000km yaklaşık 1 aydır kullanıyorum arka fren balatası haricinde sorun yaratmadı birde hararet konusu var termostatı sökünce sorun ortadan kalkıyormuş...yakıt ise 4/5 lt civarında...evet acaip dengeli bir motor...kızların bakmadığıda tamamen uydurma evim istanbulun dışında olduğu için satmak istiyorum elimin altında servis yokluğundan... bahsettiğin gibi honda parçaları uyuyorsa sorun yok demektir. 110km de hafif bir vibrasyon var ama zaten motorun teknik verilerinde azami hız 100km denmiş ben 90kmyi geçmiyorum hem yakıt hemde sıkıştırmamak adına...bozuk yollarda büyük lastik avantajını çok iyi kullanıyor... 80km'de mp3 keyifle dinleyebilirsin...daha yüksek cc bir motor almak istediğimden satabilirim...kararını netleştirirsen hbr verirsin. bana da bir sürü şey söylediler...olumlu olumsuz aldığımda da ooooo diyen çok oldu... hiçde fiyatı kadar ucuz görünmüyor...heybetli bir motor diyebiliriz.

Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    teski arkadaşım;

Lastik konusu bütün motorlu taşıt sürücülerinin dikkat etmesi gereken bir konu aslında. Ama iki teker üzerinde daha önemli haliyle.

Her lastiğin yanağında dört haneli bir rakam var. (bulmak biraz zor olabilir, yavaşça göz at) 4703 gibi.. Son iki rakam yılının ilk iki rakam ise haftasınındır.. Yani bu örnekteki 2003 yılının kasım sonuna denk gelir.

Her lastiğin raf ömrü 5 yıldır. Aksine itibar etme. Bu tarihten sonra lastiğin kimyasal dengesinin değişmesiyle yol tutuşu azalmaya başlar. Yanaklarda çatlamalar olabilir. Riske girmek için çok toleransı olmayan araçlar üzerindeyiz.

Akülerin hepsinin boyu aynı değil. Benim bildiğim amperi arttıkça boyut olarak büyüdüğü. İnternette aratırsan bulabilirsin. Ben en son 35 liraya 9 amperlik kuru bakımsız tip bir Çin malı almıştım. Bir de 50 liralık akü şarj aleti aldım. Kış mevsiminde aküyü çıkar. İki gün şarjda tutup yazın takman yeterli olur. Benim bulduğum rahat ve ekonomik çözüm budur.
    Marka olarak Yuasa diyeceğim ama eğer bir on gün kadar çalıştırmayacal bile olsan onu da bitirecek ucuz bir çinliyi de. Biliyorum çünkü ben ikinci el aldığımda üzerinde yeni bir yuasa vardı. Onu benim de akü bitirme kapasitesini bilmememden dolayı -ki bu duruma kapatsan bile stand-by konumunda kalan alarm ve dijital saati sebep oluyor- birkaç full deşarj-şarjdan sonra bitirdi.

Bu arada ben de bir arka çanta taktırdım. Ama 90 km'nin üzerindeki hızlarda rüzgardan fazla etkilenme durumu beliriyor ve sürüş zevkini bir hayli azaltıyor.

Başka soracakların da olursa zevkle cevaplarım..
    Hepimize güzel sürüşler..

çin ve çin mallarından bahseden arkadaşların dikkatine sunuyorum. kızil çin de(kıta çin'i, hani başkenti pekin olan, hani günde 1 tabak pirince çalışan insanların ülkesinden ), dorado (cfmoto), sym ve de kymco motorları yapılmaz..burada, ülkemizde 1200-3500 ytl aralığında satılan motorlar üretilir..dorado (cfmoto), sym ve de kymco (komünist olmayan, hani kızıl çin le kanlı bıçaklı olan, uzakdoğuda teknoloji de japonyadan sonra kore ile başabaş olan ada çin'inden gelirler, taiwan ve taipei diye biryerler duydunuz mu) ve de fiyatları (taiwanlı işçiler 1 tabak pirinçten çok fazlasını aldıkları için) japondan biraz ucuz, koreli ile başabaştır.

çin ve çinli derken, hangisini kastetmiştiniz acaba ? daha doğrusu coğrafya ve genel kültür notlarınız ne alemde ???

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cotonak28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize selam,
    sevgili schumacher,2006 temmuz ayından 4 hafta öncesine kadar bir dorado corvus sürücüsü olarak yaşamış olduklarımı sana aktarmak isterim.
    corvus motorumu su soğutmalı,250 cc,ve en önemlisi görüntüsüne tav olduğum için yukarıda bahsettiğim tarihte plaka masrafı dahil 6100 ytl vererek peşin fiyatına 12 taksit ile sahip oldum.
    Kullanımı çok rahat bir motor diyebilirim,1500 kilometredeyken çok ilginç birşey başıma geldi düz ama işlek olmayan bir yolda sabit 50 -60 km hızla ile giderken hafif bir çukur'a girmemle arka fren kitlendi ve yere düştüm çok şükür bana ve motora düşmenin etkisiyle çok büyük bir şey olmadı allahı var yan koruma demirlerinin motora ve kullanıcısına çok büyük faydası var,neyse toparlanıp baktığımda fren balatasını tutan döküm demirin kırılıp diskin arasına girdiğini ve bununda cantın yamulmasına ve freni kilitlemesine sebep verdiğini farkettim.motoru (kamyonet ile)göztepede aldığım yere götürdüm arkadaş ithalatcı firmanın teknik müdürü olan beyle konuşmasına ( şimdi değişti ve şuan bayan bir arkadaş ilgileniyor)ve kendisine o parçanın garanti kapsamına girmeyeceğini söylediğini sinir krizi geçirerek şahit oldum telefonu elinden alıp bana neden garanti kapsamına girmediğini izah etmesini istediğimde bu zamana kadar bu sorunla ilgili bir şikayet gelmediğini söylemesi üzerine sinirim 1 kat daha artarak kendisine yaklaşımının yanlış olduğunu yapması gereken şeyi ben izah ettim,önce kırılan parçayı ve cantı istemesini bunula ilgili iyi bir araştırma yapmasını ve ondan sonra bana kırılma nedenini izah etmesini en önemlisi canımızı sattıkları motora emanet ettiğimizi anlatınca parçaları istedi ve yaklaşık 3 hafta sonra kırılan parçayı sıfırı ile cantıda düzeltilmiş bir şekilde gönderdiler sorunla ilgili hiç bir açıklama yapılmadı.
    Biraz uzun oldu ama enbüyük sıkıntım bu olay olmuştur.
    eksoz ile ilgilide sıkıntı var içi dağılıyor ve çok kötü ses çıkarıyor garanti kapsamında gönderdiğin izaman tamir edip gönderiliyor tamir edilince eksozda daire şeklindeki kaynak belli oluyorve sırıtıyor.
    debriyaj balatasının 20000 km gittiğini yazmış bir arkadaş ben 3000 km den sonra 1000 km'de bir kalkışlarda titremesinden dolayı zımparalatıyordum en sonunda 6000 km de değiştirdim bu arada 2 kere gaz teli değiştirdim (allahın sevgili kuluymuşumki 2 seferde düzgün yerlerde koptu fazla itmek zorunda kalmadım)

BUNLAR BENİM BAŞIMDAN GEÇEN,CORVUSLA İLGİLİ TECRÜBELERİM.
    SAYGI VE SEVGİLER.

Unuttuğum Bir Başka Konu 3000 Ytlye Satabilmiş Olmama Sevinmem Hatta 3 Takla Atmam.
    Ayrıca Noter Satışında Noterin Taşıt Listesinde Dorado Corvus Diye Bir Model Yok 1 Adet Dorado Modeli Var Yanlış Olmasın Kasko Bedeli 1150 Ytl Civarı.
    Cevap budur abi
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar uzun süredir aranızda yokdum amerikadaydım yeni geldim ya çok merak ettim bütün konuyu okuyamadım ama amerikanın neresinde satılıyormuş bu dandiriks motor yada hangi amerikalı gidip alıcakmış bu motoru çok güldüm ya.....

bakın amerikada her tür mal satılır çin malıda satılır japonda türk malıda ama kimse almaz amerikalıya bir kere aşılanmış kaliteli malı biz yaparız ve bizim yapdığımız malda herkezinkinden ucuzdur diye adam harleylerini bedavaya satıyor nerdeyse bir sürü custom bike yapan yerler var race motorlar zaten ikinci elde orda burdaki çin motorları fiyatına satılıyor gidipde bu dorado yu mu alıcaklar sanırım bu ego tatmini hani bizim motorumuzu amerikadada satıyorlar çok kaliteliyiz biz bir numarayız zaten bir çin motorunda da bu olmasa şaşardım jinlunda da aynı şeyler söylenmişdi yok ingilteredede satılıyormuşda regaller içinde söylenmişdi ingiliz polisleri kullanıyorlarmışda :D :D

bu motora gelicek olursak 44 sayfa neyi tartışdınız okuyamadım ama ilginç 44 sayfalık tartışılıcak bir motor değil scooter motoru takılmış çinlinin hani birde böyle fantezi yapalım diye ürettiği bir motor..

kalite sıfır arkadaşımda vardı ondan biliyorum hatta amerikaya gitmeden önce yazmışdım bu forumda arkadaş aldı motor 6 ay sonra dökülmeye başladı her yerinden sesler gelmeye başladı diye iyi hatırlıyorum hatta alıcaksanız gidin bari regal alın demişdim o çocukda bir sürü sıkıntı çekdi sattı sonra...

ya inanın hayretle cotonak28 arkadaşın yazısını okuyorum hayret şaşkınlıkla dediğiniz şeyler o kadar büyük şeylerki bu yüzden firma kapatılır
    fren balatası kopuyor 2000 km de debriyaj bitiyor gaz teli kopuyor bunları hepsi doğru hatta fazlası olanlarda var biliyorum benim arkadaşında bu tip şeyler çok başına gelmişdi corvusu varken anlamak mümkün değil hayat bu kadar ucuzmu ne demek gaz telinin kopması avrupada amerikada olsa böyle firmaları trilyonluk mahkemeler açılır ayıplı mal üretiorlar diye ve insanlarda alıyorlar bu malları ona şaşıyorum hayla uslanamadık hayla bir ders alamadık ben bu forumda bir jinlun olayı dönmüşdü yıllar önce ilk bu çinliler piyasaya girdiğinde

100 sayfalık bir jinlun topiği oluşmuşdu okurken aklım hayalim almıyordu adamın tekeri kopmuş birinin gidonu kopmuş birinde başka bir şey bu araba değilki kardeşim seni koruyan bir kaporta yok airbag yok cam yok hayla bu çin mallarına merak nedendir anlamak mümkün değil fiyatıda ucuz değilki baksanıza arkadaş 6 milyar yazmış 6 milyara ikinci elde şahane mükemmel ne motorlar var avrupalısı almanı git al 3 yaşında olsun 5 yaşında olsun ama kaliteli olsun akmaz kokmaz hiç bir şey olmaz alman olsun avrupalı olsun ölüceksen bile adi çin malı motorun üzerinde ölme

benim arkadaşımda 30 yaşında 30 yıllık vespa klasik var daha bir günden bir güne öyle büyük bakım görmedi motor yazlıkda çok az biniyor zaten gittimi yağını suyuna bakıyor buji falan filan değiştiriyor kontağı çevirip gidiyor biz nerdeyiz elin avrupalısı amerikalısı nerde yazık bize adam 2006 model çin malı motor alıyor yok balatsı kopuyor gaz teli kopuyor orası burası kopuyor adam 30 yıllık vespaya biniyorda daha bu yaşına kadar motorun en ufak bir yerinde kopma sarkma yok......

artık arkadaşlarım lütfen şu çinlilerin yapdığı adi artık sanayi plastiğinden yapılan tekerleği bile atık muşambalardan yapılan sırf motor zengin görünsün diye milleti kandırmak için krom görüntüsü versin diye krom görünümlü plastik malzeme kullanılan çin motorlarına tepkimizi koyalım

bunların hepsi kalitesiz kansorejan maddelerden yapılıyor kullandığınız çin mallarınındaki kansorejan madde yada orantısı ne kadardır bilen yada araştıran varmı
    çinliler hangi hijyenik sağlık kontrollerinden geçirip üretiyorlar bu motorları işin bu yanına bu forumda değinen varmı bilmiyorum ama o çin motorlarının hepsi buram buram asbest ve diğer kansorejan maddeleri içeriyor avrupada pek çok malzeme ve insanın temas ettiği ürünlerde kullanımı yasaklanmış maddeler içeriyor bu çin malları...
    bu yüzden zaten çinmallarını pek çok avrupa ve amerika ülkelerine sokmamaya çalışıyorlar..
    yani çin mallarının esas sokulmama istenmesinin birinci nedeni kalitesizlikleriyse ikinci nedenide bu elin avrupalısı amerikalısı sağlığına çok düşkün...

bu çin motoru insan katliamına artık tükiyeden bir yetkililerin dur demesi lazım..
    çin malı arabalarda bunu yapdılar allaha şükür yapmasalar sokaklarda aynı bu motor furyası gibi bir ton adi ucuz çinmallarından sahte mercedesler bmw ler hummer lar görücekdik devlet bir ton standart getirtide allaha şükür sadece bir iki çin markası o standartlara uyumlu araba getirdi...

motorlardada artık belli standartlar getirilmesi lazım her önüne gelen çine giden adamın motor getirtmemesi yada getiricekse belli standartlar dahilinde getrimesi gerekli bence...

Hepinizi seviyorum Kazasız Belasız Kaliteli Motorlarda Güvenli Bir Şekilde Gitmenizi Temenni Ederim.. Saygılar Sevgiler...

Alıntı yamahajet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin ve çin mallarından bahseden arkadaşların dikkatine sunuyorum. kızil çin de(kıta çin'i, hani başkenti pekin olan, hani günde 1 tabak pirince çalışan insanların ülkesinden ), dorado (cfmoto), sym ve de kymco motorları yapılmaz..burada, ülkemizde 1200-3500 ytl aralığında satılan motorlar üretilir..dorado (cfmoto), sym ve de kymco (komünist olmayan, hani kızıl çin le kanlı bıçaklı olan, uzakdoğuda teknoloji de japonyadan sonra kore ile başabaş olan ada çin'inden gelirler, taiwan ve taipei diye biryerler duydunuz mu) ve de fiyatları (taiwanlı işçiler 1 tabak pirinçten çok fazlasını aldıkları için) japondan biraz ucuz, koreli ile başabaştır.

çin ve çinli derken, hangisini kastetmiştiniz acaba ? daha doğrusu coğrafya ve genel kültür notlarınız ne alemde ???
    Arkadaşım taiwana da gittim minnacık bir adadır zaten ucu başı 400km taipei de zaten tek şehirleri zaten adada kalıcak yerleşim eri yo her yerleri dağ az biraz düzlükleri var orayada taiipei yi kurmuşlar yani coğrafya bilgimde allaha şükür iyidir biraz istersen sana taiwan thailand malezya ve endonezyanın ülke oluşum hikayesinide burda anlatırım öyle dediğin gibi çinde kızıl değildir artık çinin yönetimi sosyalist ekonomisi capitalist olmuşdur tarihde hangi kızıl ülkeye mcdonalds nike adidas versace hem fabrika açmış hemde satış yapıyorlar dünyanın dev bütün firmaları artık çinde en büyük fuarlar artık çinde adamlar olimpiyatları bile yapıyorlar kızıllıklarımı kalmış... taiwna dönücek olursak sanırım sen taiwanla thailandı karıştırdın çünkü kanlı bıçaklı olan thailanddır bunun da nedeni thailandlılar çinli değildirler esas kökenleri thai dir ve budisttirler dilleride taycadır yani çinlilerle kapı komşusu ve çekik gözlü olmaları dışında ortak bir yönleri yokdur.. taiwan ise çinli köylüler tarafından kurulmuş bir ülke bile değil adadır bir ara portekizliler gelmiş sonra hollandalılar gelmiş çin almış sonra japonya devir almış 2 . dünya savaşından sonra çin geri almış falan filan taiwanın çinden tek istediği siyasi bağımsızlık o kadar yoksa öyel kanlı bıçaklı değiller zaten çoğu çin firmasınında orda bağlantıları mevcut... sanırım bu kadar bilgi yeterlidir istersen bu taiwn thailand ikilisine bağlı malezya endonezya hikayeleide vardır ama tarihi yeri değil bu kadarı seni susturmaya yeter kanımca....

ben thailanda da taiwan da da her tür motoru gördüm zaten motordan geçilmiyor buralarda ama dorado görmedim ne hikmetse görsem dikkatimi çekerdi çünkü zaten motorlara ilgili biriyim sym var esas ama bolcana fsm var doradoya gelince yukarki yazımdada dediğim gibi işçilik kalitesi berbat olan ve tamamen çin tarzı üretimi olan bir motor dorado her şeyiyle parça kalitesi işçilik kalitesi berbat klasik çin işi....

sym suzukinin yan firmasıdır fsm sym nin yan firmasıdır kymco daelim hysoung v.b falan kesinlikle ve kesinlikle bu dandik doradoyu onlarla aynı kefeye aynı klasmana koyupda karşılaştırmaya çalışma

dorado bu motorların yanına bile yakşamaz gerek kalite işçilik teknoloji gerekse kalitesiyle... hani corvus binmediğimiz motor olsa her neyse de bindik 6 ay sonra bir motor dökülüyorsa orası burası kopuyorsa o motor çin malıdır kimseye palavra sıkmayalım sym si olan istediğin insana git daelim hysoung kymco ve diğerleri bir günden bir güne balataları kopmuşmu yada motorun orası burası kopmuş dökülmüşmü geçicen bu işleri o kopma kırılma işi bir çinlilerde olur kraldan çok kralcılık yapmanın bir anlamı yok...

Eyer Dorado gerçekden taiwan malıysa demekki taiwanlıda adi kalitesiz dandik mal üretebiliyormuş bunuda görmüş olduk.. en azından artık taiwan için çok iyi kaliteli sym si var fsm si var kymco su var ama bir o kadar dandik kalitesiz doradosu var diyebilicez..

ben rus malı planet e bindimde rus malı teknolojisi çok eski meski ama adamlar yapmış kardeşim tank gibi motor savaşa girsen yağmur çamur banamısın demez rahatsız konforsuz bir motor şeklide güzel değildir ama bütün çinmallarını cebinde sallar atar dayanıklılık ve işçilik kalitesinde...

bende regal raptor vardıki ben gene hep diyorum illa çin malı kalitesiz mal almaya gönlünüz varsa bari gidin kalitesizinde kalitelisini alın yani kötünün iyisini alın regal alın en azından ayağı yere sağlam basan bir motor akmaz kokmaz böyle kolay kolay parçası kopmaz çinlilerin hafifden kaliteli ürettiği motorlardan

ama bende varken bile ben bile ufak tefek sıkıntılar yaşadımki ben bmw f650 gibi bir motordan inip ona binmişdim alışık değildim bmw de kontağı çevirir gidersin ama işde çin mallarında anladımki öyle olmuyor motordanda anlaman gerekiyor sabahları tek marşda çalışmaz bazen bujileri temizlemek zorunda kalırsın hafta bir servisdeydim bakdım bana göre değil sattım.. şu anki silverwing i mi aldım bakın amerkidan geleli 3 gün oldu dün gittim kontağı çevirdim ve 8 aydır yatan motor çalışdı..

8 aydır yatan motor tek kontakda çalışdı işde kalite farkı ben demiyorumki elin japonu yapmış japon amerikalı yada avrupalı mal kaliteli oldukdan sonra farketmez kimin yapdığı önemli değil 8 ay çin malı motoru yatırsan kesin paslanmaya çürümeye başlar kediler fareler yer

Birde anlamadığım bu motoru nasıl olurda 6.5 milyar gibi bir fiyata satmaya kalkabilirler aklım hayalim almıyor bir özellliğide yok altı scooter üstü chopper yada cruiser tarzı motor yani maliyeti neki parası ne olsun 250 cclik scooterlar 1.5 milyara satılıyor e hadi bunun şekli var chopper görüntüsü var falan deki olsun 2.5 milyar 6.5 milyar ne demek alıcak adama şaşarım dediğim gibi gidin ikinci elde dolu 6 milyara yamaha honda kawasaki bmw her çeşidini en güzelini bulurusunuz....

ceycenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,

MT'ye bugün üye oldum. Öncelikle hepinize merhaba.

Cenk.

Arkadaşlar özür dilerim konuyu değiştirmek değildi amacım... Amatör bir başlangıcın getirmiş olduğu ufak bir aksilik diyelim Sizleri tanımak için şimdilik yazdıklarınızı okuyorum.

Dorado üzerine çeşitli yorumlar gördüm. Genelde şunu farkediyorum, kullanan arkadaşlar olumlu, marşına bile basmamış arkadaşlar olumsuz yorumlar yapıyorlar. Ben 2 ay önce aldım bu motoru, servis bakımından yeni çıktığını söylemişti satıcı. ben de herhangibir bakım yapmadım.
    En son 19 Temmuz c.tesi günü arkama bir arakadaşımı da alıp istanbuldan yola çıktım Bolu abant'a gittim. Yol boyunca motora yüklendim, hararetin kırmızıya yaklaştığını gördüm fakat yine de gazı bırakmadım. Fan devreye giriyor, rüzgarın etkisiylede hararet max. orada kalıyor. bu arada kadran üzerinde gördüğüm max sürat 130km/sa. arabayla senkronize ettiğimizde 10 km fazla gösterdiğini gördüm; sonuç olarak 120km/sa. olduğunu söyleyebilirim. Manuel şanjumanlı diğer tüm çin mallarını dragta geçiyor. otomatik olduğu için performansının düşük olduğunu düşünen arkadaşlar varsa diye söylüyorum bunu.
    Yakıt konusuna gelince bahsettiğim şekilde seyir halinde km.de 10 kuruş yakıyor.
    Motorda vibrasyon yok.
    Ses sisteminde kolonları değiştirdim, jvc marka kolan taktım tizler daha güçlü oldu, dolayısıyla anlaşılırlığı arttı.
    Fiyatı; evet scooter motorlara göre epey fiyatlı, ve sınıfındaki diğer marka çin mallarına göre de. Ticari amaçla almadığımı düşündüğümde benim için bir sorun teşkil etmiyor.

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim, motoru acımadan geniş kullanıyorum, muhtemelen birçok arkadaş benm girdiğim dağ, tepe, dere, akarsu v.s. gibi yerlere bu tarz bir motorla üzerinde 2 kişi varken girmez. hiçbirtarafı kopmadı arkadaşlar.

Motosikleti
    Artık Yok...
    valla dostum konuşman için çok çok erken 2 ay bir motor için hiç bir şey biz burdan mt grupla antalyaya gittik ordan ben ayrı grupla ayvalığa geçdim altımdaki bmw f650 lik motorla yaklaşık 1800 km yol yapdım ondan sonra motora notunu verebildim ancak bir kullan bakalım

benim sürmeme hiç gerek yok bu motor ilk çıkdığında 2 yıl önceydi sanırsam bir arkadaş topiğini açmışdı hatta 1 hafta sonrada motordan anlamaayan bir arkadaşımda görüntüsüne kanıp gidip bu corvusdan almışdı 6 ay sonra egzosu kaç kere tamire götürdü yan sinyalini beşiktaş çarşı içinde kırmışlar dı adamlar bir fiyat çekmiş servisde şok oldum sonra hatırlayamadığım çok sıkıntı çekdi sattı hemen allaha şükür o zaman elden rahat çıkıyordu memlekette görüntüye kanan çok adam scooter alıyor farkında değil..

birde anlamıyorum bu motora sahibindende bir ilanlara bakdım yok italyan malıdır yok japon malıdır amaçinde toplanıyor yok taiwan malıdır her kez sallamış bir şey motor bildiğimiz anlı şanlı çin malı her şeyiyle

cfmotorsun sitesinin altında zaten proud of china yazıyor çinin gururu türkçesi daha ne olsun adamlar çinli olmalaırlya gurur duyuyorlar ayrıca cf motors çinle iş yapan arkadaşdan öğrendim araba jeep falanda üreten çinin büyük bir firmasıymış milletde sallıyor

bu motor scooterdır ve hakkı kullanılan malzemeye orantılı 2-2.5 milyardan fazla değildir bundan fazlada vermeyin

bu motor ses sitemi denlilen şey ebayda anfisiyle beraber satılıyor aynısı bu doradonun üstündeki set 30 dolar gözünüzde büyütmeyin hangi motorunuz varsa ebaydan alabilirsiniz

başkada bir numarası yok zaten motorun üstünde kullnılan motor çinlilerin klasik kullandığı 1 milyarlık 250 cclik çin motorlarından kanmayın arkadaşlar millete yazıkdır günahdır vermeyin o kadar para gidin ikinci el 5 yaşında japon alın ama adam gibi motor alın

Logaritma selam,

Yazdıklarım öncesi bulunmayan sadece geride kalan 2 aylık motor tecrübem. Sizlerin tecrübeniz yanında belki de incir çekirdeği Ortada bir yatırım değil yeni başlayan bir heves sözkonusu, benim gibi biri için de doğal olarak görsellik daha ön planda oluyor şimdilik.
    Demek istediğim şu ki, öyle ya da böyle alınan bir motor var ortada ve ben yeni başlayan bir arkadaş olarak sizlerden birşeyler öğrenmek istiyorum. Fakat sürekli motorun scooter olduğunu, çin malı olduğunu öne sürüp, ne kadar real de olsa negatif yorumlar yaparsan ben sana birşey sormaktan çekinir, sen den de birşey alamamış olurum. Bırak ilk tecrübem olsun
    Bu foruma yazma amacım doradoyu yüceltmek değil ki, bu motor gerçekten çok kaliteli bir motor değil evet, ama bence hoş bir görüntüye sahip. Hatta su katılmamış ÇİN MALI Elbette ses sistemi 3D özelliğine sahip yüksel db. çıkış gücüne de sahip değil ama bu basit sistemi motorla güzel entegre etmişler.

Maddi boyutune pek önem vermeyerek; Bırak dağıldığı yere kadar binelim, öğrenelim. He sana söz, neresi kopsa ya da ne gibi bir sorun yaşarsam; en azından benden sonraki arkadaşların aynı şeylerle karşılaşmaması adına güncel bir şekilde bunu forumla paylaşacağım

Sonuç olarak, bana da birşeyler öğreteceksin tamam mı arkadaşım

Eğer sende ki bilgi paylaşımı ruhunu görürsem dorado ile ilgili birkaç sorumu soracağım, göremezsem de Marka bir motor alıp foruma üye olacağım. İnsanın kafasında "çin malı alırsan forumlarda bile tutunamazsın" gibi birşey oluşuyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    yok estafurullah olurmu öyle şey burda ne abilerimiz büyüklerimiz var çin malına tepkiliysek nedemiz çinmalı oluşundan değil keşke bu foruma 4 sene önce gelseydin burda bir çin malı savaşları dönüyorodu bu yüzden banlananlar ayrı forum açanlar kopanlar falan oldu bir yanda jinluncular bir yanda regalciler bir yanda zealsancılar mondialciler çelikçiler daha bir sürüsü vardıda çoğu tarih oldu piyasadan silinip gittiler her gün yeni bir marka giriyordu her gün bir kaç markada piyasadan siliniyordu.

ne hikayeler ne hikayeler adam yolda giderken motoru ortadan ikiye bölünen mi istersin zırt pırt yol ortasında durup motorunun vidalarını sıkanmı istersin yolda giderken çamurluğu düşenmi istersin aynısı uçanmı istersin adam konu açıyor gidonum kopdu diye neler neler vardı..

bizim tepkimiz şu canım arkadaşım ürün kalitesiz ve bunlar araba değil seni koruyan bir airbag karasori kasa kapı cam hiç bir şey yok yolda seni tutan tek şey altındaki motorun ve o motorda güven vermesse yada kalitesizse bir yerde koyu vericekdir seni
    çinmallarının hepsi böyle o yüzden tepki bundan yani adamlar tekerleklerini bile artık muşamba parçalarından yapmışlar motorların masraf olmasın diye tekerlek demeye bin şahit ister yağmuru suyu gördümü bitti ki tekerlek motorda hayattır..

o çin malına ne kadar verdin bilmem ama doradolar pahalı biliyorum neden pahalı onuda bilmiyorum bu cf motors a ait normal yada başka markalar adı altında satılan aynı motorlu scooterları 1-1.5 milyar bunun bir görüntüsü farklı diye 6.5 milyara satılmazki çok çok çok pahalı çinmalına göre yani onu alabiliceğin fiyata ikinci el bir japonda alırdın hemde en güzelinden daha geçen gün yzf satıldı 7 milyara giriş motoru olarak racer enduro tarzı bir şey le başlayabilirdin.. en kötüsü hysoung gibi 250 cclik bir racinglede başlayabilirdin tam giriş motorudur görüntüsüde çok havalıdır bilmiyorum bu fiyatlara corvusa verene kadar çok motor var birde bunu almışsında satmasıda var.

özür dilerim yanlış anlamada bu corvuslar bana bir garip geliyor yani sanki sanayide artık parçalardan toplanmış bir motor gibi duruyor sanki hurdalıkda bir usta varda scooterdan motoru sökmüş bir enduronun önünü kesmiş bir chopperın arkasını kesmiş kaynak yapıp birleştirmiş ortaya bu motor çıkmış gibi duruyor

diğer modeli poseidon gene cruiser her haliyle o bir şeye benziyorda ben bu motoru hiç bir şeye benzetemiyorum ve bana görüntüsüde pek güzel gelmiyor açıkcası..

benim tek derdim insanların sağlığı o kadar bu kadar karşı çıkmamın nedenide budur hayatlarımızı yollara koyuyoruz zaten yeterince psikopat şöförle uğraşıyoruz birde motorumuz kötü sağlıksız bir motor olursa içimizdeki o motor sevgiside kaybolur gider..

umarım en kısa zamanda bu işleri kapıp güzel kaliteli bir motora geçersin imkanın varsa gene derim hysoung 250 gt ikinci elde sanırım 5 e kadar rahat bulursun kymcho daelim sym derby bunlarda sağlam kalitlei mallardır... japonlara alternatif avrupa mallarıdır..

Sanırım daha iyi anlaşmaya başladık. Tavsiye ve uyarıların için teşekkür ederim. Kendime zarar vermemek için elimden geleni yapacağım

Ya bu arada bana söylediğin hyosung 250 ne kadar güzel görünüyor. Ama ben onun üzerine binersem çok havaya girerim, yatırmaya falan çalışırım) Hani çok biliyorum ya

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşım 5 milyara zibil gibi kaynıyor sahibindende

örnek

http://www.sahibinden.com/acil_dugun...XQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/motordan_a...XQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/goruldugu_...XQQdisplayitem

demek istediğim hep buydu bu kadar şahane sağlam kaliteli mallar varken ve bu fiyatlara varken gidipde allahın üçünçü sınıf kalitesiz çin malı motoruna 6-7 milyar vermek akıllara zarar bence...

bu hysoung motordan anlıyorsan bilirsin zaten kore malıdır çok çok kaliteli ve çok dayanıklı uzun ömürlü avrupada sözü geçen bir markadır ve takdir gören bir markadır..

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok estafurullah olurmu öyle şey burda ne abilerimiz büyüklerimiz var çin malına tepkiliysek nedemiz çinmalı oluşundan değil keşke bu foruma 4 sene önce gelseydin burda bir çin malı savaşları dönüyorodu bu yüzden banlananlar ayrı forum açanlar kopanlar falan oldu bir yanda jinluncular bir yanda regalciler bir yanda zealsancılar mondialciler çelikçiler daha bir sürüsü vardıda çoğu tarih oldu piyasadan silinip gittiler her gün yeni bir marka giriyordu her gün bir kaç markada piyasadan siliniyordu.

ne hikayeler ne hikayeler adam yolda giderken motoru ortadan ikiye bölünen mi istersin zırt pırt yol ortasında durup motorunun vidalarını sıkanmı istersin yolda giderken çamurluğu düşenmi istersin aynısı uçanmı istersin adam konu açıyor gidonum kopdu diye neler neler vardı..

bizim tepkimiz şu canım arkadaşım ürün kalitesiz ve bunlar araba değil seni koruyan bir airbag karasori kasa kapı cam hiç bir şey yok yolda seni tutan tek şey altındaki motorun ve o motorda güven vermesse yada kalitesizse bir yerde koyu vericekdir seni
    çinmallarının hepsi böyle o yüzden tepki bundan yani adamlar tekerleklerini bile artık muşamba parçalarından yapmışlar motorların masraf olmasın diye tekerlek demeye bin şahit ister yağmuru suyu gördümü bitti ki tekerlek motorda hayattır..

o çin malına ne kadar verdin bilmem ama doradolar pahalı biliyorum neden pahalı onuda bilmiyorum bu cf motors a ait normal yada başka markalar adı altında satılan aynı motorlu scooterları 1-1.5 milyar bunun bir görüntüsü farklı diye 6.5 milyara satılmazki çok çok çok pahalı çinmalına göre yani onu alabiliceğin fiyata ikinci el bir japonda alırdın hemde en güzelinden daha geçen gün yzf satıldı 7 milyara giriş motoru olarak racer enduro tarzı bir şey le başlayabilirdin.. en kötüsü hysoung gibi 250 cclik bir racinglede başlayabilirdin tam giriş motorudur görüntüsüde çok havalıdır bilmiyorum bu fiyatlara corvusa verene kadar çok motor var birde bunu almışsında satmasıda var.

özür dilerim yanlış anlamada bu corvuslar bana bir garip geliyor yani sanki sanayide artık parçalardan toplanmış bir motor gibi duruyor sanki hurdalıkda bir usta varda scooterdan motoru sökmüş bir enduronun önünü kesmiş bir chopperın arkasını kesmiş kaynak yapıp birleştirmiş ortaya bu motor çıkmış gibi duruyor

diğer modeli poseidon gene cruiser her haliyle o bir şeye benziyorda ben bu motoru hiç bir şeye benzetemiyorum ve bana görüntüsüde pek güzel gelmiyor açıkcası..

benim tek derdim insanların sağlığı o kadar bu kadar karşı çıkmamın nedenide budur hayatlarımızı yollara koyuyoruz zaten yeterince psikopat şöförle uğraşıyoruz birde motorumuz kötü sağlıksız bir motor olursa içimizdeki o motor sevgiside kaybolur gider..

umarım en kısa zamanda bu işleri kapıp güzel kaliteli bir motora geçersin imkanın varsa gene derim hysoung 250 gt ikinci elde sanırım 5 e kadar rahat bulursun kymcho daelim sym derby bunlarda sağlam kalitlei mallardır... japonlara alternatif avrupa mallarıdır..

.....................................

bu hysoung'un hızı nasıl? Max.?

slmlar,bayagı olmuştu ugramayalı,ustanız geri geldi :D modifye,servis,yedek parca...
    [I][B]Monster Under Your Ass...[/B][/I]

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı ceycenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hysoung'un hızı nasıl? Max.?
    175 km hocam
    Orgazma Dudak Büktürür

REKLAM ALANI
44. sayfa BirinciBirinci ... 344243444546 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler