Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    pashca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    slm arkadaşlar 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI FENER ALAYI kutlamalarına tüm symcileri bekliyoruz mutlaka gelinnn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,
    Öncelikle hepinize iyi bayramlar.

Bayramda bu başlığı başınadan sonuna kadar tekrar okuma fırsatı buldum. En son biraz önce tekrardan gözden geçirdim ve şunu farkettim. İlk başlarda çok güzel giden, paylaşım, SYM sorunları, çözümleri vb. Motosikletlerimizle ilgili bilgi alışverişi, son zamanlarda iyiden iyiye geyiğe sarmaya başlamış.
    Sen sen veya şu ve şu geyig yapmış demek istemiyorum, zaman zaman bende geyig ötesi yazılar yazmışım. Ancak, bu motosikleti yeni alacak arkadaşlar için gerekli bilgiler bu geyig yazıların arasında kaybolup gitmiş....
    Yani yeni bir SYM almak isteyen bir arkadaşımız 1302 mesajın arasından cımbızla ihtiyacı olan bilgilere ulaşmaya çalışacak.
    Ben olsam bu eziyeti çekmezdim.

Müsade ederseniz, moderatör arkadaşlardan rica edip bu başlığı başından sonuna tarayıp, gereksiz mesajlardan arındırmak ve başlığı yeniden işlevsel konuma getirmek niyetindeyim....

Tekrar ediyorum lütfen kimse üzerine alınmasın.

Saygılar
    ZiA

revolution - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 A Vstrom
    Dostum baştan sona katılıyorum sana...
    İnanın biraraya gelsek emin olun hepinizden çok geyik bir insanım bayarsınız ama....
    Gelgelelim alacağım motor seçenekleri arasına GTS 250 girdikten sonra Topici okumaya başladım ve bitirdim.
    Motoru aldıktan sonra tekrar okudum muhabbet esnasında karşılıklı diyalogla başlayan fakat herkesi ilgilendiren sorunların ve çözümlerinin aralara serpildiğini gördüm ve tekrar bu sefer çok dikkatli bir şekilde okudum . Bütün bayramım böyle geçti yani
    Aranıza yeni katılan biriyim ve ben bile yeni arkadaşlar aramıza katılmalı diyorum hepinize sevgiler ve tekrar iyi bayramlar...

VOYAGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 , HONDA BEAT , HONDA TODAY
    Alıntı revolution adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum baştan sona katılıyorum sana...
    İnanın biraraya gelsek emin olun hepinizden çok geyik bir insanım bayarsınız ama....
    Gelgelelim alacağım motor seçenekleri arasına GTS 250 girdikten sonra Topici okumaya başladım ve bitirdim.
    Motoru aldıktan sonra tekrar okudum muhabbet esnasında karşılıklı diyalogla başlayan fakat herkesi ilgilendiren sorunların ve çözümlerinin aralara serpildiğini gördüm ve tekrar bu sefer çok dikkatli bir şekilde okudum . Bütün bayramım böyle geçti yani
    Aranıza yeni katılan biriyim ve ben bile yeni arkadaşlar aramıza katılmalı diyorum hepinize sevgiler ve tekrar iyi bayramlar...
    REVOLUTION ,

Sana özelden mesaj attım , bir bakarmısın ...

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Dünkü bayramlaşma esnasında yaptığımız SYM şovunun resimlerini mert hala buraya sergilememiş..Beklioruuuuz..
    S&S

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kim çektiyse şu resimleri koyalım artık siteye...

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Evet mert cok yogun oldugu için resimleri ben yerleştiriyorum..Buyrun SYM show..

Soldan sağa..
    Pascha, Karasuzu, Mertdg, Uzzy, Thai, Zuhtupasa

Bi fotoda arka cepheden..

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    walla ne güsel yaw... ama anlamadım resimler bende daha ii gözüküo... paşam sen koyarken bişi değiştirdin mi?
    [B]Md[/B]

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Mert bişi yapmadan oldugu gibi koydum ama bende anlamadım..

Motosikleti
    SYM GTS 250
    sen birşey yapmışsındır farkında olmadan paşam

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı pashca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen birşey yapmışsındır farkında olmadan paşam
    Yaptıysa zia yapmıstır.. Karsımda oturuo..
    S&S

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    yapmıştır o doğru sölüosun paşam.... ee ne oldu gezi meselesi.. nereye yolculuk şimdi???
    [B]Md[/B]

Motosikleti
    SYM GTS 250
    onlar biyere gidemezler bu ara çok yoğun çalışıyorlar

VOYAGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 , HONDA BEAT , HONDA TODAY

Cumhurİyet Bayrami..

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN...

[B]CUMHURİYET'İMİZE SAHİP ÇIKALIM...[/B]

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    fotoğraflar çok güzel elinize sağlık
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23339[/url] :rendeer: artvin borçka

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Eline sağlık Serdar kardesim..
    Günlerin önem ve ehemmiyetine binaen resim güsel olmuş..
    S&S

PIPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Beyler makinalarınız çok güzel, hepsine birer maşallah, nazar değmesin. SYM ler bir araya gelince tablo gurur veriyor

Thai : Geyik konusunda düşüncelerimi açık açık yazamıyorum, son yazdığımda neler oldu biliyorsun. O gün bu gündür sadece izleyici konumundayım, kimse kimseye küsmesin darılmasın diye.

Cumhuriyet Bayramında da bir etkinlik bekliyoruz İstanbul SYM' cilerinden ve Her birinizin CUMHURİYET BAYRAMI şimdiden kutlu olsun.
    Arsel Özgürdal / RC PIPER PILOT / SAMSUN

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Alıntı pashca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI FENER ALAYI kutlamalarına tüm symcileri bekliyoruz mutlaka gelinnn
    KISMET OLURSA AYNI KADRO GENE ORDAYIS
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı uzzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KISMET OLURSA AYNI KADRO GENE ORDAYIS
    Aynen öle olması lazım..Yine SYM leri yan yana diziyoruz ve gecitde yanyana geciyoruz..Gercekten şık görünüyor..
    S&S

Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle geçmiş Ramazan Bayramınız ve Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Motorumu kullandıkça farkettiğim ve öğrendiğim birçok şey oldu, tecrübe kazandıkça keyifte artıyor tabi
    Sizlere sormak istediğim birkaç nokta var; Yakıt tasarrufu yapmak ve yakıtı daha verimli yani performanslı kullanmak için neler yapıyorsunuz veya neler yapılabilir?
    Hava filtresinin ve bujilerin bu konuda önemli rol oynadığını biliyorum, bunun için bildiğiniz iyi çözümler var mı? İnternetten biraz araştırma yaptım ve ultrasonic bujilerin tasarruf, verim ve performans konusunda iyi sonuçlar verdiğini okudum ama bunu Türkiyede nereden bulabiliriz onu bilmiyorum.

Performansın En Son Noktası...!
    Basit bir buji değişimi ile aracınızın performansını pekala arttırabileceğinize ne dersiniz ?
    Bujilerinizi Patentli Ultrasonic Teknolojili Bujilerle Değiştirin..!
    Aracınız çok daha iyi bir performans sergileyecek..!
    Siz de bunu aracınızda hissedecek ve göreceksiniz...!

Ultrasonic Teknolojinin Diğerlerinden Farkı ve Üstünlükleri :
    1-) Ultrasonic buji roket prensibiyle çalışan yeni bir ateşleme tekniğini size sunuyor..!
    Bu teknikde alev girdap türü dönerek, hem çevresel hem de doğrusal ilerliyor..!
    Kullanmakta olduğunuz hiç bir buji bu ateşleme tekniğine henüz sahip değil..!
    2-)Ultrasonic buji ultrasonic hızda, yani ses hızından daha hızlı bir ateşleme sağlar.!
    Ses hızı 349 metre/saniye'dir..! Standard bujinin ateşleme hızı ancak 30 metre/saniye..!
    Ultrasonic bujinin ateşleme hızı 1523 metre/saniye..! 50 kat fazla hız..!
    Diğer bujiler bu yüzden Ultrasonic bujilerin hızına asla erişemezler, kıyaslayın..!
    3-)Ultrasonic bujinin ultrasonic ses dalgaları yakıt damlacıklarını daha küçük zerreciklere parçalar. Bu sayede yanma yüzeyi alanı genişleyeceğinden yakıt t a m yanar. Diğer bujilerin bu tür bir özelliği bulunmuyor...
    4-)Yanma reaksiyonuna giren yakıt zerrecik miktarı 50 kat Ultrasonic bujide fazladır..
    Bir başka ifadeyle yakıt Ultrasonic bujilerle 50 kat daha iyi yanar..!

Ultrasonic Bujilerin Farkını Aracınızda Hemen Hissedeceksiniz..!
    * Daha fazla çekiş gücü ve performans..
    * Yokuşlar size düz gibi gelecek..
    * Araçları sollarken rahat geçiş yapacaksınız..
    * Kalkışlarda öndesiniz...
    * Klimanız çalışsa da motor gücünüz azalmayacak..
    * 3.vitesle çıktığınız yere 4.vitesle çıkabileceksiniz..
    * Aynı birim yakıtla daha fazla km gideceksiniz..
    * Aracınızın ivmelenmesi artacak..
    * Daha çabuk toparlayacak..
    * Daha sessiz çalışacak..
    * Emisyonları iyileşecek..
    * Motoru temiz, daha iyi bir aracınız olacak..!

Ultrasonic Teknolojinin Farkı Ne ? Nasıl Çalışıyor ?
    Silindir içindeki pistonun sıkıştırma hareketinde yakıt Ultrasonic bujide roket elektrod çukuruna da dolar.
    Çakan kıvılcım yan elektrod üstündeki dar geçitten geçtiği için hızı artar.
    Yine bu özellik sayesinde ultrasonic ses dalgaları oluşur ve bu dalgalar yoğun bir biçimde yanma odası içine fırlar.
    Aralıksız fırlayan yoğun dalgalar yakıt karışımını daha küçük zerreciklere parçalar.
    Bu sayede yanma yüzeyi alanı genişleyeceğinden yakıt tam bir verimlilikte yanar.
    Bunun sonucunda aracınızda : Daha Fazla Güç ve Performans Artışı gerçekleşir..!
    Bu konudaki daha teknik ve ayrıntılı bilgilere üretici firmanın web sitelerinden http://www.enginebrain.com veya http://www.supersonicspark.com dan ulaşabilirsiniz...

Yanma Verimliliği Konusunda Bilgilerinizi Derinleştirin..!
    - Motorunuzdaki yakıtın nadiren tam olarak yandığını biliyor muydunuz?
    - En son teknolojiyle donatılmış araçların dahi bu sorunlarının var olduğunu?Çünkü;
    - Bujinin dakikada 500 ila 3.500 kez çaktığını ?
    - Çeşitli olumsuzluklar yüzünden her defasında çakmayı başarıyla gerçekleştiremediğini ?
    - Bu yüzden sönme olumsuzluklarının her araçda kaçınılmaz olduğunu?
    - Sönme yüzünden yanma olmayacağı için o an yakıtı yakmaksızın dışarı atttığınızı ?
    - Sönme problemini azaltmak için çeşitli teknik çalışmaların halen sürmekte olduğunu ?
    - Silindir içindeki basıncın bujinin çakmasını ve alevin ilerlemesini zorlaştırdığını ?
    - Basınç yüzünden suda yüzme ve ilerlemenin zorluğunu burada düşünebilirsiniz..
    - Milisaniyelik bir anda oluşan yanmanın hızlı bir başlayış ve bitiş olması gerektiğini?
    - Alevi yanma odası merkezine ve ötelerine taşımanın buji teknolojisinde bir hedef olduğunu?
    - Tek tırnaklı bujilerde yan elektrodun alevin doğrusal ilerlemesine engel olduğunu ?
    - İki,üç,dört tırnaklı bujilerin performans ve tüketime çok da önemli katkı yapmadıklarını ?
    - Ultrasonic patentin Titan füzelerine bilgi sağlamış Prof. Dave Wofsey'e ait olduğunu ?
    - Bir buluşun patente konu olabilmesi için şu üç temel kriteri taşıması gerektiğini :
    - a-) Yenilik b-) Tekniğin bilinen durumunun aşılması c-) Sanayiye uygulanabilir olma.
    - Ultrasonic bujileri taktığınızda bahsedilen konuların gerçek olduğunu ?
    - Söz konusu problemleri Ultrasonic teknolojinin çözmüş olduğunu ?
    - %99 ihtimalle ürünü onaylayacağınızı ve ürüne iyi bir not vereceğinizi ?
    - Diğer Ultrasonic alıcılarına da böylece iyi bir referans olacağınızı biliyor musunuz ?
    Bunun dışında kendi motorumla ilgili kafama takılan bazı şeyler var, 1000 bakımı için gittiğimde göstereceğim ama genede bilen varsa şimdiden öğrenmek isterim. Birincisi kontağı açtığımda (motor çalışmazken, sadece ON durumundayken) motor hararet yaptığında çalışan fanın sesine benzer bir vınlama çıkıyor, ilk başlarda şiddetli ama bir-iki dak. sonra azalarak kesiliyor. Fan olmadığına eminim ama ne olduğunu anlayamadım, daha önce böyle bir ses yoktu son 1 haftadır gelmeye başladı.
    İkincisi ise sahilde trafikte dur-kalk gibi yaklaşık 20 km ile giderken bazen gazı açmamama rağmen motor 2 defa ok gibi fırlama yapıp normal seyirinde gitmeye devam etti. Sanki arkadan biri vurmuşta fırlatmış gibi yani. Buna da pek anlam veremedim ama tahminimce düzensiz yanan yakıttan veya yanmayan yakıtın zamansız yanmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Sizinde başınıza böyle bi şey geldimi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler