Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    gps ölçümü sonucu motor 130 gösterirken gps 124 km gösteriyordu. göstergeye çok fazla güvenmeyin hoş ben gps e de güvenmiyorum. asıl mesele şudur maksi scooter sınıfı hızdan ziyade konfor içindir. buna göre kullanın keyif alın hızı bırakın. benim bildiğim en hızlı araç imamın kayığıdır. bir iki saniyede ışık hızına çıkar.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı meharis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gps ölçümü sonucu motor 130 gösterirken gps 124 km gösteriyordu. göstergeye çok fazla güvenmeyin hoş ben gps e de güvenmiyorum. asıl mesele şudur maksi scooter sınıfı hızdan ziyade konfor içindir. buna göre kullanın keyif alın hızı bırakın. benim bildiğim en hızlı araç imamın kayığıdır. bir iki saniyede ışık hızına çıkar.
    sen bu işte haklısın

slm arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım daha dogrusu üye oldum şimdilik motorum yok işalllah 1 ay sonra ehliyet aldımda almayı düşünüyorum bir sürü araştırmalarım sonucu başlangıc içim kymco agility city 125 düşünmüşttüm fakat forumunu okumaya başladıgımda yedek parcalarının cok pahalı oldugunu ogrendim hala karar vermiş degilim ama burada yazılanlara bakarak sym alacam büyük olasılıkla ama bu motorun resmi itesine girdiğimde hangi motorun ne kadar oldugunu gösren fiyat listesi yok sizden ricam bunu nereden bulabilirim birde yeni başlayanlar için öneriniz nedir sorun cıkarmayavak ucuz ne alabilirim

SYM Joyride 200i evo

Selam arkadaşlar;

Bende motorsiklet dünyasına yeni katılanlardanım. Kadıköydeki ideal motordaki satıcı beni öyle bi kafaladı ki bir de bakmışım motoru almışım. Çok ucuz bir motor değil ama beklentilerimi kusursuz bir biçimde yerine yerine getiriyor. Daha önceleri bir yakınımın martian modeli scooterını kullanıyordum ara sıra. Şimdi bu maxi scootera geçiş çok keyifli oldu. Size izlenimlerimden ve bir haftalık deneyimlerimden bahsetmek istiyorum. Bu motoru almayı düşünenler fikir sahibi olur.
    - Enjeksiyonlu olması yakıtı çok tasarruflu kullanmasına sebep oluyor. Yalova Bursa (hatta görükle) arasını 2 kişi gidip gelmem 2 saat sürmedi. Bu hızda bile git gel yaklaşık 180 km. de 15 liralık benzin bile yakmadı. (97 oktan) Martian 150 lik olmasına rağmen neredeyse 2 katını yaıyor.
    - İstanbul'dan Yalova'ya tamamen karayolu ile geçtim. Sürekli hararet göstergesini kontrol ettim ama gösterge yarıyı bile geçmedi. Uzun yolda keyifli sürüş sağlıyor. Çok fazla yormuyor.
    - 155 kg. ağırlığa sahip motor şehirlerarası yolda hız yaptığınızda hava da rüzgarlıysa savurabiliyor. Kontrolünüz iyi ise problem olmuyor tabii. Ben aşırı rüzgarlı bir havada gittiğim için bu konu biraz zorladı ama hava şartlarına alışınca uyum sağlayabiliyorsunuz.
    - 500 km. lik rodajı birkaç günde doldurdum. Servise girdiğimde 670 km gösteriyordu. Bakımları yapıldı performansta biraz daha artış oldu gibi.
    - Hız konusuna gelince. Enjeksiyonlu olması kalkışta joyride ın eski serisine göre biraz daha yavaş alıyor ama ışıklarda şu ana kadar benden hızlı kalkan kimseye rastlayamadım. 140 kadran var ve siz bu kadranı sonuna kadar kullanabiliyorsunuz. Düz yolda tek başınızayken kadran rahatlıkla 140 a ulaşıyor. Ben iki kişiylede düz yolda 130 u gördüm.
    - Bagajı büyük. Ama 2 tane kaskı sığdıramadım bir türlü. Ayrıca kontak açıkken bagajın koldan düğmeyle açılması da süper olmuş.
    - Farlar race motorlar gibi uzun kısa da sağ ve sol taraf ayrı ayrı yanıyor.
    - Frenler çok iyi. Hatta fazla iyi. Lastiklerde düz olduğu için ani frenlerde kayıyor.
    - Dış kaplamalar genelde plastik. En kötü özellik de bu bence.
    - Depo kapağı kontaktan açılıyor.
    - 155 kg. olmasına rağmen çift ayağı üzerine kaldırmak çok kolay.
    - 250 cc altı olduğu için kaskoda hırsızlık teminatını yok maaleseff. Kapalı garaj şartı veya otopark şartı var ki her zaman kapalı garaja bırakamazsınız. Zaten kapalı olduğunda çalınma riski de %90 düşüyor. Yine de benim bulabildiğim en makul fiyat 760 tl.
    -Manevra kabiliyeti yüksek ve sürüşü çok kolay.

Şimdilik bu kadar. Sormak istediğiniz birşey olursa iletebilirsiniz.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı abstract77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar;

Bende motorsiklet dünyasına yeni katılanlardanım. Kadıköydeki ideal motordaki satıcı beni öyle bi kafaladı ki bir de bakmışım motoru almışım. Çok ucuz bir motor değil ama beklentilerimi kusursuz bir biçimde yerine yerine getiriyor. Daha önceleri bir yakınımın martian modeli scooterını kullanıyordum ara sıra. Şimdi bu maxi scootera geçiş çok keyifli oldu. Size izlenimlerimden ve bir haftalık deneyimlerimden bahsetmek istiyorum. Bu motoru almayı düşünenler fikir sahibi olur.
    - Enjeksiyonlu olması yakıtı çok tasarruflu kullanmasına sebep oluyor. Yalova Bursa (hatta görükle) arasını 2 kişi gidip gelmem 2 saat sürmedi. Bu hızda bile git gel yaklaşık 180 km. de 15 liralık benzin bile yakmadı. (97 oktan) Martian 150 lik olmasına rağmen neredeyse 2 katını yaıyor.
    - İstanbul'dan Yalova'ya tamamen karayolu ile geçtim. Sürekli hararet göstergesini kontrol ettim ama gösterge yarıyı bile geçmedi. Uzun yolda keyifli sürüş sağlıyor. Çok fazla yormuyor.
    - 155 kg. ağırlığa sahip motor şehirlerarası yolda hız yaptığınızda hava da rüzgarlıysa savurabiliyor. Kontrolünüz iyi ise problem olmuyor tabii. Ben aşırı rüzgarlı bir havada gittiğim için bu konu biraz zorladı ama hava şartlarına alışınca uyum sağlayabiliyorsunuz.
    - 500 km. lik rodajı birkaç günde doldurdum. Servise girdiğimde 670 km gösteriyordu. Bakımları yapıldı performansta biraz daha artış oldu gibi.
    - Hız konusuna gelince. Enjeksiyonlu olması kalkışta joyride ın eski serisine göre biraz daha yavaş alıyor ama ışıklarda şu ana kadar benden hızlı kalkan kimseye rastlayamadım. 140 kadran var ve siz bu kadranı sonuna kadar kullanabiliyorsunuz. Düz yolda tek başınızayken kadran rahatlıkla 140 a ulaşıyor. Ben iki kişiylede düz yolda 130 u gördüm.
    - Bagajı büyük. Ama 2 tane kaskı sığdıramadım bir türlü. Ayrıca kontak açıkken bagajın koldan düğmeyle açılması da süper olmuş.
    - Farlar race motorlar gibi uzun kısa da sağ ve sol taraf ayrı ayrı yanıyor.
    - Frenler çok iyi. Hatta fazla iyi. Lastiklerde düz olduğu için ani frenlerde kayıyor.
    - Dış kaplamalar genelde plastik. En kötü özellik de bu bence.
    - Depo kapağı kontaktan açılıyor.
    - 155 kg. olmasına rağmen çift ayağı üzerine kaldırmak çok kolay.
    - 250 cc altı olduğu için kaskoda hırsızlık teminatını yok maaleseff. Kapalı garaj şartı veya otopark şartı var ki her zaman kapalı garaja bırakamazsınız. Zaten kapalı olduğunda çalınma riski de %90 düşüyor. Yine de benim bulabildiğim en makul fiyat 760 tl.
    -Manevra kabiliyeti yüksek ve sürüşü çok kolay.

Şimdilik bu kadar. Sormak istediğiniz birşey olursa iletebilirsiniz.
    Gule gule kullan,kazasız belasız keyifli surusler dilerim...

Teşekkür ederim.

eyvallah kardeşim

Yeni sym üyeleri aramıza hoş geldiniz hatasız kazasız sürüşler dilerim.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    merhaba
    gts 250 için alternatif ayna denemeleri yapan var mı acaba gidon için çok bakmama rağmen bir türlü kullanışlı ve motora uyan ayna bulamadım.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    Herkese selamlar; tüm Sym modellerinin güncel yedek parça fiyat listesini bayisinden aldım ve siz Sym kullanıcıları ile paylaşmak istedim

Fiyat listesini indirmek için tıklayın

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı jada82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar; tüm Sym modellerinin güncel fiyat listesini bayisinden aldım ve siz Sym kullanıcıları ile paylaşmak istedim

Fiyat listesini indirmek için tıklayın
    Bende hep duşunuyordum SYM motorlarının yedek parca fiyatları ne durumda diye, GTS250 fiyatları bu durmundaysa iyi ucmuşlar

bu fiyatlar ile motoran dan mı sipariş edecegiz. parçaları

AS150T19A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Selam arkadaslar bende GTS 250 kullanıcısı olarak 2 ay önce aranıza katıldım. 2008 model 5500km siyah renk 2. el aldıgım motorum bugun 8000kmyi gecti ve inanın aldıgıma cok memnunum. almadan önce bikaç model arasında (nexus 500 "tüketim cok ve bakım maliyetleri yüksek", Xcting 250i "tüketimi daha cok ve bakım maliyeti yüksek", X8 200 "Gts 250 yanında motor degil" ) gibi modellerden sonra GTS yi sectim ve şimdi diger motorları kullanma fırsatım oldukça motorumu daha cok seviyorum. 2500 km boyunca sehir içi ve uzun yol deneyimlerim oldu her durumda oldukça konforlu kullanışlı ve sorunsuz olduğunu söyleyebilirim. Yakıt tüketimi olarak cok uzun ve güvenilir bir ölcüm yaptım ve son zamlardan sonra motor kmde 12,7 kurus yakıyor. (bu ölcüm 2500 km boyunca yapılmış bütün benzin giderleri hesaplanmış ve benzin fiyatı olarak 3.24tl baz alınmış cok güvenilir bir ölçümdür) bence bu tüketim degerlerine 2500cc scooter kategorisinde cok az motor ulaşabilir. (Xcting 250 nin 170 kr, Nexus 500 ün 250 kr ve x8 200' ün 150 kr yaktıgını kullanıcılardan bizzat duydum). motorla ilgili tek şikayetim sanırım arka amartisor fazla yumuşak onun için bozuk yolda biraz fazla sallanıyor ama yol tutuşu gercekten muhteşem yani büyük makinelerin peşine virajlara giryorum inanın. birde farları cok aşagı gösteriyor far yükseklik ayarı warmı bunu yapan arkadas warsa bena yardım ederse sevinirim. (motorun gögsünü falan hiç sökmedim önceden hiç sökülmüş halini görmedigim için kötü bişi yapmaktan korkuyorum. eger sökmüs arkadaslar warsa demontaj adımlarını ve far yükseklik ayarını anlatırlarsa cok memnun olurum). performansa gelince oldukça tatmim edici ilk kalkışı zayıfta olsa 60kmden sonra etkili bir tırmanması war, genelde yüksek hızlarda yan rüzgardan özellikle 110dan sonra cok etkileniyor bende fazla son hız yapmıyorum ama temiz havada bikaç kez denedim düz yolda 140-142 km yapıyor. bayır aşağı bir düzlükte 147 falan yaptım sonra sıkıştırmadim daha belki 150 yapar bayıraşağı. ama tabi zaten benim için 120 yetiyor. sizce sehirler arası yolda 120 ile dewamlı seyretmek motora bir zarar verirmi (cünkü 7000devri geciyor makine).
    herkese kazasız ve keyifli sürüşler diliyorum Arkadaslar ilerleyen dönemlerde deneyimlerimi ve izlenimlerimi aktarmayı sürdürücem..
    Aerials in the sky..

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı AS150T19A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar bende GTS 250 kullanıcısı olarak 2 ay önce aranıza katıldım. 2008 model 5500km siyah renk 2. el aldıgım motorum bugun 8000kmyi gecti ve inanın aldıgıma cok memnunum. almadan önce bikaç model arasında (nexus 500 "tüketim cok ve bakım maliyetleri yüksek", Xcting 250i "tüketimi daha cok ve bakım maliyeti yüksek", X8 200 "Gts 250 yanında motor degil" ) gibi modellerden sonra GTS yi sectim ve şimdi diger motorları kullanma fırsatım oldukça motorumu daha cok seviyorum. 2500 km boyunca sehir içi ve uzun yol deneyimlerim oldu her durumda oldukça konforlu kullanışlı ve sorunsuz olduğunu söyleyebilirim. Yakıt tüketimi olarak cok uzun ve güvenilir bir ölcüm yaptım ve son zamlardan sonra motor kmde 12,7 kurus yakıyor. (bu ölcüm 2500 km boyunca yapılmış bütün benzin giderleri hesaplanmış ve benzin fiyatı olarak 3.24tl baz alınmış cok güvenilir bir ölçümdür) bence bu tüketim degerlerine 2500cc scooter kategorisinde cok az motor ulaşabilir. (Xcting 250 nin 170 kr, Nexus 500 ün 250 kr ve x8 200' ün 150 kr yaktıgını kullanıcılardan bizzat duydum). motorla ilgili tek şikayetim sanırım arka amartisor fazla yumuşak onun için bozuk yolda biraz fazla sallanıyor ama yol tutuşu gercekten muhteşem yani büyük makinelerin peşine virajlara giryorum inanın. birde farları cok aşagı gösteriyor far yükseklik ayarı warmı bunu yapan arkadas warsa bena yardım ederse sevinirim. (motorun gögsünü falan hiç sökmedim önceden hiç sökülmüş halini görmedigim için kötü bişi yapmaktan korkuyorum. eger sökmüs arkadaslar warsa demontaj adımlarını ve far yükseklik ayarını anlatırlarsa cok memnun olurum). performansa gelince oldukça tatmim edici ilk kalkışı zayıfta olsa 60kmden sonra etkili bir tırmanması war, genelde yüksek hızlarda yan rüzgardan özellikle 110dan sonra cok etkileniyor bende fazla son hız yapmıyorum ama temiz havada bikaç kez denedim düz yolda 140-142 km yapıyor. bayır aşağı bir düzlükte 147 falan yaptım sonra sıkıştırmadim daha belki 150 yapar bayıraşağı. ama tabi zaten benim için 120 yetiyor. sizce sehirler arası yolda 120 ile dewamlı seyretmek motora bir zarar verirmi (cünkü 7000devri geciyor makine).
    herkese kazasız ve keyifli sürüşler diliyorum Arkadaslar ilerleyen dönemlerde deneyimlerimi ve izlenimlerimi aktarmayı sürdürücem..
    Oncelikle hayırlı olsun "AS150T19A"
    Yakıt tuketimin karburatorlu 250cc scooter icin başarılı 100km de 3.9Lt

Bendede malum Xciting250i var km de kac yaktıgını hesaplamadım ama 12.5LT benzin ile en fazla 340-345km yol gidebiliyorum gerci motor daha 2500km'de, ama ilerde yakıt tuketiminin birazdaha duşecegine eminim

GTS250 nin sevdigim yanı, benimki gibi 140km gelince limite girmiyor

SYM GTS250 Incelemesi:

Orjinal dil fr.
    http://www.scooter-infos.com/essai-110-sym-gts-250.html

Google tr ceviri Tam ceviremesede idare eder
    http://translate.google.com/translat...istory_state0=

yhkaragoz14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250&burgman 650 executive
    hayırlı olsun "AS150T19A"
    Far yükseklik ayarı var.Dudullu araç muayene istasyonunda uzun far aşağı gösterdiği için ağır kusurdan geçememiştim yakında binaların arasında bir oto elektirikçi olduğunu söylediler gittim usta alttan elini sokup baktı tamam beş dakika hallederiz dedi otomobillerde kullandıkları ölçüm aletini farın karşına koyup bir anahtar ile yukarı kaldırdı yarım saat sonra muayeneden geçtim, kısaca grenej sökmeye gerek yok.
    Gerçekten dediğin gibi gts 250 sorunsuz, dertsiz. Güle güle kullan.
    katil kim ?

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fiyatlar ile motoran dan mı sipariş edecegiz. parçaları
    Parçaları yetkili bayisinden sipariş verebilirsin.
    Yetkili bayi olmadan bireysel olarak parça göndermezler sanırım.

AS150T19A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    test linki için tesekkür ederim dostum. sanırım sitedeki test sürücüleri cok objektif deil benzin sarfiyatı konusunda abartmışlar bu motor o kadar yakmıyo ayrıca küçük demişlerki sonra aynı kullanıcılar sym gts 300i test etmiş ona aynısını dememiş enteresan neyse işte en iyisi sürücünün kendi testi kendi fikri cünkü herkezin beklentisi cok başka.. far yükseklik konusunda yardımın için teşekkürler ama ben nedense elimi soktugumda bulamıyorum deneyim gerekiyor demekki. neyse şimdi gidip biraz daha kurcalıcam haziranda yaptırdıgım 6000 bakımında ustaya hatırlatmama ragmen arka dişli yagını degiştirmedi ve bende kitapcıktan kontrol ettigimde her 5000de degişmesi lazımmış onu gördüm. gecen gün 80w-90 numara yag alıp yagı kendim degiştirdim. servis bujisinede bakım yapmadi onuda yapması lazımmış ben kendim söküp temizledim onuda.. ama servis 120 ytlli 6000 bakımı için alıyor sanki hepsini yapmış gibi
    aslında motor 8500e geldi ve ben servise götürmeyi düşünmüyorum garantisi halen dewam etmesine ragmen 9000bakımını ben yapıcam bu soygunculara para kazandırmak istemiyorum zaten benim için zevk motorla uğraşmak.. buji olarakta ngk iridium buji takmak istiyorum kullanan arkadaslar warmı acaba yorumlarını paylaşırlarsa sevinirim? ilk çalışmada falan katkısı oluyormuş araştırdıgım kadarıyla..bi sorum daha arka suspansiyonlarla ilgili bana biraz yumuşak geldi sertlik ayarını degiştiren arkadaslar warsa izlenimlerini almak isterim hangi ayarı tavfiye ediyorlar (benimki orjinali gibi 3. kademede). şimdilik ben sorunsuz dewam ediyorum arkadaslar izlenimlerimi ve deneyimlerimi paylaşmaya dewam edicem.
    kazasız belasız sürüşler dileğiyle..
    Aerials in the sky..

007fare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD.200
    buji olarakta ngk iridium buji kullanıyorum 8 lt yakıtla 260 km yol yaptım mecidiyeköyden ağvaya 2 kişi gittim geldim 130 km hızı biraz geçti ama meyilli yoldu 100 / 120 km hızdan düşmedim sadece ağvaya giderken dağyolu olduğu için 30 / 80 km hızla gittim motorum sym hd 200 daha 5120 km de

syn as 150
    motorunuzu 2. el aldıgınızı söylediniz bende motor almak istiyorum fakat nereden guvenilir sorunsuz motor alacagımı bilmiyorum
    ilgilerinizden faydalanmak isterim
    saygılar

Motosikleti
    SYM HD-200 2007 Model
    Alıntı 007fare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym hd 200 + 1000km ilk bakımıma 45 tl altan motor aldı. yağ değişimi hava filitresi temizliği ön balata temizliği hepsi içinde + 7 litre benzinle 150km gidiyor yakıt bitürlü düşmüyor motor şuan 3150km de şehir içi kullanıyorum günlük 5 km ev iş hava filitresini temizledim aynı + 40km hızı geçince bi zır diye bi dişli sesi geliyor servise dedim tork sesidir diyor sizlerdede varmı buses o km aldım ogünden beri var bu ses tork sesi diyorlar olmazsa yazın alıp motoru izmire fabrikaya götürecem buyrun motorunuz istanbulda ilgilenen yok buraya getirdim bakıma diye.
    Merhaba. Bende 2 aylık HD-200 kullanıcısıyım. Ben motoru 2800 km de ikinci el aldın. Benim motordanda senin bahsettiğin zır diye dişli sesi gibi bir ses geliyor. Sen hallede bildinmi bu sorunu. Eğer yardımcı olursan sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler