Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    PIPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Sevgili Joyride 2004,
    Hava filtresini temizleme girişiminde bulunmadım malesef, ama hava filtresine ve motora ulaşmak gayet kolaymış. Ben başlarda grenajı tümüyle sökmem gerek diye korkmuştum açıkçası ama durum sandığım gibi değilmiş.
    Bagajı açıyorsun, hepside ortalıkta rahatça görünen 5 tane vidayı söküyorsun birde selenin gidona bakan tarafında kask asacağının hemen yanında bulunan vidayı söküyorsun. Toplam 6 etti. Sonra tüm sele ve bagaj kutusu yerinden kolayca çıkıyor, ve motor elinin altında. Tavsiyem bi boş zamanında bunu bir dene, tozlanan motorunu şöyle güzelce bir yıka. 10 dakikanı almaz. Bende birdahaki sefere hava filtresini kontrol edeyim.
    Arsel Özgürdal / RC PIPER PILOT / SAMSUN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    Arkadaşlar geçenlerde motanaya bir mail yazdım...parçalarla ilgili..onlar ne yaptı..gittiğim servisi arayıp fırça kaymışlar niye bizi muhattap ediosun diye...
    ama bilmiolarki servisimden çok memnunum onlar olmasa cıngar çıkartırdım..

motana bana 3 mail yazdı en kısa zamanda döneceklermiş miş....ee ne gelen var ne giden...

AMA güsel haber dün geldi parçalarım gelmiş hafta sonu taktırcam....motanaya bence biraz zaman tanıyalım sanırım sistemlerini oturtacaklar, büyük bir firma sonuçta..zaman tanırken ancak kendilerine sıkıntılarımızı bildirelim.. ona göre organize olsunlar....

SYM parçaları ile ilgili sizlere şunu söliim ellerinde parçaların %90 nı mevcut geri kalanlar ise sipariş verilmiş..Daha yeni bir motor olduğundan bazı konularda deneyimleri yok..Oturtacaklar bizde beklicez onlara destek olucaz TABİ ONLARDA BİZE destEK OLUP YANIMIZDA OLDUKLARINI HİSSETTİRDİĞİ SÜRECE.....sayın motana yetkilileri bugünlerde yanımızda olmanız bizleri rahatlatacaktır... duyrulur......
    [B]Md[/B]

joyride 2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman An650
    selam pıper

Bilgi için çok teşekkür ederim.Tarif ettiğin işlemi en kısa zamanda yapıp hem işlemi öğrenmek ,hemde motorun temizliğini yapmak bana çok keyif vericektir kesinlikle.Hava filitresi olayınıda thai konuşmalarda sıkça dile getiriyor çabuk kirlendiği konusunda bende bu işi öğrenip en azından arasıra temizlemek gerektiğini düşünüyorum.
    Malum istanbul ve heryerde bi faliyet toz toprak içinde kalıyor motor bazen benimkide büyük bi ihtimalle baya bi kirlenmiştir heralde.

Neyse tekrar teşekkürler görüşmek üzere hoşçakal

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hava Filtresi ve SYM'ler

Evet arkadaşlar, her 1000 km'de hava filtresini söküp temizleyiniz, (özellikle GTS ve Joyride da aşırı kirleniyor) GTS'de hava emişi koltuğun altında çok ters bir yerde olduğundan dış etkenlerden dolayı filtrenin yağlanıp şişmesi de sözkonusu.
    Her 3000'de bir de mutlaka değiştirmenizi tavsiye ediyorum.
    Bir de hava filtresinden karbüratör'e giren hortum, sıvı conta ile kaplanmış, ve bu sıvı conta bazı durumlarda çatlayabiliyor. onu da kontrol etmenizi tavsiye ediyorum. Yoksa karbüratör kirli havayı direk içine çeker ve karbüratörle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.
    GTS'lerde koltuğu sökmek gerek hemen önünüzde karbüratörü ve ona giren hortumu görebilirsiniz.
    6 tane 10'luk civata tutuyor koltuğu, bir de bagaj lambasını sökmeniz gerekiyor, çok basit yani.
    Ama hava filtresini sökmek de bir o kadar zahmetli, vide sökmekten kollarınız ağrıyor. Bunu şikayet olsun diye söylemiyorum, sadece yorucu. Çok vidanın olması iyi tabi sesi engelliyor.

Motosikleti
    SYM GTS 250

benim GTS em oldu çok şükür

Geçenlerde zühtüpaşa abimizin yeni aldığı SYM GTS 250 yi ilk görüşte çok beğendim ama bir türlü türkiye deki satış temsilcilerine ulaşamadım cuma günü de mert kardeşimin '' Bakın nasıl olmuş '' başlıklı topicde kelebek renge boyanmış şu an renk itibarı ile türkiyede tek olan motora aşık oldum hemen murat ile irtibata geçip cumartesi akşamı maslakta motoru deneme fırsatını yakaladım ve o motoru satın almaya karar werdim hemen kapora werdim ve dün akşam 7 de motumla yollara çıktım çok şükür artık 3. motorumda biraz daha ileri adım attım
    ... resimlerimi yarın eklerim sabah yazlıktan gelirken yağmura yakalandım ve çamur oldu motor ilk fırtsatta yıkayıp resimlerimi ekliyorum..

feragold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sadrazamemre adlı üyeden alıntı
    Geçenlerde zühtüpaşa abimizin yeni aldığı SYM GTS 250 yi ilk görüşte çok beğendim ama bir türlü türkiye deki satış temsilcilerine ulaşamadım cuma günü de mert kardeşimin '' Bakın nasıl olmuş '' başlıklı topicde kelebek renge boyanmış şu an renk itibarı ile türkiyede tek olan motora aşık oldum hemen murat ile irtibata geçip cumartesi akşamı maslakta motoru deneme fırsatını yakaladım ve o motoru satın almaya karar werdim hemen kapora werdim ve dün akşam 7 de motumla yollara çıktım çok şükür artık 3. motorumda biraz daha ileri adım attım
    ... resimlerimi yarın eklerim sabah yazlıktan gelirken yağmura yakalandım ve çamur oldu motor ilk fırtsatta yıkayıp resimlerimi ekliyorum..

hayırlı olsun çok doğru bir tercih
    mehmet arıkök .r6 vale rossi.gaziantep

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    hayırlı olsun..kazasız belasız kullan..
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=15820
    perşembe gunu gelde görelim bakalım aslan parçasını..
    S&S

gropsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250
    arkadaşım hayırlı olsun motorun iyi bir tercih.yahu thai anlıyorum haklısın hava filtresini değiştirmek lazım 3000 km de de hava filtresi yokki napacaz?ama ben beklemye karar verdim galiba başka çare yok
    dongul murat

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aramıza hoşgeldin sadrazamemre
    Aldığın motor bu olsa gerek, eğer Murat'ın motoruysa, beyaza boyatmıştı.

Motosikleti
    SYM GTS 250
    ewt abi murat dan aldığım motor beyaz renk ama kelebek diye tabir ediyoruz argoca yanar döner yani...perşembe günü gelmeye çalışcam bostancıda nerde ben tam olarak topic i okuyamadım birde bu motor 100 km de kaç litre yakar ?

paşam şimdi ben bu fprumda senin sadrazam ın mı oldum

apexhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    hayırlı olsun sadrazamemre rengi çok güzelmiş
    SYM GTS250 İST.

Motosikleti
    SYM GTS 250
    apexhan kardeş senin motor şu an km. ne yakıyor ben henüz ölçemedim yağmur yağıyor dışarda motor garajda ben ewde canım sahil turu atmak istiyor sıkıldım ya daha dün aldık motoru be yeaw

apexhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    vallahi tam ölçmedim ama 1 depo ile 280-300 gidiyor
    SYM GTS250 İST.

VOYAGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 , HONDA BEAT , HONDA TODAY
    Alıntı sadrazamemre adlı üyeden alıntı
    apexhan kardeş senin motor şu an km. ne yakıyor ben henüz ölçemedim yağmur yağıyor dışarda motor garajda ben ewde canım sahil turu atmak istiyor sıkıldım ya daha dün aldık motoru be yeaw
    Motorun hayırlı olsun arkadas.
    Her gecen gun yollardakı SYM sayısının artması bızı sevındırıyor.Senı de forumumuzda gormeyı ve kalıcı olmanı dılerız.
    KAZASIZ SURUSLER DILEGIYLE...

Benımde sımdıye kadarkı deneyımım depo ıkaz ısıgı yanıncaya kadar 275-300 km arası gıdıyor. yanlız bu mesafenın rodajdan sonra ve sehır dısı kullanımda daha da artacagını dusunuyorum

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Hayırlı olsun...

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı
    Aramıza hoşgeldin sadrazamemre
    Aldığın motor bu olsa gerek, eğer Murat'ın motoruysa, beyaza boyatmıştı.

ben bu motoru dün saat 14.30 da gördüm maslak ta sanayi sitesinde.. ve karar verdim seneye bende bu rtenk yapıcam die..
    bu motoru görmek istioruz persembe aksamı..
    S&S

yeliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim mesajlarım neden sayfada görüntülenmiyor? yazıyorum ama göremiyorum

Motosikleti
    SYM GTS 250
    yeliz sen bu mesajı görüyorsan biz senin mesajını görüyoruz demektir.. bu arada Paşam perşembe günü akşam bi terslik olmazsa inşallah ve bu günkü gibi yağmur yağmazsa Sadsrazam ' ın olarak yanından ayrılmayacağım kedin gibi dolanırım etrafında bu tip ortama ilk defa katılıyorum eski bir car tuneri olarak alışığım aslında ama 2 tekerde taze yim henüz bi de renk olayına biraz geç gir abide biraz zevk-ü sefa sürelim....

Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı
    ben bu motoru dün saat 14.30 da gördüm maslak ta sanayi sitesinde.. ve karar verdim seneye bende bu rtenk yapıcam die..
    bu motoru görmek istioruz persembe aksamı..
    S&S
    biz okadar resim ekledik kimse bakmadi motorumuzun yüzüne satinca kıymetli oldu vay anasini bea

evet renk güzel oldu ama süpriz bir renk daha var heralde hafta sonu biter
    The Dark Side Returns

bu gts iyi güzelde.hava filtresi dahi bulunmayan bi motora nasıl bu kadar para veriyosunuz anlayamadım.aşağı yukarı aynı fiyatlara parçası ve servisi bol markalar var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler