Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah iyiligini versin sakın buji yerine başka birşey sokma sakın

Siyah koruma kapagını soktunten sonra karşına kayış,varyator ve debriyaj tasını tutan 2 adet somun vardır buraya kadar guzel. bu somunlar 19" numaradır ve bunu cırcır kolla falan sokemessin boşa doner, cırcır kol ile sokmek istiyorsan debriyaj tasını ve varyatoru sabit tutman gerek.

Yapılması gereken şekil:

Kapagı sok

Sokunce 2 adet somun gorunur 19"

varyatorde 2 adet delik var, resimde goruldugu gibi segman pensesi ise sabitleyip sok

Debriyaj tasındaki hava kanallarınada segman pensesini sokup sabitleyip sok

Bende elektrikli somun sokme/sıkma makinesi var ve hic bu işlerle ugraşmadan sokuyorum işimi bitirip sıkıyorum, eger bu işlem sana zor geliyorsa bence servis veya bir havalı somun sokme/sıkma makiesi olan bir tamircide sokup temizler ve sıkarsın...
    çok teşekkür ederim bunu deneyecegim hep vitesli motor kullandıgım için kayışlı motora yabancıyım. birde bu ön tahrik setinde bulunan pilastiklerin aşındıgı nerden belli oluyor bu sökecegimiz yerden mi bakılıyor bu parçalara

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:58 PM ----------

aynen senin dedigin gibi havalı bir tabanca ile söktüm sıktım ön varyatör kısmında pilastik bilyalar var bunların bir tarafları düz bir şekilde iz yapmış bunun iz yaptığı kısım aynı takılmazsa zararı olurmu yada iz yapan yer tam nereye denk geliyordu. bunu da bilmek gerekli şimdilik taktım bakalım deneyecegim havalar müsait olunca. bilgi için çok teşekkür ederim bu ararda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim bunu deneyecegim hep vitesli motor kullandıgım için kayışlı motora yabancıyım. birde bu ön tahrik setinde bulunan pilastiklerin aşındıgı nerden belli oluyor bu sökecegimiz yerden mi bakılıyor bu parçalara

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:58 PM ----------

aynen senin dedigin gibi havalı bir tabanca ile söktüm sıktım ön varyatör kısmında pilastik bilyalar var bunların bir tarafları düz bir şekilde iz yapmış bunun iz yaptığı kısım aynı takılmazsa zararı olurmu yada iz yapan yer tam nereye denk geliyordu. bunu da bilmek gerekli şimdilik taktım bakalım deneyecegim havalar müsait olunca. bilgi için çok teşekkür ederim bu ararda
    Eger rulmanlar'da oluşan aşınma "iz" fazla ise set olarak 25tl civarı fiyatı var tavsiyem degiştir. iz yapan yerler aşınmış yerler oldugu icin bir yeri yok o izlerin.

Rica ederim, elimden geldigi muddetce yardım etmeye calışıyorum...

Blackpanther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı uzzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Burak cok yakın bir dostum bu kriz ortamında nakit anlamda sıkıntılı günler gecirdigi icin en büyük zevkinden mahrum olmak üzere .. Yapılabilecek birsey yok hayırlısı olsun diyorum ..

Yalnız motor anlamında hersekilde kefilim .. Piyasada görebileceginiz nadir temiz makinaların basını ceker .. Bazıları sadece dıs görüntüsüne önem verir lakin linki tıkladıgınızda resimlerdende anlasılacagı üzere motor aksamına kadar pırıl pırıldır .. Herhangi bir sekilde kazasını bırakın bir cizik bile bulamazsınız ..

Kacırılmayacak bir fırsat .. Benden bu kadar ..
    Saolasın Uzay teşekkür ederim.Umarım işer yoluna girerde satmak zorunda kalmam..

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    merhaba;
    Gts 250 için kalktıktan 50 mt sonra cırrrr diye mekanik bir ses geliyordu soguk iken
    varyatör kapagini söktük , kapaktaki rulmani temizledik taktik sorun kalmadi, boyle bir sorun yasayan arkadaslar aynı işlemi yapabilir...

ünsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250
    selamlar dostlar nerelerdesiniz?? su sym başlığı taaa,6 .sayfaya düşmüş, çanakkaleli sym kullanıcıları nerelerdesiniz??
    nezaketin okulu yoktur.

ünsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250
    arkadaşlar yaz geldi nerelerdesiniz????
    nezaketin okulu yoktur.

Eger rulmanlar'da oluşan aşınma "iz" fazla ise set olarak 25tl civarı fiyatı var tavsiyem degiştir. iz yapan yerler aşınmış yerler oldugu icin bir yeri yok o izlerin.

Rica ederim, elimden geldigi muddetce yardım etmeye calışıyorum...
    bu parçaları aldım aşınan izlerin fotolarını çektim. fakat yeni aldığım bilyaları taktım 100 km sonra bu bilyalarda da az az izler yine meydana geldi sanırım bu izlerin bu kadar olması motora bir zarar vermiyor normalde degişim olmasına ragmen bir fark anlayamadım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:21 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:20 PM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:21 PM ----------

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    bu parçaları aldım aşınan izlerin fotolarını çektim. fakat yeni aldığım bilyaları taktım 100 km sonra bu bilyalarda da az az izler yine meydana geldi sanırım bu izlerin bu kadar olması motora bir zarar vermiyor normalde degişim olmasına ragmen bir fark anlayamadım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:21 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:20 PM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:21 PM ----------

Ne kadar ucret odedin bu bilyelere?

Eger yeni taktıgın bilyeler 100km sonra tekrar belli bir kesitte aşınma yapıyorsa, varyatordeki bilyeleri yerleştirdigin yuvayı yakından bir incele ufak bir capak gibi aliminyum parcalar varmı.

Bilyaların hep aynı kesitte olan aşınmanın başka bir sebebi ise, bilyelerin oldugu varyator kısmın arkasında duran demir parca ya bilyeleri cok sıkıyor bilyeler rahat hareket edemiyor, yada kalkışlarını cok fazla gaz vererek yapıyorsun (yani sert kalkışlar)

Sana benim Xciting varyator bilyelerini ornek vereyim

1250km de kalkışlarda titreme yapıyordu temizlemek icin soktum gercekten tozları tutmuş

Yalnız dikkat edersen birtane bilyede daire şeklinde cizik var sebebide yuvada ufak bir capak

Buda benzinle guzelce temizlenmiş hali

sistem olarak bu motorlar biribirine benziyor sanırım
    bulundugum yerde 3 tane sym var 2 si hd 200 1tanede joryide 200 ve 3ününde bu bilyaları degiştirdik.25 tl den 75 tlye mal oldu.senin motorda bizimkine benzer ezilme yok hertarafı eşit dönmüş ama 3 tane sym de ki bilyalar bir taraflarını ezmiş biri 41 binde biri 7binde biri 4500 de idi km leri

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    sistem olarak bu motorlar biribirine benziyor sanırım
    bulundugum yerde 3 tane sym var 2 si hd 200 1tanede joryide 200 ve 3ününde bu bilyaları degiştirdik.25 tl den 75 tlye mal oldu.senin motorda bizimkine benzer ezilme yok hertarafı eşit dönmüş ama 3 tane sym de ki bilyalar bir taraflarını ezmiş biri 41 binde biri 7binde biri 4500 de idi km leri
    3'ununde bilyelerinde boyle ezilme mecvut ise varyator bolumunde ufak bir muhendislik hatası var. motorunun sesini bilirsin, rolantide calışırken bilyelerin ufak tıkır tıkır sesleri geliyormu? gelmiyorsa bilyeler yuvada donmuyor ve her gaza bastıgında aynı yerler aşınıyor. yada bilyeler uyduruk malzemeden yapıldıysa yapar diyecegimde, zannetmiyorum'ki SYM boyle birşey yapsın!!!

3' motor da aynı aşınma mevcut gts 250 nin varyatör kısmını dün açtık onun bilyaları daha büyük o yüzden bizim ki gibi ezilme mevcut degil.
    birde bu sym hd 200 ler çok ani fırlıyor kalkışı süper gts 250 bu motorlar kadar ani kavramıyor senin motor nasıl bir fikrim yok aniden asılıyormu.

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    3' motor da aynı aşınma mevcut gts 250 nin varyatör kısmını dün açtık onun bilyaları daha büyük o yüzden bizim ki gibi ezilme mevcut degil.
    birde bu sym hd 200 ler çok ani fırlıyor kalkışı süper gts 250 bu motorlar kadar ani kavramıyor senin motor nasıl bir fikrim yok aniden asılıyormu.
    Asılıyormu derken? motora nasıl gaz verirsen oyle gider, ben hic tam gaz veya seri kalkacagım diye fazla gaz verme ihtiyacı gormedim cunki yeterince guclu, istedigim hıza ulaşmak icin yarım gaz vermem yetiyor zaten...

Asılıyormu derken? motora nasıl gaz verirsen oyle gider, ben hic tam gaz veya seri kalkacagım diye fazla gaz verme ihtiyacı gormedim cunki yeterince guclu, istedigim hıza ulaşmak icin yarım gaz vermem yetiyor zaten...
    benim huyum seninkinden baya bir farklı çünkü suzuki banditim varken tam gaz vermeden hızlanmaya yetecek gücü olmasına ragmen tam gazı açarak kalkış yapıyor ve 78 hp nin asılışı dahi yetmiyordu.

oyüzden aslıyormu diye sordum. sym 170 cc olmasına ragmen bekelenden daha iyi aslışı oldugu için bu parçaları eziyor sanırım aklıma başka birşey gelmiyor ben devamlı yerimden kalkerken fon dip yapıyorum.

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    benim huyum seninkinden baya bir farklı çünkü suzuki banditim varken tam gaz vermeden hızlanmaya yetecek gücü olmasına ragmen tam gazı açarak kalkış yapıyor ve 78 hp nin asılışı dahi yetmiyordu.

oyüzden aslıyormu diye sordum. sym 170 cc olmasına ragmen bekelenden daha iyi aslışı oldugu için bu parçaları eziyor sanırım aklıma başka birşey gelmiyor ben devamlı yerimden kalkerken fon dip yapıyorum.
    Bak sorunun kaynagı cozuldu kalkışlarında tam gaz verdigin icin bilyeler basınctan aşınıyor.

yhkaragoz14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250&burgman 650 executive
    arkadaşlar Sym GTS300İ nasıl sizce
    http://www.sym.com.tw/eng/showroom/i...d=1&bid=53#top
    katil kim ?

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    Sym xs 125 kullanan ve bilen arkadaşlar varsa lütfen yardım almayı düşünüyorum bilgilendirirseniz sevinirim

007fare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD.200
    Acun0 bu parçaları nerden 25tl aldın sakıncası yoksa yazarmısın 1 de ağırlığı nedir teşekkürler... Hava filitresi 45tl diyor servis hd 200 ??

Alıntı 007fare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acun0 bu parçaları nerden 25tl aldın sakıncası yoksa yazarmısın 1 de ağırlığı nedir teşekkürler... Hava filitresi 45tl diyor servis hd 200 ??
    altan motora sipariş verdim hava filitresini de yeni degiştirdim. bu parçalar yani bilyalar orjinali 25 tl hava filitresi 30 tl ye aldım orjinalini

007fare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD.200
    altan motora sipariş verdim hava filitresini de yeni degiştirdim. bu parçalar yani bilyalar orjinali 25 tl hava filitresi 30 tl ye aldım orjinalini
    ben sipariş verdim yarın alacam hava filitresi 45 tl fiyat çektiler adamına göremi fiyatmı çekiyorlar acaba sen nezaman 30 tl aldın

Motosikleti
    Ybr 125
    Herkese selamlar,bende sym ailesine gts 250 ile katıldım.Gercekten forumlarda yazılan ve anlatılanlar kadar varmıs.Yol konforu,kullanım rahatlıgı ile cok keyifli bir scooter.
    Tecrubeli arkadaslara bir sorum olucaktı,stop ederken sag alt taraf (muhtemelen egzos civarları) sanki 'tring' gibi metalimsi bir ses gelmesi normal midir,aynı ses sizin gts lerde de geliyor mu?

herkese kazasız,keyifli surusler dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler