Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yhkaragoz14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250&burgman 650 executive
    iyi akşamlar arkadaşlar, forumda pek aktif değilim ama gts 250 motorum 11 binde beni hiç üzmedi yaz kış hergün işe gidip gelirim iki ay önce ön fren balatalarımı değiştirdim sonrasında ses yapmaya başladı.iki değişik servistede normal olduğunu söyleyip balata temizleyici sprey,zımpara tamam.Ses aynen devam,oto tamircisi dayıoğluna anlattım fren merkezini sök bi bakalım dedi söktüğümde merkezi motora bağlayan iki saplamaya bakıp uzama yapmışlar paraçacıdan sapalamaların çelik olanlarından al balataları zımparalayalım tamam dedi.Ses mes kalmadı bir haftadır. sizlerle paylaşıp bilgilendirmek istedim.
    katil kim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM GTS 250
    selamlar sorununun cozulmesıne sevındım
    bezer sesı bende yasıyorum ... cozumu bıraz daha anlatabılırmıısın..
    bırde sanırım motor kalkıs esnasında kayıstan sankı gıcırdama sesı gelıyor
    bu konuda deneyımlı arkadaslardan yardım ıstıyorum

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Alıntı vaiocnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar SYM Joyride 200 motorumun hız göstergesi bozuldu. Bu durumla karşılaşan ve ne yapacağım konusunda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?
    Senin degil ama sanıyorum servisin yapacagı cook sey olacaktır

Alıntı yhkaragoz14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar arkadaşlar, forumda pek aktif değilim ama gts 250 motorum 11 binde beni hiç üzmedi yaz kış hergün işe gidip gelirim iki ay önce ön fren balatalarımı değiştirdim sonrasında ses yapmaya başladı.iki değişik servistede normal olduğunu söyleyip balata temizleyici sprey,zımpara tamam.Ses aynen devam,oto tamircisi dayıoğluna anlattım fren merkezini sök bi bakalım dedi söktüğümde merkezi motora bağlayan iki saplamaya bakıp uzama yapmışlar paraçacıdan sapalamaların çelik olanlarından al balataları zımparalayalım tamam dedi.Ses mes kalmadı bir haftadır. sizlerle paylaşıp bilgilendirmek istedim.
    SYM ilk beyaz makina sanıyorum seninde satın aldıgın arkadasın boyadıgı bu makina .. Daha sonra Pascha nickli Murat arkadasımız boyattı ( Oda daha sonra sattı ) ve en sonda benim boyattıgım Kızan .. Toplamda 3 makinayız ne güzel Aynı ses bendede mevcut ben direkt olarak bilyelere bagladım olayı ve bu ses beni iannılmaz rahatsız etmekte .. O iki saplamaya yapılan son islemi birkez daha acıklamalı anlatırmısın ??

Tesekkürler
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

yhkaragoz14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250&burgman 650 executive
    fren merkezini tutan iki civata onları sökünce balataların takıldığı kafa motordan ayrılyor bizim makınalardaki oiki civata çelik değil zamanla motorun ağırlğı artı bizlerin ağırlığı baya bi yük tabi fren yapınca o iki saplamaya yük biniyor ve uzama yapıyor.Uzama yapınca balataların bulunduğu kafa kasık duruyor biz gözle farketemiyoruz ama balatalar diske tam düzgün basamıyor balata bozulup ses yapıyor.Benim makinanın fren tutuşu bile değişti.fren merkezi derken belki yanlış konuştum ondan anlaşılmadı zannederim.Evet ilk beyaz sedefli ama çizilen kısımları boyatmak istediğimde renk tuturken yarım gün uğraşmıştık.Pasha ile bir kersinde sirkecide karşılaşmıştık ogün iki beyaz, iki üç kişi de
    ilgilenmişti kısaca çok ilgi çekiyor gerçekten beyaz gts ye yakışıyor.4 binde aldım 11 bin oldu kar haric hergün üstündeyim.herkese kazasız ve zevkli sürüşler.

Saplamalara bi işlem yapılmıyor iki yeni saplama(civata) alıp takılyor.civataların öyle çok aşırı dişleri bozulmuyor ama sökerken hissediliyor çok rahat .Hani üç tur falan anahtarla çevrildikten sonra elle bile sökerizya elle olmuyor anahtarla sökmek gerekiyor.Çelik zamanla uzama yapmıyor. Çelik civata almanızda yarar var.
    katil kim ?

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    Sym kullanıcıların buluşmaları oluyor mu?

Hd200 evo kullanıcısı olarak buluşmalara müsait olduğum zamanlarda katılmak isterim...

Motosikleti
    SYM HD 200
    Alıntı jada82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hd200 evo kullanıcısı olarak buluşmalara müsait olduğum zamanlarda katılmak isterim...
    Abi , banada haber et bizde gelirik hanımla

Motosikleti
    Honda SW 400
    Alıntı jada82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Genelde Caddebostan ve Rumelihisarı bulusmalarımız oluyor .. Oldugu zaman mutlaka buradada paylasıyoruz .. Kazasız sürüsler dilerim ..
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    SYM GTS 250
    evet arkadaslar en kısa surede gorusebılmek dılegıyle

yhkaragoz14 , bılgı ıcın tesekkur ederım en kısa zamanda ılgılenecegım...

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    Alıntı bahadir_bado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi , banada haber et bizde gelirik hanımla
    Buluşma olduğu ve benimde haberim olduğu zaman sana bildiririm inş.

007fare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD.200
    ARKADAŞLAR SYM HD 200 RADYATÖR ISINIYOR AMA GÖSTERGE ÇOK AZ OYNUYOR TRAFİKTE FAN AÇIYOR SİZLERDEDE AYNI SORUN OLUYORMU. NORMALDE İLK ÇALIŞTIĞI ZAMAN 5 DAK. ISITIYORUM ROLANTİDE GÖSTERGE KALKMIYOR ROLANTİDE. BAŞKA MOTORLARDA NERDEYSE FAN AÇACAK AYNI ZAMANDA SORUNU YAŞAYAN VARMI SERVİS KIŞTIR DİYOR NORMAL DİYOR AMA DİYER MARKALAR YAZ KIŞDEĞİL SYM Mİ KIŞ DİYOM SES YOK İLGİLENENDE YOK SATACAM BÖYLE GİDERSE

Motosikleti
    SYM GTS 250
    bu ayın 26 sında oylat gezisi var uzak demezseniz ben düzenliyorum isterseniz katılabilirsiniz MT bursa gurubundan ayrıntılı bakıp katılım yapmak isteyen arkadaşları bekleriz güzel bi gezi olacak çok bol virajlı

Motosikleti
    Honda SW 400
    Alıntı 007fare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR SYM HD 200 RADYATÖR ISINIYOR AMA GÖSTERGE ÇOK AZ OYNUYOR TRAFİKTE FAN AÇIYOR SİZLERDEDE AYNI SORUN OLUYORMU. NORMALDE İLK ÇALIŞTIĞI ZAMAN 5 DAK. ISITIYORUM ROLANTİDE GÖSTERGE KALKMIYOR ROLANTİDE. BAŞKA MOTORLARDA NERDEYSE FAN AÇACAK AYNI ZAMANDA SORUNU YAŞAYAN VARMI SERVİS KIŞTIR DİYOR NORMAL DİYOR AMA DİYER MARKALAR YAZ KIŞDEĞİL SYM Mİ KIŞ DİYOM SES YOK İLGİLENENDE YOK SATACAM BÖYLE GİDERSE
    Sym olarak 2006 yılından bu yana ne fan actıgını bilirim nede o sıcak havalarda kullanmama ragmen hararetin üçüncü kademeye geldigini .. Bu normal bir olay degil isini bilen bir servise göstermeni tavsiye ederim .. Boşlamadan hemde en yakın zamanda .. Satma konusuna gelince ; sırf bu yüzden satma bence cünkü sonucta cözülmeyecek bir durum degil sadece bu işe hakim olamayan kişilerin başından savma tarzında söyledikleri bu ''Normaldir'' sözüne katılmıyorum .. Kazasız keyifli sürüsler diliyorum ..

Alıntı desparadox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ayın 26 sında oylat gezisi var uzak demezseniz ben düzenliyorum isterseniz katılabilirsiniz MT bursa gurubundan ayrıntılı bakıp katılım yapmak isteyen arkadaşları bekleriz güzel bi gezi olacak çok bol virajlı
    Pınar umarım güzel bir katılım gerceklesir SYM dolu resimleri burdada bizlerle paylasmanı temenni ediyoruz
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    Alıntı 007fare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergenin kış hava şartlarında yükselmemesi gayet normal bir durum çünkü makinada ki radyatör ebatı biraz büyük
    Geçen yazdan beri 35000 km Sym hd 200 kullandım ve halen hd 200 evo kullanıyorum ve hiç bir sorun yok yani ibre az oynuyor. (sıkışık trafikte çok dur-kalk harici) makinada fan çalışacak dereceye kadar ibresi yükselmedi.

Alıntı desparadox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa pekte uzak değil ama belki başka bir zaman katılabiliriz. Şimdiden katılan arkadaşlarımıza güzel geziler/eğlenceler diyelim.

Motosikleti
    SYM HD 200

İşte SYM HD 200 ün dayanıklığı :>>>

Amerikada Patrick OWENS isimli bir sürücü , "2008 coast-to-coast scooter race " isimli yarışmayı SYM HD 200 ü ile kazandı. Bu yarış yaklaşık 5000km ve 10 gün sürüyor , yarışta Vespa GTS ve GT200, Piaggio MP3 gibi üst düzey scooterlar da varmış , SYM tüm yol boyunca hiç motor sorunları ile karşılaşmamış diğerlerine nazaran. Bunun nedeni tabiki de dayanıklılığını seramik silindir ine borçlu olması.

yazının orjinali için : https://www.ngales.com/news_info.asp?id=28

http://sf-moto.ebizautos.com/detail-...n-3373125.html

Budur derim

Arkadaşlar 2007-2008 model Gümüş Gri Sym Gts 250 arıyorum km düşük olursa iyi olur bildiğniz varsa haber verirseniz sevinirim.

Alıntı april04 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2007-2008 model Gümüş Gri Sym Gts 250 arıyorum km düşük olursa iyi olur bildiğniz varsa haber verirseniz sevinirim.
    merhaba
    benimle kontak kurabilirsiniz motoru buyutmeyi dusunuyorum da

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Bursa pekte uzak değil ama belki başka bir zaman katılabiliriz. Şimdiden katılan arkadaşlarımıza güzel geziler/eğlenceler diyelim.
    dediğin doğru vala feribota bindinizmi 1 saatte burdasınız ayarlaya bilirseniz bekleriz güzel bi gezi olcak

Pınar umarım güzel bir katılım gerceklesir SYM dolu resimleri burdada bizlerle paylasmanı temenni ediyoruz
    valla bildiğim kadarıyla 2 tane sym var diyer 18 tanesi değişik onun için seyeme dolu olmaz ama resimleri paylaşırım tabi

merhaba
    ne o ilker ehehehe bu kadar etkilediğimi bilmiyodum sen al ondan sonra bende seninkinden alim satmadan gelsene oylata 26 sında pazar günü

Motosikleti
    Honda SW 400
    Arkadaslar sezon yavas yavas acılmısken sıfır km SYM almak isteyenler icin harika bir fırsat ;

SYM GTS 250 Gri - Siyah renk Anahtar teslim 7.900 YTL

SYM HD 200 Lacivert renk Anahtar teslim 5.800 YTL

SYM yeni model xenon farlıdır . Almak isteyenler icin taksit imkanıda vardır .

Almak isteyenler icin www.motomarket.com.tr

Gerisi size kalmıs
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

:)

Pinar 500 luk sym alicam 250 kesmiyor artik )

Uzay selam

beni bir ara ararmisin telefonlar uctu )

Alıntı ICEDOG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    özelinize mesaj attım ama görmediniz herhalde.satmayı gerçekten düşünüyorsanız görüşelim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler